Kies getrokken veel splinters

Discussie in 'De lounge' gestart door Sammie88, 17 jul 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    12 jun 2008
    11.287
    0
    36
    Emmen
    9 dagen geleden is de 3e kies (verstandskies meegeteld) de grote kies dus getrokken/geboord/gesneden.
    Om het verhaal te besparen het was horror!
    Ik liep al 8 weken met pijn en eerst was er weinig te zien uiteindelijk bleek het een wortelkanaal en wortelpuntontsteking te zijn.
    Doordat de slagings kans van een wortelkanaalbehandeling klein was en ik de pijn niet meer trok na 8 weken ibuprofen 3x600 en 4x1000 paracetamol en 2 antbiotica kuren gekozen voor trekken.
    1 uur! Heb ik gelegen en ik kon niet eens huilen van de pijn zo hevig was het. 2x uitgeschoten, stuk kies boven eraf en dikke lip boven gehad met wond en de vulling naast de kies had ze eruit geknald.

    Maar nu hij eruit is geneest de wond erg slecht en er blijven maar splinters uitkomen. Is dit normaal?
    Ik heb vorige week woensdag nog wondcontrole gehad en ze vond t er goed uitzien (ik walg ervan).
    Kan ik kosteloos en foto eisen? Want ik vraag me oprecht af of alles er wel uit is. Ik word misselijk van de splinters en daardoor bloed de wond ook steeds.

    Voor de deskundige of voor de ervaren dit is de wond nu 9 dagen na extractie.

    20160717_123015.jpg
     
  2. Mopa36

    Mopa36 Actief lid

    5 mei 2016
    175
    7
    18
    Vrouw
    Mijn kies is dan wel onder narcose eruit gehaald maar ik had ook wel last van tand resten.
    Was heel normaal volgens de tandarts

    Hoe is het met pijn nu.

    Ik had een beginnende onsteking na 7 dagen ong en antibiotica voor gehad.

    Al met al 3 weken met goed pijn gelopen en tand resten die eruit kwamen
     
  3. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    12 jun 2008
    11.287
    0
    36
    Emmen
    Pijn is te doen ben vandaag naar 3x 400 ibo een 3x1000 para gegaan. Heb wel steeds bonken onder in de kaak,oorpijn waar getrokken is en last van de naastliggende kiezen.
     
  4. Debby81

    Debby81 Actief lid

    1 aug 2013
    167
    41
    28
    Wat je kunt proberen is voorzichtig spoelen met zoutwater om de wond schoon te houden en evt ontsteking te voorkomen.
    Ik weet niet of je rookt maar als dat zo is kan dit ook effect hebben op het helingsproces. En als je het niet vertrouwt of je blijft last houden zou ik niet te lang wachten maar gewoon de tandarts weer bellen, misschien dat zij de wond nog eens goed kunnen bekijken en evt uitspoelen. Veel succes ermee en hopelijk geneest het snel!
     
  5. Madelie

    Madelie VIP lid

    14 jun 2014
    11.473
    8.734
    113
    Nou bij mij zijn er verschillende kiezen getrokken, maar nooit last gehad van splinters die er nog uitkwamen. Lijkt mij ook niet normaal.
    En dat ze ook nog je gebit en lip heeft beschadigd...wat een slager zeg. Ik zou even een andere tandartspraktijk bellen en de situatie voorleggen. Zou niet meer teruggaan naar een tandarts als deze.
     
  6. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Mijn kies is er bij de kaakchirurg uitgegaan onder plaatselijke verdoving. Dezelfde ook. Ook na jaren sukkelen, vaak laten maken en steeds afbreken besloten hem er uit te laten halen. Na de behandeling dikke blauwe wang ( ook verstandskiezen er uit laten snijden en de eerste 2 veel pijn gehad. Andere 2 totaal niet dus is ook echt verschillend) en weken lang vieze smaak, prut uit me kies en stinkende adem. Na weekje of 2/3 waren de hechtingen helemaal weg maar was de wond nog smetterig. Heeft toch wel weekje of 6 geduurt voor hij echt schoon was.
     
  7. Debaky

    Debaky VIP lid

    22 apr 2013
    10.348
    5.392
    113
    Ik ben inmiddels ook al 3 kiezen kwijt ( waarvan 2 verstandskiezen ) maar ik heb nog nooit gehad dat ik splinters overhield en had eigenlijk al na een week dat ik dacht dat het wel goed dicht gegroeid was. Vond het verbazingwekkend snel gaan juist.

    1 verstandskies is er bij mij ook stukje voor stukje uitgeboord maar ook toen geen last gehad van splinters, wel last van mijn kaak maar dat was meer omdat er ook flink tekeer gegaan was in mijn mond.

    Ik zou er toch even nog een keer laten kijken als je het niet vertrouwd. Beter teveel dan te weinig langs gaan zeg ik altijd maar.

    Succes!
     
  8. babyhope

    babyhope VIP lid

    23 jun 2009
    16.199
    1.082
    113
    Vrouw
    Mama
    somewhere
    Bij mij 2 jaar geleden precies hetzelfde verhaal. Het jaar ervoor een kies laten trekken en de verdoving werkte gewoon niet echt totaal niet. Mijn moeder moest vanuit de wacht kamer met mijn dochter gewoon naar buiten lopen. Door het geschreeuw van mij.

    Jaar later dus twee kiezen laten trekken. Gelukkig geheel.pijnloos maar is drie uur bezig geweest zo vast zaten ze nog. Splinters bleven er uit komen. En ik kreeg als tip om bij de etos waterstof peroxide te halen 2 of 3% en daarmee te spoelen. Zo verdoofd het een beetje en je ontsmet het helemaal dus geen ontsteking kans. Plus je tanden worden spierwit.
     
  9. catharina1985

    catharina1985 Fanatiek lid

    28 jul 2010
    2.092
    8
    38
    NULL
    NULL
    @sammie, voor zover ik kan beoordelen vanaf je foto ziet het wondbeeld er normaal uit 9 dagen na een gecompliceerde extractie.
     
  10. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    12 jun 2008
    11.287
    0
    36
    Emmen
    Ik ben afgelopen week langs de tandarts geweest en doe vond de wond er goed uit zien. Ik heb nog steeds af en toe splinters maar dat kon zei hij. De pijn word met de dag iets minder en de wond sluit gelukkig steeds meer. Het enige waar ik me aan "erger" is de druk op de kleine kies ernaast en het dove gevoel rond de wond.
     
  11. Hotsiflots

    Hotsiflots Fanatiek lid

    31 aug 2015
    1.539
    170
    63
    Full time mom
    aiaiah i feel your pain...


    Dat er tand splinters uit komen is op zich niet erg, beter eruit dan dat ze blijven zitten, een kies die getrokken is geneest van onder naar boven, dus de splinters worden er letterlijk door je tand vlees uitgedrukt, dit kan wel een tijdje duren.

    Napijn is normaal sinds de horror die je heb meegemaakt en het feit dat je er al heel lang mee heb rond gelopen, dit kan wel 2 weken duren. Ik raad je aan Corsodyl mondspoeling te kopen, de tanden ernaast kunnen ook pijn gaan doen dit heet ''buurpijn'' dove gevoel kan komen door de verdoving of het geweld waarmee het getrokken is, dat gevoel komt vanzelf weer terug.

    Hoop dat het snel genezen is, ik weet hoe het voelt :(
     
  12. din0

    din0 VIP lid

    14 aug 2011
    5.150
    1.838
    113
    Die los staande kies die drukt en beetje?
    dit komt omdat hij gaqt schuifen dus de gat die je nu hebt word wat kleiner.
    ook heb je kans dqt de kies boven ook gaat zakken.
    dit is mij toen verteld en het klopte wel.
     
  13. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    12 jun 2008
    11.287
    0
    36
    Emmen
    De tandarts vertelde dat het uitzakken niet gebeurd.

    Hoe zit het met die enorme inham vanaf de zijkant, word deze nog wel wat hoger?

    20160720_222010.jpg
     
  14. Sammie88

    Sammie88 VIP lid

    12 jun 2008
    11.287
    0
    36
    Emmen
    Nee de kleine kies die tegen de andere kleine kies aanzit. Van de achterste losse heb ik geen laat, daar zit nog wel een verstandskies achter.
     
  15. PenK

    PenK VIP lid

    20 jan 2006
    6.275
    521
    113
    Je zou ms ook even de poli kaakchirurgie kunnen bellen voor advies. De tandarts kan wel zeggen dat het normaal is, maar is dat echt zo? Zeker het verhaal van splinters vind ik reden om elders advies in te winnen.
    Sterkte in ieder geval!
     
  16. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.158
    8.135
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    Je tandvlees wordt niet hoger. Eerder lager omdat het allemaal slinkt. Je kaakbot zit daar en daar is het uitgeboord of weet ik veel wat en dat bot komt niet terug.

    De kies boven je getrokken kies gaat wel degelijk naar beneden omdat hij geen antagonist meer heeft.
     
  17. Hotsiflots

    Hotsiflots Fanatiek lid

    31 aug 2015
    1.539
    170
    63
    Full time mom
    Precies dit, het word juist minder en je kiezen gaan een beetje verhuizen want die krijgen wat meer ruimte (dat is de buurpijn die je voelt) omdat er een kies mist en die plek een beetje word opgevuld.

    Heb het zelf tientallen keren meegemaakt en heb zelfs geen boven tanden meer door eetstoornis in het verleden, onderkaak heb ik geen kiezen meer dus weet wel een of ander van kiezen trekken en helen :( ik heb erge napijn gehad tot helemaal geen napijn, mijn boven tanden zijn er allemaal in 1 keer uit getrokken en er waren ook een paar splinters die zelfs na 4/6 maanden nog eruit kwamen!!! kiezen trekken in de onderkaak vooral achterin geeft meer last dan boven of voortanden.

    Als je ''gevoel'' zegt dat er toch wat mis is, ook al zegt je tandarts van niet, ga dan ergens anders heen! de tandarts kan niet voelen wat jij voelt.
     
  18. Hoop42

    Hoop42 Niet meer actief

    Ts: het ziet er hartstikke mooi uit! Snap niet waar je je druk om maakt. Twee maanden geleden is mijn hele onder en bovengebit getrokken en zelfs nu komen er bij mij nog botsplinters uit. Dat is niet raar want er kunnen nu eenmaal splintertjes afgaan en die groeien er vanzelf uit.
     

Deel Deze Pagina