Werk "uitjes" in privé tijd

Discussion in 'De lounge' started by Sophie221, Aug 26, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Afhankelijk van wat je doet natuurlijk, maar met die instelling zou je er bij ons nooit inkomen. :D
     
  2. sem frummel

    sem frummel Fanatiek lid

    Oct 21, 2011
    2,386
    1
    36
    verzorgende ig
    Ik ga nooit in privé tijd
    Werk is werk en vrienden heb ik buiten mijn werk. Ik werk in de zorg maar ga echt niet op mijn vrije dagen terug komen voor overleg waar 9 van 10x niks zinnigs besproken word. Ik volg mijn bijscholing en voor de rest ga ik weinig tot nergens heen. Collega s hebben hier een mening over en dat mag maar vrij dag is vrije dag en niet om aan werk te besteden
     
  3. Youtan

    Youtan VIP lid

    Jun 9, 2015
    6,517
    4,360
    113
    Female
    Dat zou ik hekemaal begrijpen :D ik zou mij ook niet aannemen! Maarja, sommigen willen kwaliteit en kiezen dan toch voir iemand met een eisenpakket, gelukkig.
     
  4. Anna009

    Anna009 VIP lid

    May 30, 2008
    9,986
    5,294
    113
    Home
    als ik tijdens werkoverleg vrij ben kom ik er niet voor terug mits het een verplicht werkoverleg is natuurlijk
    of als ik een late dienst heb en sochtends rond 10 uur een werkoverleg gepland staat kom ik ook niet
    naast mijn werk ook de verplichte cursussen en scholingen, toetsen, bhv, etc vind ik het al veel.
    om dan daarnaast ook nog mee te gaan met uitjes nee meestal niet
     
  5. Damay77

    Damay77 VIP lid

    Apr 18, 2010
    13,743
    7,507
    113
    Female
    Ik ga alleen naar de verplichte overleggen en evt bijscholing cursussen. Voor een vergadering op MN vrije dag kom ik niet terug. Of het moet zo zijn dat mijn vrije dsg structureel op een vergaderdag is,dan zal ik af en toe bij de belangrijke gesprekken zijn. Ik ga zelden of nooit mee naar borrels,uitjes en afscheid van collega. Ten eerste houd ik niet van drukte en dus helemaal niet van dit soort geplande uitstapjes waar dan ook nog verwacht wordt dat je gezellig mee doet. Ik zit me er letterlijk op te vreten. Cursus bloemschikken is nou niet iets waar je mij vrolijk mee zal zien doen:D
    En dan wordt er ook vaak nog een eigen bijdrage verwacht omdat er niet genoeg in de pot zit. "Gezellig" naar de Griek en even 20 Euro betalen voor zooi waar je van over je nek gaat. Verder zijn deze uitjes bijna altijd op een werkdag van mij. Dan heb ik ochtenddienst,kan ik snel naar huis om kids te halen. Uurtje thuis,kies lozen bij oma en half uur terug rijden voor een uitje. Mn avonddienst zou dan bij een invaller gezet worden maar die tijd mag ik wel weer ergens anders in gaan halen.
    Dank je feestelijk. Ben alleen met MN kinderen en voel me al schuldig als ik moet werken, laat staan als ik mee ga met dit soort uitjes waar ik me ook nog eens doodongelukkig voel. Vinden collega's niet netjes maar jammer dan
     
  6. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Inderdaad. Geen idee van de realiteit. Niet het besef dat docenten gedurende de schoolweken meer uren maken dan hoort op basis van hun fte's, om die vrije dagen in de vakanties op te bouwen. Dat ze hun uren op jaarbasis maken, sterker nog, ver overschrijden! Niet het besef dat ze in de weekeinden en in hun vakanties (dus de vrije dagen waar ze wettelijk recht op hebben) alsnog aan het werk zijn.
     
  7. Janna

    Janna Fanatiek lid

    In dat geval is het waarschijnlijk een wederzijdse mismatch en wil ze ook helemaal niet bij jullie werken. :D
     
  8. zonnestraal21

    zonnestraal21 Niet meer actief

    Bij mijn man zijn werkoverleg/vergaderingen/cursussen onder werktijd. Mocht een enkele keer uitlopen (ipv tot 5 tot 6 ofzo) wordt het uitbetaald. Dus als het een keer niet betaald wordt is dat geen probleem.

    De uitjes zijn allemaal leuk! Hij heeft leuke collega's dus het is altijd een feest om mee te gaan. Hij is 2x in 5 jaar niet mee geweest ivm verjaardag zoontje. Tja das toch echt nummer 1haha. Zijn al een weekend weg geweest het het hele gezin op kosten van de baas. Regelmatig dineren. Zelfs stappen. Hij heeft echt een top baas! (Bazen)
     
  9. femkes

    femkes VIP lid

    Jul 24, 2007
    9,088
    10,382
    113
    De afdelingszaken doe ik heel erg mijn best voor om mee te gaan, bedrijfszaken een stuk minder. Ik heb meer dan 1500 collega's en hoef niet zo nodig naar elke borrel. Maar jubilea, teamuitjes en dergelijke van eigen team of andere collega's waar ik veel mee samen werk, probeer ik wel altijd te doen. ook in eigen tijd, hoewel ik dan vaak wel wat probeer te schuiven. Ik vind het wel zonde om 45 minuten te heen en 45 minuten terug te rijden voor een borrel.
     
  10. MamaR

    MamaR Fanatiek lid

    Jul 4, 2010
    3,420
    17
    38
    In het onderwijs heeft men gemiddeld 60 vakantie dagen. Nogal logisch dus dat je bepaalde periodes meer uren maakt, je krijgt immers al die dagen uitbetaald, dus je zult ergens moeten compenseren.
    Overschrijding van uren zal in elke sector wel zijn. Ik had (zit nu helaas al bijna een jaar in de ziektewet) een contract van 32u en werkte er gemiddeld 40.

    Ik snap dat gepiep en geklaag nooit. Mensen die niet in het onderwijs werkzaam zijn lopen te janken over de hoeveelheid vrije dagen en mensen die wel in het onderwijs zitten hebben de drang om zichzelf meteen te verdedigen, waarom? Je kiest toch een beroep omdat je dat leuk vind? Wat kan jou t dan schelen wat een ander doet/heeft/vind.
     
  11. Janna

    Janna Fanatiek lid

    #51 Janna, Aug 27, 2016
    Last edited: Aug 27, 2016
    Klopt, het is ook logisch dat je dat ergens moet compenseren. En dat gebeurt in de gewone schoolweken dus ook! Dat is niet waar mensen over klagen. Waar mensen over klagen, is dat ze buiten dat compenseren om nog eens heel veel extra overuren maken in die schoolweken (wat de werkdruk hoog maakt), in weekeinden en - jawel - in hun vakanties. Dat zijn dus vakantiedagen die ze zelf hebben opgebouwd!

    Toen ik nog in het onderwijs werkte, werkte ik elke zomervakantie minstens een hele week. In de vakanties door het jaar heen altijd minstens een dag en meestal meer. Ken jij veel mensen die het normaal vinden om tijdens hun vakantie gratis voor hun baas te komen werken? Als ik dit topic zie, zijn er maar weinig die daar om staan te springen.

    En dan tegelijkertijd moet je iedere keer maar horen dat je toch "zo lekker veel vakantie hebt", waarbij mensen dan doen alsof je een heerlijke luizenbaan hebt. Dat schiet mensen enorm in het verkeerde keelgat. Vind je het gek dat ze in de verdediging schieten?

    Je kunt het trouwens ook omdraaien. Jij zegt dat je dat gepiep en geklaag nooit zo snapt. Het is je blijkbaar wel opgevallen dat veel mensen in het onderwijs over hetzelfde "piepen en klagen". Zou het dan misschien kunnen dat een baan in het onderwijs aspecten heeft die jij niet ziet? En dat je het inderdaad niet begrijpt?
     
  12. Ligero

    Ligero VIP lid

    Aug 1, 2011
    6,823
    1,533
    113
    Een leuk uitje, uitstapje, teamdag...is voor de helft eigen tijd en voor de helft betaalde uren. Je bent dan niet verplicht mee te gaan. Borrelen of een etentje doen we zelden. Meestal gaat het dan om een hele teamdag van sochtends tot savonds. Maar als we eens een borrel oid hebben betaalt de baas wel.
    Werkoverleg zijn betaalde uren. Omdat we onregelmatig werken kan het voorkomen dat het overleg op je vrije dag valt maar wordt je in principe geacht om daar wel bij te zijn.
     
  13. koala28

    koala28 Niet meer actief

    Zowel bij mij op het werk als op mijn man zijn werk zijn er veel bijeenkomsten en activiteiten buiten werktijd dus in privétijd.

    Sommige zijn ook semi verplicht. Worden niet gecompenseerd. Als je vaak weinig tot niet komt, dan wordt je met een scheef gezicht aangekeken. Soms vind ik het wel erg veel tegelijk. Zeker deze periode die er weer aan komt. Allemaal netwerk borrels en bijeenkomsten.
     
  14. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    Maar iedereen die in het onderwijs stapt, weet toch ook dat er in de laatste week van de zomervakantie vaak al gewerkt wordt? En dat je studiedagen of sportdagen hebt net op je vrije dag, nakijkwerk en vergaderingen na schooltijd.....?

    Dus eerlijk gezegd begrijp ik dat "piepen en klagen" zoals je het zelf noemt niet zo goed.

    Geldt trouwens voor iedere ander beroepsgroep hoor. Wanneer je voor de zorg kiest, weet je dat je (vaak) vastzit aan onregelmatige tijden. En wanneer je voor een baan in de detailhandel kiest, werk je ook in het weekend. Moet je dan ook niet over gaan klagen ;)
     
  15. sunshineS1976

    sunshineS1976 Niet meer actief


    Tsja je zegt t zelf al. Elke baan heeft voor en nadelen. Denk niet dat de perfecte baan bestaat ;)
    Ja misschien wel maar dan in combinatie met een perfecte werknemer ;)
    We hebben allemaal wel eens wat te klagen toch?
    We zijn ook in de moederrol gestapt omdat we dat zo graag willen. Mogen we dan ook niet meer klagen als we het soms even zwaar hebben? ??
     
  16. Deliana

    Deliana Niet meer actief

    Natuurlijk.... Iedereen heeft recht op een beetje klagen op z'n tijd :D
     
  17. puzzelstukje

    puzzelstukje VIP lid

    May 13, 2010
    11,413
    2,718
    113
    Ik zie dat je er helemaal geen idee van hebt. Ik heb het helemaal
    Niet over nakijkwerl ood. Ik maak werkdagen van 9 uur. En moet ook nog op dagen dat ik niet werk terugkomen.

    Ik ga me verder niet verdedigen. Ik ben
    Me juist aan t omscholen omdat ik het zat ben om in t onderwijs te werken en al helemaal met dit soort types om
    Me te verdedigen. Als je er geen verstand van hebt, houd dan je mond!
     
  18. SushiLover123

    SushiLover123 VIP lid

    Jul 22, 2008
    18,631
    31
    48
    Hahaha. Bij mijn nieuwe werkgever kiezen ze gelukkig ook voor kwaliteit, anders zou ik niet bij die club willen horen. :p

    Dat snap ik helemaal! Bij ons kost het me niks, behalve mijn eigen tijd. Leaseauto of kilometervergoeding bijvoorbeeld. Daarnaast worden naast de algemene meetings ook heel veel sociale dingen georganiseerd, waar behoorlijk voor uitgepakt wordt en waar je niks op toe hoeft te leggen. Denk aan etentjes, weekendjes weg, familiedagen, kerstborrel, nieuwjaarsborrel, Sinterklaasfeest, teamuitjes, etc.

    Als ik er op toe zou moeten leggen, zou ik er ook niet blij mee zijn.
    Klopt! Ik heb hier ook bewust voor gekozen. Maar krijg er dus ook veel voor terug. Ik ben wel van de sociale events. Daarnaast ook goede groeimogelijkheden, trainingen (eigen tijd), goed salaris en goede secundaire arbeidsvoorwaarden.
     
  19. X11

    X11 Fanatiek lid

    Jul 8, 2015
    1,768
    1
    0
    Als je binnen de zorg werkt, hoor je daar volgens CAO gewoon betaald voor te krijgen hoor. Je baas moet dat binnen jouw contracturen regelen dan.
    Dat heeft niets met geen 9-5 mentaliteit te maken. Als je werkt, hoor je daarvoor betaald te worden.
    Ik werk ook in 24-uursdiensten. Maar teamvergaderingen worden geroosterd en cursussen ook. Die krijg ik dus binnen mijn uren betaald. Heb ik BHV, dan heb ik die week een dienst minder dus.
    Een werkgever die z'n zaakjes goed op orde heeft, heeft die uren meegenomen in de berekeningen voor hoeveel uren er nodig zijn op de afdeling.
     
  20. Maagd

    Maagd Fanatiek lid

    Jan 8, 2014
    3,683
    10
    38
    Noorden/ drenthe
    Werkoverleg en congressen in eigen tijd enzo? Nee hoor ik niet. Sterker nog als ik smorgens voor mijn werk vanuit het noorden naar amsterdam moet dna bereken ik de reistijd van huis naar mijn normale werkplek als eigentijd, zoals dat altijd is. en de rest is werktijd. Zijn ook mensen die alle reistijd in eigen tijd hebben. Blijft er op zo'n dag (groningen - amsterdam en retour) niks over aan werktijd.

    Als ik 2 dagen weg ben voor het werk schrijf ik 9/10 uur op zo'n dag. Na zo'n congress ben je vaak nog met vanalles daarvoor bezig of beantwoord nog mail voor het werk.
     

Share This Page