Word je in winkels vriendelijker en leuker geholpen als je knap bent.

Discussie in 'De lounge' gestart door mamavoorde2x, 30 sep 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Rabarber

    Rabarber Niet meer actief

    Ik denk ook dat het zeker uitmaakt. Poosje geleden liep ik een wat duurdere lingeriewinkel binnen in spijkerbroek, gympen en hoodie, omdat ik iemand had helpen verhuizen die ochtend. Er is mij serieus wel drie keer vertelt door een medewerker met een zuur gezicht dat de goedkoopste beha 60 euro kostte. Ja, dat had ik na de eerste keer ook al begrepen. Ik heb uiteindelijk vriendelijk gevraagd wat ze hiermee bedoelde. Dit resulteerde in een vervelend gesprek en uiteindelijk ben ik de winkel uitgelopen.

    Grappig detail is dat ik een paar maanden eerder juist super goed geholpen werd. De beha's waren niet aan te slepen door de verkoopster en er is geen een keer gerept over de prijs. Oh wat waren ze toen lief voor deze dame in haar Hugo boss jurkje en strak in de lak ;).

    Prima dat je vooroordelen hebt, maar zet ze opzij en behandel de ander zoals je ook zelf behandeld wilt worden.
     
  2. Islah

    Islah Niet meer actief

    Ik maak ook wel eens zulke dingen mee... Dat ze dan bijvoorbeeld zeggen, dat ze denken dat ik niet zal vinden in hun winkel wat ik zoek. Net alsof ze weten waar ik naar opzoek ben en hoeveel geld ik heb.
    Of heel overduidelijk "correct" Nederlands praten want dat zal ik als buitenlandse (wat ik niet eens ben) het beste verstaan. Maar dan zit hun eigen taalgebruik wél vol met fouten, haha. Ik moet dan m'n best doen om er niks over te zeggen.
    Mijn man is door een winkelmedewerker wel eens bin laden genoemd. Toen hij vroeg of hij met zijn leidinggevende mocht praten was hij zogenaamd iets tegen zichzelf aan het mompelen... Maar andere klanten hadden het ook gezien en het was heel overduidelijk naar mijn man gericht. Best triest, wees tenminste als winkelmedewerker professioneel.
     
  3. Rabarber

    Rabarber Niet meer actief

    Ontzettend triest! Ik vind het knap dat je dan je mond kan houden. Waarschijnlijk heeft het geen enkele zin om zulke 'domme' mensen hierop aan te spreken. Ik denk dat het vrij menselijk is om direct een eerste oordeel over iemand te hebben, maar ik vind dat je dan wel je best moet doen om open te staan voor de ander om je mening direct bij te kunnen stellen. Dit kan zo positief verrassend zijn!
     
  4. Islah

    Islah Niet meer actief

    Inderdaad. Mijn buurvrouw zei bijvoorbeeld dat ze het best gek vond de eerste keren dat er bij hun in de winkel (ze werkt in een lingeriezaak) praktiserende moslima's kwamen. Maar dat het na een fijn gesprek voor haar heel duidelijk werd dat dat op een vooroordeel berustte en eigenlijk helemaal niet zo raar was. Zo kan het ook.

    Mijn moeder werkte heel lang in een winkel als begeleidster van verstandelijk gehandicapten (kunstwerken die zij maakten werden daar verkocht) en werd door klanten wel eens voor cliënt aangezien haha. Dat vond ze ook wat minder leuk.
     
  5. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Dit soort gedrag begrijp ik nooit van winkelpersoneel. Je betaald notabene hun salaris, dan kunnen ze op hun minst toch vriendelijk zijn, wanneer klanten gewoon ook vriendelijk zijn. Maar klaarblijkelijk gaan de zaken goed en kunnen ze zich dit soort gedrag permitteren.

    Ik heb ook in een winkel gestaan, gelukkig waren de meeste klanten aardig. Maar er zaten klanten bij waarbij het erg lastig was om vriendelijk te blijven. Sommige waren ronduit onbeschoft.
     
  6. Rietje88

    Rietje88 Niet meer actief

  7. Rabarber

    Rabarber Niet meer actief

    Vriendelijkheid werkt twee kanten op. Ik begrijp sowieso niet hoe je iemand rot kan behandelen. Ik zou mij daar heel naar onder voelen en dat is een gevoel wat ik liever vermijd.
     
  8. Rabarber

    Rabarber Niet meer actief

    Eerlijk is eerlijk ook ik had mijn vooroordelen over moslima's. Ik schaam mij ook daarvoor. Ik ben blij dat ik verder heb kunnen kijken, want een van mijn liefste vriendinnen is een moslima. Anders had ik haar nooit leren kennen. Ik heb juist zoveel van haar mogen leren.
     
  9. baby2011

    baby2011 Fanatiek lid

    15 aug 2010
    1.884
    396
    83
    Ik werk in een winkel en denk dat t erg afhankelijk is van 1 de cassiere. Hoe die is. En 2 hoe je zelf reageerd.

    Ik behandel iedereen t zelfde. Praatje etc. Vind daarom mijn werk ook geweldig. Maar ja als je zelf onzeker bent en niet reageerd. Dan wordt het voor mij ook redelijk moeilijk. Aangezien het wel van 2 kanten moet komen
     
  10. waxinelichtje

    waxinelichtje Niet meer actief

    Ik voel mij ook vaak rot behandeld in een winkel oid, en ik ben niet lelijk hoor haha.
    ik draag alleen vaak stomme kleding (vind ik zelf) en dan voel ik me onzeker. Ik denk dus eerder dat het dan mijn uitstraling is.
    ik voel mij vaak ook niet serieus genomen en ik erger me eraan dat iedereen maar tegen mij blijft praten alsof ik 18 ben. Altijd dat JE en JIJ terwijl ik dus bijna 30 ben en moeder en getrouwd.... bah.
     
  11. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Precies. Ik ken overigens een winkel waar zwangere vrouwen, dames met een maatje meer en kinderen niet welkom zijn. Mocht je wagen om de winkel toch te betreden, dan kun je verwachten dat je weggestuurd wordt.;)
     
  12. Nemo2

    Nemo2 Niet meer actief

    ik word altijd netjes geholpen!
    Ik denk wel dat je kleding en uitstraling er toe doet, heb zelf in een kleding winkel gewerkt ;)
    Maar ik was tegen iedereen wel vriendelijk hoor, maar collega's van me konden toch wel lelijke opmerkingen maken stiekem!
     
  13. frannie82

    frannie82 VIP lid

    28 nov 2010
    10.407
    2
    38

    Serieus? Ik zou zeggen noem de naam dan gaan we daar met zijn allen lekker naartoe!
     
  14. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
  15. zwangerevrouw

    zwangerevrouw Fanatiek lid

    22 jul 2011
    2.115
    222
    63
    wat ik wel heb gemerkt is dat een jas invloed heeft. Mijn moeder ging nogal vaak in zo'n sportief jack winkelen. Als ze een trenchcoat aandeed werd ze heel anders behandeld. Mijn moeder is reuze slank.
     
  16. owly

    owly VIP lid

    19 aug 2013
    22.324
    10.293
    113

    Zo voel ik dat ook alleen dan bij gewone standaard winkels. Ga je naar de etos of duurdere winkel helpen ze je wel maar met een " vriendelijke" lach. Zo overdreven vriendelijk dat het nepnis of ze kijken je niet aan en zijn al met een andere klant bezig voor je de pinpas uit de automaat hebt.
     
  17. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Ik sta er nooit bij stil eigenlijk. In elke winkel krijg ik weer een andere benadering, niet echt constant.

    Bij mannelijke verkopers is er wel eens verschil, maar dan ligt het er ook weer aan of ik met of zonder kinderen ben;) Ik heb mijn uiterlijk wel mee en dan krijg je vaak voorrang.

    Bij vrouwen wisselt het en heb ik het idee dat het meer aan hun stemming ligt, dan aan mijn uiterlijk. Maar ik hou me daar niet mee bezig, ik ga eens opletten deze week.
     
  18. Apple2015

    Apple2015 Actief lid

    23 okt 2015
    252
    0
    16
    Ik merk het idd ook. Al diverse keren in winkels gehad.

    Verkopers kijken idd ook hoe je gekleed bent. Mensen die netjes gekleed zijn worden sneller en beter geholpen. Heel de week moeten wij er al netjes bij lopen op het werk en in het weekend dragen wij het liefst casual kleding. Ik zelf loop dan in het weekend soms wel is in een joggingbroek en ga zo ook naar de winkel en merk dat idd verschil. Mensen staan je dan echt raar aan te kijken en helpen je dan vaak niet of ze vliegen snel naar een andere klant.
     
  19. brownielover

    brownielover VIP lid

    9 mrt 2009
    8.151
    3.027
    113
    Nederland
    Ik werk ook in een winkel en ben over het algemeen tegen iedereen vriendelijk. Maar als jij als klant mij nog geen blik gunt als ik je begroet, me niet terug kunt groeten en ook nog niet kunt zeggen dat je wilt pinnen en maar staat te zuchten omdat ik de pin nog niet aan heb gedaan.... dan ben ik niet zo vriendelijk meer.🙄 dit gebeurd helaas een groot deel van de dag en kan mijn humeur goed verpesten.
     
  20. G89

    G89 VIP lid

    18 sep 2008
    10.059
    1.291
    113
    Nederland
    Say what?:$ Dat vind ik echt absurd! Ik heb maat 38 en volgens mij is dat voor de begrippen geen maatje meer, maar door mijn brede heupen lijkt het wel zo. Terwijl mijn moeder vele malen slanker oogt en ook maat 38 heeft. Op het oog zegt dat helemaal niets over de maat van die persoon
     

Deel Deze Pagina