Schildklierwaardes verhoogd

Discussie in 'De lounge' gestart door Mom2Boys, 1 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    Ik heb me even opnieuw ingelezen in de subklinische hypothyreoidie: Subclinical Hypothyroidism: An Update for Primary Care Physicians
    Ik denk niet te lezen als je er nooit mee te maken heb gehad. Behalve het beleid over wanneer dokters vinden wanneer je behandeld moet worden stond er weinig nieuws in voor mij.

    Als je zwanger wil worden, absololuut behandelen, maar als dat nu niet ter sprake is, is de nood minder hoog. Dat wil zeggen als je nog functioneert nu.

    De hoofdreden voor verhoogde TSH is auto-immuun en dus blijvend. Een tijdelijke verhoging van je TSH. Bestaat eigenlijk niet . alleen na een bevalling kan je tsh tijdelijk hoger zijn, maar dat is hier dus niet het geval.

    Je kan TSH zien als het stemmetje in je hoofd (hypofyse) dat praat tegen je schildklier hoeveel hormoon (hoofdzakelijk ft4) je lichaam nodig heeft. Als je TSH fluistert of zachtjes praat dan is het goed. Is je TSH te hoog dan schreeuwt hij tegen je schildklier dat hij harder moet werken, dat hoort niet
     
  2. Mom2Boys

    Mom2Boys Bekend lid

    12 mei 2011
    555
    51
    28
    Vrouw
    Dank je wel voor je reactie!
    Zwanger worden is helaas niet meer mogelijk, dus dat scheelt nu wel.

    ik ga dit verhaal over auto-immuun meenemen in een gesprek met mijn eigen huisarts.

    De vervangende huisarts had het wel over de hypofyse en dat het kon zijn dat die de ene keer meer doorgeeft aan de schildklier en dan weer minder en dat noemde ze schommelen

    Dank je wel voor je duidelijke uitleg!
     
  3. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    #23 1981Mama, 2 sep 2016
    Laatst bewerkt: 2 sep 2016
    Misschien moet je het niet zo naar je huisarts brengen, maar buiten de referentiewaarden is altijd fout. Helaas gebruiken de meeste artsen het ook zo. Eigenlijk is niet alles binnen de referentiewaarden goed, maar erbuiten is sowieso fout. Jouw hypofyse geeft aan dat je schildklier harder moet gaan werken, hij schreeuwt zeg maar om meer. Dat jouw schildklier nog hard genoeg kan werken om net genoeg ft4 te produceren om de referentiewaarde te halen is eigenlijk jammer ;)

    Als hij niet wil behandelen en je klachten zijn echt ernstig dan zou ik vragen om of hij de klachten wil behandelen ipv het bloedbeeld. Of aandringen op verder onderzoek wat er dan mis moet zijn volgens hem (dan komt ie er niet uit en kan je worden verwezen naar een internist die je pillen geeft).

    Ik heb nog nooit gehoord van een schommelende TSH (ik ben geen medicus maar wel ruim ervaringsdeskundig), dan hebben we het in schommelingen achter de komma, minimaal. Hij is smorgens wel iets hoger dan midden op de dag (tip als je nog een keer prikt en je wil de uitslag zo hoog mogelijk hebben) ga smorgens nuchter prikken als je net je bed uit komt rollen. Door het jaar heen kan hij wel wat fluctueren maar dan hebben we het over winter vs zomer ofzo, en over schommelingen van 1 punt.

    Misschien probeert de dokter je te behoeden van een leven lang pillen slikken, dat kan ik me nog voorstellen, want als je eenmaal begint is het moeilijk om ooit nog een beeld te krijgen of jr het nodig hebt (ik ken wel iemand die er weer mee gestopt is wat goed gaat).

    Edit: klik bij deze link op subklinische hypothyreoidie. https://www.nhg.org/?tmp-no-mobile=1&q=node/1764#idp26363296
    (de richtlijnen waar Nederlandse artsen zich aan houden) Zo jammer vind ik dit dat dit er in staat. Nu heb ik gelukkig niets met de huisarts te maken op dit front maar het is wel dieptriest.
    Ik heb mezelf echt 7 jaar lang door de dagen heengesleept met tsh 5/6.
     
  4. BloemJK

    BloemJK Fanatiek lid

    30 mei 2016
    1.184
    3
    36
    NULL
    NULL
    Mijn zoon heeft congenitale hypothyreoidie (CHT) hij is geboren met een zogenaamde traagwerkende schildklier. Na onderzoek bleek dat door een aanlegstoornis zijn schildklier onderontwikkeld is en helemaal niks doet, hij moet zijn hele leven pillen slikken dus.
    Ik lees dat je al veel goede adviezen hebt gehad hier, daar wil ik nog aan toevoegen: als je Facebook hebt kun je je aanmelden bij de groep van SON (Schildklier Organisatie Nederland) daar zitten behoorlijk wat ervaringsdeskundigen waar je eventueel ook met gerichte vragen terecht kunt. En je kan daar ook ervaringen lezen van anderen. Is vanuit mijn ervaring een ongedwongen sfeer en geen zielig gedoe (wat bij sommige patiënten verenigingen zo is) maar gewoon eerlijke goede gesprekken.

    En nog 1 adviesje: als je je ziek voelt door je klachten, laat je niet afschepen door een (huis)arts, laat je doorverwijzen als jij dat nodig vindt.
     
  5. Mom2Boys

    Mom2Boys Bekend lid

    12 mei 2011
    555
    51
    28
    Vrouw
    Hallo allemaal,

    Hier een kleine update.

    Vanmiddag heb ik een afspraak bij de huisarts. Ik voel me niet goed en er moet nu echt meer actie ondernomen worden.
    Vanmiddag gaan we bespreken hoe en wat en ik wil dat er zsm bloed wordt geprikt.

    Mijn man gaat mee, want die vindt het ook helemaal niet goed gaan met me.

    Thanks voor jullie steun!
     
  6. Boordevol

    Boordevol VIP lid

    26 jun 2009
    6.169
    4.321
    113
    Je kunt vragen om een proefbehandeling met medicatie. Je schildklier is immers aantoonbaar niet goed. Of dit nu een momentopname is geweest weet je niet maar zoals 1981mama zei kan de proefbehandeling voor 6 weken ook meer duidelijkheid geven of er verschil is zowel kwa bleodwaarde als kwa lichamelijke klachten.
     
  7. Colour

    Colour Bekend lid

    5 feb 2013
    644
    173
    43
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Hopelijk gaat het gesprek zometeen goed, en zal je je snel weer wat beter gaan voelen.
     
  8. Lamode

    Lamode Bekend lid

    19 feb 2014
    808
    185
    43
    Vrouw
    Wat goed van je dat je eerder aan de bel trek!

    Wat voor klachten heb je nu?
    Laat je ons weten hoe het gesprek is gegaan?
     
  9. Mom2Boys

    Mom2Boys Bekend lid

    12 mei 2011
    555
    51
    28
    Vrouw

    Ja dit kan echt niet langer.

    Naast de klachten in mijn begintopic (moe, snel geirriteerd, geen eetlust, benauwd gevoel, of ik heb het koud of ik heb het extreem warm en van de kleinste inspanning loopt het zweet over mijn gezicht.)

    Zijn sommige klachten verergerd en heb ik andere klachten erbij, maar ik weet niet of dat echt bij schildklierproblemen hoort.
    Ik heb of hele warme handen en voeten of ijskoude, soms ben ik duizelig en misselijk. Ik heb steeds het gevoel alsof er beestjes over mijn armen en benen en voeten lopen. Mijn humeur is echt superslecht en ik heb geen lontje meer.

    Mijn man zei: je hebt al meer dan een half jaar klachten, als het je schildklier niet is, dan gaan ze maar zoeken wat het wel is!

    De proefbehandeling ga ik aankaarten.
    Gisteren sprak ik mijn moeder en die schrok. Toen kwam ook aan de orde dat mijn zusje een trage schildklier heeft en daar tyrax of tarax voor krijgt Ik wist dat ze pcos heeft, maar dat van de schildklier had ik niet meegekregen.
    Dus ook dat zal ik aan de huisarts vertellen.

    Ik hou jullie op de hoogte
     
  10. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Schildklier is erfelijk en komt in veel gezinnen vaker voor. Ik en een zus van mijn hebben het bijde. Eerst te snel, toen stabiel ook zonder medicatie en nu te traag werkend en weer aan de pillen.
    Succes
     
  11. Mom2Boys

    Mom2Boys Bekend lid

    12 mei 2011
    555
    51
    28
    Vrouw
    Hallo allemaal,

    Ik kom net van de huisarts en blijkbaar was er iets niet goedgegaan met de beoordeling van de waarnemende huisarts.

    We kwamen binnen en er lag al een formulier voor het nieuwe bloedprikken.
    Ze noemde de waardes en zei, dus ik ga je medicijnen voorschrijven!

    Ik hoefde niks te zeggen.

    TSH: 11
    T4: 14,2

    1x per dag 2 tabletten Levothyroxine 25UG

    Over 6 weken weer bloedprikken en dan 3 dagen later naar de huisarts voor de uitslagen.

    Pfff moet het even verwerken.
     
  12. chrystel73

    chrystel73 VIP lid

    9 jan 2009
    6.302
    2.570
    113
    Zo dat was i serdaad een behoorlijk verkeerde beoordeling.
    11 is echt veel te hoog.

    Ik ben benieuwd of je nog excuses van die arts krijgt.

    Hopelijk ga je je snel beter voelen
     
  13. Mom2Boys

    Mom2Boys Bekend lid

    12 mei 2011
    555
    51
    28
    Vrouw
    Ik denk niet dat ik excuses krijg, maar moet zeggen dat ik me eerst weer lekker wil voelen.

    Hoop dat het een beetje snel aanslaat
     
  14. Boordevol

    Boordevol VIP lid

    26 jun 2009
    6.169
    4.321
    113
    Een tsh van 11 verklaart absoluut je klachten. En die eerste ervaring kun je vaker gaan mee maken. Huisartsen zijn niet allemaal goed op de hoogte van het hoe en wat. Dat je zusje iets aan haar schildklier heeft kan indd meespelen, vaak is het erfelijk maar in mijn familie ben ik de enige die het heeft.

    Verwacht niet meteen dat je van de ene opd e andere dag beter bent. Het moet dus even gaan werken en je zit niet meteen op de juiste dosering. Maar hopelijk voel je je snel beter. Heel goed dat je toch aan de bel hebt getrkkkken. Zonde om met zoveel klachten rond te lopen terwijl er een (simpele) oplossing voor bestaat.
     
  15. 1981Mama

    1981Mama VIP lid

    8 apr 2015
    5.989
    1.439
    113
    2 tabletten per dag van 25 kreeg ik ook als eerste dosering. Achteraf gezien had ik liever eerst 2weken 1 tablet geslikt voordat ik de tweede erbij deed. De ogen knalden uit mn kop en de hoofdpijn was niet van de lucht. Ik weet niet of meer mensen dat zo hadden?

    Wat wel belangrijk is bij de volgende keer bloedprikken, dat je straks binnen de Referentiewaardes valt maar nog klachten kan hebben. Iemand die wordt behandeld met schildklierpillen daarbij moet gestreefd worden naar een TSH van rond de 1 als er nog klachten zijn. Dit staat gelukkig wel in hun eigen richtlijnen maar helaas houden niet alle huisartsen zich hieraan.

    Wel fijn dat je pillen hebt!
     
  16. Boordevol

    Boordevol VIP lid

    26 jun 2009
    6.169
    4.321
    113
    Ik sliep alleen maar de eerste week. Heb echte heel veel geslapeb overdag en in de nacht. Ben dus ook n week of twee thuis gebleven toen. Werd er zooooo slaperig van.
     
  17. nanette77

    nanette77 VIP lid

    11 jan 2009
    10.817
    545
    113
    Vrouw
    Hier ben ik het wel mee eens. Beginnen met 2 is best pittig.
     
  18. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    #38 lovewinnie, 9 sep 2016
    Laatst bewerkt: 9 sep 2016
    Moest ook meteen beginnen met 2 x 25 mg. Na 2 wk voelde ik me beter. Na 4 wk eerste controleren. Was bijna perfect. Met 8 wk 2e controle. Zo blijven doorgaan.
    Nu moet ik over binnen kort weer ( nu 8 wk er tussen) maar voel me zoveel beter.

    Mijn tsh was 14
    Die andere waarde was 11, maar dat is voor mijn laag. Ivm schildklier geschiedenis zagen ze dat ik voorheen tussen de 18 en 20 zat dus voor mijn kon dit wel de klachten veroorzaken.
     
  19. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Hoofdpijn herken ik wel. O echt verschrikkelijk alsof ik uren had lopen huilen. Vroeg of dat hier van kon komen maar huisarts zij van niet. Achteraf bleek dat huisarts dacht dat ik thyrax had maar kreeg levothyroxinenatrium en ja daar is hoofdpijn toch wel degelijk een klacht.
     
  20. Mom2Boys

    Mom2Boys Bekend lid

    12 mei 2011
    555
    51
    28
    Vrouw
    Dank voor jullie reacties.

    Als ik over 6 weken ga bloedprikken mag ik dan voor die tijd wel 2 tabletten of moet ik die dan na het bloedprikken pas nemen?

    Mag ik trouwens ook gewoon alles eten?

    En als ik smorgen die tabletten op de nuchtere maag neem, hoeveel tijd moet ik dan minimaal wachten om te eten. En hoeveel maximaal?

    Sorry wat vragen
     

Deel Deze Pagina