Weinig boodschappengeld, wat eten per week; deel 5

Discussion in 'De lounge' started by Elena22, Dec 27, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,800
    113
    Kraamverzorgende
    We zijn zaterdag wel verwend door schoonouders, we hebben de nieuwste ActiFry gehad (inc snackmandje), echt onwijs blij mee. Onze "oude" ActiFry begon na vijf jaar intensief gebruik toch wel te slijten/stuk te gaan.

    Verder zijn we gisteren met schoonouders en de broer van man met zijn gezin naar de Efteling geweest. Wij hebben zelf broodjes, drinken en lekkers meegenomen. Schoonouders hadden wel iedereen op een warme lunch getrakteerd omdat iedereen zo laat thuis zou zijn.
    Deze dag heeft ons alleen 10 euro parkeerkosten gekost, 8 euro aan cadeautjes voor de jongens en de benzine (halve tank ongeveer)
     
  2. anne19791980

    anne19791980 Fanatiek lid

    Dec 9, 2008
    1,519
    229
    63
    @elena; wow dat is nog eens een mooi cadeau! en leuk zo een dag naar de efteling, echt genieten he en nog heerlijk weer gisteren toch. wij nemen dan ook zelf broodjes/drinken mee.
     
  3. Krulpeterselie

    Krulpeterselie Fanatiek lid

    Apr 27, 2015
    2,585
    1,247
    113
    Bij de plus van het weekend elstar appels voor 79 cent. 1,5 kilo uit mijn hoofd.
     
  4. aora

    aora Actief lid

    Sep 6, 2012
    444
    13
    18
    NULL
    NULL
    Wij besparen omdat het kan. In de afgelopen 5 jaar hebben we geleerd dat een baan en inkomen niet vanzelfsprekend zijn. Dus daar waar we kunnen besparen doen we het ook. We ontzeggen onszelf niets, maar ik loop wel op de aanbiedingen. Vooral de voorraad aanbiedingen in de supermarkt en bij de drogist. (Zodra we de ruimte hebben wil ik ook een grote diepvries voor de goede vleesaanbiedingen (heb nu een tafelmodel en dat schiet niet op)).

    En eerlijk is eerlijk, het is wel een beetje een verslaving. Als je er eenmaal aan begint.........
     
  5. doedel

    doedel Bekend lid

    Sep 7, 2015
    740
    36
    28
    NULL
    NULL
    #1665 doedel, Sep 12, 2016
    Last edited: Sep 12, 2016
    Waarom? hmmm eerst omdat het leuk was, toen omdat het moest, dan omdat het leuk was en toen weer een hele tijd omdat het moest.
    Nu moeten we vooral om de schulden af te betalen en weer een buffer op te bouwen. Probleem is alleen dat de dure dingen om ons heen of kapot gaan of dure reparaties hebben. De moed zakt mij dan nog wel eens in de schoenen. Ik ben nu sinds 3 maanden weer aan het werk dus hopelijk gaat het nu de goede kant op.
     
  6. Lovelive3

    Lovelive3 Bekend lid

    Sep 1, 2016
    878
    65
    28
    Zal straks uitgebreid reageren op de vraag, laptop is bezet;)en ik ben niet zo goed in typen op mijn telefoon.
     
  7. doedel

    doedel Bekend lid

    Sep 7, 2015
    740
    36
    28
    NULL
    NULL
    wauw elena! dat is echt lief!

    Heeft iemand nog een (beginners ;) ) recept voor linzen en kikkererwten?
     
  8. Islah

    Islah Niet meer actief

    Wat zijn je verdere wensen qua groenten/kruiden? Ik eet vaak peulvruchten.
     
  9. Twinkle81

    Twinkle81 Fanatiek lid

    Jul 4, 2014
    4,945
    1,033
    113
    Voorschoten
    Zoek eens op linzen op marokkaanse wijze op google, dan krijg je heerlijke recepten. Mijn dochter raakte er tijdens de vakantie echt verslaafd aan
     
  10. Lovelive3

    Lovelive3 Bekend lid

    Sep 1, 2016
    878
    65
    28
    #1670 Lovelive3, Sep 12, 2016
    Last edited: Sep 12, 2016
    Wat lief van ze Elena!
    @Krulpeterselie betreft de mepalbekers, ik had daar ook last van, je moet ze af en toe ontluchten. Google eens op mepalbeker lekt oplossingen, hoe je de deksel uit elkaar moet halen. Door vaatwasser gaat de druk uit het deksel (ofzoiets)

    Waarom we bezuinigen:
    Deels noodzaak, deels omdat ik ook andere dingen graag wil (waardoor ik het minder erg vind om bezig te zijn met zuinig zijn/ energie steken in de aanbiedingen/ boodschappen), en ik ben een zuinige man getrouwd dat helpt ook.:D
    Het was noodzaak vanwege ziekte van een van onze kinderen waardoor ik voor ouderschapsverlof heb opgenomen en daardoor is er veel minder inkomen.
    Gaat inmiddels helemaal goed met mijn zoon godzijdank.
     
  11. Lovelive3

    Lovelive3 Bekend lid

    Sep 1, 2016
    878
    65
    28
    haha ja dat is wel waar!
     
  12. Krulpeterselie

    Krulpeterselie Fanatiek lid

    Apr 27, 2015
    2,585
    1,247
    113
    Lovelive: ik doe het deksel dus nooit in de vaatwasser. Dat stond op het papiertje. Dat ontluchten werkt dus ook gek genoeg niet. Ik haal hem iedere keer uit elkaar volgens de bijsluiter, ga de deur uit en bij de gastouder is de tas al nat.
     
  13. Lovelive3

    Lovelive3 Bekend lid

    Sep 1, 2016
    878
    65
    28
  14. Krulpeterselie

    Krulpeterselie Fanatiek lid

    Apr 27, 2015
    2,585
    1,247
    113
  15. doedel

    doedel Bekend lid

    Sep 7, 2015
    740
    36
    28
    NULL
    NULL
    ik heb niet veel wensen verder alleen dan minder is geen vlees, ik heb verschillende soorten kruiden potjes van jonny boer in de kast staan dus wat dat betreft keuze genoeg.
     
  16. Islah

    Islah Niet meer actief

    Lekker he! En Marokkaanse spliterwten trouwens ook.

    Wij besparen omdat het moet, maar ook omdat we dat willen. Als we het financieel beter hebben gaan we sowieso op deze manier verder. Zoals al een keer is gezegd, het is gewoon een soort verslaving. Iedere keer als ik weer iets vind om een product langer te kunnen gebruiken of iets anders om toch weer grondstoffen te besparen, dan geeft dat gewoon een soort van kick haha.

    Ik heb gisteren een tas vol meisjeskleding gekregen die te klein is geworden voor de dochter van mijn vriendin, ze gaat binnenkort emigreren dus hier een financiële meevaller. Mijn dochter was er ook heel blij mee. Ik wil graag iets geven aan haar voordat ze weggaat maar ik vraag me wel af wat? Wat geef je iemand die emigreert... Iets typisch Nederlands ja, maar ze is ook geen "echte" Nederlandse, dat maakt het misschien alweer anders.
    Nou ja ik heb nog even om er over na te denken.
     
  17. Islah

    Islah Niet meer actief

    Google eens op

    Bissara
    L3ades
    Dhal
    Leblebi
    Vegan chili
    Mercimek köfte/Mercimek corbasi
    Falafel

    (Sorry, ik heb heel erg last van mijn arm op het moment, anders zou ik wel recepten voor je uittypen. Anders kan je ook wachten tot de pijn wat meer is verminderd en ik het alsnog voor je kan uittypen, ik doe het graag.)
     
  18. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,800
    113
    Kraamverzorgende
    @Recepten met peulvruchten/bonen;


    Speedy Three-Bean Salad ? Oh She Glows (deze is zoooo lekker)

    Sunshine Spread ? Oh She Glows

    Geroosterde kikkererwten zijn heel lekker als snack

    Diverse soorten hummus met kikkererwten

    Dahl, alle kleuren spliterwten

    Spliterwten soepen, er zijn er meer als alleen snert :p

    Diverse zelfgemaakte vega burgers

    Al dan niet vegetarische chili

    Sloppy Lentils Recipe

    Ik doe regelmatig wat handjes peulvruchten door de curry
     
  19. Islah

    Islah Niet meer actief

    Dankje voor de toevoeging Elena!

    Oh en loubia (soort Marokkaanse/Tunesische variant van chili met witte bonen) is ook echt een favoriet bij mij.
    Verder maak ik ook regelmatig lunchsalades met witte/bruine/kidney/zwarte bonen. Gewoon van alles en nog wat bij elkaar doen; tomaat, paprika, komkommer, olijf, rucola, wat je maar in huis hebt. Eventueel een lekkere dressing maken of wat (Turkse) yoghurt en kruiden erdoor en klaar ben je.
    Je kan ook broodbeleg ermee maken, ik maak regelatig een soort spread met tuinbonen. Witte bonen kan je ook gebruiken, dan is de smaak wat minder uitgesproken. Beetje zoiets als hummus (eigenlijk is hummus niet de goede benaming van de spread want hummus betekent gewoonweg kikkererwten en kan ook duiden op gewoon losse gekookte kikkererwten, in mijn man zijn Arabische dialect wordt er altijd naar hummus verwezen als het om gekookte kikkererwten gaat).
     
  20. Elena22

    Elena22 VIP lid

    Feb 10, 2010
    8,115
    1,800
    113
    Kraamverzorgende
    Vandaag 2.61 euro uitgegeven;

    520 gr verse sperziebonen 0.62
    3 kg Jonagold appels 1.99

    Hebben vandaag overigens iets anders gegeten dan op de planning stond, het is namelijk 30 graden in huis dus zag koken echt niet zitten. We hebben gegeten;

    Meergranen wraps met rauwkost, mais, zelfgemaakte knoflooksaus en kip uit de oven. Alles uit de voorraad.
     

Share This Page