Hey dames, Ik zit met het volgende. Afgelopen woensdag, op CD9 en na 6 dagen spuiten had ik mn eerste fm. Resultaat: baarmoederslijmvlies 6 mm en een follikel van 13 mm. Goed nieuws dacht ik! Afgelopen vrijdag op CD11 had ik weer een follikel meting. Resultaat: precies hetzelfde. De follikel heeft ze zelfs opgeschreven dat hij 1mm gekrompen is (al betwijfel ik of dat ook daadwerkelijk zo was). Maar in ieder geval stond hij stil. En mn baarmoederslijmvlies ook. Nu heb ik morgen op CD 13, na 10 dagen spuiten weer een fm. Kan het zijn dat de follikel toch nog doorgegroeid is? En zo niet, zal ik dan vragen over ophogen? Ze hebben hier al 2 keer aangegeven erg voorzichtig te zijn met ophogen omdat ik pcos heb en de kans op overstimulatie aanwezig is. Ik spuit nu menopur 75IE. Graag hoor ik wat soortgelijke ervaringen van dames. Het is allemaal nog zo nieuw, ik weet écht niet wat ik moet verwachten
Er is niet zoveel van te zeggen. Een follikel van die grootte kan doorgroeien, maar hij kan helaas ook weer krimpen. Als hij niet gegroeid is, zou je inderdaad kunnen vragen of je de dosis een beetje mag ophogen. Dat moet wel met beleid, omdat je anders kans hebt dat er ineens heel veel gaan groeien. En met flinke overstimulatie ben je verder van huis. Succes, laat je nog even weten hoe het afgelopen is?
Ja ik laat het zeker weten. Ik snap mn lichaam niet, ook omdat ik vandaag ineens erg veel creamy witte vloed heb (sorry voor de details). Ik kan dat niet zo goed plaatsen. Maar goed morgen weet ik meer. Ik kan altijd eens vragen wanneer ze ophogen mochten ze er zelf niet over beginnen.
Jamie, ik zou om een bloedtest vragen. Ik had begin van de week een follikel van 14 mm en 2 dagen later was hij weg! Ze zagen alleen eentje van 10 mm. Bms was wel wat dikker geworden. Heb toen een bloedtest gehad en bleek dat ik m'n LH piek al heb gehad dus het eitje was gesproken. Zo snel kan het dus gaan!
Het heeft geen zin om nu al een bloedonderzoek te doen. Progesteron moet gemeten worden op dag 5-7 na de vermeende eisprong. Op alle andere dagen is de uitslag niet betrouwbaar en zegt het niets. Dikke witte afscheiding duidt niet direct op een eisprong, dan is het waterig en slijmerig. En dat 'ie nu al weg zou zijn: De gyn schrijft over het algemeen wel op waar een follikel zat en hoe groot hij was, of voegt een foto van de echo toe. Als je een paar dagen later weer komt voor een echo, dan weet hij/zij wel of je dezelfde follikel zit te bekijken of dat 'ie weg is. Op dag 9 en dag 11 was er geen verschil en is dezelfde, mag je aannemen, follikel opgemeten. En als hij wel was doorgegroeid en gesprongen in die twee tussenliggende dagen, was je baarmoederslijmvlies ook gegroeid. Aangezien dat ook nog even dik was, denk ik dat je follikel , hopelijk tijdelijk, is blijven hangen qua groei. Ik hoop voor je dat hij morgen groter is!
Hi! Ik heb dat ook wel eens gehad. Even rustig afwachten wat de meting morgen doet. Anders zou je kunnen ophogen naar 112 eh maar dan heb je weer een kansje op overstimulatie en dan moet je alles stop zetten. Reken maar dat jouw arts weet wat goed voor je is, hopelijk morgen een follikel van 16 mm!
Bloed onderzoek hoeft voor mijn gevoel nu ook niet. Volgens mij was het wel dezelfde follikel en was hij nog niet weg. Want hij zat op dezelfde plek en had een soort puntje. En die doorsnede naar dat puntje was 14.7mn en de 2e keer ook precies 14.7mm. Dankjulliewel voor jullie reacties dames! Dat stelt me echt gerust. Om half 12 heb ik de meting ik ben benieuwd.
Nou ben net terug. Baarmoederslijmvlies weer iets gekrompen naar 5.5 en mn eitje 11,9 dus afgerond 12. Is ook iets gekrompen dus. Vanavond ophogen naar 112.5IE en dinsdag weer terug voor FM. Ik ben benieuwd
Wat spannend. Ik ben vorige maand begonnen met Menopur 50IE en na 8 dagen stimuleren had ik maar liefst 4 follikels zitten (waarvan 1 25.6 mm). Toen 3 weken verplichte rust om de overstimulatie te doen afnemen. Afgelopen woe had ik weer een echo en alles was rustig, gelukkig geen cystes overgehouden. Ik ben dan ook sinds woe weer begonnen met spuiten, 25IE. Ik heb heel erg het idee dat deze dosering zó weinig is. Ik bedoel, kom op, dat gaat toch niet opschieten .. maargoed. Aangezien ik overstimulatie kreeg bij 50IE, beter rustig opbouwen. Komende woensdag, na 7 stimulatiedagen, opnieuw een fm. Wel merk ik dat mijn afscheiding wat verandert. We gaan het zien, erg spannend! Ik duim voor je dat het dinsdag goed uitpakt voor je. Moet je ook pregnyl spuiten? Deze ligt bij mij al in de koelkast, hihi. Na de eisprong moet ik nog 3 keer een Pregnyl zetten om de innesteling te bevorderen..
Dus toch je dosering wat opgehoogd! Dat rustig aan maar proberen en kijken wat er dinsdag dan is gegroeid. Spannend altijd weer he. Hopen dat ook je BMS dan iets dikker weer is. @Nina, je kunt maar beter te weinig beginnen en dan later ophogen dan dat je nu weer een verplichte pauze moet nemen. Zou ook jammer zijn toch!
Ja de arts gaf het zelf ook aan om op te hogen zonder dat ik er om vroeg. Dat is toch prettig. Ik moet om de 2 dagen voor FM dus wordt goed in de gaten gehouden. Duimen draaien weer voor dinsdag! En ja mn pregnyl staat al braaf te wachten in de koelkast Nina liever te laag beginnen dan te hoog inderdaad. Als je moet stoppen ivm overstimulatie lijkt me echt vervelend. Hopelijk gaat het toch met deze lage dosering gewoon goed! Je krijgt nu 1 dag eerder je eerste FM toch? Gaat het prikken goed bij jou? Bij mij wel, de ene avond is het inspuiten gevoeliger dan de andere avond, de prik zelf voel ik niet.
Goed idee om de dosis te verhogen. Hij had nu wel moeten zijn gegroeid. Als hij al zo lang stil staat en kleiner wordt, heeft wachten op groei zonder verhoging van de dosis weinig zin. Hopelijk is 'ie bij de volgende meting wel groter.
Idd, het zou zo zonde zijn om weer een ronde te verliezen daardoor. Ik krijg idd nu na 7 dagen een fm (vorige ronde na 8 dagen), een dag eerder ja. Het prikken zelf gaat hartstikke goed. Als ik de naald scheef zet, dan doet het wel een beetje zeer en soms prikt het een beetje (als de vloeistof nog te koud is). Precies wat jij zegt ook, de ene avond is het wat gevoeliger dan de andere keer. De prik zelf voel ik ook niet en eergisteren had ik een bloedvaatje geraakt waardoor er nu een blauw - gevoelig - plekje is ontstaan. Gisteren voelde ik dan weer helemaal niets. En doe jij het spuiten samen met je partner indien mogelijk? Ikzelf hecht er niet al te veel waarde aan, maar mijn man vindt het fijn als hij erbij is en bijv. de poeder met vloeistof mag mengen. Zo heeft ie het idee dat hij er ook meer bij betrokken is en dat het meer een ding van 'ons' samen is. Vaak zet ik de naald en spuit hij de vloeistof erin Bewaren
Hey dames, Ik wilde laten weten dat de ophoging heeft gewerkt. Eitje is nu 16mm en baarmoederslijmvlies 8mn dus ik ben helemaal blij. Morgen weer terug voor FM
Woow morgen alweer! Moet je dan 2 dagen achter elkaar? Jeetje.. Volgens mij doen ze dat bij ons niet zó vaak. Als het er goed uitziet, mag je beginnen met ovu testen en bij een smiley mag je Pregnyl zetten..
O nee ik hoef geen ovu testen te doen. Bij ons is het zo: eitje boven de 10mm is om de dag FM. Eitje groter dan 15mm is elke dag FM. Eitje 18mn is pregnyl zetten. Ze volgen hem bij ons ziekenhuis écht tot die 18mm. Dat vind ik wel erg fijn hoor moet ik zeggen.
Ja snap ik. Hier krijg je regelmatig een fm meting, en als het er bijna aan zit te komen, dan gebruik je 2 x per dag ovu testen tot je een smiley hebt. Bij een smiley zet je dan Pregnyl (en dan stop je natuurlijk met testen). Ik ben even vergeten of je bij een positieve ovu test DIRECT Pregnyl moet zetten of die AVOND i.p.v. de Menopur. Maar dat ga ik nog navragen.
Ja goed!! Ik heb ook in jouw topic gereageerd maar mn ei is weer 2mm gegroeit. 17,8 MM net niet de grens van 18 dus vanavond nog 1 x menopur spuiten en dan morgen ochtend de pregnyl. Ik ben zo blij!! Eindelijk gebeurd er wat in mn lichaam.
Jippie! Ja dat heb ik dus ook! Goh wat spannend. Wanneer zou je mogen testen op een eventuele zwangerschap? Dat is hier echt pas ma 10 oktober ofzo..