Nee hoor, mensen die al geregistreerd staan die blijven met hun keuze vast staan. Door je te registreren al donor met keus ja accepteer je dat er een fout gemaakt kan worden mocht je in een situatie belanden dat je donor gaat worden. Dat is een keuze die dieren vrij staat om te maken. Een van de redenen dat ik mezelf als geen donor heb laten registreren toen het kon. En dit is mijn keuze, van niemand anders. Ik zou het mijn familie ook nooit aan willen doen om die keuze te moeten maken voor mij. voor mij zijn er dus ook maar 3 keuzes, ja, nee, ja maar niet (welke organen er in moeten blijven)
Ik vind dat de overheid en wie dan ook van je vriend zijn organen af horen te blijven nadat hij hersendood verklaard is als hij zich niet heeft laten registreren als orgaan donor en niet heeft laten vastleggen dat jij of een ander deze beslissing voor hem mag nemen na zijn dood. Als dit de nieuwe wet wordt dan zullen er misschien ook meer donoren bij gaan komen dan nu het geval is. Dan kun je niet meer zeggen, beslis jij maar na mijn dood wat er met mijn organen gebeurt als,je dit niet regelt want dan mogen nabestaanden niet meer voor je kiezen en ben je automatisch geen donor.
En wat gaat er gebeuren als straks iedereen massaal NEE gaat stemmen als de nieuwe wet erdoor is en het blijkt dat er alsnog een tekort (misschien zelfs wel een groter te kort dan nu) aan orgaan donoren is? Gaat er dan een nieuwe wet komen dat iedereen elke tien jaar opnieuw moet laten weten of hij wel/geen orgaandonor is okt mensen in de loop van hun leven van gedachten kunnen veranderen en als je je niet elke tien jaar opnieuw geregistreerd, je automatisch orgaan donor wordt? En of dit uiteindelijk echt zo is of niet, hebben mensen, die nu voorstander zijn van orgaandonatie én van de nieuwe wet, bezwaar als iedereen elke tien jaar opnieuw moet laten weten of hij orgaandonor wil zijn of niet? Ik kan nu immers NEE stemmen en er in de loop van mijn leven anders over gaan denken en het niet erg meer vinden om orgaan donor te zijn maar om wat voor reden dan ook mijn huidige NEE status niet veranderen, zoals dat er nu heel veel mensen schijnen te zijn volgens sommigen die wel orgaan donor willen zijn maar niet de moeite hebben genomen om zich als orgaan donor te laten registreren.
En voor me dochter (0 jaar). Kan ik digid aanvragen en dan donor registratie doen. Of wordt er voor haar niets geregistreerd en als het nodig is gevraagd? Niet dat ze haar zomaar leeg plukken als er haast bij is?
Ik vraag me ook af hoe het voor kinderen geregeld is want ik laat nooit in mijn kinderen snijden zolang ze minderjarig zijn en nog niet zelf kunnen beslissen. Ik vind het een bizar wetsvoorstel en vraag me af of het er werkelijk doorheen zal komen. Ik heb niets tegen wetgeving maar dit gaat veel te ver. Beetje creepy gewoon.
Hier ben ik het helemaal mee eens. Ik kan genoeg doelgroepen benoemen die niet bekwaam zijn om die keuze te maken. Voorlichting op school lijkt me een hele goede. Want ik vind dat er heel veel aspecten afgewogen moeten worden, voor je een keus maakt. Aspecten die gewoon bij iedereen bekend moeten zijn. Over hoe een transplantatie in zijn werk gaat bijvoorbeeld.
Heb je er wel eens aan gedacht dat een hoop niet-donoren gewoon als de dood zijn voor doneren? Beetje hard om dan maar zo te zeggen dat die dan heen donor orgaan mogen ontvangen, vind je niet? Ik keb er genoeg die geen keuze gemaakt hebben of niet donor zijn gewoon omdat ze bang zijn dat ze eerder opgegeven worden om organen te kunnen oogsten. Waaronder ik. Ikvind het allemaal een vaag gebeureb en het idee dat ik (weliswaar door machines) in leven gehoudwn wordt en er danl organen verwijderd worden maakt mij angstig en ik zeg dan voor nu, nee. Hetzelfde voor damilie. Je gaat voor hun "levend" de operatiekamer in en je komt dood terug. Geen afscheid. Geen laatste adem en rustig afsxheid in hun bijzijn. En dan kan je al dood zijn omdat je hwrsenen het niwt doen, zo voelt het voor veel mensen niet. En dan? Criminelen geen organen? Mensen die ye hard rijden? Drinken, te dik zijn, kindermiabruikera, dierenmishandelaren en iedereen die je niet mag?
Dat vraag ik me ook af, en vind ik erg onduidelijk. Ik mag hopen dat het tot een bepaalde leeftijd het ouderlijk gezag doorslaggevend zal zijn. Ik vraag me daarnaast ook af hoe dat bijvoorbeeld met mijn oma zit. Over de 90 (en heeft dus geen mooie brief ontvangen toen ze 18 werd) en heeft alzheimer. Heeft een paar jaar terug toen ze nog zelfstandig woonde een keer de politie gebeld omdat ze de tv niet aan kreeg. En zij moet maar even met een digid een registratie regelen? Ze weet niet eens meer wat haar achternaam is Lichamelijk gezien is ze nog relatief in orde, het zijn voornamelijk haar hersenen die niet naar behoeven functioneren (daar heb je hem weer), maar er bestaat dus een mogelijkheid dat ze pas zal sterven wanneer deze wet er doorheen is (als dat gebeurd). Word zij ook automatisch donor of hebben de nabestaanden dan ook geen recht meer? Ik vermoed namelijk dat ze niet wil doneren, maar ze is zelf niet meer bij machte om dit te kunnen beslissen of dit met haar gemachtigden te bespreken. Toen ze dat nog wel was, bestond digid nog niet eens
Was dat maar zou, daarvoor hoopte je al dat mijn failie en vrienden een dorororgaan nodig zouden hebben zodat ik dan mijn grote mond zou houden.
Iedereen die al meerderjarig is en nog geen keuze heeft gemaakt in het bestaande register krijgt een brief. Jouw oma dus ook. Als ze (zo stelt de nieuwe tekst van de wet) wilsonbekwaam is dan mag haar wettelijk vertegenwoordiger die keuze voor haar maken. Wordt er geen keuze gemaakt dan is zij automatisch donor. Er zit geen verschil in kiezen voor ja en geen keuze maken. In beide gevallen wordt de donor procedure automatisch opgestart bij aankomend overlijden. In het geval dat dan blijkt dat oma wilsonbekwaam is dan kunnen de nabestaanden donatie tegengaan als zij kunnen aangeven dat jouw omda niet wilde doneren (maar dan zal je de wilsonbekwaamheid dus wel moeten kunnen aantonen). Aanvulling: op www.eerstekamer.nl kan je de wet en de stukken bekijken. Het leest wel lastig, maar is erg verhelderend.
Heb je enig idee hoe moeilijk het is om iemand wilsonbekwaam te laten verklaren? Natuurlijk heb je de zogenaamd duidelijke gevallen, maar er is een hele grote grijze groep waar de familie bij machtiging de administratie doet, maar een persoon nog gewoon wilsbekwaam is. En dan namens deze persoon een DigId aanvragen en dit voor die persoon invullen, is dan natuurlijk de "simpelste" oplossing, maar tegelijkertijd ook een vorm van fraude.
Wie weet hoelang het duurt voor de eerste kamer iets besloten heeft en hoelang dan voor dit echt ingaat...want iedereen die niet geregistreerd staat moet eerst die brief krijgen? En wat doen jullie (de tegenstanders met name) als het wel doorgaat?
Je kan niet echt iets doen hè? Wanneer ik nu wel zou willen doneren zou ik het in ieder geval niet vanuit principe veranderen, dat gaat voor mij voorbij aan de onbaatzuchtigheid van het doneren zelf. Een ontvanger heeft namelijk net zo weinig controle over deze wet als ik. Voor mij veranderd er dus niks, behalve dat ik wel wéer een stuk vertrouwen in de overheid kwijt ben.