Problemen op het werk

Discussie in 'De lounge' gestart door Lena1982, 16 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Lena1982

    Lena1982 Niet meer actief

    Beste dames,

    Wat zouden jullie doen? Ik weet t niet meer.
    Sinds een jaar werkt een collega bij ons op de afdeling die al 20 jaar in het bedrijf werkt maar op iedere afdeling is weg gegaan omdat ze met niemand door 1 deur kan. Wij zijn de laatste afdeling.
    Sinds zij er is; is het hommeles. Doet alsof ze alles kan en alles weet de eerste maand al. (Opleiding op onze afdeling duurt minimaal een jaar). Na 25 aanvaringen (je mag haar geen kritiek of feedback geven, dan ontploft ze of ze zegt dat jii het helemaal mis hebt en ze liegt de biel aan mekaar) heb ik 4 maanden mijn stinkende best gedaan im haar te accepteren, aardig te doen en gewoon fouten op te lossen vam haar zonder t t vertellen wat ze fout doet.
    Ik ben niet de enige, mijn 30 andere collegas delen dit gevoel.
    Het ging 4 maanden best goed tot ze woensdag (mijn 1e werkdag na 3 weken vakantie) weer ontploft en tegen me schreeuwt.
    Ik ben nu 2 dagen van de leg en maak ruzie thuis met man en dochter. Ik ben nu weer op weg naar t werk en ik moet iets doen.
    Probleem is dat de leidinggevende hand boven haar hoofd houdt, neemt het altijd voor haar op.
    Verder speelt ze smerig spelletje. Eergisteren loopt zij huilend weg, alsof ik degene was die schreeuwde tegen haar. Zij speelt het slachtoffer terwijl ze daarna me smerig aankijkt.
    Tevens heb ik mail verkeer gezien van haar aan leiding gevenden met stukken tekst als die en die leiding gevende doet dit en dit niet goed, collega naast me zit te facebooken.
    Ze lapt iedereen er bij.

    Ligt dit nu aan mij is is het beter om een manier te vinden om er mee om te gaan en het te accepteren. Of moet ik het hogerop zoeken (vertouwenspersoon? Operationeel manager?)

    Sorry voor het hak op de tak verhaal..

    Ps; iedereen is zo goed en lief voor mekaar op de afdeling en zullen nooit negatief over mekaar doen en iedereen staat open voor feedback. Zij is de rotte appel..
     
  2. Biny

    Biny VIP lid

    10 feb 2011
    17.556
    5.653
    113
    Vrouw
    Ik zou het zeker hogerop zoeken dan de leidinggevende die haar de hand boven het hoofd houd...

    Verder zou ik ook dat soort dingen proberen op te nemen als ze weer Zo tekeer gaat...

    Wat een naar mens zeg
     
  3. Zara123

    Zara123 Bekend lid

    25 sep 2015
    654
    26
    28
    Ik zou dit hogerop spelen als je directe leidinggevende er niks mee doet. Het mag toch niet zo zijn dat 30 man op zijn tenen loopt omdat madame niet met haar collega's kan omgaan?
     
  4. zigzag

    zigzag Fanatiek lid

    21 okt 2015
    1.970
    686
    113
    Vrouw
    Is het een idee dat jullie individueel melding gaan maken komende tijd? Op een gegeven moment kan zo'n leidinggevende daar niet meer om heen lijkt me..
     
  5. moontje2008

    moontje2008 VIP lid

    7 aug 2008
    9.366
    87
    48
    Vrouw
    Docente Engels
    Achterhoek
    hey,

    Lastig zeg... dat heb ik op mijn oude werk ook gehad. Het was een van de redenen dat ik weg ben gegaan na 10 jaar. Niet zozeer haar gedrag op zich, maar dat mijn leidinggevende haar in alles geloofde.

    Ik ging met zwangerschapsverlof en mevrouw liep rond te roepen dat ze mij niet zou missen omdat ik toch niets deed. En dat terwijl ik diegene was die alle toetsen, extra materiaal en documentatie deed. Bij haar in de les keken ze alleen maar film.

    het feit dat je geen steun krijgt van hogerop is echt een lastige, vertrouwenspersoon heb ik toen ook gedaan, maar die kwam met tips om haar aan te spreken, nou dat werkte totaal averechts.

    ik leer mijn kinderen altijd dat sommige mensen gewoon niet leuk zijn en als ze groter worden blijven ze dat vaak.. niet leuk op zijn zachts uitgedrukt.

    is een herstelgericht gesprek misschien wat? Of conflictcoaching?
    ( voorbeeld: https://www.merlijngroep.nl/conflictwarenhuis/conflictcoaching/)

    succes... ik weet hoe rot het is..
     
  6. Krulpeterselie

    Krulpeterselie Fanatiek lid

    27 apr 2015
    2.585
    1.247
    113
    Als ze alle afdelingen al gehad heeft weet het management toch donders goed waar het probleem zit? 30 man die niet meer met olezier werrk, tegenover 1 vrouw die de boel verziekt. Ik zou iedereen bij elkaar roepen en gezamelijk als afdeling protest maken bij de leidinggevende. Dat kunnen ze niet negeren.
     
  7. jojo85

    jojo85 Fanatiek lid

    14 okt 2012
    1.160
    497
    83
    Ik zou in ieder geval wel mijn geenszins aangeven als ze zo tegen je tekeer gaat. Heel rustig blijven en zeggen dat je graag met haar in gesprek wil maar niet als ze zo te keer gaat. Zal ze ook niet leuk vinden en zal echt niet aardig doen. Als ze ooit iets vervelendste aan je mail zou ik dat ook zeker bewaren.
    Heb je al een keer met je leidinggevende gesproken? Ik zou dat toch proberen. Als ie echt niet luistert kun je daarna nog hogerop gaan. En vooral benadrukken dat jij hier last van hebt en graag met haar door 1 deur wil kunnen zonder ziek te worden van haar uitvallen.
    Heel veel succes lijkt me erg moeilijk hoor.
     
  8. Vlinder123

    Vlinder123 Niet meer actief

    Volledig mee eens.
     
  9. Syane

    Syane VIP lid

    21 aug 2013
    12.260
    11.867
    113
    Dit. En ik zou voor die gezamenlijke vergadering een document opstellen waarin je alles met al die 30 personen omschrijft.
     
  10. Caithy

    Caithy Fanatiek lid

    8 feb 2013
    3.713
    1.060
    113
    Dit!!! En ook andere afdelingen erbij roepen, die met ditzelfde hebben gehad!
    Vertrouwenspersoon erook bij en de leidinggevende en die erboven.
    Iedereen uitnodigen, desnoods ook de directeur (die weet mogelijk niet eens dat dit zo erg speelt?)
     
  11. Givenchy

    Givenchy Bekend lid

    28 jan 2016
    873
    0
    16
    "Als ze alle afdelingen al gehad heeft weet het management toch donders goed waar het probleem zit? 30 man die niet meer met olezier werrk, tegenover 1 vrouw die de boel verziekt. Ik zou iedereen bij elkaar roepen en gezamelijk als afdeling protest maken bij de leidinggevende. Dat kunnen ze niet negeren."

    ja dit dus.. of is iedereen bang?? kan me niet voorstellen, als je de helft mee hebt... heb je al voldoende om het hard te maken..
    en tja, filmen.. of zoiets.. weet niet of dat ok is, maar haar gedrag ook zeker niet..
    hard bewijs, dat moet er komen.. bah wat een vervelend mens..
     
  12. MamaLe

    MamaLe Fanatiek lid

    28 mrt 2015
    1.998
    221
    63
    Wat een nare situatie. Je zou zeggen dat het management toch ook wel iets door zou moeten hebben als ze het hele bedrijf al gehad heeft. Dat kan echt niet aan alle afdelingen liggen zou ik zo zeggen.
    Ik zou, wanneer ze zo tegen je tekeer gaat, haar op haar gedrag aanspreken dat je haar wilt helpen met de werkzaamheden maar dat je niet gediend bent van geschreeuw en gaat ze door zelf weglopen. Vaak zijn dit soort types wel zo dat ze je dan nog wat achterna roepen.
    Verder zou ik inderdaad naar het vertrouwenspersoon stappen omdat deze situatie je werkplezier verstoord en je dit thuis gaat af reageren. Wellicht heeft die tips.

    Ik ben ook benieuwd waarom je baas haar de hand boven het hoofd houd. Want ik zou meerdere personen individueel over haar laten klagen dat het op deze manier niet verder gaat. En, als laatste redmiddel, heel flauw misschien dan ook mails over haar functioneren gaan sturen. Zei doet dit dus schijnbaar ook dus waarom haar niet via de mail aanspreken op haar 'fouten' (als ze vaker dezelfde maakt) en dan de manager maar in cc zodat je het zwart op wit hebt.

    Heel veel succes met deze lastige situatie!
     
  13. Sleepless

    Sleepless Bekend lid

    1 jun 2013
    892
    173
    43
    Vrouw
    Brabant
    Ook mijn gedachte.. Succes!
     
  14. Taby

    Taby Fanatiek lid

    7 mrt 2007
    4.366
    140
    63
    Dit is inderdaad een goede insteek.
    Probeer zo rustig mogelijk te blijven naar haar toe.
    Te benoemen wat jij voelt.
    En aangeven dat het niet aan jou ligt en jij de moeite wil nemen om met haar samen te kunnen werken.
    En duidelijk benoemen dat als dit niet werkt, je verder gaat met de vertrouwenspersoon.

    Sterkte ermee, verschrikkelijk zo'n soort collega.
    Ik denk dat het tijd wordt voor jullie bedrijf om knopen door te hakken en niet een probleem steeds te verplaatsen.
     
  15. mw21

    mw21 VIP lid

    24 okt 2010
    5.173
    168
    63
    Zorg
    't Westen
    Waarom mag ze het steeds opnieuw proberen?

    Klinkt alsof ze bij de baas wel is onder het bureau zit.... ;)

    Ik was allang hogerop gegaan en zou bijhouden wat er gebeurd anders heb je niks om op terug te vallen. Opnemen van zo'n bui is ook slim
     
  16. zon1980

    zon1980 Bekend lid

    16 dec 2007
    915
    174
    43
    Ik vind het echt ongelofelijk dat dit dan al zo lang kan duren en dat deze mevrouw dus al jaren het werkplezier van anderen verstiert. En dat laat het management dus gewoon gebeuren. Ik sluit me aan bij anderen en probeer met meerdere mensen dit aan te kaarten bij je baas. En probeer er niet teveel last van te hebben, laat je niet gek maken. Als iedereen last heeft van dezelfde persoon dan ligt het bij haar en moet je maar denken dat zij een groter probleem heeft. Los van dat ik van mening ben dat dit echt opgelost moet worden door management (verbetering gedrag en anders sancties). Dat klinkt streng, maar het kan toch niet waar zijn dat al zoveel mensen last hebben gehad van 1 persoon.
     
  17. Lena1982

    Lena1982 Niet meer actief

    Wauw wat een reacties al, hartelijk dank dat jullie er de tijd voor nemen zeg. Gelukkig is ze er vandaag niet en direct een hele anders sfeer. Ik heb net een gesprek aangevraagd met de vertrouwenspersoon en toevallig is die persoon ook de degene die haar een jaar geleden heeft weg gestuurd van de afdeling waar ze toen werkte dus heb hoop dat er wat gedaan wordt.

    Verder lijkt het inderdaad of iedereen 'bang' voor haar is hoor. Ik weet niet meer zo 123 wie dat typte maar dat is echt zo, alleen ik niet. Ik ben vooral woest op haar omdat ik er een chaggrijning gestresst mens van wordt en dat wil ik niet dus tijd voor actie.

    Ja he bizar dat ze het al zoooo lang volhoudt hier. De directeur hier is net een jaartje binnen dus die kent haar niet van de voorgaande 20 jaar dus staat er blanco in dus zal niet het hand boven haar hoofd houden dus daar kan ik wellicht verder komen...
     
  18. Suzzert

    Suzzert Fanatiek lid

    12 mei 2012
    3.340
    4
    38
    Rotterdam
    Dit is heel herkenbaar! Wij hadden laatst ook een nieuwe collega, weg bij haar oude afdeling ivm ruzie en nu dus bij ons. Wij hebben een team van 15 man en altijd super gezellig!

    Heel de sfeer werd verpest met haar er bij. Ze roddelde heel erg, zetten iedereen tegen elkaar op en gaf alleen maar commentaar op de teamleider. Uiteindelijk is ze op staande voet ontslagen toen ze helemaal uit der dak ging tegen een client (ik werk binnen de ggz op een beschermde woonvorm) dat was genoeg aanleiding van mijn teamleider om haar er uit te werken.

    Wat wij deden op het werk was gewoon open en eerlijk tegen elkaar zijn. Ik sprak haar ook gewoon aan als ze iets deed wat niet kon. Ze vond mij ook niet heel aardig ;) goed dat je gaat praten met een vetrouwings persoon! Negatieve sfeer op je werk is echt niet leuk.
     
  19. Poohbear82

    Poohbear82 Fanatiek lid

    12 feb 2013
    2.415
    0
    36
    Vrouw
    Secret agent
    Ergens in het midden
    Even kort mijn tip: cmmuniceer zoveel mogelijk met haar over de email. Je kan dan goed nadenken hoe je het brengt en het bovendien achteraf terughalen, mocht ze dingen tegen je willen gebruiken.
    Probeer correct naar haar te communiceren maar spreek haar wel aan op haar fouten en los het niet zomaar voor haar op
     

Deel Deze Pagina