Een 4de ?

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door Lorena86, 28 jul 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lorena86

    Lorena86 Bekend lid

    7 sep 2015
    582
    352
    63
    Mestreech
    We hebben 3 geweldig mooie kinderen. Echt super gelukkig zijn we met ze. Toch hebben zowel mijn man als ik vaak het gevoel dat wanneer het mag lukken we best nog een vierde kindje zouden willen.

    Het enige wat ik mij nu blijf afvragen is : bij de 3de zwangerschap had ik zwangerschapsdiabetes, is het zeker dat ik dat dan nu ook weer krijg ??

    En bij onze jongste dochter had ik een bevalling van slechts 30 minuten van de eerste wee tot geboorte . En dat benauwd mij heel erg. Ik weet dat er nooit iets te zeggen is van hoelang het duurt. Maar toch bij de gedachte word ik al zenuwachtig.

    En wat ik jammer vind. In de omgeving word nogal raar gereageerd als ik zeg dat we best een 4de zouden willen als ons dat gegund zou zijn. Is toch ieders eigen keuze.

    Zijn er meer mama's met 3 Kids die een 4de willen of die zwanger willen worden na zwangerschapsdiabetes? ?

    Ik weet in ieder geval wel dat ik niet nu direct zwanger wil worden. Moet nog eerst 10 - 15 kilo afvallen en mijn lichaam even rust gunnen. Maar binnen een jaar is wel zo'n beetje onze wens ( en daar voel mij mij dan soms egoïstisch om, 3 Kids hèbben en nog meer willen terwijl sommige het niet gegund word er überhaupt 1 te mogen krijgen )
     
  2. loesje26

    loesje26 Bekend lid

    5 feb 2009
    722
    0
    16
    rayon manager farmacie
    Oosterhout
    Goedemorgen!
    Grappig, wij zeggen ook altijd, als het kan zouden we wel een 4e willen en ook onze omgeving zegt "je lijkt wel gek" haha.
    4 is de nieuwe 3 ;)
    Ook wij zijn heel gezegend met 3 heerlijk kids, nu 4, bijna 3 en 1 jaar oud.
    Het hoeft ook echt niet nu, maar wie weet in de toekomst. Het zijn alleen de praktische bezwaren die me in de weg zitten. Auto, huis (alhoewel het daar prima past), kosten later voor de kids (studeren, sporten etc).
    Verder gaat het gezinsleven ons prima af en zijn er ook echt vrienden die nu al zeggen "waar blijft de 4e" omdat het ogenschijnlijk altijd relaxed is bij ons :D
    Ik heb gelukkig 3 makkelijke zwangerschappen gehad en idem bevallingen dus daar hoef ik het niet voor te laten en ik ben ook erg vruchtbaar blijkbaar, twee keer van 1 keer onbeschermde sex zwanger geworden..

    Ik vind je niet egoïstisch, als je die wens hebt, wie kan daar over oordelen. Ik vind het eerder egoïstisch als je weet dat het niet kan (financieel, emotioneel) en je "neemt" wel een kind tegen beter weten in, dan kies je voor jezelf en niet voor het wel zijn van je kind.
    Maar ik begrijp je wel hoor. Loop daar ook wel tegen aan.

    Ik vind het wel "leuk" om iemand in hetzelfde schuitje te hebben:)
    Je mag me ook gerust pb-en als je wilt
     
  3. Lorena86

    Lorena86 Bekend lid

    7 sep 2015
    582
    352
    63
    Mestreech
    Sorry voor de hele late reactie . Druk druk druk met 3 Kids de hele dag in huis nu ze vakantie hebben haha.

    Bij ons in het dorp zie ik steeds meer gezinnen waar de 4de verwacht word ... Is inderdaad het nieuwe 3 :)

    Ik ga je een pb sturen
     
  4. Indy1986

    Indy1986 Niet meer actief

    Ik ben zwanger van de vierde. Niet onze eigen keuze, maar een kadootje.
    Ik heb heel veel beren op de weg gezien, maar nu we er aan gewend zijn vinden wij het prima zo!
    Dit kindje wordt hier ook wel groot en krijgt net zo veel liefde als zijn/haar broer en zussen.

    Niemand in mijn omgeving heeft trouwens een rare opmerking gemaakt over deze vierde zwangerschap.
     
  5. Samantha2000

    30 sep 2013
    5
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik ben momenteel zwanger van de 4e, totaal ongepland. We hadden gedacht na 3 kids wel klaar te zijn, maar mogen toch nog een wondertje verwelkomen.

    Wij trekken ons niet zoveel aan van wat de mensen om ons heen zeggen. Wij zijn de gene die voor de kids moeten zorgen, zeggen we maar.. :)
     
  6. Indy1986

    Indy1986 Niet meer actief


    Bij ons precies hetzelfde. Ook niet gepland! Ons gezin was compleet.... Maar dacht iemand anders over 😊
     
  7. Lorena86

    Lorena86 Bekend lid

    7 sep 2015
    582
    352
    63
    Mestreech
    Wauw wat geweldig !! Hoe doen jullie dat met de praktische zaken. Auto / slaapkamers enZ
     
  8. MinnieJ

    MinnieJ Niet meer actief

    Ik wil ook heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel graag een 4e, manlief moet er nog even over nadenken. IK ben wel benieuwd hoe dat ooit zal gaan met clubjes enzo, ik bedoel, ik hoor vaak dat kinderen op 2 clubjes zitten, zwemles en voetbal bijvoorbeeld. Maar met 4 is dat dan niet te betalen denk ik...
     
  9. MinnieJ

    MinnieJ Niet meer actief

    Of zijn 2 clubjes helemaal niet noodzakelijk? Zelf vind ik 1 ding eigenlijk wel genoeg, ik heb ook altijd maar 1 ding gedaan nast school
     
  10. bluebelleke

    bluebelleke Actief lid

    8 apr 2013
    338
    9
    18
    Vrouw
    Belgie
    Wij hebben 4 kindjes!! Het is hier soms echt welcome to the madhouse maar ozo zalig :p :p
    Het enige nadeel vond ik de dure aankoop van onze nieuwe auto (busje). Maar nadien gezien vind ik het wel een goeie investering en heel gemakkelijk!
     
  11. Eppo82

    Eppo82 VIP lid

    25 jun 2007
    15.255
    6.152
    113
    Natuurlijk niet noodzakelijk. Van mij mogen ze er maar 1 kiezen. Niet eens zozeer financieel, maar er is naar mijn mening al genoeg waar ze naar toe moeten, sport, bso, speelafspraakjes, dus een middagje vrij is dan wel lekker toch? :)
    Nou moet ik zeggen dat mijn kinderen het ook nodig hebben om even niks te hoeven.

    On topic, hier een stille wens voor een vierde (volgende :p) maar voorlopig wint het verstand/mijn vriend :p nog.

    Geen ervaring met zwangerschapsdiabetes (gelukkig), ik kan me voorstellen dat als je gezondheid een risico is, je dat meeneemt in je overweging. Mogelijk kan je verloskundige je meer vertellen over de risico's (of je het überhaupt weer krijgt etc) die je met een evt volgende zwangerschap hebt?
     
  12. loesje26

    loesje26 Bekend lid

    5 feb 2009
    722
    0
    16
    rayon manager farmacie
    Oosterhout
    Sorry hier ook nog een late reactie van mij..
    Leuk om te horen dat er meer hier zijn met 4 kinderen!
    Mijn moeder zegt altijd dat ze gaat emigreren als ik een 4e neem haha. Ze mag niet klagen, ik ben enig kind en als ze meer kinderen had gehad zou ze veel meer meer kleinkinderen hebben gehad haha.
    Mijn man is degene die steeds weer begint over een 4e..:$ Hij vind het zwanger zijn van mij helemaal mooi, vind me prachtig dan:( en vind het gebeuren in huis zo gezellig. Ik denk wel, ze zijn gezond, het gaat goed zo en waarom weer over nieuw beginnen. De oudste is bijna 5, de middelste bijna 3 en de jongste net 1 (schelen steeds 22 maanden) en het is prima zo. Met 3 kan je ook nog prima op vakantie, ook ver weg, met 4 is het weer lastiger en duurder.. We kunnen het prima betalen hoor maar het zijn wel die praktische dingen die me in de weg zitten. Maar mijn gevoel zegt wel, waar er drie zijn kunnen er ook 4 zijn.. Ik ben redelijk makkelijk zwanger, goede bevallingen en herstel steeds snel.
    Maar nu aan het solliciteren en bijna een jaar thuis gezeten dus nu even niet hahaha.
     
  13. Lorena86

    Lorena86 Bekend lid

    7 sep 2015
    582
    352
    63
    Mestreech
    Ik heb ook ruim een jaar thuis gezeten..nu sinds een aantal maanden weer aan het werk. Goed te doen met 3 kleintjes.

    Onze gedachten / gevoelens schieten soms ook wel alle kanten op. Is het verstandig ??? Is het haalbaar ???Wat voor auto kom je dan weer op...Hoe doen we dat met dr slaapkamers ( nu hebben ze allemaal een eigen kamer ) ... Miss moet ik eerst afwachten tot ik nog een paar kilo kwijt ben en tot die tijd maar nadenken haha
     
  14. MinnieJ

    MinnieJ Niet meer actief

    Bij mij kriebelt het zooooo erg momenteel, maar ik wil manlief niet onder druk zetten, hij wil erover nadenken zei hij een half jaar geleden, maar ik zou het ook niet nu willen hoor, ik zou willen beginnen met proberen over een jaar...hopelijk manlief ook :)
     
  15. Indy1986

    Indy1986 Niet meer actief

    We hadden gelukkig al een auto voor 7 personen 😃
    Onze twee dochters gaan samen op een kamer slapen.
     
  16. Indy1986

    Indy1986 Niet meer actief

    Onze kids mogen na zwemles ook maar 1 sport oid kiezen. Zelfs al hadden we 2 kinderen....
    De oudste vindt het sowieso zelf wel fijn om niet te veel te "moeten". Hij speelt graag met vriendjes uit z'n klas en in de buurt.
     
  17. danielle83

    danielle83 Fanatiek lid

    1 dec 2010
    1.040
    0
    36
    hoi hoi

    Mijn situatie is nog iets anders, ik heb drie super lieve kindjes. Maar ben niet meer bij hun vader. Heb nu al een tijdje een nieuwe vriend, en hij heeft ook een dochter met down. Die hij niet ziet, heel erg dus.
    Hij heeft aangegeven dat hij heel graag samen met mij ook nog een kindje wil krijgen. Dat vind ik echt een hele eer, aangezien hij altijd zei geen kids meer te willen. Dus heb mijn spiraaltje er uit gehaald en we zijn volop aan het klussen.
    Aan de ene kant vind ik het doodeng, idd wat voor reacties gaan we krijgen...( niet dat me dat heel erg boeit, maar toch), vinden mijn andere kids dat wel leuk. Idd huis, auto etc. Aan de andere kant kan ik niet wachten tot ik zwanger ben.
    Ik ben alledrie de keren makkelijk zwanger geworden, na twee a drie maanden. Heb wel bekkeninstabiliteit gehad, maar was toen ook nog veel zwaarder. Een wat lastigere bevalling en twee hele makkelijke.

    zullen we een clubje maken voor ons dames die een vierde kindje, hebben, krijgen of graag willen?
     
  18. MinnieJ

    MinnieJ Niet meer actief

    Danielle83, heel even over die bekkeninstabiliteit, ik heb daar eerste 2x zo erg last van gehad dat ik bij de derde met 16 weken uit voorzorg al naar fysio ging, iemand gespecialiseerd hierin, om alvast oefeningen en tips te krijgen, en ik heb hier echt wat aan gehad. Bij de derde namelijk GEEN last gehad! Ik kon zelfs met 39 weken gewoon hele stukken wandelen, terwijl ik bij de eerste 2 de supermarkt niet haalde..echt waar!

    Ik moet zeggen dat ik de oefeningen niet perse deed maar wel goed heb opgelet met hoe ik in en uit bed stap, de trap op ga, tillen. Wat ik ook begreep is als je een klein pijntje voelt moet je er gewoon doorheen zetten, want zodra je eraan toegeeft zeg maar ga je wat anders lopen en daardoor krijg je last. Ik zou je echt adviseren zodra je zwanger bent voorbij die 3 maanden even langs te gaan voor wat tips.

    En spannend zeg dat jullie ervoor gaan, jaloers, ik wil ook nu al, maar mn verstand zegt nog even wachten...stomme verstand :p
     
  19. podiki25

    podiki25 Fanatiek lid

    18 mei 2012
    3.897
    124
    63
    Tandheelkunde
    Barcelona
    Op de meeste vragen kan ik geen antwoord geven maar over zwangerschapsdiabetes kan ik je wel zeggen dat je het niet per sé bij de volgende weer zal krijgen. Een collega van me heeft dat ook gehad bij de eerste, erge graad, elke dag moeten prikken en spuiten etc. Bij de tweede had ze totaal niets.
     
  20. Cindy84

    Cindy84 Bekend lid

    15 aug 2008
    914
    1
    16
    Ik zie dat er 5 jaar tussen je tweede en derde zit. Hoe ervaar jij het leeftijdsverschil en hoe ervaren je kinderen dit?
    Ons derde kindje is helaas met 20 weken geboren en gestorven.
    Als we een vierde kindje willen zou er iets meer als vijf jaar tussen zitten. En ik vraag me af of er dan wel aansluiting is.
    Groetjes
     

Deel Deze Pagina