Het leed dat kinderfeestjes heet.

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door Kletskoek, 6 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Kletskoek

    Kletskoek VIP lid

    7 jan 2013
    5.719
    477
    83
    Het is weer zover, ik moet een kinderfeestje organiseren voor mijn oudste die 7 wordt. Hij is duidelijk in wat die wilt en met wie hij dit wilt. Hij heeft 10 jongens opgenoemd uit z'n klas. Nu zijn er echter een paar dingen waar ik mee zit.

    Allereerst de datum/dag: zaterdags is hier geen optie omdat vele van de kindjes doen sporten. Waardoor het op z'n vroegst pas 14.30 uur kan beginnen. Dit is te laat voor wat wij willen doen, we gaan naar Irrland. Dus we hebben nu de zondag gereserveerd. We halen alle kindjes thuis op rond 12.00 uur en brengen ze rond 19.30 uur weer thuis. Dit is inclusief 2 uur reistijd. Zouden jullie hier problemen mee hebben als ze op een zondagavond wat later thuis zijn?

    De kindjes die zijn uitgenodigd: hij heeft 10 kindjes gevraagd waar ik mee akkoord ben gegaan, echter zijn er van de 10 maar 4 kindjes die mijn zoon ook hebben uitgenodigd. Dit is al 2 jaar op rij zo. Ik vind het te kinderachtig om te zeggen, hun nodigen mijn zoon niet uit, dus mag mijn zoon ze ook niet uitnodigen, maar toch knaagt het wel aan mij. Herkennen jullie dit?

    Dochter van beste vriendin: mijn beste vriendin heeft een dochtertje die één jaar jonger is dan mijn zoon. Ze zitten niet bij elkaar in de klas. Mijn zoon zit nu in een fase dat meisjes een beetje stom zijn en gaat alleen met jongens om. Echter dochtertje van beste vriendin is behoorlijk dol op mijn zoon. Zij heeft mijn zoon vorig jaar uitgenodigd voor kinderfeestje en daar is die ook naar toe geweest, maar hij vond zo'n prinsessenfeest nou niet bepaald super. Ik merk dat mijn beste vriendin wel de verwachting heeft dat haar dochtertje wordt uitgenodigd op feestje van zoon, maar hij wil dit niet. Moet ik hier in mee gaan? Ze worden wel uitgenodigd op het feest met familie en vrienden. Ik merk dat ik het lastig vind.

    Hoe moeilijk kan een kinderfeestje zijn zeg!
     
  2. farfalli

    farfalli Bekend lid

    4 dec 2014
    606
    0
    16
    NULL
    NULL
    ik heb dat hele 'bij wie wordt hij wel/niet uitgenodigd' van me afgezet. Zij beleven dat volgens mij anders. Ik maak me er niet meer druk om. Ik zorg er wel voor dat het binnen de perken blijft, 10 kindjes uitnodigen zou voor mij te druk zijn.
     
  3. farfalli

    farfalli Bekend lid

    4 dec 2014
    606
    0
    16
    NULL
    NULL
    oh en wat betreft dat vriendinnetje... ik snap je heel goed, maar ik zou het echt aan je zoon overlaten, anders blijf je bezig. Wij moeders zijn soms meer bezig met wat andere ouders verwachten dan wat onze kinderen willen.
     
  4. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Dat bij wie wat uitnodigt maakt me niet uit. Er zijn kinderen die niet eens een feestje kunnen geven Ivm financiële problemen etc en zo nooit aan de beurt zouden komen.
    Mijn kinderen kiezen lokatie en ga altijd op woensdag na school. Meestal binnen speeltuin en breng ze daarna thuis. Dit zijn kindjes die ze kennen van school en ze mogen zelf kiezen. Bemoei me daar niet mee. Soms zit er wel is een kind bij waarvan ik denk uhhum. Maar goed hun keuze. Ook kijk ik niet van de mijne zijn daar geweest dus hun automatisch hier.


    Zou zelf half 8 wel het uiterste vinden. En als je afgesproken hebt 10 kinderen zou ik het daar bij houden. Geen extra vriendjes, vriendinnetjes etc. Zeker niet omdat je dat zelf zielig vind. Ze moeten je kiezen en ja dat is lastig maar kunt moeilijk heel de klas uitnodigen. Je vriendin kan toch op grote mensen feest komen.

    Vind 10 zelf wel pittig. Ga zelf voor 6 kindjes uitnodigen. Met mijn eigenste zit ik dan op 8.

    Dochter doet nu voor het eerst haar verjaardag op vrijdag. Klimmen bij neoliet ;). Kan het wat later worden maar uiterlijk 8 uur. Kids worden dan ook op lokatie opgehaald ( vlak bij school)
     
  5. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Ik heb mij nooit bezig gehouden met wie wie wel/niet uitnodigde. Onze kinderen mogen dat zelf bepalen met een maximum van 5. Druk zat!

    Op zich vind ik half 8 niet zo'n drama voor een keer, maar voor een kinderfeestje vind ik het eigenlijk net te. Ze zijn dan over het algemeen zo ontzettend in de weer, het is zo'n belevenis en dan om 19.30 thuis zijn. Eer ze te bed liggen is het 20.00 en dan begint de schoolwerk nog. Ik zou er niet heel blij mee zijn, maar het zou geen reden zijn het af te zeggen ;)
     
  6. Kletskoek

    Kletskoek VIP lid

    7 jan 2013
    5.719
    477
    83
    Ik twijfel ook over de tijd hoor, maar het zou in principe zo zijn dat we 13.00 uur op het park zijn tot 18.30 uur. De rest van de tijd zitten we dus in de auto. We zijn met z'n 3en gelukkig, ik, mijn ex-man en nieuwe vriend. Dus genoeg ogen en handen om ze in de gaten te houden en aan te pakken.
     
  7. Athina

    Athina VIP lid

    31 okt 2007
    23.809
    3.339
    113
    zwemjuf
    zuid-holland
    Er vanuit gaande dat de kinderen 6 of 7 zijn, zou ik het zelf misschien wel wat spannend vinden; een uur rijden. De tijd vind ik op zich logisch, maar twijfelachtig of mijn kind dan de maandag volhoud.
    Ik zou het alleen doen als ik de ouders dus goed genoeg kende.

    maar de afstand zou ik moeilijker vinden, dan de tijd denk ik.
     
  8. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.818
    113
    Eerlijk gezegd zou ik zelf moeite hebben met zowel de afstand als de tijd. Ik weet gewoon zeker dat mijn dochtertje van bijna 7 dit niet zou trekken en de rest van de week niks waard zou zije (ze is wel snel moe). Voor de rest, waarom zoveel kindjes? Zeker als hij zelf bij 4 is uitgenodigd zou ik het lekker bij iets van 6 kindjes houden.
     
  9. Youtan

    Youtan VIP lid

    9 jun 2015
    6.495
    4.332
    113
    Vrouw
    Ik zou niet bepaald blij worden van de afstand, mijn kind in een vreemde auto vind ik nog wel een dingetje. Met hoeveel auto's gaan jullie dan? De zondag zou ik ook niet blij mee zijn en de tijd zou voor mij een No-Go zijn. Het is een avond voor school, dus schoon en fris op tijd naar bed! (Rust, reinheid en regelmaat ;))
    Ik zou dus niet blij worden van zo'n kinderfeestje, ik weet niet of ik mijn kind mee zou laten gaan of niet...
    Verder vind ik 10 kindjes wel veel, heb je genoeg ogen bij je?
     
  10. Kletskoek

    Kletskoek VIP lid

    7 jan 2013
    5.719
    477
    83
    Uur reistijd is doordat we alle kindjes ophalen. Vandaar de tijd, park ligt hier 20/30 minuten vandaan. We rijden met 3 auto's, zijn met 3 volwassenen. Ondanks dat hij bij 4 jongens is uitgenodigd, zijn alle 10 wel vriendjes van hem waar die vaak mee speelt op school en buitenschool. Het is een leuk clubje bij elkaar. Ze zijn 19.30 uur weer thuis, de leeftijd ligt tussen de 7 en 8 jaar.
     
  11. tuc

    tuc Niet meer actief

    de reistijd van 20/30 min zou ik geen probleem mee hebben, de dag en tijd wel. Ik vind zondag echt geen dag voor een kinderfeestje en zeker de tijd niet. Zondag is hier echt te dag om s middags rustig aan te doen, badderen, eten en op tijd naar bed.

    Mijn kinderen sporten ook op zaterdag, maar die een keer afzeggen vind ik een minder groot punt dan het feestje op zondag.
     
  12. pluk

    pluk VIP lid

    13 dec 2005
    16.246
    4.479
    113
    moeilijk, mijn dochter zo sowieso mee mogen hoor maar ik zou er wel een paar keer voor moeten slikken.
    Vind de duur van het feestje wel heel lang en dat dit voornamelijk door de rijtijd komt. Daarbij vind ik het redelijk "eng" om mijn kind bij een 'vreemde' in de auto te zetten. (iets wat helaas vorig jaar versterkt is toen ik erachter kwam dat mijn kind tijdens een kinderfeestje los in de auto is vervoerd - over de snelweg een rit van 20 minuten)

    Wat betreft de vriendjes, persoonlijk zou ik 10 kinderen tegelijk niet aan kunnen, maar goed jullie zijn sowieso met zijn 3en dus dat scheelt wel weer.

    Ik vond het ook moeilijk de uitnodigingen maar dan meer de andere kant op, mijn dochter wordt vaak uitgenodigd en ze kan never nooit niet al die uitnodigingen beantwoorden met een uitnodiging terug omdat ze max 5 kindjes mocht uitnodigen van ons.
    Nu heeft ze haar 3 beste vriendinnen uitgenodigd en de twee nieuwe meisjes uit haar klas.

    Wij gaan eerst cadeau's verstoppen, daarna schilderen , misschien nog een spelletje, lekker patat eten en als toetje een pinata in elkaar slaan
     
  13. Kletskoek

    Kletskoek VIP lid

    7 jan 2013
    5.719
    477
    83
    Ik heb gepeild bij meerdere ouders, helaas is sport afzeggen geen optie voor vele. Dit zou betekenen dat van de 10 kinderen, 7 niet kunnen. En dit is iedere zaterdag helaas. Vandaar die zondag, anders was het absoluut de zaterdag geworden.
     
  14. suus1983

    suus1983 VIP lid

    10 okt 2006
    50.158
    35.818
    113
    :pSport afzeggen is hier ook echt geen optie, als mijn zoontje moet kiezen kiest hij ook zeker weten voor zijn wedstrijd. 20-30 minuten vind ik al heel wat anders dan een uur. Kun je niet gewoon tot 18.00 uur en dan terug?
    Of zelfs 17 uur? Na 4 uur spelen met 10 jongens is iedereen denk ik wil gesloopt
     
  15. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    5 jun 2013
    7.016
    546
    113
    Hier binnenkort ook een feestje op zondag.ik vind dat voor een keer niet erg maar eerlijk gezegd is de zondag hier wel voor het gezin. Dus mijn keus zou het niet zijn. De tijd...tja ook dit vind ik wel een grensgeval. Mijn dochter kan heel goed tegen laat naar bed en vroeg eruit maar er zijn kinderen die dit niet zo kunnen. Ik zou persoonlijk een uur eerder weer vertrekken dat je om half zeven thuis bent. Evt eerder smorgens ook weggaan dan.
    Over wel en niet uitnodigen, ja hier ook soms van die lastige situaties. Ik ben ook zon doos die nooit iemand wil kwetsen maar eigenlijk moet je daar lak aan hebben. Valt niet altijd mee
     
  16. Kletskoek

    Kletskoek VIP lid

    7 jan 2013
    5.719
    477
    83
    We blijven daar eten op het park, we zijn daar om 13.00 uur, spelen tot 17.30/18.00 uur, eten en dan gaan. Ik heb de tijd heel ruim genomen. Ik heb de ervaring dat kinderfeestjes standaard uitlopen.
     
  17. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Hier is sport afzeggen ook geen optie.
    Kinderen doen aan teamsport op vrij hoog niveau en is afzeggen echt een no go en dat willen ze ook niet.
    Ik zou er verder geen problemen mee hebben op een zondag en ook niet met een langere autorit.
    Kinderen zijn hier al iets ouder maar deden dit soort tripjes op die leeftijd zonder moeite.
    Zelf zou ik niet kezen voor 10 kinderen omdat ik het gewoonweg te druk vind.
    Ik zou je ook niet verplicht voelen om de dochter van je vriendin uit te nodigen want ze komt ook al op de verjaardag en als je zoon er geen zin in heeft is het toch een beetje gek om het erdoor te drukken.
    Is het ook niet beter om gewoon bij jullie thuis te verzamelen?
    Kinderen worden gebracht door de ouders en worden na afloop weer thuis gebracht?
     
  18. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.183
    16.521
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad

    Hier liep het ook altijd uit en mochten ze het beu zijn kun je altijd nog eerder vertrekken lijkt mij.
    Maak een groeps app voor het feestje en kun je evt laten weten dat ze eerder terugkomen.
     
  19. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    vind 10 ook wel wat veel maar ja dat moet je zelf weten natuurlijk..
    met de keuze wie wel en wie niet zou ik me niet bemoeien...
    dus misschien jammer voor de dochter van je vriendin maar het is het feestje van je zoontje en hij wil het niet
     
  20. tuc

    tuc Niet meer actief

    Oei ik vind dat best bijzonder eigenlijk om het maar netjes te zeggen. Ik ben heel blij dat dat hier niet zo gaat.
     

Deel Deze Pagina