van Olvarit naar versgemaakt eten

Discussie in 'Baby en dreumes' gestart door Brunette1989, 13 jul 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Brunette1989

    26 mei 2014
    33
    0
    6
    NULL
    NULL
    "Ik ga mij. kind nooit Olvaritpotjes geven!" heb ik altijd gezegd.
    Tot mijn baby te dun werd. Ze moest meer binnenkrijgen.
    Brood en fruit gaat prima, avondeten is altijd een drama geweest. Om haar toch op gewicht te laten komen hebben we toch maar Olvarit potjes geprobeerd. Deze eet ze helemaal op, en lekker dat ze het vind!
    Mijn dreumes is nu 13 maanden. Ze zit nu weer op de gemiddelde lijn qua gewicht, en ik wil toch vers eten aan gaan bieden. Ik probeer dit nu al een tijd, maar ze eet het niet..

    Heeft er iemand tips, of recepten, waardoor ik mijn dochtertje versgemaakt eten kan laten eten?
     
  2. Rosy90

    Rosy90 VIP lid

    29 jul 2014
    9.546
    6.410
    113
    Vrouw
    En gewoon mee laten eten aan tafel gezellig met jullie? Ze is nu 13 maanden dus mag alles hebben En wel zo gezellig:)
     
  3. Rosy90

    Rosy90 VIP lid

    29 jul 2014
    9.546
    6.410
    113
    Vrouw
    Maar als het echt niet wilt eten probeer hetzelfde eten dan de volgende dag weer misschien lukt het dan wel?
     
  4. Brunette1989

    26 mei 2014
    33
    0
    6
    NULL
    NULL
    Ze zit altijd met ons aan tafel, en ze moet altijd proeven wat wij eten. Maar dat lukt bijna nooit.
    Het enigste wat ze echt lekker vind is wortel pompoen en zoete aardappel..

    Of ze de structuur of de smaak niet lekker vind, daar ben ik niet aan uit..
     
  5. amdaa

    amdaa VIP lid

    28 mrt 2015
    9.670
    11.009
    113
    Denk dat het toch de smaak is, ze accepteert zoete groentesoorten want de potjes zijn over het algemeen ook gezoet met appel,wortelaroma ed.

    Ik zou het langzaam opbouwen om haar ook aan andere smaken te laten wennen.
     
  6. Iris86

    Iris86 Fanatiek lid

    21 apr 2014
    2.083
    295
    83
    Emmeloord
    En beetje 'voor de gek' houden.... Je eigen verse maaltijd in de blender en het zelfde als hoe je Olvarit op dient serveren?
    Hier lusten ze geen bladspinzaie. Pureer ik die met aardappel en in een bakje. Zeg ik: kijk potje voor jullie. Haha en kijk ze smullen. Ik lach zo hard dan vanbinnen.
    Mocht het werken kun je steeds grover geven of in een ander bordje of bakje. Stapje voor stapje. Kindjes houden niet van veranderingen ;)
    En potjes zijn vaak best zoet valt me op. Wortel, tomaat, pompoen of er zit melk/kaas in...

    Succes, hopelijk heb je hier wat aan
     
  7. Nemo2

    Nemo2 Niet meer actief

    Probeer eens couscous!! Mijn zoontje is er helemaal weg van!

    En groentes:
    Courgette
    Aubergine
     
  8. Anja1977

    Anja1977 Fanatiek lid

    22 feb 2013
    2.654
    1
    0
    NULL
    NULL
    Of appelmoes (zelf maken)erbij doen?
     
  9. Nic1976

    Nic1976 Fanatiek lid

    27 okt 2009
    4.545
    732
    113
    Je eigen voedsel door de potjes van olvarit mengen en dan iedere paar dagen iets meer van je eigen er bij ... dat serveren zoals je dat met potjes doet en dan zou het moeten lukken om over te gaan. halverwege dit proces laat je het zien van waar het vandaan komt weg en dan kun je dus op een gegeven moment jou eten in een mooi bordje op dienen.

    Al blijven het ukkies en blijven het moeilijke eters soms!
     
  10. mimimama88

    mimimama88 Fanatiek lid

    19 sep 2014
    1.516
    0
    36
    Hier heb ik een spaghetti monster die het liefste 7 dagen in de week pasta eet. Dat kan natuurlijk niet ;) Ik hou hem voor de gek om groenten in een tomatensaus te doen. Heb deze week nog zelf tomatensaus gemaakt op basis van roux en tomatenpuree. Daar zat in paprika blokjes, lente ui in die ik heb gefruit, snijbonen grof gesneden en even gekookt tot ze beet gaar waren. En om het wat te zoeten een blikje tonijn op water wat was uitgelekt. Hij heeft zitten smullen :D
    Rijst en aardappelen zijn niet de favorieten maar we bieden het gewoon aan op een bordje waar hij zelf van mag eten, met of zonder bestek. En dat gaat de ene keer beter dan de andere keer.
     
  11. Valenti

    Valenti Actief lid

    11 feb 2013
    457
    15
    18
    Ik zou eerst eens overstappen naar een ander merk. Een die meer naar echt eten smaakt. Zoals Ella's kitchen en hipp. daarna zou ik denk ik gaan vermengen met echt eten en zo dus steeds minder van het potje gebruiken.
     
  12. Brunette1989

    26 mei 2014
    33
    0
    6
    NULL
    NULL
    Bedankt voor de tips! Ga ik zeker uitproberen.
    Vandaag bruine bonen, aardappel en zelfgemaakte appelmoes. Dat ging er redelijk vlot in!
    De hipp potjes kan ik die gewoon in de supermarkt kopen?
    Welke groente zijn jullie kids dol op?
     
  13. Anja1977

    Anja1977 Fanatiek lid

    22 feb 2013
    2.654
    1
    0
    NULL
    NULL
    Fijn dat het eten vanavond beter ging!
    Het kookboek opperdepop van de AH geeft je misschien meer inspiratie voor fruit/groente hapjes. Erg leuk!
    Hier lusten ze alles. Gisteren voor t eerst witlof, ook goed gekeurd!
     
  14. Theedoek

    Theedoek Actief lid

    5 jul 2016
    380
    8
    18
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Mijn dochtertje van 10 maanden is gek op pasta's, bietjes & worteltjes. Ze krijgt meestal met de pot mee, maar eten we patat of broodje kip ofzoiets dan een makkelijk potje, eigen merk jumbo of AH.
     
  15. Valenti

    Valenti Actief lid

    11 feb 2013
    457
    15
    18
    Hipp is te koop bij Deen en bij Jumbo. en voor een uitgebreid assortiment moet je uitwijken naar amazon.de
     

Deel Deze Pagina