Niet op vreemde wc

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door LadyKikker, 19 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.240
    1.892
    113
    Vrouw
    Zoontje van ruim 3.5 is overdag zindelijk, thuis dan...
    Poepen nog niet maar daar zijn we mee bezig.

    Alleen buiten de deur wil hij niet naar de wc. Niet bij gastouder, psz, visite.. Denk dat hij het eng vind.
    Heb altijd gezegt: Niets forceren, komt vanzelf. Toch duurt t best lang nu.
    Strax naar school en dan zal hij wel moeten...

    We pushen nu dus niet maar het lijkt ook niet vanzelf te komen. Hoe pak ik dit het best aan?
     
  2. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Gaat hij wel op een potje? Dan kan hij daarmee eerst wennen met elders gaan plassen.
     
  3. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.240
    1.892
    113
    Vrouw
    Zo deed hij het hier inderdaad ook.

    Potje staat bij de gastouder maar dat doet hij ook niet
    Thuis hebben we hem zonder luier laten lopen en dat werkte goed. Maar de gastouder wil dat hij een luierbroekje draagt. Snap t wel, ze kan blijven dweilen met al die kids. Maar hij vindt t wel best zo...
     
  4. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Dat snap ik eigenlijk niet, en ik zou het ook niet accepteren. Zindelijk maken hoort nu eenmaal bij kinderen, en dus ook bij het werk dat een gastouder doet. En thuis zonder luier en elders niet, dat is gewoon onduidelijk voor een peuter. En dat maakt het hele proces dus alleen maar moeilijker voor hem om te vatten.
     
  5. Rapunzel

    Rapunzel Fanatiek lid

    14 dec 2012
    4.172
    5.727
    113
    +1
    Om het duidelijk te houden voor hem moet er 1 lijn getrokken worden, ik zou hier ook zeker wat van zeggen tegen de go.
     
  6. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.378
    17.304
    113
    Ik ben niet van mening dat het verwarrend is als het thuis zonder is en daar met, die van mij kregen/krijgen in het begin toch echt wel een luier aan als we weggaan tot ik voldoende vertrouwen erin heb dat ze het op tijd zeggen en ook niet meer in de auto plassen als ze in slaap vallen.

    Misschien scheelt het nog als je een oefenbroekje aangeeft ipv een echte luier? Dezelfde wc-brilverkleiner als thuis? Hoe lang is hij nu zindelijk thuis? Is hij door de go om te kopen met stickers oid?
    Daarbij zou ik als go ook echt geen strijd er van willen maken dus snap haar ook wel dat ze hem niet met de blote billen wil laten lopen (hou daar sowieso al niet van, laat staan als "vreemde" kinderen dat hier zouden moeten)
     
  7. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Je moet toch niet met blote billen laten lopen? Wat is er mis met gewoon een onderbroekje en makkelijke kleren aan?
     
  8. Rapunzel

    Rapunzel Fanatiek lid

    14 dec 2012
    4.172
    5.727
    113
    Mijn zoon kreeg ook echt wel een luier aan in de auto oid hoor, maar ik vind de go wel vergelijkbaar met thuis ;) je kind zit daar een lange tijd van de dag, misschien meerdere dagen per week, dus ja ik zou het echt zonde vinden als er in die tijd niet geoefend kan worden.
     
  9. toch3

    toch3 VIP lid

    28 dec 2013
    18.378
    17.304
    113
    Thuis hebben we hem zonder luier laten lopen en dat werkte goed. Maar de gastouder wil dat hij een luierbroekje draagt. Snap t wel, ze kan blijven dweilen met al die kids. Maar hij vindt t wel best zo...

    Dit postte to, kwam op mij over of ze hem daar ook in blote billen wilde laten lopen omdat dat thuis goed werkte maar ook snapt dat go dat niet wil door t extra dweilwerk. Al heb je dat bij een gewoon onderbroekje natuurlijk net zo als ze veel plassen
     
  10. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Hier ook, dus ik nam haar altijd mee naar de wc, dus zij zag mij overal naar de wc gaan en durfde zo uiteindelijk ook te proberen.
     
  11. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Ik vind dat toch wel erg makkelijk van de go; zindelijk worden hoort er nu eenmaal bij, daar hoort zij toch ook mee aan de slag te gaan? Dweilen is niet leuk, maar ja, het hoort nu eenmaal bij dat leerproces... hem daar een luier laten dragen heeft ook gevolgen voor als hij niet bij de go is. Ik zou echt aanraden géén luier meer aan te doen.
    Blote billen zijn niet nodig, want hij is kennelijk al zindelijk. Gewoon onderbroeken.
     
  12. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.240
    1.892
    113
    Vrouw
    Ik kan het nog eens met haar oppakken, of hij daar niet zonder luierbroekje kan. Ze heeft meer kindjes, die ook zindelijk moeten worden. Vind t dus helemaal niet gek dat ze vraagt om luierbroekjes.
    Ben het er wel mee eens dat het voor hem duidelijker is, als hij nergens meer een luier aan heeft.

    Maar ook op de psz moeten ze een luierbroekje aan tijdens de zindelijkheidstraining.. en als we langere tijd onderweg zijn, heeft hij er ook 1 aan.

    Denk dat ik inderdaad maar z'n wc verkleiner mee ga nemen naar gastouder en als we op visite zijn.
    Hopelijk gaat hij, als hij bij go eenmaal op de wc plast, het ook makkelijker uitbreiden naar andere plekken.
     
  13. Rapunzel

    Rapunzel Fanatiek lid

    14 dec 2012
    4.172
    5.727
    113
    Als de go wil dat hij een luierbroekje draagt, zorgt ze er dan wel voor dat hij tussendoor plast, dat hij wel doorheeft dat het wel gewoon op de wc moet? Ik kan me voorstellen dat hij er zelf de noodzaak niet in ziet, in een luier is veel makkelijker :p
    En inderdaad een goed idee om zijn wc verkleiner mee te nemen hoor! Mijn moeder heeft een dezelfde potje als thuis, bij mijn broer ook, en naar een ander neem ik de pot gewoon mee ;) dat is zijn herkenningspunt en niet spannend, op een gewone wc zit hij totaal niet lekker.
     
  14. LadyKikker

    LadyKikker Fanatiek lid

    12 feb 2012
    4.240
    1.892
    113
    Vrouw
    Ze probeert hem op vaste tijden op de wc te zetten maar dat doet hij dus niet..
    Hij heeft daar ook een potje staan maar daar gaat hij dus ook op.
    Hij vind die luier ook lekker makkelijk denk..
    Al heeft hij thuis soms een luierbroekje aan (vergeten uit te doen ofzo bij thuiskomst) en dan gaat hij ook naar de wc als ik m stuur.
     
  15. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Kom op zeg. Mijn onthaalmoeder had op hetzelfde moment vier kinderen die zindelijk aan het worden waren. Maar zij ging gewoon aan de slag zonder zeuren. Het is voor haar toch ook makkelijker om even door te zetten, en dan daarna geen luiers meer te moeten verversen??
     
  16. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Hier ook niet...
    En nog steeds houdt ze er niet van.
    Op kdv mocht ze op de grote mensen wc... daar kon dan de deur dicht en was het goed.
    Op school was lastiger doordat de deurtjes laag zijn en je er dus overheen kan kijken. Maarja, uiteindelijk ging ze wel als ze echt moest.
    Vanaf groep 3 normale deuren en toen was het niet zo'n issue meer

    Nog steeds houdt ze niet van vreemde toiletten en ze hoeft ook apontaan niet meer als er maar iets vies is aan een niet-thuis-toilet.

    Blijkbaar een hele sterke drang om prive te kunnen plassen en zeker te weten dat er echt niemand binnen kan komen.
    Nouja, daar kan ik inkomen :)
     

Deel Deze Pagina