Nare opmerkingen.

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door moonlightt, 10 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. BloemJK

    BloemJK Fanatiek lid

    30 mei 2016
    1.184
    3
    36
    NULL
    NULL
    Mijn man en ik hebben een samengesteld gezin met 4 kinderen in totaal die bij onze exen wonen (met mijn ex heb ik een Co ouderschap regeling)
    onze zoon werd ruim 1,5 jaar geleden geboren, en op dat moment wist ik zeker dat mijn kinderwens nog niet klaar was. Zoiets prachtig mooi en perfect wilde ik nog een keer. Alhoewel hij voor ons perfect was, was dat voor de buitenwereld niet zo. Hij had meerdere handicaps waaronder een klompvoetje. Maar wel allemaal zaken waarmee goed te leven is na behandeling.
    Mijn man zijn kinderwens zat iets dieper verstopt, maar toen ook hij er voor uit kwam besloten we ervoor te gaan. Ik nam een vriendin in vertrouwen en dat had ik blijkbaar beter niet kunnen doen.
    Het kwam er op neer dat zij vond dat de handicaps van onze zoon mijn schuld waren, en ze "snapte niet" dat ik dat nog een kind aan zou doen. Volkomen achterlijk die reactie, en de jaloezie droop er vanaf.
    Ik heb haar letterlijk gezegd dat ik het een onbeschofte reactie vond en ik heb per direct de "vriendschap" en het contact verbroken.
     
  2. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    9 jan 2014
    4.538
    1.171
    113
    Vrouw
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Wow... Serieus? Waar slaat dat op van die handicaps? Het is dat je het een kind niet gunt anders zou je bijna hopen dat zij zoiets een keer meemaakt. Die snapt er echt geen reet van.
     
  3. mw21

    mw21 VIP lid

    24 okt 2010
    5.173
    168
    63
    Zorg
    't Westen
    Eigen belang. Ze vind 3 kids in de buurtuin wel genoeg denk ik :0
     
  4. wishtobe

    wishtobe Niet meer actief

    Oh wow. Zou redelijk snel klaar zijn met zo een buurvrouw. Hoe oud is zij? Als ze wat ouder is kan ik mij misschien ergens voorstellen dat zij sneller last heeft van geluiden. Maar om dan zo een opmerking te plaatsen? Vrij onbeschoft!

    Mijn schoonvader kan er ook wat van. 4 jaar geleden te horen gekregen dat wij echt niet aan kinderen mochten beginnen want hij wilde geen opa worden! En dat terwijl wij toen al 3jaar ermee bezig waren.
    Als alles goed gaat zal hij over een paar weken toch echt erachter komen dat hij opa wordt, of het hem nou bevalt of niet.

    En zo moeten jullie er ook over denken. Als het met de 4e, en misschien nr 5,6,7 etc lukt, heeft zij het er maar mee te doen. Het is jullie leven! Jullie bepalen wanneer jullie gezin compleet is, niet een buitenstaander!
     
  5. Maartt

    Maartt Fanatiek lid

    30 mrt 2011
    4.843
    725
    113
    Lekker laten kletsen.
    Allemaal vanuit haar eigen perspectief.
     
  6. danip

    danip Actief lid

    7 dec 2015
    311
    206
    43
    Mijn man zijn oma vroeg toen de oudste 2 was of we niet meer kinderen wilden. Het was een dag na mijn miskraam op een verjaardag, en het ging allemaal al niet vanzelf, maar goed dat wist ze niet. Dus ik zeg dat we dat wel wilden maar rustig aan deden. Zegt ze ja je moet het ook aan kunnen natuurlijk :(

    Ik zou zelf ook best een vierde willen, maar ik denk dat de argumenten die jouw buurvrouw noemde mij wel tegenhouden. Iedereen weet dat zelf ook wel en neemt haar eigen keuzes daarin. Daar hoeft ze zich verder niet mee te bemoeien. Alsof jij daar nooit over nagedacht hebt ;) Jouw wens is groter dan de praktische bezwaren, mooi toch!
     
  7. stiertje88

    stiertje88 Fanatiek lid

    24 mrt 2013
    1.207
    360
    83
    Daar zit iets anders achter van de buurvrouw, jaloezie of ander eigenbelang.

    Wishtobe, van harte met je zwangerschap!
     
  8. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Het eerste wat me te binnen schiet, heeft ze overlast van jullie? Dan zou ik me er iets van voor kunnen stellen. Al vind ik zelf zulke opmerkingen niet gepast.

    Zon opmerking zet mij altijd wel aan het denken. Heb je de boel onder controle en loopt alles goed en is de wens echt zo sterk? Dan moet je zulke opmerkingen lekker naast je neer leggen en het los laten. Over elke "afwijkende" manier van leven wordt gekletst. Met andere mensen heb je in feite niks te maken. Deze buurvrouw spreekt het uit en andere mensen in de straat zullen het misschien alleen maar denken. Niemand leeft jouw leven, laat het los.
     
  9. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    10 mei 2014
    265
    26
    28
    Qua gezinsgeluiden is het over het algemeen rustig, maar als het lekker weer is buiten dan willen de 2 oudste nog weleens te enthousiast buiten spelen. Maar het zijn kinderen, ze hebben dan erg veel plezier, die kun je niet dwingen om buiten helemaal geen geluid te maken. De buurvrouw heeft zelf ook aangegeven dat ze het leuk vind om te horen als ze plezier hebben, maar tegelijkertijd weerhoud ze ons er wel van om onze dromen te volgen.
     
  10. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    10 mei 2014
    265
    26
    28
    Deze opmerking gaan wij serieus onthouden haha. Nee maar je hebt wel gelijk, wij zijn degene die ervoor moeten zorgen en te moeten opvoeden. Zij niet.
     
  11. Hilly1980

    Hilly1980 VIP lid

    23 jun 2014
    7.299
    6
    38
    Als het iemand is waarvan je mag verwachten dat het goed bedoeld is (dus niet een wildvreemde), dan kun je je afvragen of er een kern van waarheid/oprechte bezorgdheid in zit. Maar als je vervolgens constateert dat het echt onnodig is, dan kun je het weer naast je neerleggen. En dat kun je ook zo zeggen. "Ik heb over je opmerking nagedacht, maar vastgesteld dat wij er anders naar kijken of het anders gaan doen"
     
  12. harlene2014

    harlene2014 Fanatiek lid

    23 mei 2014
    3.426
    920
    113
    Haaglanden
    Lijkt alsof er is van jaloezie achter zit zoals iemand anders al zegt.
    Bah flauw hoor. Is jullie keuze. Al krijg je er 7.

    Mensen kunnen nu eenmaal dom en bot door de bocht komen. Trek je er niks van aan!
     
  13. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    10 mei 2014
    265
    26
    28
    Wij hebben weleens vaker leuke gesprekken gehad over de kinderen. Ze vertelde toen dat ze heel erg graag ook 3 kinderen had willen hebben (zij heeft er 2). Nu is ze een 50-plusser en kan ze hier niets meer aan veranderen. Maar dan kun je als buitenstaander toch wel blij zijn voor de ander?

    Jij hebt een tegenovergestelde nare opmerking gehad, zo'n opmerking doet toch iets met je. Je hebt het idee dat wanneer je getrouwd bent, je meteen verplicht bent om gezinsuitbreiding te hebben. Terwijl ook dat jullie keuze is. Inderdaad, wat als het echt niet lukte bij jullie. Dan komt zo'n opmerking nog harder aan.
     
  14. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.027
    3.840
    113
    Vrouw
    Thuis
    Maar het hoeft toch geen jaloezie te zijn? Misschien komt ze zelf uit een groot gezin en heeft ze het idee gehad dat haar ouders onvoldoende aandacht voor haar hadden of heeft ze dat dichtbij in haar omgeving gezien. Sommige ouders hebben moeite met het verdelen van hun aandacht over twee kinderen, andere gezinnen draaien prima met tien kinderen.

    En zo zijn er zat andere redenen te bedenken waarom ze je welgemeend het volstrekt verkeerde advies zou kunnen geven.

    Die tante die ik eerder noemde, had zelf veel last gehad van een postnatale depressie, ze is er voor opgenomen geweest destijds. Vanuit haar perspectief was een zwangerschap iets wat niet verstandig was voor mij.

    Dus ik zou niet direct van een negatieve motivatie bij je buurvrouw uitgaan, maar dat wil beslist niet zeggen dat je je iets van haar misplaatste advies moet aantrekken.
     
  15. ER14

    ER14 Fanatiek lid

    17 apr 2013
    3.127
    2
    0
    Mensen weten echt niet wat ze zeggen. Ik had ook een vriendin die het nodig vond ongevraagd aan te geven dat wij no way near ready waren voor kinderen. Ik was vreselijk gekwetst. Uiteindelijk bleek het vooral iets te zeggen over hoe zij het moederschap ervaart en haar relatie. Inmiddels is ze gescheiden en ziet ze haar kind nog maar zelden. Onze vriendschap is overigens ook voorbij.
     
  16. lovewinnie

    lovewinnie VIP lid

    13 jan 2007
    16.251
    790
    113
    tilburg
    Wat een lef heeft ze zeg. Moet wel zeggen dat ik zelf ook iemand een 3e kind ontraden heb. Maar dan vanwegen andere reden. Ze eten 4/5 dag in de week friet met frikadel ( 2,5 kilo zak en 20 doos van goedkoopste soort en geen groente etc) omdat er geen geld is voor gezond eten ( zeggen ze,hebben wia met aanvulling tot minimum, geen schulden op doorlopend krediet na). Ze maken voor zwemles. Schoolgeld gebruik van stichting leergeld. Ze doen niet aan dagjes uit, er is geen voor kinderfeestjes etc en vader heeft Burnout. Er wordt wel gerookt ( wat ik ook niet snap, eten gaat boven sigaret neem ik aan) Toen ze vertelde wij willen voor een 3e als de jongste op school zit ( oktober) schoot dit echt in verkeerde keelgat. Ik neem de oudste vaak mee met dagje weg, hier mee eten etc. Is beste vriendin van mijn dochter dus durfde er ook wel wat van te zeggen. In zulke gevallen denk ik echt. Denk is na

    In jullie geval denk ik ermee een buurvrouw die niet tegen kinder lawaai kan. 3 naar 4 is echt niet zoveel drukker haha. Succes en gewoon gaan voor nog een baby. Als het kan waarom nietc
     
  17. cactusje

    cactusje VIP lid

    12 feb 2015
    6.752
    1.993
    113
    dat het voor jou drukker zou worden heeft zij toch geen last van?
    je kan zelf prima inschatten of je nog een 4e aan kan of een 5e 6e 7e wat jij wil..
    zou me niets aantrekken van zulke adviezen
     
  18. iMoeder

    iMoeder VIP lid

    30 okt 2015
    5.943
    6.290
    113
    Som zeggen mensen zulke dingen omdat ze zelf issues hebben en dat hoeft niet altijd negatief te zijn. Tuurlijk, jaloers kan. Maar ik zou het zelf eerder zoeken in dat ze zelf misschien haar kinderen heel erg zwaar vond. Of misschien heeft ze idd zelf negatieve ervaringen met en groot gezin etc. In haar ogen wil ze je waarschijnlijk voor iets vervelends 'behoeden'.

    Maar, dat is dus haar ding en moet je vooral bij haar laten liggen. Haar gevoelens en ideeën hebben niks met jou te maken. En zegt ook niks over jou situatie. Zij zal dat waarschijnlijk niet inzien. Maar dat moet je lekker loslaten.
     
  19. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief


    Hoezo zou ze jullie weerhouden om je droom te volgen? Je hebt met haar toch niks te maken?
     
  20. Givenchy

    Givenchy Bekend lid

    28 jan 2016
    873
    0
    16
    dit dus.. jeetje wat een lef! :$
     

Deel Deze Pagina