Rainbow mama´s

Discussion in 'De mama's' started by conejita, Jun 21, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    Dec 2, 2012
    3,539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Minty, wat fijn dat het zo goed gaat. Hoe vaak wordt ze nog wakker 's nachts?

    De Ergobaby is echt een super! Net 2 uur gewandeld door de duinen en ik had helemaal niet het gevoel dat ik een baby bij me droeg. Had ik dit maar eerder geweten, ik ben gewoon meer geschikt voor een kant en klaar systeem :D

    En T. z'n tandje is sinds vandaag door! Hij heeft wel echt heel veel last ervan. Dat tandje is denk echt wel de reden dat hij zo van slag is.
     
  2. Minty

    Minty Bekend lid

    Feb 5, 2015
    970
    0
    16
    NULL
    NULL
    Dat belooft nog wat Nijtje! Hopelijk valt het mee met de komende tandjes. Eventueel kun je hem altijd een zetpilletje met paracetamol geven.

    Dochter wordt nog maar 1x per nacht wakker en vaak pas rond 0500 uur. Meestal gaan we rond 22:00 uur slapen, dus ik maak best goede nachten. Bij haar grote zus was dit wel anders, dus ik had me al op het ergste voorbereid. Overdag doet ze wel vooral hazenslaapjes, maar verder is ze meestal vrolijk. Vaste slaaptijden is ook nog lastig omdat ze regelmatig mee op sleeptouw moet. Dat is echt wel anders met een tweede. Ik moet nu echt wat meer plannen ivm met schooltijden, sport, zwemles en andere activiteiten.
     
  3. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    Hey meiden,

    Nou vandaag de crematie gehad, emotionele dag maar wel mooi verlopen. Het is gelukt om de voordracht te doen zonder vol te schieten, wat ik kort daárvoor niet gedacht had. Kijk terug op een mooi, waardig afscheid.

    En met de kinderen is het ook goed gegaan, was de eerste keer oppas (schoonouders) sinds kleine meid er is, omdat zijn niet meer zo goed ter been zijn vond ik het wel spannend. Alleen is mijn zoontje aan het eind van de dag wel ziek geworden maar daar kunnen zij ook niets aan doen.
     
  4. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    @nijntje: hoop dat volgende tandjes makkelijker verlopen! Kiezen vond ik het ergste!!
     
  5. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    Dec 2, 2012
    3,539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Y30, wat fijn dat het met de kinderen goed gegaan is. Beterschap voor je zoontje. Griepje?
    Nogmaals heel veel sterkte, gelukkig was het een mooi afscheid. Erg verdrietig zulke dingen. Lijkt me ook heel moeilijk de voordracht.
     
  6. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    Ik weet eigenlijk niet wat ie heeft. Hoge koorts gister en eer gister en verder geen pijn of snotneus of zo.

    Kleine meid is inmiddels wel verkouden.
     
  7. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    Iemand hier de late voeding rond 22 er al af (en geen nachtvoedingen)?

    Behoefte aan tips!
     
  8. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    Dec 2, 2012
    3,539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Zielig he als ze zo ziek zijn. Hopelijk snel beter.

    Woow geef jij nog steeds late voedingen. Nachtvoeding is er al vanaf 3 mnd af en die late voeding werd steeds eerder en is nu ook al lang om 19 uur.
    Kan je de voeding niet steeds met een half uurtje ofzo vervroegen? Hier werd hij sochtends even vroeg wakker toen hij zn voeding steeds eerder kreeg. Maar hij vroeg er wel zelf steeds eerder om, dus was niet op ons verzoek.
     
  9. Minty

    Minty Bekend lid

    Feb 5, 2015
    970
    0
    16
    NULL
    NULL
    @Y30: ik geef de laatste voeding nu om 21:30, maar merk dat ze steeds minder gulzig drinkt. Ik denk dat het in de meeste gevallen vanzelf gaat. Hoeveel bv geef je nog? Al pap geprobeerd? Beterschap thuis!
     
  10. Will92

    Will92 Actief lid

    Nov 14, 2014
    217
    0
    16
    NULL
    NULL
    Hier ook nog steeds een avondvoeding hoor! Het is zelfs vaak zo dat J. de hele avond wakker is.. Overdag slaapt hij prima maar 's avonds heeft hij geen zin. Misschien krijgt hij teveel slaap overdag maar ja als hij echt moe is, is er ook weinig aan om hem wakker te houden. Pap hoeft hij al maanden niet meer dus hij zal de avondvoeding toch nodig hebben denk ik. Maar ja wij gaan meestal om 10/11uur naar bed dus vind ik geen probleem om dan nog even een fles te geven.
     
  11. conejita

    conejita Fanatiek lid

    Jul 14, 2013
    3,311
    248
    63
    Female
    customer service
    Spanje
    Y30 fijn dat het goed ging de voordracht. Mooi dat je toch bij kon dragen. Dat zal een "goed" gevoel geven. Sterkte voor de komende tijd.

    Nijn, wat fijn dat de Ergobaby zo prettig draagt! Ik heb hem ook liggen maar nog niet gebruikt. Ik gebruik de Marsupi nog, de Ergobaby is voor mijn man eigenlijk, maar die heeft nu last van zijn rug.

    Hier een pittige tijd. Ben echt enorm moe. Na de training en alle info, Kaleb die het niet lekker deed zonder mij (klagen, niet willen slapen bij mijn man). :(
    Op het kdv speelt hij tot hij er letterlijk bij neervalt. Ze hebben nog geen vast ritme daar, iedereen op de groep is nieuw, en normaal gesproken komt dat vanzelf zeggen de leidsters. Hij maakt drama als ze hem in bed willen leggen.
    Ik heb uitgelegd dat ze toch maar wat door moeten zetten. Dat hij het nodig heeft ("maar hij ziet er zo wakker uit" zegt iedereen). Ze gaan hem nu meer proberen in bed te leggen, ik heb mijn methode uitgelegd. Ik vrees dat het niet makkelijk zal gaan. Maak me er toch wel zorgen over.
    Niet fijn, mijn hoofd zit vol met alle info van mij nieuwe baan (wel leuk overigens), mijn schouders vast, etc.

    Hoop dat het binnenkort beter gaat. Ik werk ook 5x 5 uur wat ik eigenlijk te veel vind voor nu. Heb gevraagd of ik naar 4x5 kan. Hopelijk wordt het ingewilligd...

    Minty zo wat goed zeg. De nachten gaan dus goed :). Ritme vinden lijkt met ook superlatief met een peuter erbij :(.
     
  12. Minty

    Minty Bekend lid

    Feb 5, 2015
    970
    0
    16
    NULL
    NULL
    Klinkt wel heftig Conejita: hopelijk lukt het om 4x5 te gaan werken. Moeilijk is het he, om je kindje dan uit handen te geven, zeker als je weet dat het nog niet helemaal lekker gaat. Maar geloof me, het wordtvanzelf beter/makkelijker. Hou wel goed je eigen grenzen in de gaten!

    Zelf begin ik in januari weer. Mijn eigenlijke verlof loopt na het weekend alweer af, maar ik ben echt blij dat ik wat extra heb opgenomen. Ze is nu nog zo klein. En ook het vele kolven zie ik echt nog niet zitten, terwijl ik wel graag minimaal 6 mnd bv geef.

    @Will: hoe gaat het met de zwangerschap?
     
  13. conejita

    conejita Fanatiek lid

    Jul 14, 2013
    3,311
    248
    63
    Female
    customer service
    Spanje
    bedankt voor je woorden Minty
    vandaag en gister heeft hij 2 slaapjes gedaan op het kdv :)
    wel ook in de wagen, maar tis pas de eerste week.
    de leidsters zijn heel lief, ze doen alles zoals jij het wil.
    volgens mij gaat het hier echt heel anders dan in nederland ;)
    als we hem ophalen om 15u is het vaak ook heel rustig, maar 3 babies. dat doet me ook wel goed. ook elke dag dezelfde leidsters, geeft toch ook wel houvast.
    hij eet en slaapt nu al beter dan aan het begin van de week
    en hij heeft naam gemaakt; er worden al delen van de groep afgezet omdat hij de boel onveilig maakt :D (hij is de enige die kruipt).

    heerlijk om nog even thuis te kunnen zijn Minty! deze tijd komt niet meer terug dus nog even genieten :)

    Will, ik ben ook benieuwd ;)

    ik denk er wel eens aan hoe het zou zijn als ik per ongeluk zwanger zou raken :$. volgens mij is het de eerste x in mijn leven dat ík degene ben die let op het veilig doen :D
     
  14. conejita

    conejita Fanatiek lid

    Jul 14, 2013
    3,311
    248
    63
    Female
    customer service
    Spanje
    Hey meiden, ik zit er aan te denken om te stoppen met kolven.
    Ik ben gewoon zó moe, heb het gevoel dat ik nergens aan toe kom.
    Moet kolven op de wc op het werk, in mijn eigen pauze. :(
    Vind het niet meer leuk.

    Als ik stop, kan ik dan gewoon stoppen met kolven of moet je zoiets ook afbouwen?
     
  15. OZ2014

    OZ2014 Fanatiek lid

    Jan 25, 2014
    1,180
    24
    38
    Hey Conejita, afbouwen zou wel goed zijn denk ik anders krijg je stuwing etc. Je begint dan met 1 flesje te vervangen door poeder en zo steeds opbouwen. Weet niet hoeveel je er nu nog geeft? Sterkte meid het is ook zwaar en zeker als je dan ook niet de juiste omstandigheden hebt (op de wc is echt vreselijk en ook onhygiënisch) Hier in NL is het allemaal goed geregeld t/m 9 mnd krijg je 20%van je werktijd voor kolven/voeden etc en een kolfruimte (kan wel een kast hok zijn ofzo maar iniedergeval geen WC :().
     
  16. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    Dec 2, 2012
    3,539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Conejita, dat klinkt zeker pittig. Hoop dat je 4 dagen mag werken. Best veel om 5 dagen te werken, ook al is het maar 5 uur. Je hebt toch ook je reistijd enzo, of is het heel dichtbij?

    Minty, wat lekker zeg dat je langer thuis kan blijven. Heb je onbetaald verlof of veel vrije uren opgenomen ofzo?

    T. z'n 2e tandje is nu ook door, maar we vergeten nog vaak om 's avonds die tandjes te poetsen. Doen jullie dat dagelijks? Moet wel las ik...
    Ook hebben we een probleempje... Hij lijkt eenkennig te worden naar m'n man. 's Avonds zit hij meestal bij m'n man aangezien hij overdag werkt en 's avonds is T. altijd al wat huileriger en hij nam 'm dan ook vaak in de draagzak. Ook geeft mijn man altijd z'n ochtendfles en avondeten en legt hem dan op bed. Sinds kort wil T. dus steeds door mijn man getroost worden. Als ik 'm pak blijft hij huilen en gaan z'n armen richting m'n man.
    Vind dit echt zo niet leuk!!
     
  17. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    @conejita: op de wc! Jeetje dat is wel heel BV onvriendelijk. Ik zat in de schoonmaakkast met een koelkast, dat vond ik al vrij beroerd. En in je pauze is i.d.d ook niet tof. M.b.t. Stoppen, i.d.d wel afbouwen hoor je wilt geen borstontsteking.

    M.b.t. creche, heel herkenbaar hoor. Het duurde hier weken voordat ze goed sliep op de creche, haalde ik iedere keer zo'n oververmoeid mopje op, niet leuk. Maar goed het werd beter, en nu vind ze het er geweldig. Grote smile als ik haar breng.

    @nijntje: ai ik snap dat je dat niet leuk vindt. Heerlijk zo'n man die echt helpt met de kleine, maar dit is niet zo'n leuk bij effect. Maar duurt nooit lang hoor.
     
  18. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    @late voeding: ze wordt hier vaak wakker voor die voeding. BV geef ik sinds kort helemaal niet meer, de laatste weken al bijna niet meer, i.v.m. Afbouw. Was bovendien erg waterig geworden.
    Ik doe een beetje rijstebloem in de 19 en 22.30 voeding.
    Vriendin van mij heeft zelf afgebouwd, iedere dag 5 min eerder, en dan iedere 3 Dagen 30 cc minder.
    Zoiets maar eens proberen.
     
  19. conejita

    conejita Fanatiek lid

    Jul 14, 2013
    3,311
    248
    63
    Female
    customer service
    Spanje
    Ja echt bv onvriendelijk he. Ik kolf maar één keer gelukkig. Officieel krijg je er hier ook tijd voor hoor. Ik bedoel, in Spanje heb je ook rechten. Maar dat is allemaal op papier. In de praktijk is het vaak heel anders. Regels en rechten, daar wordt niet zoveel belang aan gehecht helaas.

    Missch toch maar vragen of ik tien min ervoor mag krijgen op een dag. Heb wel fijne baas namelijk. Maar Durf niet zo goed. Begin net en zeur nu al om minder uren haha en meer pauze ;).
    Heb toch besloten dat ik nog even doorga.

    De nachten hier zijn verschrikkelijk. Elke 1.5 uur wakker. In Oei ik groei lees ik op het schema een sprongetje (34 w) en hij heeft natuurlijk mamahonger. Pffff snap het wel maar erg vermoeiend.
    Soms stimuleer ik hem weer om zelf in slaap te vallen, en wóest is hij dan. Hij flipt echt helemaal. Zijn hele lijfje trilt van woede. Wat een sterke emoties heeft dit kind! Op zo'n moment moet ik ook weer janken daarna..
    Blijft pittig hier hoor.

    Nijn, oh echt? Eenkennig naar je man toe? Ook wel schattig, maar snap dat het voor één keer leuk is (ik bedoel gewoon lief dat hij je man zo lief vindt) maar niet de hele tijd. Hoop dat het snel over is!

    Y30 wat fijn dat ze het leuk vindt op de crèche! Kb ook hoor. Alleen voelt zich nog niet vertrouwd genoeg om in bed te slapen. Maar dat ging vanzelf beter bij jou dus?

    Tanden poetsen: ja wil wel doen, nog niet begonnen. Heb wel al een borsteltje gekocht. Maar weet niet goed wat voor tandpasta (of zonder?) want vaak is het van die zoete troep.
    Ook lees ik over fluoride dat het troep is. Missch iets uit de reformwinkel proberen.
    Wat doen jullie, ook wel benieuwd naar ja.
     
  20. Y30

    Y30 Fanatiek lid

    Feb 11, 2011
    4,056
    0
    36
    Hulpverlener
    Oost nederland
    @conejita, Ja het slapen ging vanzelf beter. Ze leren je kind steeds beter kennen, en dan gaat het steeds beter.

    Hier: 2 zieke kids:(

    Het is alsof die late voeding is vervloekt. Iedere keer als ik er in mijn hoofd concreet mee bezig ben om het af te gaan bouwen komt ze of in een sprongetje of ze wordt ziek waardoor ik denk "wat nou late voeding, als ze eerst maar weer eens normaal slaapt en goed in orde is". Gister avond vanaf 22.00 met haar op de been geweest. Huilen huilen krijsen, niets was goed. Zo sneu, maar tegelijkertijd zo vermoeiend. Op een gegeven moment dacht ik echt je bent ziek, maar geen koorts. Maar omdat ze zo mega van slag was en ook gewoon op een manier die ik niet-van haar ken, toch rond 1.15 een zetpil gegeven met het idee je hebt vast pijn en om 1.45 na wat Teletubbie kijken (verder wou ze niets) viel ze eindelijk in slaap.

    Vanmorgen was er wel verhoging dus ze zal toch wel iets onder de leden hebben. Vervolgens slaapt mijn mannetje om 7.30 vanmorgen nog, dus wakker maken i.v.m. Werken, begint ie meteen te huilen, en ook warm dus koorts meten en jawel hoor. Hij is donderdag op de creche gevallen en hij blijft last houden van die plek en nu werd het ook rood met bultjes er om heen. Denk misschien ontstoken.

    Maar goed morgen ochtend al een huisarts afspraak staan voor kleine meid i.v.m. Een raar bultje bij haar anus, dacht misschien aambei al lijkt me dat gek bij zo'n kleintje. Dus ff laten checken. Dus nu laat ik meteen ook die wond maar checken en bij beiden even nakijken of er een andere oorzaak voor het ziek zijn is.

    We gaan volgende week woensdag (na 2,5 jaar niet) eindelijk op vakantie. Zou toch **** zijn als zij (of wellicht aangestoken wij) dan ziek zijn.

    Einde klaagzang;)
     

Share This Page