Beste dames, Onrustige baby hier van 3 weken oud. Slaapt wel graag op mijn borst. In bed is ze erg onrustig en ligt dan op haar zij. Net begon ze weer te huilen en heb ik haar getroost op mijn borst en daarna op haar buik gelegd in bed en ze slaapt gewoon heerlijk... Wat nu te doen? Mijn schoonfamilie zegt : lekker op haar buik laten slapen, dat hebben wij met alle kinderen en kleinkinderen zo gedaan maar ik vind t toch eng. Mijn andere 2 kids heb ik tot 5 maanden in de pacco ingebakerd totdat ze zelf gingen draaien en sindsdien slapen ze beiden (nu nog steeds) op hun buik. Ik wordt hier echt zo onzeker van. Het lijkt nu net alsof ons hele leven om de slaapjes draait van de baby maar er lopen nog 2 andere kids rond die ook aandacht willen.
Ik zou ook zeggen, lekker op de buik leggen. Anders eerst alleen overdag zodat je regelmatig kan checken of het goed gaat.
Ik zeg hetzelfde: op de buik Sliepen ze hier ook al heel snel. Is ook een veel natuurlijkere houding voor ze na 9 maanden opgerold te zitten
Ik snap zo goed dat je het spannend vindt, ik vond het ook lastig. Bij ons was het de wijkverpleegkundige van het consultatiebureau die heel voorzichtig zei dat sommige kindjes echt alleen op hun buik slapen. Wij hebben het toen geprobeerd en idd, toen sliep hij wel. Hij kon toen al wel zijn hoofdje zelf draaien. Overigens heeft hij nog tot ongeveer 1,5 jaar gehad dat hij echt niet op zijn rug sliep en dan wakker werd. Inmiddels wisselt hij meer af.
Ik heb na negen weken lang alleen op mij slapen of overdag in de box op zijn buik ook toegegeven. Sindsdien slaapt zoon alle slaapjes op zijn buik, ook nu nog. Wel heb ik toen een nannycare sensormatje gekocht (op marktplaats heb je die voor een prikkie). Deze geven een alarm als er 20 seconden lang geen ademhaling word waargenomen. Je legt dit matje onder het matrasje. Echt ideaal, het gaf mij net dat beetje gevoel van veiligheid om hem toch op zijn buik te durven leggen.
De jongste slaapt nu ook 2 weken op zijn buik! Wel alleen de slaapjes tussen 6u en 19u. Ma 19u gaat hij in de puckababy en slaapt de nacht op zijn rug. Dat gaat zo nog goed. Voor snachts vind ik het te eng om hem op zn buik te leggen.
Die van mij vanaf 6 weken op de buik. Het was of dat, of nauwelijks slapen. Mij lijkt goed slapen het veiligste
Hier vanaf 3 weken overdag regelmatig op z'n buik. Probeerde wel met inbakeren, maar dat werkte lang niet altijd. 's Nachts tot 8 weken ingebakerd, maar vanaf toen wilde hij dat echt niet meer en ging hij in de nacht ook op z'n buik, hij kon gewoon echt niet in slaap komen op z'n rug. Is nu ruim 2 en slaapt nu steeds bijna altijd op z'n buik en ik zelf overigens ook. Niks is zo vervelend als op je rug te moeten slapen vind ik.
Hier vanaf de 5 weken op de buik. Heb wel een earosleep matras eronder liggen. Het was of veel huilen of heerlijk op de buik slapen. Overdag kon ik via de babyfoon meekijken en snachts had ik de babyfoon naast me bed en als ik wakker werd keek ik via de babyfoon. En ze lag elke keer geerlijk te slapen.
Onze dochter sliep in de kraamweek overdag al op d'r buik en snel daarna ook 's nachts. Niet dat ze dan geweldig sliep, maar op haar rug sliep ze gewoon níet.
Hier ook drie buikslapers. De oudste lag vanaf een week of 6 op zijn buik, de tweede vanaf dag 8, de derde vanaf dag 2. Ik weet dat dat tegen de adviezen in is, maar ik redeneer nog steeds dat ik verder aan alle voorwaarden van veilig slapen voldeed ( borstvoeding, rooming-in, niet roken etc) dat de risico's echt niet heel erg groot waren.
Ik zou het zelf niet durven om zo'n jonge baby zonder toezicht op de buik te laten slapen. Misschien anders overdag op de buik beneden, onder toezicht te slapen leggen en 's nachts als je zelf ook gaat slapen op de rug? Of evt ook in gaan bakeren?? Vervelend dat ze zo onrustig is. Is dragen in een draagdoek soms een optie voor je? Dat werkt vaak ook heel goed.
Hier ging het door reflux bijna niet anders. Ik vond het ook doodeng, maar na de nodige voorzorgsmaatregelen (babyfoon met camera, aerosleep en alarmmatje), toch maar zo gaan doen vanaf 4 weken. Wereld van verschil!!
ja bij de eerste was het even "eng" om tegen de adviezen in te gaan. Bij 2 en 3 was het heel gauw beslist. Je krijgt als je pech heb wel hoop commentaar van cb maar daar moet je nuchter mee omgaan. Bij de 3e heb ik het gezegt toen ze er naar vroegen en gelijk erachteraan: ik weet dat het tegen de richtlijnen in is en dat jullie rug moeten adviseren. Daarbij heb ik de oudste een keer bijna zien stikken in z'n spuug toen hij op zn rug lag, hij kon het niet wegslikken maar kreeg het er ook niet uit. Sindsdien lag hij nog vaker op zijn buik want dan werkte de zwaartekracht mee ipv tegen
Mijn oudste sliep ook erg slecht en had reflux. Die kon zelf met nog veen drie maand op de buik draaien en sliep vervolgens ook zo. Slaapproblemen waren ineens verdwenen..... Gewoon echt een buikslaper en bij reflux vaak fijner voor het kindje. Mijn tweede sliep vanaf de kraamweek op de buik. Dit in overleg met kraamzorg toen. Dat was een oudere dame die ook aangaf dat het eerder wel wat vaker werd gedaan dan nu. Heel zieke kindjes laten ze ook wel op de buik slapen en kinderartsen adviseren in sommige gevallen ook het kindje op de buik te laten slapen. Mijn tweede slaapt sindsdien op de buik en nog valt hij op zijn buik in slaap, maar slaapt net ook wel in andere houdingen. Mijn jongste van een paar weken lijkt ook liever op de buik te slapen. Dat doe ik nu ook. Deze week nog gewaarschuwd door de CB arts dat buikslapen gevaarlijk is met het oog op wiegendood. Echter is nog altijd niet duidelijk wat nou eigenlijk precies de oorzaak is van wiegendood. Bovendien spreek je van wiegendood bij kindjes tot 2 jaar die ineens tijdens hun slaap overlijden zonder oorzaak. Een groot deel van de kinderen in de leeftijd slaapt, zodra ze dat zelf kunnen regelen, op de buik. Persoonlijk denk ik dat roken een grotere risicofactor is voor wiegendood..... Doen mensen ook nog steeds..... Probeer het eerst gewoon overdag waar je bij bent. Oefen een beetje met op de buik liggen en kijk wat je kindje dan doet met het hoofdje. Als ze sterk genoeg is zou ik me niet al te druk maken hoor.