Even mijn gal spuwen! Ik ben ruim 3 maanden geleden op sollicitatiegesprek (verpleegkundige) gegaan en werd hiervoor aangenomen! Super blij. Nu zat ik hiervoor in de WW en kreeg de mogelijkheid om een proefperiode te starten, aangezien ik 2 jr ben thuis geweest vanwege bekkenproblemen. Ik heb meteen heel duidelijk aangegeven wat mijn mogelijkheden waren en wat ik niet kon. Dit gesprek was zeer positief en er was alle begrip, althans zo voelde het aan. Ook het feit dat ik zwanger was, gaf geen problemen.. Ik ben aan het werk gegaan en we hebben in overleg (!) wat kleine aanpassingen gedaan. Gisteren een evaluatie gedaan omdat de proeftijd erop zat en ik dus wel/niet een contract zou moeten krijgen. Kortom de hele zomer gebuffeld, want er was gigantisch personeelstekort. Wij als team hebben echt alles uit de kast gehaald om te zorgen dat iedereen zijn zorg kreeg. Wat denk je? Met vele omwegen vertelde meneer mij dat ik niet flexibel was En de aanpassingen die tijdens de periode gedaan waren, paste niet in hun plaatje!!!? Dus hun zijn mooi de zomer doorgekomen met een 'gratis' werknemer en nu kan je oprotten. Oh wat voel ik mij bedonderd! Er waren niet eens dingen die ik niet goed gedaan had, alleen maar randzaken waar over gesproken werd. Misschien klonk het aanbod wel te mooi en ben ik te naief geweest. Maar he ik wilde zo graag weer aan de slag dat ik er veel voor over had. En vanwege het positieve gesprek, had ik er vertrouwen in. Nou dat vertrouwen ligt nu heel diep onder de grond. Pfff zo genoeg gezeurd Thnx voor het lezen/aanhoren
Wat onwijs vervelend, snap je teleurstelling! Maar hoezo gratis? Neem aan dat je je uren gewoon uitbetaald krijgt?
uh nee dat is de deal zeg maar.. Ik krijg mijn uitkering gewoon, werkgever krijgt betaald via UWV voor mij. In ruil daar voor krijg ik dan een kans om proef te draaien.
Oh echt? Nooit van gehoord. Wel dat je een contract tekend met daarin een proeftijd van 1/2 maanden. Maar dit wordt gewoon uitbetaald door je werkgever. Wellicht is het in jou situatie anders. Maar heb je nu de afgelopen tijd meer uren gedraaid dan de hoogte van je uitkering of loopt dit gelijk?
Wat een ongelofelijke KT streek zeg. Zo hebben ze t ook al vaker gedaan bij mijn broertje (andere situatie, wajong.. maar toch). Helaas gebeurd dit vaker. Heel vervelend voor je. Hopelijk heb je binnenkort wel een leuke baan.
Bah, ik kan me voorstellen dat je je gebruikt voelt en eerlijk gezegd denk ik ook dat je gelijk hebt. Als het om randvoorwaarden gaat, hadden ze dit aan het begin of binnen die periode al aan kunnen geven. Nu hebben ze inderdaad op de meest voordelige manier de zomermaanden ingevuld. Hoe reageerde het UWV op dit nieuws?
Precies wat Eline88 zegt: wat vindt het UWV hiervan? Lekker op kosten van de belastingbetaler mensen inschakelen (zo klinkt het in elk geval) vind ik echt walgelijk. En jij die dan zwanger en al je uiterste best doet, ik kan me voorstellen dat je hier een harde tik van hebt gekregen. Ik zou de beoordeling/een afschrift van het gesprek opvragen en naar het UWV sturen. Weten ze waar ze wel en niet mensen moeten plaatsen.
Eh...maar je krijgt toch gewoon geld? Waarom is het zo stom dat je moet werken voor je uitkering? Okay, ik snap je teleurstelling dat er geen contract komt, maar je krijgt gewoon een uitkering en dus geld. Op naar de volgende poging, zeg ik! (Ik vind eigenlijk dat iedereen met een uitkering zou moeten werken. Niet iets concurrerends met andere instellingen, maar bijvoorbeeld wandelen met bejaarden. Al is het maar een paar uur per dag.)
Oh dat gebeurt veel vaker dan je denkt. Proefplaatsingen voor mensen uit de bijstand. De werkgever kan 3 maanden zo aan gratis medewerkers komen, die gemotiveerd zijn. Maar uiteindelijk wordt maar een heel klein deel werkelijk aangenomen. Balen voor jou! Volgende keer niet meer vermelden, dat die mogelijkheid bestaat.
ik zou het ook melden aan het uwv. En ben idd bang dat je gebruikt bent, de zomerperiode is natuurlijk druk vanwege vakanties dus ik denk dat zij zo idd dachten dat ze even gratis iemand konden inzetten.
Ik kan me voorstellen dat je je gebruikt voelt, waarschijnlijk is dat ook zo. Prima dat je moet werken voor een uitkering, maar ik vind dat je voor een beroep als verpleegkundige gewoon betaalt moet worden, is best verantwoordelijk werk.
o ts, vertel dit verhaal toevallig tegen mn moeder, die heeft ook een poos ww gehad en die vertelt mij net dat zij een waarschuwing van het UWV kreeg destijds dat zij een zwarte lijst hadden van bedrijven die dit dus constant doen. Die hebben dus nooit de intentie om iemand aan te nemen, laten iedereen voor een paar maanden komen en dan weer de volgende.
Daar gaat het nu niet om. Deze werkgever heeft misbruik gemaakt van deze regeling om tijdelijk aan een gratis kracht te komen. De bedoeling is dat mensen met een uitkering de kans krijgen om weer aan het werk te komen door eerst tijdelijk proef te draaien. TS lijkt geen enkele kans te hebben gehad en ik vind het behoorlijk fout dat deze werkgever haar valse hoop heeft gegeven.
Tjonge, jonge, TS gaat zwanger en al hard aan het werk als verpleegkundige en dan nog lopen er weer mensen te mekkeren. Je snapt echt to-taal niet waar deze post van TS over gaat, hè? Je opmerking tussen haakjes is wél precies waar het om gaat: niet iets concurrerends met andere instellingen. Deze werkgever heeft dus van ons geld iemand ingehuurd om gratis de zomermaanden door te komen. Dat vind ik persoonlijk erger dan mensen die misschien wat minder terecht een uitkering krijgen (en daar bedoel ik jou dus absoluut niet mee, TS!). Een werkgever heeft ook verantwoordelijkheden naar zijn werknemers toe, en willens en wetens een publieke regeling misbruiken om zomertekorten op te vullen vind ik heel erg laag.
Dat noemen ze een proefplaatsing..... heel vervelend dat ze je zo gebruikt hebben! Een proefplaatsing houdt in dat je met behoud van je uitkering aan het werk gaat. Je krijgt dus betaald door het uwv en niet door de werkgever.
Heel erg balen! Dit gebeurt zo vaak en het is zo oneerlijk. Genoeg werkgevers die er misbruik van maken.
Ze zouden eigenlijk die hele regeling moeten veranderen. Het is zo oneerlijk! Net als die 6 maanden regeling, dat je eruit moet bij je werkgever voor je terug mag. Maak er aub weer 3 maanden van!