Ha dames, Ik ben inmiddels bijna 12 weken zwanger van onze tweede. Alhoewel ik niet tegen de bevalling op zie, schrok ik de vorige keer van mijzelf. Ik kon totaal niet om gaan met de plotselinge pijn. Ik voelde mijn harde buiken zelfs niet qua pijn en toen ik werd ingeleid ivm randje zwangerschapsvergiftiging duurde het zelfs even toen de weeën kwamen. Maar toen ze er waren, gelijk een weeënstorm en ik verkrampte bij elke wee mijn benen aan, ik kon totaal niet ontspannen. Daarom wil ik mij graag deze zwangerschap verdiepen in proberen te ontspannen tijdens de bevalling. Ik ben een vrij nuchter persoon en wil dan echt geen gezweef. Hypnobirthing komt op mij wel een beetje 'gezweef' over (sorry, ik wil niemand voor het hoofd stoten of kwetsen). Maar iemand ervaring met mindfullness? Iemand tips voor boeken of ervaringen met iets? Ik hoor het graag, dank dank dank jullie wel .
Mij heeftyoga goed geholpen, vooral de ademhalingsoefeningen. En ik heb bij mamz een korte cursus gedaan. Zij hadden een goede voor tijdens het persen. Maar moet zeggen dat ik me er ook makkelijk aan kon overgeven hoor. Positieve gedachten zoals het is goed. Kom maar. Ik kan het. Laatste stukje. En een man die goed contact met mij had toen het echt pittig werd. Hij hield mij bij de puf haha
Wat ik heel fijn vond was zitten onder de douche.. Op en neer wiebelen onder de douche en meegaan met het gevoel ipv verkrampen.
Ik vond het boek met de afschuwelijke titel 'duik in je weeen' erg goed in uitleggen hoe het werkt met een bevalling en wat je kunt doen. Mindfulness zou je je in kunnen verdiepen in algemene zin, ik geloof niet dat er echt een specifiek boek is voor zwangerschap maar misschien heb ik dat mis. Ik denk dat je voor een bevalling het meeste hebt aan het deel van mindfulness dat gaat over het accepteren van wat er is en daar niet tegen te vechten.
Ik ben ingeleid en had draadjes uit mijn doos en continue aan de ctg en elke 15 minuten ging de bloeddruk meter aan.. helaas kon de douche dus niet. Ik hoop ook echt op een bevalling waarbij ik het eerste gedeelte thuis kan doen .
Moest je continue aan de ctg blijven? Ik werd namelijk ook ingeleid met draadjes enz, maar ik mocht wel douchen. Hopelijk hebben de andere meiden fijne tips voor je!
Ik herken me compleet in jouw verhaal! Die combinatie van een weeënstorm door inleiding en aan bed gebonden zijn door al die apparatuur was, zacht uitgedrukt, geen pretje. Ik ben nog niet zwanger, maar ben van plan bij een volgende wel yoga te gaan doen en hoop net als jij een groot deel (liefst helemaal) thuis te kunnen doen. Ik lees dus even mee Veel succes met je voorbereidingen in elk geval! Ik hoop dat er veel dames met bruikbare tips komen!
Ik heb ervaring met zowel hypnobirthing als mindfullness, maar eerlijk gezegd vind ik mindfullness zweveriger dan hypnobirthing hoor. Laat je niet te veel misleiden door de Amerikaanse naam. Hypnobirthing bereid je op een positieve manier voor op de bevalling door middel van ontspannings- en ademhalingsoefeningen. Wat mij betreft heel praktisch en goed toepasbaar! Nou moet ik het natuurlijk binnenkort zelf nog gaan ervaren, maar ik ben heel blij dat ik die cursus gedaan heb. Kijk eens op YouTube, daar staan genoeg filmpjes van mensen die ademhalingstechnieken uitleggen.
Haptonomie met mijn man. Ik hield ook niet van zweverig gedoe, maar het viel mee en het heeft mij heel erg geholpen. Ook mijn man, die wist daardoor van welke aanrakingen ik rustig werd.
Dank je wel voor je reactie. Inderdaad handig om eens op YT te kijken voor ik iets ga aanschaffen. @graffalo: haptonomie ga ik mij ook eens over inlezen. Dank je wel. @zus9: fijn om te horen dat ik niet alleen hierin ben.. voelde me zo zwak toen ik al snel om een ruggenprik gilde. Die heeft helaas maar 20 minuten gewerkt, dus dat was zonde van het gedoe haha.
Heel herkenbaar hoor. Na het breken van mijn vliezen volgde een weeenstorm met rugweeën. Ik dacht dat ik gek werd. Niets geen golf of afzwakken, gewoon volop en non stop pijn. Toen mijn man zei dat ik op mijn ademhaling moest letten omdat ik begon te hyperventileren herpakte ik mezelf. Vanaf dat moment probeerde ik me niet meer te verzetten tegen de pijn en toen ging alles heel snel. Ik ben zelf ook nog op zoek naar iets ter voorbereiding wat bij me past. Klasjes, yoga.. Ik voel me er niet prettig bij. Ik lees dus graag mee.
Hier ook een flinke weeenstorm gehad (in 20 minuten van 4 naar 10 cm). Veel gehad aan ademhalings- en mindfulness oefeningen vanuit de psychosomatische fysiotherapie. Haptonomie ben ik ook wel mee bekend maar vindt ik iets zweveriger. Ik hou graag m'n beide benen op de grond. Het lukte me heel goed ontspannen en relaxed te blijven en ondanks dat het wel een heftige bevalling schijnt geweest te zijn, heb ik dit zelf niet zo ervaren!
Ik heb een tip die ik zelf de volgende keer ook weer zal gebruiken: Ik ben ingeleid en kon alleen maat in bed liggen vanwege ook alle poes pas aan mijn lichaam. Maar als ik een wee kreeg zei ik het volgende: Hoofd uit, lichaam aan! Dit had ik in een boekje gelezen. Door te accepteren dat je door de pijn heen moet en je niet gek te laten maken door je hoofd, kon ik door deze zin mij een soort van los koppelen van de pijn. En dat was echt perfect!
Kijk, dat klinkt mij goed, beide benen op de grond . Van waaruit heb jij oefeningen gedaan? bepaald boek? Internet?
Duik in je weeen is idd een fijn no nonsens boek. Ze geeft ook cursussen... wel in Amsterdam, maar misschien tijdens je verlof een idee? Bij mij in de groep zaten ook 2 dames uit Den Haag. Cursus is extreem niet-zweverig en praktisch, pakt de bevalling eigenlijk een beetje aan als een sportwedstrijd Hoewel ik uiteindelijk een ks in, hielp het bij mij mentaal wel erg. Zag daarvoor erg op tegen de bevalling, ik ben nl echt best een mietje qua pijn,maar toen ik de knop had omgezet had ik echt "zin" om het te gaan fixen met mn lichaam (wat dus helemaal niet lukte, haha, maar aan mn mentaliteit lag het niet )