De vroeg en laatkomertjes april 2016

Discussie in 'De mama's' gestart door missme1, 13 mei 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    17 jun 2016
    1.778
    32
    48
    Heerlijk al tegenstrijdigheden 🙄

    Vanmiddag is de Verpleegk van het cb geweest en ze heeft me een schema gegeven. Daarin staat trouwens vanaf zeven maanden een toetje 😳
     
  2. Soullady

    Soullady Bekend lid

    7 mei 2015
    509
    69
    28
    NULL
    NULL
    Ja, ik had ook een schema vanaf 7 maanden.
    En daar stond op 8 maanden yoghurt. Lijkt mij zo zuur voor hem.
    En in yoghurt zitten toch ook een soort bacterieen.

    Bij hamerde ze ook dat ik echt moest blijven proberen met brood. Maar hij is zo benauwd en dan schiet het ineens naar achter.
     
  3. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    17 jun 2016
    1.778
    32
    48
    Als brood in zijn keel schiet, zou ik het niet geven. Een bordje Brinta of Bambix kan dan toch ook. Misschien opnieuw proberen als hij wat ouder is?
     
  4. Draaikont

    Draaikont Fanatiek lid

    13 jul 2015
    2.576
    907
    113
    Vanaf 1 wordt er aangeraden inderdaad normale melkproducten te geven. Als die melkpoeder vanaf nummer 2 is onzin.
    Op mijn werk geven we dit ook niet en adviseren wij mits geen allergie over te stappen naar normale melk.

    Ik zou persoonlijk ook niet eerder yoghurt geven! Maar dat is natuurlijk voor iedereen anders.
     
  5. Soullady

    Soullady Bekend lid

    7 mei 2015
    509
    69
    28
    NULL
    NULL
    Ik geef wel melkpoeder 2 vanwege de ijzer en vetten nodig zijn om hem te laten groeien.
    Dus wacht nog even met gewone melk. Tot hij wat ouder is.
     
  6. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    17 jun 2016
    1.778
    32
    48
    Omdat yoghurt zuur is? Of heb je daar een andere reden voor.
    Ik was wel van plan om over te stappen naar opvolgmelk (standaard 2 van kruidvat). Geef je op je werk ipv flessenvoeding gewone melk? Dan mist de kleine toch den hoop ijzer en vitamines?
     
  7. Danielle1987

    Danielle1987 Fanatiek lid

    13 jan 2015
    1.437
    46
    48
    Vrouw
    Persoonlijk begeleider verstandelijkgehandicaptenz
    Amersfoort
    Anna is eind van de maand ook 6 maanden dan gaan wij gewoon aan de opvolg melk.

    Anna krijgt nu
    7.00 fles 180/6 met 1 schepje rijstenbloem
    10.00 1/2 potje of een gepureerd stuk fruit wat met een drukje diksap
    12.00 180/6 fles
    14.30 (na haar slaapje)water met een drupje diksap en een korstje brood
    16.00 180/6 fles
    17.30 1/2 potje groente of verse groente 2 ijsblokjes (vries vers gemaakte groente in namelijk)
    19,30 180/6 fles.

    Hoe ik dat straks ga doen ben ik nog niet uit. Fruit eet Anna als een malle maar groente vind ze niet altijd wat.
    Ach denk dat je gewoon moet doen wat goed voelt.

    Wat groeien de kleintjes toch allemaal als kool he! Leuk om te horen.
     
  8. Mom86

    Mom86 Niet meer actief

    Vast voedsel hebben ze eigen pas na hun 1e jaar nodig. Tenminste dat is mij altijd verteld. Onze jongens aten met 4 maanden fruit en groentehapjes, rond het half jaar brood en langzaamaan met de pot mee. Met ons dametje gaat dat het niet worden.. Fruit eet ze heel goed, maar groente? Hoog uit 2 happen en dan moet het ook alleen wortel zijn, andere groente krijg ik er niet in.
    Flessen, 4 flessen van 180, maar die drinkt ze ook niet leeg (laat halve flessen staan). Behalve de laatste fles, daar gaat ook rijstebloem in. Dat lust ze wel! haha
    Deze wilt ze al tussen half 8 en half 9.
    9 van de 10x ligt ze dus ook al om half 9 op bed. Alleen sinds een maandje, ja helaas nog steeds, wordt ze s'nachts wakker om gezellig te doen. Kletsen is haar hobby, dus dat moet 's nachts ook gebeuren :D;)

    Maar even terug te komen op jouw situatie; ons meisje eet/drinkt dus eigenlijk veel minder. Maarja ik maak me eigenlijk geen zorgen. Zolang ze goed groeit, niks aan het handje ;)


    Oja, toetjes; hier heeft ze al wel eens een paar hapjes vla op. Heerlijk vond ze het. Doe gewoon waar je je goed bij voelt.
    Normale melk geef ik pas als ze 1 jaar is.
    Zodra deze verpakking melk leeg is, haal ik nummer 2 (kruidvat).
     
  9. Draaikont

    Draaikont Fanatiek lid

    13 jul 2015
    2.576
    907
    113
    Oh sorry volgens mij heb ik het verkeerd opgeschreven.
    Flesvoeding nummer 2 is wel goed.
    Maar bijv nutrilon 3 en 4 is dikke onzin.
    Vanaf 1 jaar overstappen op gewone melk omdat ze dan al die toegevoede stoffen van de poedermelk niet meer nodig hebben. Dat gaan ze namelijk dan uit vaste voeding halen tot die tijd gewoon voeding 2 geven.
    Wij hebben wel eens ouders die willen bv nutrilon 3. Wij hebben dat niet en mogen dat ook niet bestellen omdat het bewezen onzin is.
    Ouders kunnen het wel altijd zelf meenemen natuurlijk.

    Ik zou bijv geen yoghurt geven nog ipv van een fles omdat in de fles meer goede voedingstoffen zitten ten opzichte van yoghurt.
    Maar zodra ze 1 worden kunnen ze vaak met de grote kids mee qua voeding.
    Dat zure maakt niks uit dat vinden ze vaak juist erg lekker.

    Maar je moet doen wat je zelf wilt! Op mijn werk zie ik zoveel verschillen wat de kids thuis eten. Sommige eten met 1 volledig met de pot mee terwijl andere van 1 nog compleet gepureerd voedsel krijgt.

    Niks is fout he!
    Vroeger gebeurde alles helemaal anders en wij zijn toch ook groot geworden?
     
  10. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    17 jun 2016
    1.778
    32
    48
    In het schema dat ze mij gaf staat bijv om 15:00 water/thee met stukje brood om te oefenen of fruit. Om 17:00 warm eten met een fles ala toetje. De laatste fles is zij uitgegaan van 20:00, maar deze geven wij al om 19:00/19:30 uur. Dus hier zit dan veel te weinig tijd tussen.

    Had bedacht om 15:00/15:30 fles van 150/5 (kleinere fles) en een stukje brood om te oefenen en dan na het warme eten geen fles.
    Water of thee kan ik smorgens ook een keer tussendoor geven bij het fruit bijvoorbeeld.

    Ik zei tegen haar dat T geen bloemkool wil want het is te plakkerig (zat klein beetje boter door). Hij krijgt dat niet weg en moest toen overgeven. Ze zei dat ik ook een klein beetje melk er door kon doen, maar gewone koemelk mag toch niet???
    Net heb ik de bloemkool beetgaar gekookt en dan is het ook minder plakkerig. Dus misschien wil het dan wel.

    Wat ik heel moeilijk vind aan zon schema is dat T nog heel onregelmatig slaapt. De ene dag slaapt hij steeds maar 75 minuten en de andere dag slaapt hij 2 uur. Gisteren een uitschieter van 3 uur. Dus dan vind ik een schema weer onhandig en verwarrend. Nou ja, ik probeer maar wat.

    Guttegut, T lag net in bed en moest ineens vreselijk huilen. Ik vond hem op zijn rug terwijl hij op zijn buik slaapt. Hij was dus omgerold en waarschijnlijk zo geschrokken 😂 Heb ik hem in de box op zijn buik, doet meneer het daar niet. Hij keek mij echt aan van:"wat wil jij nu weer van me" 😂😂
     
  11. beempie

    beempie Actief lid

    5 mrt 2015
    307
    1
    18
    Noord Nederland
    Grasspriet, wat je ook nog kunt proberen is om gewoon een beetje kookvocht toe te voegen. Dat doe ik zelf meestal met broccoli omdat het anders zo'n rare structuur heeft na het pureren. Iets van 1 of 2 eetlepels ofzo
     
  12. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    17 jun 2016
    1.778
    32
    48
    @beempie, dank je! Ik heb dat met bloemkool geprobeerd en hij kon het nu wel binnenhouden. Het lekker vinden is een ander verhaal...😏
    Ga het ook eens met broccoli proberen.
     
  13. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    17 jun 2016
    1.778
    32
    48
    Hee meiden,

    wilde iets weten...

    De kleine man is nu bijna 6 maanden en rolt nog steeds niet. Hij maakt wel aanstalten maar komt niet verder. Heb van alles geprobeerd: speelgoed schuin boven hem leggen; naast hem liggen op een kleed en hem aanmoedigen om naar mij te rollen.
    Als ik hem een vinger geef, trekt hij zich als het ware om. Zelf doet hij het niet.

    Moet ik me zorgen maken?
     
  14. Marianne1

    Marianne1 Bekend lid

    26 okt 2011
    727
    0
    0
    NULL
    NULL
    @grasspriet: neehoor, sommige kindjes zijn vroeg en andere laat. Maar 6 maanden is niet eens echt laat. Mijn oudste rolde pas met 14 maanden, is allemaal Bijgetrokken en goed gekomen. De jongste rolde met 3 maanden dus we waren helemaal verbaasd! Je kan altijd aan t cb vragen wwanneer het écht laat is dat ie zou moeten omrollen maar zou me zeker geen zorgen maken.
     
  15. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    17 jun 2016
    1.778
    32
    48
    @marianne: deed je oudste al wel andere dingen voor die 14 maanden? T kan wel vrij stabiel zitten op schoot en als hij op zij knietjes op mijn schoot zit, gaat hij staan. Moet hem wel vasthouden natuurlijk.
     
  16. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.518
    13.805
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Gister langs CB geweest voor check-up, omdat meneer te weinig was gegroeid (>400 gram in 6 weken).
    Daarna twee weken lang al zn voedingen bij gaan vullen én met potjes/vers begonnen. Nam dit prima en dit keer ook zonder pijn gelukkig.. maar vreemd genoeg is ie nóg minder aangekomen (95 gram in 2 weken)...
    #confused
     
  17. Kleinmensje

    Kleinmensje Niet meer actief

    @ grasspriet, onze kleine man kan nu sinds een week rollen, hij heeft ook gelijk door hoe hij weer terug moet dus dat is makkelijk hij rolt nu de hele kamer door 😀 Echt super snel was hij dus ook niet. Zijn zus was nog later die ging pas rollen met 6,5 maand. Ik zou me er niet druk over maken als hij op zijn zij rolt zal het echt wel komen hoor, ineens hebben ze het door 😀

    @hummeltje, ik weet niet wat normaal is qua groei? als ik zo lees doe je er vanalles aan en krijgt hij voldoende.. hij is iig gegroeid en niet afgevallen of gelijk gebleven (ook al is het maar een beetje) ik zal me er niet al te druk over maken, kijk naar je kind, oogt hij vrolijk en en tevreden? Dan zal het wel bij hem passen 😀
     
  18. grasspriet84

    grasspriet84 Fanatiek lid

    17 jun 2016
    1.778
    32
    48
    Net op cb geweest en het was, zoals jullie al aangeven, niet erg. Zolang hij wel beweeglijk is en pogingen doet, is het prima. 😊
     
  19. beempie

    beempie Actief lid

    5 mrt 2015
    307
    1
    18
    Noord Nederland
    Hummeltje, wat raar. Wat zeiden ze op het CB ervan dan? Wat ook al eerder genoegd is, het zou misschien ook bij jullie kindje kunnen horen dat de groei niet super snel gaat. Geen enkel kindje is natuurlijk gelijk. Wat willen ze nu vanuit het CB dat je verder moet doen?
     
  20. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.518
    13.805
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Beempie; de vorige keer was nog niet zo heel zorgelijk (toen ie dus in 6 weken maar >400 gram aankwam), want werd er eerder al voor gewaarschuwd dat dat erbij kon horen omdat het een borstvoedingskind is, maar nu ie dus in 2 weken nog niet eens de helft is aangekomen wat ie aan zou moeten komen EN het ook vreemd is dat ie nu nog meer voeding tot zich krijgt (potjes/vers), maar juist nog minder aankomt dan voorheen.. ga ik me wel zorgen maken.
    CB doet er redelijk laconiek over al zeg ik het zelf. Of anders bekeken maak ik mezelf misschien wel teveel zorgen.
    Ik vind het in ieder geval vreemd dat ie minder aankomt nu ie meer voeding tot zich krijgt!

    Ik kan verder ook niet zo heel veel meer doen. Enige wat we nog niet deden tot begin deze week en nu wel gaan doen is S. twee keer daags fruit/groente geven (ik deed nog maar 1x daags, omdat ie een paar weken geleden zo'n pijn had nadat ie z'n 1e potje had gehad en ik nu dus langzaamaan op wilde bouwen om te kijken of het misschien van bepaalde voedingsstoffen kon komen).

    Ik wacht het nog 2 weken af, dan ga ik 'm weer laten wegen. En als het me dan niet genoeg zint ga ik gewoon eens informeren bij de HA of ik hier wat mee moet.

    Moet wel zeggen dat het een erg beweeglijk kind is, dus wie weet ligt het daar wel aan.

    Nu ga ik ff lekker aan een koppie thee met m'n gewonnen chocola! :)
    Kon je winnen als je met track&trace iets opstuurde en ik ben dus 1 van de gelukkigen :D
     

Deel Deze Pagina