Dag allemaal, Ik heb mij zojuist al even voorgesteld in het forum 'even voorstellen'. Nog even kort: ik heb PCOS en een te korte luteale fase (7-8 dagen). Heb deze cyclus voor het eerst 50 mg clomid geslikt (dag 3 t/m 7 van mijn cyclus), maar kwam vanmorgen helaas tot de ontdekking dat deze niet (voldoende) aan lijkt te slaan. Vanmorgen dus ongesteld geworden na een luteale fase van 9 dagen. Wellicht dat de clomid deze fase dus met een dag heeft verlengd, maar in ieder geval niet voldoende. Morgenochtend een belafspraak met mijn gynaecoloog, maar was voor nu benieuwd of er anderen zijn die hetzelfde hebben meegemaakt. Dus een te korte luteale fase waarbij de clomid (in deze of een hogere dosering) niet aansloeg. Wat was in jou geval de volgende stap/behandeling? Dank vast voor jullie reacties. Groeten, Joyce
Hoi joyce! Niet dezelfde ervaring maar van 'nature' ook een zeer korte LF van 8 a 9 dagen Ik krijg er utrogestan voor. Hierdoor word ik niet ongesteld dus na 14 dgn testen (Verder heb ik een iui behandeling, puregon en pregnyl voor en utro na) Heel veel succes!
Als je wel een goede eisprong krijgt met de clomid slaat het goed aan, voor een te korte lutheale fase kun je utrogestan gebruiken. deze verlengd het met een paar dagen.
Dag Panter, Dank voor je reactie. De clomid werkte goed voor mijn PCOS. Voor het eerst had ik een eisprong op dag 16 (wat heel vroeg is voor mij, normaal had ik mijn eisprong rond dag 35 van mijn cyclus), zelfs een dubbele eisprong. Alles leek wat dat betreft dus eindelijk een keer goed te gaan. De gynaecoloog hoopte dat het daarom ook mijn luteale fase zou verlengen, maar dat heeft het helaas niet gedaan. Ik heb donderdag progesteron laten prikken, daarvan krijg ik morgenochtend de uitslag. Dan weet ik dus ook pas echt of die dubbele eisprong wel een goede eisprong is geweest. Mocht dat niet het geval zijn, dan zal de gynaecoloog mogelijk zelf over utrogestan beginnen. Of wellicht een hogere dosering clomid willen proberen. Ik heb werkelijk geen flauw idee, aangezien ik zo gehoopt had dat dit de oplossing zou zijn. In ieder geval fijn van jou te horen dat er nog meer opties zijn, want daar heb ik het verder nog niet over gehad met de gynaecoloog. Groeten, Joyce
Er zijn heel veel opties. Je kunt ook icm de clomid na follikelmetingen als je ei groot genoeg is een spuit pregnyl zetten. Dit kan ook je LF verlengen evt icm utrogestan. Wanhoop nog niet, er zijn vele wegen die naar rome kunnen leiden.
Ik had vandaag heel even kort een wanhoop momentje maar heb mezelf inmiddels een schop onder mijn kont gegeven. Het viel me voor het eerst echt even zwaar dat ik ongesteld bleek te zijn vanmorgen. Ik had duidelijk voor het eerst in lange tijd weer een beetje hoop. En nu ik hoor dat er nog heel veel potentiële behandelingen zijn, heb ik mezelf nog een extra trap onder mijn kont gegeven en voel ik me voor het eerst weer echt wat beter vandaag. Dank dus!
Logisch...de mmm is wachten, teleurstelling, angst. Maar wanhopen mag pas als je arts het vertrouwen verliest. Echt...er is zoveel mogelijk. Sterkte met de weg naar een baby! Hang in there!
Net een belafspraak gehad met mijn gynaecoloog. Ze was ook wat teleurgesteld dat ik gisteren al ongesteld was geworden, ze had gehoopt dat de medicijnen ook voor het laatste stuk van mijn cyclus goed zouden werken, juist omdat het eerste deel zo ontzettend goed ging. De waarde van mijn progesteron leek een week na mijn eisprong aan de lage kant te zijn (was 14.8 terwijl deze volgens de gynaecoloog minimaal 20 hoort te zijn). Dat zou volgens de gynaecoloog wel eens de oorzaak van mijn korte luteale fase kunnen zijn. Helemaal zeker kan ze dat echter nog niet zeggen, omdat die lage waarde ook een gevolg kan zijn van de menstruatie die drie dagen later al begon. Kortom, ze wil nu achterhalen of de lage progesteron waarde oorzaak of gevolg is. De gynaecoloog wil toch dat ik nogmaals 50 mg clomid slik op dag 3 t/m 7, maar nu met nog veel meer controle Vanaf dag 10 t/m mijn eisprong ga ik om de dag een echo krijgen. Na mijn eisprong gaat er om de dag bloed afgenomen worden om mijn progesteron waarde in de gaten te houden. En dus is het nu weer afwachten wat daaruit voort komt.
Ja, absoluut! Sowieso doet een nacht slapen ook al wonderen voor mijn emoties De gynaecoloog zei me dat het vervelend is dat de clomid niet voor de luteale fase werkt, maar dat er nog een hoop andere mogelijkheden zijn en dat ik me dus echt nog geen zorgen hoef te maken. Mijn gynaecoloog heeft me vanaf het allereerste bezoek serieus genomen en heeft steeds snel de juiste acties genomen (voor zover ik dat kan beoordelen natuurlijk). Ik vertrouw haar, dus voel me inmiddels best wel weer aardig goed.
Fijn djeuce! Bij mij werkt het ook! Mijn progesteron was op de piek nog lager, maar utro werkt prima voor mij Hoed dat ze je straks meerdere keren laat prikken! Heel veel succes
Fijn om te horen dat utrogestan bij jou goed werkt. Het is deze cyclus even afwachten of de progesteron waarde daadwerkelijk de oorzaak is van de korte luteale fase en dan hoop ik de volgende cyclus met de juiste behandeling aan de slag te kunnen. Voor we aan dit 'avontuur' begonnen heb ik me nooit gerealiseerd hoe moeilijk het is als het niet 'gewoon' lukt. Ik heb de afgelopen maanden zoveel respect gekregen voor vrouwen die jaren bezig zijn en waarbij het maar niet wil lukken...
Hier een succesverhaal met korte lf en clomid! Bij mij groeide follikels en krompen weer in en uiteindelijk sprong er laat eentje en volgde een lf van 6-7 dgn. Fertiliteitsarts en gynaecologen geloofden niet in utrogestan, kreeg ik dus niet. Als de eisprong beter werd, zou de lf ook langer worden volgens hen. Ronde 1 clomid 50mg; redelijke late eisprong, lf 8 dgn. Ronde 2 clomid 100mg; eisprong op cd 18, op 9dpo begon de menstruatie alweer. Progesteron was nu voor het eerst goed. Op cd 3 moest ik beginnen met hormonen spuiten omdat clomid niet werkte. Maar ik dacht test eerst ff voor de zekerheid omdat mijn temperatuur al 3 dgn hoger was. Bleek ik zwanger!!! De bloeding kwam door een innestelingsbloeding/ hematoom. Dus clomid 100mg werkte gelijk de eerste keer. Succes met deze ronde clomid!
Hier ook een korte LF van 8-10 dagen. Wel twee keer zwanger geraakt maar bloedverlies en miskramen. Mogelijk doordat mn progesteron dan ook niet hoog genoeg is waardoor een miskraam ontstaat. Ik krijg nu ook utro na ei dat ik moet blijven nemen tot 12 weken als ik zwanger blijk. Ik heb wel gelezen dat veel artsen de combi clomid en utro niet samen doen, waarom weet ik niet precies. Succes!
Hier ook korte LF van 6-9 dagen en trage groei van follikel. Ronde 1 clomid 50mg; LF van 8. Progesteron 22. Eisprong op dag 20 met echo. Ronde 2 clomid 50mg; LF van 9. Progesteron 31. Eisprong op dag 19. Kwaad dat ik geen utrogestan mocht in ronde 3. Ronde 3 clomid 50mg; bloed op dag 8. Progesteron niet geprikt. Eisprong volgens eigen gegevens op dag 18 (ziekenhuis beweert dag 14). Clomid zou niet voldoende werken, prikinstructies gekregen voor hormoonspuiten maar bloeding zette niet door. Ik bleek dus zwanger te zijn! Helaas blijkt alles niet gereset te zijn na de zwangerschap. Dus dat wordt weer medische molen bij nr.2
Wat ontzettend fijn om eindelijk eens te horen dat ik niet de enige ben met deze problemen. Uiteraard weet ik wel dat ik niet de enige ben, maar in mijn directe omgeving heeft niemand problemen met zwanger worden, dus het is prettig hier eens wat verhalen te horen van vrouwen die hetzelfde ervaren als mij. En extra fijn om te horen dat het bij sommigen desondanks wel is gelukt zwanger te worden (met wat hulp). Benieuwd waarom sommige artsen hier negatief tegenover staan. Ik zal eens aan mijn gynaecoloog vragen volgende week, hoe zij hier tegenaan kijkt. Wil sowieso graag weten wat eventuele vervolgstappen zijn afhankelijk van wat er uit het bloedonderzoek komt deze cyclus.