gierige acties deel 2 :D :D

Discussie in 'De lounge' gestart door kleinegup, 25 jul 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    Wow, dat is echt te triest voor woorden zeg.

    Ik ben van mening dat je door onder andere een erfenis achter het ware karakter van iemand komt.
    Mijn oma is nu 6 jaar dood, mijn opa stierf in 2013. Mijn ouders kwamen hem ophalen om naar mijn neefjes verjaardag te gaan. Hij werd toen 2.
    Hij laag dood naast de stoel. 5 dagen later was de begrafenis, op mijn verjaardag. Ze hadden toen de keus om hem op zaterdag of maandag te begraven. Iedereen wilde graag op zaterdag. Mijn vader zei dat hij mij wilde bellen, omdat ik dan jarig ben. Nou, daar begon de eerste ellende. Ik moest er maar mee dealen en mijn ouders hadden er totaal niks over te zeggen. Er was totaal geen overleg mogelijk.

    Wij wilden als kleinkinderen graag een apart boeket met een gedrukt lint en een witte roos per kleinkind. Voor de achterkleinkinderen een aparte rode roos. Was geen optie, was te duur. Mijn vader heeft meteen gezegd dat hij het dan wel ging betalen, maar wat wij graag wilden meegeven in het graf zou er komen.
    Nu hebben we met zn allen de rekening gedeeld, maar ook daar is een grote ellende van gekomen.

    Een aantal dagen na zijn overlijden keek onze oudste uit het raam. Bijna 4 jaar oud was hij toen. Zo goed en zo kwaad als het kon had ik hem uitgelegd dat 'oude opa' was overleden en wat dat betekende.
    Hij zag de sterretjes boven en zei; 'zie je mij ook oude opa? Ik jou niet, maar jij mij vast wel'
    Mijn vader vond dat prachtig natuurlijk en hij vroeg of hij dat mocht voordragen. Uiteraard geen probleem.
    Op de dag zelf vroeg hij of ik het wilde doen, want hij kon het niet. Het was te emotioneel. Dit doorgegeven aan de rest van de familie en je raad het al; weer drama. Want dit was niet afgesproken en het was niet de bedoeling dat de kleinkinderen wat gingen zeggen ;)

    Om over de verdeling van de erfenis maar niet te spreken:x
     
  2. mamabri

    mamabri Niet meer actief

    En paar jaar terug met sinterklaas; we vierden dat bij mijn oudste broer en hadden met elkaar afgesproken dat we per kind 15 euro zouden uitgeven, in totaal waren er 5 kinderen, dus ging om een bedrag van 75 euro.

    nu kon ik niet goed slagen voor dat bedrag, waren allemaal kleine prutdingen, maar bij onze speelgoedwinkel zag ik hele mooie cadeaus die afgeprijst waren van ruim 60 euro naar 20, dus dat voor ieder kind uitgegeven, de jongens kregen Triviant van Disney met DVD vragen, de meisjes kregen voor dat geld een heel mooi my little pony huis. Mooie cadeaus lijkt me.

    Was mijn jongste broer boos op mij, hoorde ik later van mijn moeder, omdat ik per kind 5 euro meer had uitgegeven. Dat was nl niet de afspraak!! Zelf hadden ze het per kind precies uit zitten passen om op 15 euro uit te komen.

    Terwijl mijn broer en schoonzus een inkomen hebben waar je U tegen zegt. Zo'n 15x meer per jaar dan mijn man en ik samen.
     
  3. zonnestraal21

    zonnestraal21 Niet meer actief



    Ik zou als m'n schoonouders kwamen (en bewust laten eten) hamkaaspannekoek voor zoon maken en een naturel aan schoonvader geven:)
     
  4. Nou, als er iets is wat ik heb geleerd, is het inderdaad wel dat mensen hun ware aard laten zien nadat iemand is overleden.. Ik kan er nog steeds ziek van worden, echt, bah.

    Ontzettend triest ook hoe het bij jou is gegaan, maar helaas ook erg herkenbaar. Hier hadden de kinderen (dus mijn moeder, haar zus en haar broer) alles te zeggen, en verder niemand. Ik ben het oudste kleinkind en de enige die de leeftijd heeft om überhaupt iets te kunnen regelen (en mijn zusje, maar die woont in het buitenland en was er dus niet bij) en heb gedaan wat ik kon. Ik mocht helpen met enveloppen vouwen, brieven rondbrengen en alle andere klusjes waar niemand op zat te wachten, maar meedenken? Nee hoor.. Hier werd er dus ook bepaald dat alleen het bloemstuk van de kinderen op de kist zou komen. Ik wilde graag een roos met een rouwlint geven, maar die mocht op de grond liggen, absoluut níét op de kist. Ruzies over wat er op de kaart moest komen (absoluut geen 'liefste oma', want dat was ze misschien wel voor mij, maar misschien niet voor iedereen :$:$:$ ) en zelfs over het moment van het sluiten van de kist.. Als ik er aan terugdenk, kan ik wel weer huilen.

    Mijn oma heeft voor haar overlijden gezegd dat mijn moeder het Boerenbont-servies zou krijgen. Iedereen vindt het afzichtelijk, maar mijn moeder vindt het prachtig en dat was al heel lang een afspraak. Dat servies staat nu dus nog steeds bij mijn tante, want misschien komen er nog onverwachtse kosten van de uitvaartondernemer en dan moet dat servies verkocht worden om die kosten te dekken (maar again, niemand die dus wat zegt over alle apparatuur die gewoon is meegenomen door haar broer en zus). Mijn moeder laat het erbij zitten, want 'ruzie was het allerlaatste wat m'n oma wilde', maar ik vind het zo absurd en oneerlijk.. :( Mijn moeder heeft zelfs nog aangeboden om te betalen voor dat stomme servies, omdat er voor haar ook gewoon weer heel veel herinneringen aan zitten, maar dat wilden haar broer en zus niet hebben. Want (dit hebben ze echt gezegd) als er nog onverwachtse kosten kwamen, dan konden ze dat servies mooi verkopen en alles wat er dan nog aan kosten over zou blijven, zouden ze dan weer door 3 delen. Daar moest m'n moeder haar geld maar voor bewaren.. :x

    Het is inmiddels trouwens 8 maanden geleden dat m'n oma overleden is. Volgens mij kan er inmiddels echt wel een balans opgemaakt worden en gezegd worden of er überhaupt extra kosten zijn..
     
  5. Luuz

    Luuz VIP lid

    16 aug 2008
    23.842
    2.610
    113
    Hier
    In en in triest.

    Mijn ouders hebben met 1 tante (zus van mijn vader) praktisch geen contact meer. Ze wilde ALLES hebben, tot de sokken van mijn opa aan toe. Emotionele waarde ;)
    Mijn zusje woonde toen net samen en was hoogzwanger. Breed hadden ze het toen niet door omstandigheden en hun wasmachine ging stuk. Dus mijn vader zei dat zij de wasmachine van mijn opa wel wilde hebben.
    Mocht ook niet; emotionele waarde...

    Op een woensdag zou de woning leeggehaald worden. Mijn vader is op dinsdag heen gegaan en heeft de wasmachine uit huis gehaald.

    Diezelfde tante stuurde trouwens wel een kraamcadeautje toen onze jongste was geboren.
    Een cadeaukaart van de Albert Heijn met daarop €10 euro.
    Serieus, een boodschappenkaart als kraamcadeau ;) Geef dan niks :D
     
  6. kleinegup

    kleinegup Fanatiek lid

    19 aug 2015
    1.533
    382
    83
    Vrouw
    Ik vind het zo verschrikkelijk triest om te lezen dat mensen zoo verschrikkelijk gierig, egoïstisch, asociaal en arrogant zijn alleen maar om er zelf beter uit te komen. En mensen elkaar gewoon op hun ziel trappen om hun zin te krijgen. Om eerlijk waar kotsmisselijk van te worden :(
     
  7. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Maar dat vind ik dan sowieso sneu voor jullie zoontjes, óók vanuit jullie als ouders. Ook gierig. Waarom mogen die ventjes niet gewoon zelf een pannenkoek uitzoeken (of wat voor gerecht ook) die ze echt lekker vinden ipv altijd zo'n saai naturel ding?! Eten jullie die zelf dan ook, of nemen jullie zelf wèl een lekkere pannenkoek?! :):)
     
  8. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Ik vind het óók schokkend. Des te meer omdat heel veel mensen die als 'gierig' bestempeld worden in dit topic eigenlijk gewoon heel asociaal, egoïstisch en/of gemeen zijn. :(

    Kolere, ik heb liever géén familie of vrienden dan zulke mensen om mij heen. Ik zou écht niet met zulke figuren om willen gaan!
     
  9. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Oh ja, dat soort acties. Zie ik bij kennissen ook wel eens en die zijn dan meervoudig miljonair or miljadair. Het lijkt echt wel of mensen gieriger worden (en egoïstischer!) naarmate ze meer geld vergaren. Walgelijk. :(
     
  10. Ladybug85

    Ladybug85 Niet meer actief


    Nou dat zou ik echt zeggen hoor!
     
  11. Sneeuwvlokjes

    Sneeuwvlokjes Fanatiek lid

    12 mrt 2014
    2.131
    1.210
    113
    Ik was zwanger en best onzeker over allerlei kwaaltjes.
    Een collega raadde mij een boek aan waar veel info in zou staan.
    Geinteresseerd zei ik dat ik eens in de boekhandel zou kijken.
    Volgende dag komt ze met een heel mooi ingepakt kado. Wat lief! Ze had dat boek voor mij gekocht! Het bonnetje zat in het boek...
    Kijk maar joh, wanneer je het terugbetaald, zei ze erbij.
     
  12. MamaLe

    MamaLe Fanatiek lid

    28 mrt 2015
    1.998
    221
    63
    Ik dacht dat ik eigenlijk geen gierige mensen kende maar toch ook na het overlijden van mijn oma...
    Mijn vader en oom wilde graag een urnengraf voor hun moeder maar een van hun broers wilde niet dat ze "ook een deel van zijn" erfenis daarvoor zouden gebruiken. Terwijl wij hadden bedacht dat dat vanuit het spaargeld voor oma betaald zou worden en dan de rest verdeeld (het is ook niet zo dat er niks over bleef...).
    Nu had ik al niks met ze maar nu zeker niet meer, zie ze 1-2 x per jaar en dat is meer dan genoeg...
     
  13. Sneeuwvlokjes

    Sneeuwvlokjes Fanatiek lid

    12 mrt 2014
    2.131
    1.210
    113
    En sommige mensen zijn gewoon te gierig om interesse in je te tonen. Ze hebben het liever over zichzelf.
    Mijn buurvrouw is er zo één;

    Wij zitten momenteel in een verdrietige periode want mijn schoonvader is terminaal. Ze vroeg mij hoe het ging. Ik vertel haar (met tranen in mijn ogen) dat het heel slecht gaat en dat we niet zeker zijn dat we op vakantie kunnen. Krijg ik als antwoord; "jeetje jullie ook al? Onze kat heeft chronische diarree en ik twijfel ook of wij wel weg kunnen". Vervolgens blijft ze maar praten over die kat.
     
  14. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Ik zou ontploffen denk ik! 😡 Maar ook dat noem ik niet gierig maar egocentrisch en weinig empathisch.

    Heel veel sterkte trouwens de komende tijd. 😞
     
  15. Roanchie

    Roanchie Actief lid

    24 apr 2016
    495
    5
    18
    NULL
    NULL
    Krijg echt tranen in me ogen van alle overlijdingsverhalen en delen.
    Ik vind dat zo onwijs kinderachtig en respectloos!
    Ik ben heel erg blij dat wij toen mij opa overleed goed contact is geweest over hoe of wat met deling en alles is netjes geregeld.

    Met werk hebben we regelmatig lezingen om onze info op en top te houden. Ik heb nog niet zo lang me rijbewijs en ik ree met me collegas naar de lezingen. Never mooit geld gehad behalve van 1 collega die altijd netjes voor de rest van het groepje betaalde. Heb dit altijd afgewezen omdat ik niet vond dat het eerlijk was.
    Maar heb al zoveel gereden vooe ze en nooit echt een euro of iets gehad terwijl ze weten dat ik het ook niet breedt heb.

    En een keer toen mijn vader nog ree, hij deed altijd de heenweg wn iemand anders terug weg. Was er 1 collega die had gezegd dat me vader haar bij een halte had afgezet om zelf lekker naar huis te gaan met de trein.... gewoon mij in slecht daglicht zetten zodat zei zielig is
     
  16. Knuffelmonster

    Knuffelmonster Bekend lid

    15 nov 2014
    792
    285
    63
    Wow sommige zijn wel heel erg!

    Hier ook 1:
    Ik was met mijn zus en onze 2 kinderen (ieder 1) de stad in. Komen we meteen een oliebollenkraam tegen. Dus de kinderen gelijk "mogen we 1?" Dus mijn zus gelijk "ja we moeten even dit en dit halen en dan mag het" (ik had nee gezegd tegen mijn dochter want had nog maar €10 in de portemonnee voor boodschappen)

    Dus wij die spullen halen en terug naar de oliebollenkraam. Dus zus besteld 2 oliebollen, zegt ze wil jij ook 1? Oja moeten ook nog 1 voor mijn man. Dus zij 5 bestellen. Moest ze betalen, deed ze niks en keek naar mij. Dus toen heb ik uiteindelijk maar betaald en dat terwijl ik als alleenstaande moeder minstens 2.5/3x minder heb in de maand dan zij. Toen was ik best wel boos (en eigenlijk verdrietig)
     
  17. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.234
    6.094
    113
    Ik zou toch echt zeggen van: hallo, jij zei dat we oliebollen gingen halen en mijn portemonnee had ik echt in mijn tas gelaten. Maar goed, ik heb ook niet zo'n zus.
    Of wat ik hier boven allemaal lees qua familie :(:x
    Wat rot allemaal zeg.
     
  18. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.067
    3.861
    113
    Wij hebben iemand in de familie die altijd van die acties heeft.
    Het begint al met verjaardagen, de verjaardagskaart. Die kaarten zijn altijd hergebruikt, als het een dubbele kaart was, knipt ze de zijkant er vanaf, anders plkakt ze een papiertje over de oude tekst (als je dat er af trekt, lees je dus teksten die aan haar gericht waren), de kaart wordt op het werk gefrankeerd, kost haar ook niets.
    Dan de cadeautjes die we hebben gehad: een (gratis) proefverpakking tampons, gebroken kaarsen in walgelijke kleuren, zo'n oogmasker wat ze gratis in het vliegtuig had gehad, een washandje en handdoek die al gewassen waren, een boek over planten uit de jaren zeventig wat ze van een overleden familielid uit de kast had meegenomen, feestversiering met kreukels en een laag stof erop en het ergste was nog een aangebroken jampotje met schimmels wat over de houdbaarheidsdatum was.
    De kinderen krijgen bijv. snoepgoed, kijk je op verpakking, dan staat er iets op als 'dit wordt u gratis aangeboden ter gelegenheid van de opening van ons nieuwe filiaal babywinkel'. Deze cadeaus verpakt ze overigens in cadeauverpakkingen van dingen die ze zelf heeft gehad. Dus je krijgt een doos van Chanel en dan zit er een gratis rompertje van de Etos in.
    Ze nodigt andere familieleden uit om buiten de deur te gaan eten, maar laat hun dan betalen (is ze bij mij aan het verkeerde adres). Als ze visite krijgt en er is nog geen pak koekjes open, dan krijg je geen koekje bij de koffie, want ze wil niet een nieuw pak koekjes aanbreken.
    Zo kan ik nog wel even doorgaan. Ze is niet arm overigens, maar geeft haar geld liever uit aan kleding, meubels, reizen en andere dingen voor zichzelf.
    Wij hadden ook krenterige buren. Als ze een nieuwe auto hadden, gingen ze er niet in proefrijden, want dat kostte bezine, maar dan ging die man uren gewoon in de auto op de oprit in zijn auto achter het stuur zitten. Oma betaalde voor veel dingen, ze kwamen ook altijd langs met vragen over ons energieverbruik en of ze onze meterstanden mochten bekijken, wilden vanalles lenen, omdat ze geen zin hadden om zelf geld uit te geven. Toppunt was nog wel dat ze een keer eieren van ons kwamen lenen. Waren 2 niet al te grote eieren, kregen we daarna 1 groter ei terug. Oh ja, ze hadden ook eens toen ze voor de planten zorgden toen we op vakantie waten al onze eieren uit de koelkast meegenomen, want die zouden toch misschien niet meer goed zijn als we terug kwamen, zeiden ze. Haha, nog wel meer acties hoor, soms denken we nog aan ze en moeten we er om lachen. Deze mensen waren ook totaal niet arm.
     
  19. Jo79

    Jo79 VIP lid

    6 mei 2007
    25.067
    3.861
    113
    Oh ja, een vriendin van me had een andere vriendin die als cadeau proefmonstertjes gaf, dus een paar zakjes shampoo en huidcrème die ze uit tijdschriften had getrokken of ergens anders bij had gekregen. Toen ze als daggast was uitgenodigd, ongevraagd haar moeder had meegenomen (die dus ook mee ging dineren) en maar 5 Euro had gegeven, was mijn vriendin er klaar mee. Dat was einde contact, speelde nog wat meer, maar dit was de druppel.
     
  20. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Deze vind ik wel herkenbaar hoor, maar ik ervaar het weer niet gierig. Wij hebben 18 zwagers/schoonzussen en 21 neefjes/nichten. Nu heb ik het geluk dat ik van mn broer geen aantrouw heb maar de meesten hebben dus aan hun eigen kant ook nog eens 16 schoonzussen/zwagers en 20 neefjes en nichtjes.

    Toen mn dochter 1 werd vroeg mn schoonzus me even in de gang en liet 2 poppen zien. Een kleintje, van 7,50 en een grotere, van 15 euro. Ze vroeg welke we graag als kadootje wilden want de grote, ja die was veel leuker maar ze wou graag wel dat we dan voor de eerlijkheid het bedrag gelijk trokken. We hebben haar dus het bedrag bijgelegd en de grote pop gekozen wat tot ze 5 was, haar lievelingspop was en echt tot de draad versleten was in die tijd.
     

Deel Deze Pagina