Wat is " normaal" en wat is verwennen? (kinderen)

Discussie in 'Mama en gezin' gestart door Mamak, 27 jul 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Uuz

    Uuz VIP lid

    8 dec 2014
    6.241
    818
    113
    #41 Uuz, 28 jul 2016
    Laatst bewerkt: 28 jul 2016
    Dl vraagt zelden/nooit om dingen. We doen leuke dingen als dat uitkomt, als niet zeurt ze ook niet. Ze speelt gewoon met wat ze tegenkomt. Ze is natuurlijk pas 3, maar ik denk dat dit haar karakter is, zo was ik ook.

    Ze doet ook graag 'alsof' in het speelgoed-apparaat bij de supermarkt ) dan wil ze helemaal geen muntje).
     
  2. tuc

    tuc Niet meer actief

    ik heb wel een andere definitie of een andere kijk op verwend dan sommigen zie ik.
    Ik lees over kinderen die maandelijks of wekelijks wat nieuws krijgen en dan dus ook blij met een doos stiften zijn, of als ze voor de tweede keer die week om iets vragen en nee horen dat dat prima is...conclusie: dan zijn ze niet verwend.

    Daar ben ik het niet mee eens. Een kind dat zoveel krijgt hoeft ook niet vaak nee te horen want die krijgt toch al maandelijks of wekelijks wat. Ik ben benieuwd hoe die kinderen reageren als ze een jaar lang alleen iets met verjaardag of sinterklaas krijgen en evt iets kleins op vakantie en of ze dan nog niet zeuren en tevreden zijn tussendoor.
    Ik vind als je met zulke regelmaat iets krijgt het nogal makkelijk om tevreden te zijn.
     
  3. sydneys

    sydneys Niet meer actief

    Zou jij tevreden zijn als je alleen iets krijgt of koopt voor jezelf met verjaardag en kerst? Misschien wel, misschien de kinderen ook maar in werkelijkheid kopen we veel vaker iets voor onszelf dan bij 2 aangelegenheden. Kijk bijvoorbeeld naar een gemiddelde kleerkast voor een vrouw, dat is hetzelfde als speelgoed voor een kind.

    Ik vind het dus niet nodig om het eens uit te testen bij een kind want ik koop voor mezelf ook vaker dan 2 keer per jaar iets voor mezelf wat niet nodig is.
    Ik vind dit ook niet onder verwennen vallen. Het is wel verwennen maar je krijgt er geen vervelend verwend kind mee.

    Nu krijgt zoontje zeker niet wekelijks iets maar hij knutselt ook niet graag. Ik denk dat alle knutselspullen hier jaren meegaan :p
     
  4. hardlopertje

    hardlopertje Bekend lid

    9 jul 2012
    853
    28
    28
    Ergens op de aardbol
    oeps dit zou mijn verhaal kunnen zijn. Onze dochter heeft ook een eigen iPad, geen eigen telefoon. Wij gaan regelmatig weekendjes weg en/of bezoeken pretparken, dierentuin enz. Ze heeft een berg speelgoed. Action pruttel houd ik ook niet van. Alle kleding is nieuwe en ook nog eens van een redelijk duur merk.
    Voor onze zoon gaat het al niet veel beter. Hij heeft dan nog geen eigen iPad maar voor de rest.....

    Onze dochter vraagt nooit om speelgoed of andere dingen. En tuurlijk doet ze soms verwent/jengelig als ze haar zin niet krijgt, maar daarvoor is het ook een dametje. Maar ze zou nooit zeggen ik heb dit meer dan jou. Bij haar op de PSZ zitten ook kinderen die zijn verwend en ze gedragen zich ook naar. Dan denk ik soms wel kom op zeg jullie zijn 3. En dit ligt dan denk ik ook wel bij de ouders waar de nadruk op wordt gelegd.
     
  5. tuc

    tuc Niet meer actief

    het is een voorbeeld. Ik wil meegeven dat wanneer je met zulke regelmaat iets krijg het makkelijk is om te stellen dat je een tevreden kind hebt, die heeft dan in mijn ogen weinig reden om ontevreden te zijn.
     
  6. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.203
    16.539
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad

    Maar dan is het meestal al te laat en zijn ze al verpest.
    Ik zie ze om me heen die kinderen en ik hoor die ouders roepen van nu is het klaar en je krijgt helemaal niets meer verwend nest en een week later krijgen ze een hondje want dat vinden ze zo leuk ( ja voor 2 weken).
     
  7. hardlopertje

    hardlopertje Bekend lid

    9 jul 2012
    853
    28
    28
    Ergens op de aardbol
    Ons dochter krijgt vaak wel iets nieuws. Maar wij geven haar niet standaard 1 keer in de week iets of elke maand. Soms zit er veel langer tussen en soms koop ik 2 keer in de week iets. Het is ook vaak dat ik het meeneem voor haar en dat ze er zelf dus helemaal niet om vraagt. Onze dochter krijgt vaak genoeg nee te horen en nee is bij mij en blijft nee.
    Dit weet ze en zeurt dan ook niet meer. en moet eerlijk zeggen onze dochter zeurt bijna nooit. Zelf in een speelgoed winkel niet.
     
  8. Eline88

    Eline88 Niet meer actief

    Ik vind het belangrijk dat mijn kind leert dat tegenslagen ook bij het leven horen zodat hij daar op een goede manier mee leert omgaan. Die basis geven wij hem mee door hem niet alles te geven wat hij wenst. Het gaat er niet om of we dit wel of niet kunnen betalen. Hoe leert een kind anders dat niet alles aan komt waaien als je er maar netjes om vraagt? Tussendoor krijgt hij ook echt wel eens iets, maar daar zit geen vaste structuur in. Ik wil niet dat hij het normaal gaat vinden
     
  9. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.203
    16.539
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Heel mooi verwoord.
     
  10. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.203
    16.539
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Zo doen wij het hier thuis ook.
    Hier hebben we al 2 tieners in huis en onze zoon wilde vorig jaar een telefoon kopen.
    Vonden wij een goed idee want hij is veel weg en toch wel fijn om hem te kunnen bereiken maar ook geen ramp als die hem niet zou hebben.
    Voor zijn verjaardag heeft hij een bedrag geld gekregen maar lang niet genoeg voor het kopen van een telefoon maar de rest heeft hij netjes zelf erbij gespaard.
    Klussen bij opa in de tuin tegen een kleine vergoeding.
    Onze schuur opschuren omdat die opnieuw geverfd moest worden tegen een kleine vergoeding.
    Geld op zijn verjaardag aan de visite gevraagd en mijn fietsband geplakt ;)
    Geweldig en toen kwam die nog net 20 euro tekort en die hebben wij hem toegestopt omdat die er zo hard voor had gewerkt.
    Hij heeft nu al zelf een baantje voor volgende zomer in de kassen geregeld om wat bij te verdienen en hij wil dan ook folders gaan rondbrengen.
     
  11. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.193
    35.895
    113
    Dat denk ik ook niet, maar ik vind je redenatie ook niet kloppen. Een kind wat alleen wat op zijn verjaardag krijgt en een jaar dan niet wat krijgt, zou ook een probleem zijn, dus volgens jouw redenatie is een kind dan ook verwend.

    Ik vind mijn kinderen niet verwend en ja ze krijgen zeker elke maand, vaak elke week, wat. De hoeveelheid of hoe vaak staat wat mij betreft niet gelijk aan verwend.

    En misschien worden mijn kindjes ook wel verwend, maar ik vind het een beetje een negatief woord voor iets wat ik niet negatief vind. Het is pas erg als ze het niet meer waarderen.
     
  12. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.193
    35.895
    113
    Die ervaring heb ik ook. Ze krijgen dus regelmatig wat, maar als ik nee zeg hoor ik nooit wat. Ze zeuren ook nooit om iets.
     
  13. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.193
    35.895
    113
    Moet het kind ontevreden zijn dan?
     
  14. Sleepless

    Sleepless Bekend lid

    1 jun 2013
    892
    173
    43
    Vrouw
    Brabant
    Ik vind dat mijn kinderen wel worden verwend. Ze krijgen regelmatig iets en komen op ieder vlak niets te kort. Dan word je wel verwend denk ik. Als ik denk aan kinderen die het minder goed hebben, in NL of in armere landen, krijgen ze alles wat een hartje begeerd. Ze krijgen natuurlijk ook regelmatig nee te horen, ik wil ze absoluut niet te erg verwennen (wat natuurlijk erg subjectief is ;)).

    Ze doen, hoop ik, niet verwend echter. Ze zijn blij met alle kleine dingen die ze krijgen, alhoewel hun aandacht daar soms ook maar 5 minuten naaruit gaat ;). Ze zeggen altijd netjes 'dank je wel' en ik hoop dat ze, ondanks dat ze het hier zo goed hebben, opgroeien met de gedachte dat het allemaal niet vanzelfsprekend is (als ze straks ouder zijn weliswaar).
     
  15. tuc

    tuc Niet meer actief


    Ik vind 1x.per jaar met je verjaardag wat anders dan elke maand. Ik hoor vaak: mijn kinderen zeuren nooit, nee logisch als ze regelmatig wat krijgen.
     
  16. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Ja hier worden ( werden ) ze best verwend.

    Vooral toen onze dochter nog jonger was.

    Maar ik moet eerlijk zeggen dat ik het eigenlijk niet zo goed vind van mezelf om dat te doen. Dus ik ben daar dus meer op aan het letten.

    Hier krijgen ze nu niet zomaar meer iets. Sowieso hebben ze zelf nu zakgeld...en mag de oudste een penny om de 2 weken. Verder probeer ik het "krijgen"te beperken.

    Nu gedragen ze zich niet verwend of vervelend...maar ik vond het gewoon niet meer leuk dat het zo normaal was geworden dat alles gewoon zomaar gekocht ging worden.

    Nu zitten mijn kinderen wel op een leeftijd waar het wel iets anders wordt ( oudste zeker). Die heeft aan haar sport en hobby's al genoeg en geeft minder om speelgoed.

    Aan aandacht krijgen ze niet tekort. Dat is ook belangrijk.
     
  17. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.193
    35.895
    113
    Nou als een kind enkel wat op zijn verjaardag krijgt, mag het van mij zeuren. Ben zelf ook niet tevreden als ik maar 1 keer per jaar wat voor mijzelf mag kopen eerlijk gezegd.

    En ja, ben misschien wat materialistisch soms, maar ach, wie doe ik daar kwaad mee?
     
  18. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Waarom niet? Daar zijn boeken vol over geschreven.

    Een aantal nadelige gevolgen zijn:
    - snel gefrustreerd
    - koppig
    - tegendraads
    - manipulatief
    - materialistisch
    - afgunstig
    - bezitterig
    - negatief zelfbeeld
    - een laag verantwoordelijkheidsgevoel
    - problemen met tijdsmanagement
    - moeite met keuzes maken
    - onverzadigbaar, wat kan botsen met het eigen inkomen later

    Sommige gevolgen merk je al direct (nou ja, de omgeving merkt het, de 'verwenner' heeft het vaak niet door, of wijt het aan een 'pittig karakter'). Sommige gevolgen merk je pas als het kind volwassen is.

    Bovenstaande punten worden ook door 'de maatschappij' als onprettig ervaren, waardoor het kind in een sociaal isolement kan komen.

    Een paar bronnen:
    Alles voor je kind
    Een verwend kind heeft het in de maatschappij heel moeilijk
    Verwende kind
    Het verwende kind syndroom - sterk kindercoaching
     
  19. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Goed punt.
     
  20. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Dit begon ik dus ook bij onze dochter 2 jaar geleden te merken...ze reageerde soms echt verwent. Tenminste...ik vond dat ze snel ontevreden was. Niet perse met iets krijgen maar in meer....

    Nu nog af en toe merk ik het met een uitstapje. Dan is het niet spectaculair genoeg in haar ogen ( lijkt zo) maar als we eenmaal het uitje hebben gedaan ( strand of wandelen) dan is dat toch ook wel heel erg leuk.

    Kan natuurlijk ook de leeftijd zijn..:D
     

Deel Deze Pagina