Dit meen je niet.. Ik heb m'n kin op mijn schoenen hangen van verbazing! Heb zelf ongeveer alles aan mijn zus gegeven.. en dat was echt veel aangezien hier geen kindjes meer komen. Het is niet eens in me opgekomen om hier ooit wat voor te vragen, het is familie. En dan ook nog betalen voor dingen die je zelf hebt weggeven .
Jeetje wat erg sommige acties zeg! Ik heb dat eigenlijk zo nog nooit meegemaakt, maar ik ben zelf ook best gul. (en ik ben absoluut niet 'rijk') Denk dat ik omrol van het lachen als degene bij wie ik ga eten mij een bonnetje van de boodschappen presenteert en andersom zou ik dat niet in mijn hoofd halen. Lekker gastvrij zeg. En misschien geen gierige actie, maar wat ik wel vreemd vond was toen een (vroegere) vriendin vroeg wat ik wilde drinken. Ik zei dat een glas water goed was. Ze loopt naar de koelkast, pakt een pak Bar Le Duc en schenkt een glas water in voor zichzelf. Voor mij schonk ze een glas water uit de kraan in. Niet dat het me wat boeit of zo, maar ik vond het wel een beetje raar. Heb er later met een andere vriendin nog hard om kunnen lachen.
Nou inderdaad. Vind het echt raar dat je zus geld vraagt voor de kleertjes. Ik heb allemaal kleertjes van mijn zus gekregen. In hele goede staat en zaten ook veel merken als Ralph Lauren, Hilfiger, Name It etc. bij. En ze vind het gewoon leuk om te zien dat mijn jongste zoon ze aanheeft en wij er zo veel plezier van hebben.
Mijn broer is zo'n gierige. Hij en zijn vriendin verdienen houden ongeveer 3000 euro per maand over. Ze hebben beiden een auto van de zaak, een motor, samen een koophuis en gaan minimaal twee keer per jaar op vakantie. Wij hebben het tot vorig jaar krap gehad, omdat ik nog studeerde naast mijn werk dus niet veel uren kon werken. Mijn jongere broertje verdient niks (werkloos/uitzendwerk). Toen mijn moeder jarig was wilden we een gezamenlijk cadeau geven, mn oudste broer stelde voor 15 euro per persoon voor mij en broertje, en dan 25 van zijn kant. Dus ik zei ja het is mijn moeder en ze doet zoveel voor ons, ik wil samen met J. (mijn partner) wel 30 doen hoor. Zegt hij doodleuk: Oke, 30 van jou en J., dat betekend dan 12,50 voor mij en 12,50 voor broertje. Uhmmm :O mijn mond viel echt open, heb er niks van gezegd maar wat was dat gierig zeg. Mijn broertje zei het later ook nog dat hij dat heel vreemd vond, mijn idee was namelijk een wat luxer/duurder cadeau voor mijn moeder, en niet een andere verdeling..
Maar waarom zeg je dat niet gewoon? In de eerste verdeling gaf hij toch aan dat hij meer zou betalen? Misschien had hij het verkeerd begrepen? Lijkt mij eerder een miscommunicatie dan gierigheid.
Ik hoorde laatst van mijn schoonzusje dat haar oma een enorme krent is. Maar zo erg dat ze gewoon haar eigen dochter en kleindochter flasht als ze de kans krijgt. Bij een gezamenlijk cadeau zegt ze bijvoorbeeld een hoger bedrag dan het daadwerkelijk was. Of als ze iets voor je koopt voor 5 euro, dan vaagt ze 10 euro van je. En ik zag haar oma laatst, het leek zooo'n lief oud mensje haha. Ze heeft blijkbaar altijd al zulke streken gehad, dus het is ook niet dat ze nu oud is en het niet meer op een rijtje heeft.
Ik zie hier hilarische en ook hele trieste dingen voorbij komen. Maar geweldig topic! Ik zit op een weggeefhoek op fb. En er zit er 1 bij.... Dat je dat durft! Zo wilde ze een keer een draagdoek maar niet kopen omdat ze ze duur zijn. Oké... Kreeg ze dus 1 van iemand. Nog geen 2 dagen later vroeg ze om een andere want deze beviel niet... Had sterk het gevoel dat dit een gevalletje doorverkopen was. Zelfde persoon vroeg een keer om knuffels. Moesten nog als nieuw zijn en van Nijntje en Woezel en Pip (niet de goedkoopste) want ze had het nodig als cadeau Aan haar fbfoto's te zien kan ze echt wel iets betalen.
Sorry, geheel offtopic maar ik moest hier zo om lachen. Ik mag toch hopen dat je oma niemand meer flasht. Ik denk dat je flest bedoelt
Knap dat je het dan toch nog goed met haar kan vinden. Ik vind dat gewoon een afschuwelijke mentaliteit, heel asociaal en egoïstisch dus zou dan niet met zo iemand willen omgaan. Zus of niet, bah. ☹️
Een daggast (vriend van mijn man) op onze bruiloft zei aan het einde van de avond tegen ons: jullie hebben vast wel gemerkt dat ik niks gegeven heb (nou dat hadden we dus niet gemerkt) maar ik hou niet van geld geven. Als jullie wat weten wat jullie willen hebben zeg je het maar Hij is bij onze beide kinderen op kraamvisite geweest met dezelfde mededeling. Ammenooitniet dat ik ooit iets aan hem ga vragen. Is me de eer te na. En dat zou ik dan ook nog eens de rest van me leven aan moeten horen.
Ze heeft gelukkig ook heel veel goede kanten hoor. Onze band is altijd goed geweest maar sinds mijn broer is overleden zijn we alleen maar hechter geworden. Als je zoiets hebt meegemaakt ben je wat zuiniger op wat je nog wel hebt, denk ik. Maar dat neemt niet weg dat ik dit gierige gedrag wel afkeur. Het kan goed zijn dat ze zich er niet eens van bewust is dat het wel een beetje raar is. Van die kleding heb ik wel eens wat gezegd maar daar ziet ze geen kwaad in. Ze zegt dat ze kleding niet zo belangrijk vindt en dat haar kinderen altijd lekker buiten kunnen spelen en vies kunnen worden zonder dat ze op hun kleren hoeven te letten. Ik zou ze voor het buiten spelen gewoon oudere kleren aantrekken maar goed, dat is misschien mijn manier en niet de hare.
Ik reageer even op vetgedrukte. Wij kunnen op zich ook wel nieuwe kleren betalen voor onze kinderen, maar behalve voor speciale gelegenheden: waarom zouden we? Tweedehands is iets goedkoper dus dan kunnen we meer kopen (erg handig bij een Meneer die bijna 6 en nog steeds niet p$$pzindelijk is, plus dat als het blijft ruiken na het wassen - ja, meermaals, op eerst lage dan hoge temperatuur, met azijn etc. dat weggooien minder als zonde van het geld voelt). Wij kregen toen hij kleiner was ook veel van zijn neefje die een jaar ouder is en zijn plusneefje van 2 jaar ouder (nu niet meer, neefje verslijt allicht zijn kleren en plusneefje zit ongeveer in dezelfde maat) en hebben dat dankbaar aangenomen, aangevuld en gebruikt. Als wij met de kleren klaar zijn, gaat wat nog bruikbaar is (incl. met vlekken want dat kan nog dienen als speelkledij, wij krijgen ook trouwens meestal met vlekken of kleine beschadigingen maar dat is bij 2dehands normaal zou ik zeggen) door naar een ander kindje. Ik word binnenkort (weer) plustante en de binnenkort-baby heeft onze volledige babyuitzet bijna gehad (buggy, verschoontafel met badje en tummytub, veel kleedjes, babydragers, borstkolf met draagtas, flessenwarmer etc.). Ik zie niet in waarom wij aangeboden kleren of spullen zouden moeten weigeren, gewoon omdat wij het nieuw wel zouden kunnen betalen? Dat gaat ook bij ons ten koste van andere uitgaven hoor. Tenzij je zus echt bij de superrijken behoort, vind ik dit punt dus onzin, en dan nog.