Selfie tijdens borstvoeding aanmoedigen

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door Carino, 30 jul 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Nikki88

    Nikki88 VIP lid

    29 jul 2008
    11.656
    230
    63
    Precies dit dus. 😊
     
  2. Roos12

    Roos12 Fanatiek lid

    4 jan 2015
    1.725
    809
    113
    Tja, maar dit vind ik lastig aan jouw vragen. Ik krijg daar namelijk een gevoel van dat de reden dat je geen bv (meer) geeft, 'goed genoeg' moet zijn. Het is net alsof er toch een oordeel in schuilt. Als je verhaal is zoals Liekje dan is het goed, maar als je nooit bent begonnen aan bv, dan is het alsof je gewogen wordt en te licht bevonden.
    Als (bepaalde) mensen aan mij vroegen waarom ik geen bv gaf, voelde ik mij altijd verplicht om het hele verhaal af te ratelen waarom het niet gelukt was. Dat ik het echt geprobeerd had.
    Door het verloop van de eerste mislukte bv-periode, waarbij alles alleen maar in het teken stond van zorgen, heb ik de tweede keer bewust geen bv gegeven. En heel eerlijk, ik heb ontzettend genoten van de kraamtijd en geen seconde spijt gehad.
    Inmiddels weet ik door het forum en vanuit mijn werk meer over bv en zie ik achteraf in dat de begeleiding optimaler had gekund bij de oudste.
    Als er ooit een derde zou komen, zou ik het wel weer willen proberen. Maar ik heb geen spijt van mijn gemaakte keuze.
     
  3. Liekje81

    Liekje81 VIP lid

    6 sep 2013
    20.222
    23.296
    113
    doktersassistente
    Zevenhoven
    Ja, is ook echt meer mijn gevoel erbij :) Ben zo voor bv, en dan ging het niet zoals ik wilde en belangrijk vond. Nog steeds een zere plek. :(
     
  4. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    9 jan 2014
    4.538
    1.171
    113
    Vrouw
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Je hebt denk ik wel een punt. Ik zou een zere plek kunnen raken of vrouwen kunnen het gevoel hebben dat ze hun keuze moeten verdedigen. Maar is dat niet zo met alle vragen rondom een keuze? Vooral als je jezelf niet helemaal fijn voelt bij die (gedwongen) keuze of als je de vraag al 100 keer hebt gehad snap ik het wel. Maar als je nooit iets vraagt leer je elkaar ook niet beter begrijpen. Zoals al eerder aangegeven is in dit topic is erover praten de beste manier om zaken als borstvoeding te normaliseren. En mbt een oordeel: tja, ik heb wel een oordeel als vrouwen zeggen dat ze "er gewoon geen zin in hadden". Dat vind ik een gekke reden. Maar als die dames er zelf helemaal achterstaan en er zelf een goed gevoel bij hebben hebben hebben zij ook gewoon lak aan mijn oordeel toch? Zij hebben vast ook wel een keer een oordeel over wat ik doe. Dat is niet persé slecht. Mensen zijn nu eenmaal allemaal anders.
     
  5. Roos12

    Roos12 Fanatiek lid

    4 jan 2015
    1.725
    809
    113
    Misschien zit er al een deel in de formulering?
    Als je bijvoorbeeld vraagt hoe het met de voeding gaat, dan klinkt dat al anders als de vraag 'waarom geef je geen bv?'.
    En dan kom je gaandeweg in het gesprek vanzelf al op het hoe en wat van de keuze voor fv.
     
  6. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    9 jan 2014
    4.538
    1.171
    113
    Vrouw
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Zelf zou ik met zo'n directe vraag niet zo'n moeite hebben maar dat zal ongetwijfeld per mens verschillend zijn. Ik ben wel vaker niet zo genuanceerd. Maar het is niet slecht bedoeld. 😊
     
  7. julia80

    julia80 Fanatiek lid

    11 jan 2014
    4.611
    2.404
    113
    deze lange termijn effecten worden door recent onderzoek zeer in twijfel getrokken.

    'Our results suggest that much of the beneficial long-term effects typically attributed to breastfeeding, per se, may primarily be due to selection pressures into infant feeding practices along key demographic characteristics such as race and socioeconomic status.'

    Is breast truly best? Estimating the effects of breastfeeding on long-term child health and wellbeing in the United States using sibling comparisons

    over deze studie is veel ophef geweest. dit is namelijk 1 van de eerste studies geweest die binnen gezinnen een bv-kind met fv-kind vergeleek ipv kinderen uit verschillende gezinnen waarbij socio-economische effecten dus een belangrijke rol speelden.
    Uit deze studie bleek dus dat alle (op 1 na) positieve effecten niet meer statistisch significant waren.

    hier twee artikelen die deze studie beschrijven, misschien beter leesbaar
    Breast-feeding Benefits Appear to be Overstated, According to Study of Siblings
    Benefits of breast-feeding 'overstated,' says sibling study - Medical News Today
     
  8. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    9 jan 2014
    4.538
    1.171
    113
    Vrouw
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Ik denk ook echt wel dat er meerdere factoren meespelen. Van alleen bv geven krijg je niet ineens een superslim of supergezond kind. Daar is wel meer voor nodig. Maar als het mee helpt is het het proberen waard.
     
  9. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    22 jul 2008
    18.631
    31
    48
    Ik heb het eerder gezegd, maar als het aan MIJ ligt, is bv net zo normaal als fv. En als dat zo zou zijn, dan zou een dergelijke vraag net zo weinig emotie met zich meebrengen als wanneer iemand vraagt waarom je liever koffie drinkt dan thee. Of waarom je nooit schoenen met hoge hakken draagt. Gewoon, een vraag uit interesse.

    Ik snap dat helemaal. Andersom heb ik dat ook. Doordat ik wéét, dat het een beladen vraag is, maar ik het uit interesse vraag, vind ik het toch altijd moeilijk. Ik probeer er dan ook zo luchtig mogelijk over te doen, maar het voelt dan wel altijd als gemaakte luchtigheid. Zo jammer...
     
  10. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    dit dus.
     
  11. Wowkaat

    Wowkaat Actief lid

    26 apr 2011
    375
    0
    16
    Hoeveel vrouwen komen wij allemaal tegen die te pas en te onpas hun tieten laten zien voor voeding? Ik zie regelmatig vrouwen voeden, maar nooit een tepel gezien in het openbaar. Ik voed overal en ik vind dat heel normaal. Sterker nog, ik voed sinds een paar weken lopend omdat ze vaak gaat huilen als ik zittend de borst of fles geef. Dus ik loop te voeden in restaurants, tankstation, winkels, buiten etc. Ik heb nooit rare reacties gekregen, maar de wetenschap dat er vrouwen zijn die ergens niet mogen voeden vind ik verdrietig. Om die reden heb ik ook een voedende selfie gemaakt. Het is een feit dat als mensen vaak iets zien, ze het snelle normaal gaan vinden. Daar wil ik graag aan meewerken.
     
  12. doedel

    doedel Bekend lid

    7 sep 2015
    740
    36
    28
    NULL
    NULL
    Ik vind dat dat niet hoort op fb, net zo min als de kindjes die in zwembroekje of zo goed als naakt op fb gezet wordt. Ik heb totaal geen probleem ermee dat moeders voeden waar dan ook.
     
  13. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Ik vind het niet normaal dat jij overal voed, ik vind dat ongepast.
     
  14. Butterfly1109

    Butterfly1109 Fanatiek lid

    3 jan 2015
    1.620
    43
    48
    Ik zie echt bijna nooit vrouwen voeden, of ik let er gewoon niet op.

    Lopend voeden is mij nooit gelukt, hoe doe je dat?
     
  15. Wowkaat

    Wowkaat Actief lid

    26 apr 2011
    375
    0
    16
    Wat vind je dan precies ongepast? Het eten op die plekken? Of dat daar een borst voor nodig is? Vind je het ook ongepast om een baby (lopend) de fles te geven in een tankstation of restaurant? Als je discreet voedt, hebben veel mensen niet eens door dat je aan het voeden bent. De enige reden om een rustig plekje op te zoeken om te voeden, is omdat mijn dochter anders afgeleid zou raken.
     
  16. Wowkaat

    Wowkaat Actief lid

    26 apr 2011
    375
    0
    16
    Ik denk dat het komt omdat ik lichte en kleinere kindjes heb en dat mijn borsten ook niet echt groot zijn :). Ik hou mijn dochter voor de borst die ik een stuk ontbloot en laat haar daarna zakken op borsthoogte met haar hoofd. Ze hapt aan en dan lopen ;).
     
  17. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.067
    2.203
    113
    Brabant


    Idd wat is er ongepast aan?

    Ik ben zelfs eens in gesprek geweest met zon enquete meneer op straat, terwijl ik voedde. En hij maar zeggen:"och wat slaapt hij (zij!!) lekker".

    Bij mij zag je alleen bij t aanleggen een klein beetje borst, verder niks. En als ik echt mn best deed, bv in een restaurant, dan zag je echt helemaal niks!
     
  18. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.067
    2.203
    113
    Brabant
    Over lopend voeden: je neemt de baby, je legt hemhaaraan en je gaat lopen. Met dreumes wordt t zwaar denk ik;)
     
  19. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Ik vind dat je niet maar overal kan voeden. Hoe je je kind voedt (borst of fles) moet iedereen lekker zelf weten. Maar die behoefte om het overal maar te doen snap ik niet. En nee, ik heb zelf nooit gevoed in een winkel (met de borst en de fles niet), ik zorg dan dat ik buiten op een bankje ga zitten of een cafeetje opzoek.
     
  20. Lovely83

    Lovely83 VIP lid

    29 mei 2008
    20.418
    3.298
    113
    #300 Lovely83, 6 aug 2016
    Laatst bewerkt: 6 aug 2016
    Dit is 1 van mijn bv selfies, ik vind dat ik hier vrij netjes aan het voeden ben. Het ligt er aan wat ik aan heb of ik nog even een doek over mijn borst doe. Doek over mijn dochter haar hoofd zelf doe ik niet die trekt ze er telkens af.
     

Deel Deze Pagina