Luieremmer

Discussie in 'De babyuitzet' gestart door Pinkie88, 21 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Pinkie88

    Pinkie88 Fanatiek lid

    13 dec 2015
    3.747
    4.267
    113
    Ik probeer een beslissing te nemen over wat we in de babykamer gaan zetten om de luiers weg te gooien, maar ik raak er niet uit. Daarom, hoe pakken jullie dit aan en waarom op die manier?

    Ik las en hoorde al vaak dat zo'n fancy luieremmer met navullingen helemaal niet handig is en dat je die nooit gebruikt. Had dus al beslist deze niet te kopen.
    Nu heb ik al gewone geparfumeerde luierzakjes gekocht, maar zit er toch nog een beetje mee hoe je dat dan oplost. Elke keer beneden in de vuilbak gooien, ok... Maar wat met bijvoorbeeld nachtelijke verschoningen? Lopen jullie dan echt elke keer naar beneden om de luier weg te gooien? Of heb je toch nog een soort emmertje met deksel staan in de kinderkamer?

    Of zijn er nog manieren waar ik niet aan denk? :-D
     
  2. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Niet te moeilijk denken. Ik leg de luiers 's nachts gewoon op de grond, en neem ze 's morgens mee naar beneden. Zonder fancy emmer, zonder gewone emmer, zelfs zonder geparfumeerde zakjes. Zo erg stinkt dat allemaal echt niet hoor.
     
  3. Shandy

    Shandy Fanatiek lid

    14 jan 2012
    2.603
    18
    38
    Heb de eerste maanden s nachts moeten verschonen. Had een leuke luieremmer waar een pedaalemmerzak in paste. Plasluiers er opgerold in en poepluiers in zo n zakje ook in de emmer.
    Ik had hem niet willen missen hoor!
     
  4. anniek

    anniek VIP lid

    5 feb 2006
    8.512
    0
    36
    begeleiding
    nl
    gewoon een luieremmer, om de dag kiepte ik die leeg ongeveer.

    Wilde nu eigenlijk een diaper champer kopen maar vond dat toch wel wat duur voor het echte allerlaatste kindje.
     
  5. ER14

    ER14 Fanatiek lid

    17 apr 2013
    3.127
    2
    0
    Ik ben fan van de zakjes van action. Plasluiers gaan in een gewoon emmertje met vuilniszak of direct mee naar de kliko. Poepluiers gaan in een geparfumeerd zakje en dan even op de overloop (s nachts) of ook direct naar de kliko.
     
  6. Chocochippie

    Chocochippie Niet meer actief

    Ik heb een gewone vuilnisbak op der kamer staan.
    Luierzakjes gebruik ik bij elke luier.
    En 1 keer per week word de vuilnisbak geleegd
     
  7. Shakes

    Shakes VIP lid

    2 apr 2013
    14.132
    5.874
    113
    Vrouw
    Vlaanderen
    Hebben jullie dan echt allemaal zo'n stinkers van baby's? :D
    Een plasluier ruikt toch helemaal niet?
     
  8. Suusjeuh

    Suusjeuh VIP lid

    4 jul 2010
    13.212
    13
    38
    Verpleegkundige/gastouder
    Bij mijn bijna 6 jarige wel hoor.. Die is nog niet droog 's nachts.

    Maar hier ook luier zakjes waar de poep luiers in gaan. En de plas luiers eigenlijk meestal ook. Dan passen er ongeveer 4 in een zakje, knoop ik die dicht en gooi ik ze in de kliko. Voor de eerste maanden tot anderhalf jaar gaan we nu weer aan de wasbare luiers dus dat scheelt veel afval.
     
  9. xNadine

    xNadine Actief lid

    27 jul 2016
    383
    39
    28
    Hier gaan alle luiers in een geparfumeerd luierzakje, en alle plasluiers in een luieremmer die dagelijks geleegd word, en de poepluiers gaan wel direct naar de kliko, anders gaat het zo stinken..
     
  10. Nijntje01

    Nijntje01 Fanatiek lid

    2 dec 2012
    3.539
    422
    83
    Zuid-Holland
    Ik heb boven en beneden een normale luieremmer met deksel.
    Hierin zit een afvalzak die ik regelmatig verwissel voor een nieuwe. Neus dicht, luier erin en daarna ruik je het echt niet meer als ie weer dicht is.
     
  11. LianneE

    LianneE Niet meer actief

    Ik heb wel een diaperchamp. Handig maar niet perse nodig. Poepluiers stinken inmiddels wel heel erg vind ik trouwens ;)
     
  12. whuz

    whuz Bekend lid

    20 okt 2015
    995
    1
    0
    NULL
    NULL
    Ik gebruik een luieremmer met een pedaalemmerzak erin. Iedere dag een schone zak erin en klaar. Ja, je ruikt het als je hem open doet, maar dat is zo weer weg als je de emmer weer dicht doet. Prima, goedkope oplossing. En geen gedoe met van die luierzakjes.

    Zo'n diaper champ is in mijn ogen echt geldverspilling. Die gaan geloof ik nog niet eens zo handig open. Luieremmer haal je het deksel eraf en je kunt zo alles er heel makkelijk in gooien.

    Ik heb ook heel lang nagedacht wat ik wilde en geen seconde spijt van de ouderwetse luieremmer.
     
  13. Roose79

    Roose79 Bekend lid

    9 sep 2016
    511
    1
    16
    Luiers van hele mini baby's vind ik nog niet zo erg stinken. Van grotere kindjes wel blegh haha! Van mijn grotere kindjes in elk geval wel.
    Wij gebruiken helemaal geen luieremmer; meteen in de kliko in een dichte plastic zak. Niet voor elke luier een apart zakje hoor. Met drie kids heb je er al gauw n paar tegelijk. En zodra er n poepluier bij zit gaat t zakje weg hihi.
    Op t consultatiebureau hebben ze hier zon zogenaamde handige luieremmer staan met zon omkiepding. Stinkt net zo erg!!
     
  14. Lieke84

    Lieke84 Fanatiek lid

    1 jun 2011
    3.016
    2
    38
    Hier een emmer van tommee tippee. Gekregen, maar ben er nu met de derde echt blij mee. Had eerder een emmer met een deksel, maar dit gaat echt wel stinken, ook plasluiers. Misschien niet als je hem elke dag leegt, maar dit schoot er bij ons toch vaak bij in.

    Anders zou ik inderdaad zakjes gebruiken en die in de nacht mooi laten liggen tot de volgende ochtend.
     
  15. Rapunzel

    Rapunzel Fanatiek lid

    14 dec 2012
    4.172
    5.727
    113
    In principe gooien wij de luiers meteen in de bak buiten, evt gooi ik hem ff bij de deur :p alleen in de kraamweek werd de luieremmer gebruikt, daarna niet meer.
     
  16. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    9 jan 2014
    4.538
    1.171
    113
    Vrouw
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Alle luiers gaan hier gewoon in de luieremmer. Een gewone emmer met een goed afsluitende deksel. Hier in de gemeente kunnen luiers in een speciale zak voor luiers en incontinentie-afval dus zo'n zak zit erin. Als de deksel eraf gaat ruik je wel iets maar dat is zo weg en als hij erg stinkt is het sowieso tijd voor een nieuwe zak. Twee of drie keer per week gebruik ik een nieuwe zak. De volle zakken gaan in de luiercontainer bij de milieustraat of bij het kinderdagverblijf.
     
  17. Olifantje1991

    Olifantje1991 VIP lid

    9 jan 2013
    9.521
    3.739
    113
    Hier ook geen luieremmer, onhandig en vond het de weken dat ik 'm gebruikt heb toch wel stinken. Hier was de emmer vooral handig om het babybadje te vullen.
    In de badkamer hebben wij zo'n kleine pendaalemmer van brabantia staan, die hebben we in de kraamweek gebruikt voor de luiers en daar gaat een 3L zakje in dus die werd minimaal 1x en soms wel 2x per dag geleegd.
    Maar ik heb maar heel weinig overdag boven verschoond, verschoonde meestal gewoon beneden, dus ja had niet zoveel nut.
    Hier gooien we ook gewoon de luiers direct buiten weg. Verschonen 's nachts is hier niet meer aan de orde, maar die legden wij altijd gewoon bij de trap en namen we 's morgens mee naar beneden.
     
  18. Swinty

    Swinty Actief lid

    3 dec 2015
    138
    1
    18
    NULL
    NULL
    Ik heb een diaperchamp en ben er superblij mee, ik zou niet anders willen. Gewoon pedaalemmerzak die erin gaat (geen parfumzakjes nodig hoor), je ruikt helemaal niets van de luiers alleen wanneer je de emmer leegt en dat hoeft maar 1-2 x per week. Hij gaat makkelijk open, even adem inhouden, zak deruit en dichtmaken. En ja een plas of poepluier ruik je echt wel als je hem paar uur laat liggen. Heb wel eens een luier in het vak gelegd en vergeten het deksel te draaien, dan ruik je dat echt wel wanneer je op later moment weer de kamer in komt.
    Het hoeft trouwens ook echt niet duur te zijn, op marktplaats staan er genoeg voor een paar euro.
     
  19. Boommm

    Boommm Niet meer actief

    Wij hebben de diaperchamp en vind hem echt geweldig. Poepluiers doe ik in zo'n geparfumeerd zakje en dan in de champ, je ruikt helemaal niets. Staat op elke kinderkamer eentje en zou niet zonder kunnen.
     
  20. Yale

    Yale Actief lid

    26 okt 2011
    292
    2
    18
    Heb hem nog niet gebruikt maar heb voor 7,50 een praktisch nieuwe daiper champ gekocht. Gedesinfecteerd met detol.
     

Deel Deze Pagina