pgd en ivf/icsi traject

Discussion in 'MMM clubs' started by meisje1977, Mar 16, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Prissevis

    Prissevis Nieuw lid

    Oct 5, 2016
    2
    0
    0
    NULL
    NULL
    Hallo lieve meiden,
    Ik zit ook in het Icsi trjaect.. ik zit nu op wachtdag 5 van onze eerste poging.. het wachten vind ik echt het ergste van allemaal. liefs
     
  2. meisje1977

    meisje1977 VIP lid

    Mar 1, 2013
    8,108
    472
    83

    :d:d:d:d
     
  3. meisje1977

    meisje1977 VIP lid

    Mar 1, 2013
    8,108
    472
    83
    jeetje Latinkha je hebt al wat meegemaakt. Ik duim dat deze tp gaat lukken.
     
  4. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    Jan 9, 2014
    4,538
    1,171
    113
    Female
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Volgens mij is de ivf-afdeling in Maastricht inmiddels verhuisd naar nieuwbouw maar toen wij in het traject zaten was dit nog niet het geval. De wachtkamer was in de gang en aan de ene kant was de behandelkamer en aan de andere kant de uitslaapkamer. Voor de punctie werd je dus in een operatiehemd in je blote kont over de gang gereden (in een rolstoel) waar anderen zaten te wachten. Er was niks te zien maar eh... privacy? Wat is dat? Bij mijn eerste poging vond ik dat zo erg dat ik een soort van paniekaanval kreeg. Ik wilde dat zo echt niet! Ik voelde me zo kwetsbaar. Gelukkig was er een lieve verpleegkundige die me gerust stelde en van wie ik, als het kon na de verdoving, zelf mocht lopen en me in de behandelkamer pas omkleden. De verdoving deed sowieso niet veel dus ik liep ook weer aangekleed de behandelkamer uit. Dat vond ik zo fijn! Bij de tweede poging had ik niet zo'n lieve verpleegkundige. Ik moest in de rolstoel in mijn blote kont. Deze keer kreeg ik meer verdoving dus lopen was er toch niet echt meer bij maar ik was deze keer ook al iets meer gewend en niet meer zo bang. Ze zeiden toen dat er in de nieuwbouw wel rekening mee was gehouden dat er meer privacy was. En dat is maar goed ook want zoals het was was echt niet fijn. De artsen waren wel heel vriendelijk maar wel zakelijk. Voor emoties en gevoelszaken moest je echt bij de verpleegkundigen zijn, daar zaten de artsen niet op te wachten. Over het algemeen overigens wel vooral positieve ervaringen met Maastricht.
     
  5. Susiemama

    Susiemama Lid

    Jun 11, 2013
    17
    1
    3
    NULL
    NULL
    Lathinka, ik ga voor je duimen! Wat een rollercoaster zeg.....

    Tijdens ons gesprek in maastricht begreep ik dat ze daar nu ook over gaan op de techniek met testen op dag 5 en dan invriezen. Terugplaatsing is dan idd een cyclus later.

    Zag gisteren dat het jaarverslag van 2015 online staat op pgdnederland.nl
    Voor de liefhebbers van getalletjes
     
  6. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    Jan 9, 2014
    4,538
    1,171
    113
    Female
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    Maar wordt dat standaard dan? Dat de terugplaatsing een cyclus later is? Embryo's worden vaak niet beter door invriezen toch? Of begrijp ik het nou helemaal verkeerd? Bij beide pogingen hadden we meerdere gezonde embryo's maar er is er niet één ingevroren terwijl ik bij beide pogingen zwanger raakte. Van mij mogen ze het op dezelfde manier doen dan ze nu deden. Ik heb niet zo'n zin in nog een maand langer wachten.
     
  7. Lill

    Lill VIP lid

    Aug 24, 2008
    10,238
    6,904
    113
    Female
    Betekend dat ook dat je langer hormonen moet spuiten dan?
    Tijdens onze intake hadden ze het alleen over het traject zoals ik dat ken. Met 1 cel van het embryo wegnemen en dan terugplaatsen.

    Maarja als ze dat andere doen geven ze zichzelf meer tijd qua planning. Nadeel is dan idd dat er met invriezen en ontdooien ook nog wel eens wat mis gaat geloof ik..
     
  8. Lathinka

    Lathinka Actief lid

    Sep 29, 2016
    113
    0
    0
    NULL
    Hoi!

    Ik denk dat het vanuit medisch standpunt een stap vooruit is. Anders zouden ze toch niet overstappen naar die techniek veronderstel ik. Maar ja, wie ben ik.
    Hun vries- en dooitechnieken zouden ook veel verbeterd zijn, maar als patiënt ervaar ik het zeker niet als de meest aangename techniek (lees als 'nog meer wachten' :) ).
    Mijn punctie was op 2 augustus en de terugplaatsing op 4 oktober, dus dat is zelfs bijna 2 maanden langer wachten.

    Ik denk dat de embryo's ook van voldoende kwaliteit moeten zijn om te kunnen invriezen, omdat ze anders de dooiing niet overleven. Wij hadden 10 bevruchte embryo's waarvan er na 5 dagen 5 werden ingevroren. Misschien zat er bij die ander 5 ook wel een gezond embryootje, maar dat weten we dus niet. Al wijst de afgenomen kwaliteit er misschien ook al op dat een terugplaatsing weinig zinvol is.
    Ik denk alleszins dat we in Jette niet meer kunnen kiezen voor de andere behandeling. Dan moeten we naar Leuven, maar de meesten in belgië maken juist de overstap van Leuven naar Jette, omdat ze daar betere resultaten halen.
    Ik mag er niet teveel over nadenken, want dan wordt ik helemaal gek in mijn hoofd :).

    Spuiten moet je niet meer. Wel progesteronpilletjes (Progynova) slikken en vaginale tabletten (Utrogestan). Wat een smurie seg! Dat is om een eigen eisprong te voorkomen en om het baarmoederslijmvlies te ondersteunen denk ik, maar dat moeten jullie misschien ook wel doen?
    Ook de eerste dag van je regels moet je bloed laten trekken en vanaf dag 14 van je regels volgen ze je terug op met echo's en bloedafnames. Al heb ik maar 1 echo + bloedafname gehad.

    @Novastar: ga jij voor een 2de kindje?
    Ik heb mezelf ook serieus moed moeten inpraten voor het gebrek aan privacy, zo genant! Maar daar groei je misschien wel uit :-/.
    Al zouden ze toch een klein beetje moeite mogen doen om het ons een beetje comfortabeler te maken hé. Is het zo al niet moeilijk genoeg?!
    Het personeel is Jette ook wel heel vriendelijk voor de rest, maar je moet echt je mond durven open trekken en vragen stellen.

    Ik ben precies weer al mijn bedenkingen tegelijk aan't spuien :).
    Mijn excuses dames!
     
  9. Lathinka

    Lathinka Actief lid

    Sep 29, 2016
    113
    0
    0
    NULL
    Dames,

    nog een klein vraagje: een aantal vriendinnen vragen mij of ik zelf al eerder een urinetest ga doen, voor de bloedtest. Haalt dat iets uit? En is dat resultaat dan betrouwbaar?
    Ik denk dat ik precies toch maar ga wachten tot de bloedtest, om niet nog meer onzeker te worden.

    Groetjes!
     
  10. Novastar

    Novastar Fanatiek lid

    Jan 9, 2014
    4,538
    1,171
    113
    Female
    Pedagoog
    Noord-Brabant
    In Nederland krijgen we niet eens een bloedtest. Dus wij testen gewoon urine, twee weken na de terugplaatsing.
    Wij willen volgend jaar voor een tweede kindje gaan. De rest van dit jaar genieten we nog van onze zoon en van een periode zonder pgd, zwangerschap en borstvoeding. Even mijn lijf voor mezelf. Ondanks dat de techniek van het later terugplaatsen misschien beter is zie ik het niet zo zitten. Ik was er heel blij mee dat het traject dat wij hadden "maar" twee maanden duurde. Dat hoeft voor mij niet langer. En dan zeker nog langer die vieze utrogestan? Nee, dank je. Maar ik heb makkelijk praten. Ik werd twee keer zwanger dus ik ben tevreden met de huidige methode.
     
  11. meisje1977

    meisje1977 VIP lid

    Mar 1, 2013
    8,108
    472
    83
    ik moest alleen maar urine testen doen 14 dagen na tp
    Dat is idd betrouwbaar
     
  12. Lathinka

    Lathinka Actief lid

    Sep 29, 2016
    113
    0
    0
    NULL
    Ik mag 12 dagen na de terugplaatsing bloed laten trekken, dus zal ik maar gewoon wachten op de bloeduitslag.
    Sneller urine testen is dan waarschijnlijk weinig zinvol.

    Geniet inderdaad maar van je zoontje. Als deze tp mislukt, zal ik ook een pauze nodig hebben denk ik.

    Volgens mij zal het nog niet zo'n vaart zal lopen dat ze overal die nieuwe techniek toepassen hoor. Geen paniek :). Ik denk dat het in België ook alleen nog maar in Jette gebeurd.

    Je hebt wel even 'pauze' van de hormonen tussen de punctie en je nieuwe cyclus (meer dan een maand), maar de onzekerheid en het ellendige wachten blijft natuurlijk. Ik zou ook liever gewoon doorgaan en er dan sneller vanaf zijn. Maar om dan over te stappen naar een ziekenhuis die minder goede resultaten zouden boeken, dat doe je dan ook niet hé.
    De 'vieze' Utrogestan ben ik pas een week voor de tp moeten beginnen gebruiken. Enkel de Progynova moest ik vanaf het begin van mijn cyclus nemen (vanaf 13/9).
     
  13. bb1

    bb1 Lid

    Jul 28, 2016
    68
    0
    6
    NULL
    NULL
    @Scaros: leuk, een zoon! Zo wordt het steeds echter allemaal hè.

    @Lathinka: in België lopen ze inderdaad voor op Nederland m.b.t. nieuwe technieken. Fijn dat de cijfers in Jette zo goed zijn, maar het lijkt me inderdaad erg lastig, zo'n lange termijn tussen punctie en terugplaatsing. Goed idee om gewoon het bloedonderzoek af te wachten. Dan heb je 1 moment waarop je gaat testen. Heel veel succes, je bent vast heel druk met aftellen.

    @Susiemama: wanneer hebben jullie gesprek gehad in Maastricht? Bij ons is dat nog niet aangegeven, terwijl dat gesprek nog niet heel lang geleden is. Ontwikkelingen kunnen snel gaan!

    Wij zijn vandaag begonnen met de behandeling. De eerste Decapeptyl is gezet en 25 oktober hebben we de startecho. Als die goed is begin ik die dag met Menopur.
     
  14. bb1

    bb1 Lid

    Jul 28, 2016
    68
    0
    6
    NULL
    NULL
    Bedankt voor de tip over het jaarverslag! Ik blijf me verbazen over de grote verschillen tussen de verschillende ziekenhuizen.
     
  15. Lathinka

    Lathinka Actief lid

    Sep 29, 2016
    113
    0
    0
    NULL
    Ik ben verschrikkelijk aan't aftellen! :)
    Het kriebelt toch soms om toch al een urinetest te halen hoor. Het resultaat van het bloedonderzoek krijg ik maar in de namiddag en een urinetest weet je direct hé. Maar als hij negatief is, weet ik natuurlijk nog niets en duurt het wachten tot zondag alleen maar langer.
    Ik ga proberen te wachten.

    Moeten jullie zo lang decapeptyl spuiten? Dat hoor ik precies overal op het forum. Ik heb dat slechts 5 dagen moeten spuiten. Maar dat komt dan misschien doordat jullie ook de pil nemen?
     
  16. Cindy77

    Cindy77 Fanatiek lid

    May 19, 2015
    1,042
    166
    63
    NULL
    NULL
    Hoi dames :) vandaag in Utrecht geweest. Maandag starten met de decapeptyl! 31 oktober uitgangsecho en dan door naar de volgende medicatiefase! Als alles goed blijft gaan hebben we rond 13/14 november onze punctie 😊
     
  17. Lill

    Lill VIP lid

    Aug 24, 2008
    10,238
    6,904
    113
    Female
    Spannend allemaal dames :)
     
  18. Cindy77

    Cindy77 Fanatiek lid

    May 19, 2015
    1,042
    166
    63
    NULL
    NULL
    @bb1 in welk ziekenhuis loop jij? Ik in Utrecht. Ik ben daar tot nu toe zeer tevreden over 👍🏻
     
  19. bb1

    bb1 Lid

    Jul 28, 2016
    68
    0
    6
    NULL
    NULL
    Cindy: We zitten echt vlak bij elkaar, spannend! Heel veel succes! Ik zit in het UMCG. Ook hier tevreden over ze tot nu toe.

    Lathinka: geen idee hoe het met die verschillen zit. Ik weet wel dat er verschillende manieren zijn, maar wat nu de voor- en nadelen zijn, geen idee. Ik krijg deze behandeling en daar focus ik me maar op. Wanneer mag je bloed gecheckt worden? Succes!

    Hier alles ok. Het spuiten gaat prima. Ik heb wel wat hoofdpijn zo nu en dan, maar verder heb ik geen klachten. Vandaag neem ik de laatste pil, dus ik krijg deze week nog een menstruatie. Daarna wachten op de echo. Fijn dat we los zijn!
     
  20. meisje1977

    meisje1977 VIP lid

    Mar 1, 2013
    8,108
    472
    83
    heerlijk weer een stap naar een mooi embryo
     

Share This Page