De media doen gewoon verslag. Er is geen mediacomplot in nederland, hier is onafhankelijke verslaggeving.
Goh, wat naïef. Enig idee hoe selectief de media is? Ik heb journalistiek gestudeerd en enige tijd gewerkt bij de nos. Wat jij zegt klopt echt niet.
Je vraagt letterlijk of ze dom is. Netjes is dat niet Hoewel ik voor de rest wel jouw gedachtegang volg hoor.
Grappig, ik ken veel mensen bij de omroepen. Ze worden niet door rutte of de paus aangestuurd. Uiteraard ben je selectief maar dat is iets anders dan de complottheorieen die ik hier hoor.
Natuurlijk worden ze niet aangestuurd. Zo onafhankelijk zijn onze media wel. Maar dat wilt niet zeggen dat ze objectief zijn in hun berichtgeving. Nieuws wordt gemaakt door mensen, en mensen opereren nu eenmaal vanuit een sociale bril.
Speciaal voor jou uuz:https://m.youtube.com/watch?v=pmAKXFY3FZ4 Shakes, zij komt toch juist steeds zelf met vooroordelen die ze niet hard kan maken waarop ze weer met iets anders komt wat absoluut niet speelt onder Nederlandse moslims. En zich dan nog steeds afvragen hoe het toch komt dat sommigen het gevoel hebben zich extra hard te moeten bewijzen vanwege de vooroordelen... daarbij zou ik haar vaker hebben beledigd. Nou, dan ben ik echt héél benieuwd naar wat voor lelijke dingen ik allemaal heb gezegd, of ik heb gewoon een andere definitie van beledigen natuurlijk.
Serieus? Ik denk dat jij erg naïef ben, want verdiep je er eens in zou ik zeggen! Feit is dat bijvoorbeeld bij aanslagen in Frankrijk, dit de gehele dag (en volgende dagen) op tv/internet is.. Gebeurt dit in Turkije is dit al vele malen minder, gebeurt dit (tijdens de ramadan) in medina hoor je er vrijwel niets over. Best gek, en maar volhouden dat het moslims zijn.. 2 geweldadige overvallen op 1 dag: die van Mohamed word uitgebreid besproken maar die van Kevin vele malen minder. Dit zijn kleine voorbeelden maar he.. De media doet gewoon z'n werk toch?
Inderdaad. Aanslagen in Medina, voor moslims een van de belangrijkste plekken die er bestaan, hoor je niets van!! Juist als het nieuws oprecht was zou er groot staan: "IS inderdaad niets te maken met Islaam, want aanslag in belangrijke islamitische stad Medina, vele moslims dood!" Of: "moslims even groot doelwit van aanslagen." Maarnee, het zou niet best zijn als IS losgekoppend word van de Islaam en de moslim, dus we reppen er niet over. En dan vraagt uuz zich nog af waarom chinezen zich minder hoeven te bewijzen hier dan moslims. Komt op mij over alsof ze bedoelt; eigen schuld dikke bult, moslims. Echt, word wakker uuz, word wakker!
Precies. Ik vraag me eigenlijk af of er überhaupt mensen zijn die van de aanslag in Madina al Munawwarah hebben gehoord, maargoed. Volgens mij maar heel weinig. De nieuwsberichten die ik erover las (heb geen tv), daarin stond gewoon 'de Saoedische stad Medina', alsof ze de waarde van die stad niet zo duidelijk wilden beschrijven. Het komt bepaalde media natuurlijk niet zo goed uit dat ze nu naast de moskee van de profeet (vzmh) een aanslag hebben gepleegd.
Precies! Echt heel veel duidelijker kan het niet worden. Dat zijn geen moslims, is niet eens logisch meer na alles wat er de afgelopen tijd gebeurt en dan nog sluiten mensen hun ogen hiervoor.. Zo jammer.
Ik begrijp dat dit ineens een topic over de media geworden is waarbij de moslims zich vreselijk benadeeld voelen? Waar het topic over ging; het suikerfeest, daar gaat het al even niet meer over. Normaal gesproken wordt een topic over geloof vrijwel direct gesloten, dacht ik.....
Het hebben over Ikea of fulltime werken was anders ook niet erg ontopic. Maar ja, toen ging het ook grotendeels over christelijke feesten.
Ik heb het inderdaad niet meegekregen. Terwijl ik elke dag de headlines op teletekst 101 in ieder geval even lees. Dat er in Bagdad pas weer een aanslag is geweest, heb ik wel gezien. In mijn ogen zijn de mensen van IS geen goede moslims. Misschien zelfs helemaal geen moslims. Ik snap in ieder geval goed dat hun 'versie' van Islam weinig tot niks te maken heeft met de versies die door het merendeel van de moslims in Europa (en daarbuiten) beleden wordt. Het punt is alleen, dat ze zelf wel vinden dat ze moslim zijn en dat hun versie de ware versie is. En dat ze dat zo'n beetje van de daken schreeuwen. Ik vind de omschrijving 'moslim extremisten' die vaak gebruikt wordt prima. Het is alleen jammer dat een deel van de autochtone Nederlanders z'n eigen taal dusdanig slecht spreekt, dat het verschil tussen 'moslim' en 'moslim extremist' ze niet duidelijk is. Geeft wel weer aan in welke hoek je de meeste anti-Islam types kunt vinden. Ik zie in mijn omgeving ook wel mensen die zich negatief opstellen t.o.v. moslims. Maar ik zie -werkend op een multiculturele en multi-religieuze school- ook heel veel voorbeelden waar het gewoon wel gewoon goed gaat. Niet-moslims die moslims belangstellend vragen of het vasten nog vol te houden is met het warme, klamme weer. (Ik weet trouwens niet helemaal zeker of die vraag 'gepast' is, maar de bedoeling van de vraagstellers was goed en het werd goed ontvangen. Dus dan lijkt het me prima.) Niet-moslims die moslims een fijn Suikerfeest wensen. Moslims die lekkere hapjes naar school brengen om de kinderen die geen Suikerfeest vieren te trakteren. Hier was van venijn eigenlijk weinig tot niks te merken. Een enkele zure opmerking aan de poort. Maar ik ken m'n pappenheimers: dat zijn dezelfde mensen die altijd iets te klagen hebben. Over de groepsindeling, de bestemming van de schoolreis, dat de verkeerde ijscoman was gevraagd de kinderen op een ijsje te trakteren tijdens de sportdag en dan natuurlijk ook het Suikerfeest. Lekker laten klagen. Zegt meer over hun leven dan dat van jou.
Zeer zeker van gehoord en ook dat de beveiligers van die moskee hebben voorkomen dat de aanslagplegers binnen konden komen vandaar dat het naast de moskee is gebeurt. Mijn gedachten ; vreselijk niemand is veilig voor ze en ze zijn het geloof dat ze claimen te hebben totaal niet waard want dan hadden ze zeer zeker niet deze moskee uitgezocht. Ze hebben totaal geen respect voor wie dan ook en proberen hun waarheid op te dringen door angst te zaaien.
Ik moet bekennen dat ik niet alle aanslagen in de wereld bij hou. Maar NOS bericht b.v. toch regelmatig over aanslagen? Ze proberen het zelfs een beetje te duiden : NOS Zoeken Natuurlijk worden keuzes gemaakt bij de berichtgeving, dat kan niet anders. Dat weet je dus en hou je in je achterhoofd als je het nieuws leest. Als ik echt iets wil weten over die regio, dan check ik lokale media, of als die er niet zijn dan Al Jazeera b.v.