Ik kom net bij de vk vandaan en tot mijn schrik ligt onze meid ineens in stuit. Vond de stand van mijn buik al gek de afgelopen dagen. Morgen ben ik 36 wkn zwanger. Er is een versie (uitwendige draaiing) voorgesteld. Ik hoor morgen of dit a.s week meteen kan. Maar als onze baby nu nog kan draaien wie zegt dan dat ze dit na een versie niet weer doet? Iemand ervaring? Kan iemand mij nog een beetje moed in praten? Mijn verlof gaat morgen in en ik had gehoopt op een fijne paar weken maar voel me nu nogal ongerust.
Bedoel je een draaipoging? Mijn dochtertje is ruim 4,5 jaar geleden in stuit geboren. Ik had ook een draaipoging gehad maar dat wil ik nooit meer. Dat deed zeer. Een baby kan weer omdraaien na een draaipoging. Je krijgt geen garanties haha.
27 mama, ja een uitwendige draaiing bedoel ik. Tja ik heb weinig keuze. Het is de enige mogelijkheid dat ze nog terug draait en een normale bevalling bij de vk mogelijk is. Als ze u stuit blijft liggen kies ik sowieso voor een keizersnede. Ik durf het risico van een stuitbevalling niet aan. Hoe lang duurt zo'n versie, neem aan dat ze niet een half uur op je buik aan het drukken zijn? Ik hoop dat een voordeel is dat ze deze week nog is gedraaid en er blijkbaar nog ruimte is om te draaien.
Ik heb precies 2 weken geleden een versie gehad (met 36+6) en mijn meisje ligt nu nog goed. Ze lag al zeker 7 weken in een stuitligging. Er is een kans dat ze inderdaad terug draaien, daarom werd de versie pas na de 36 weken gedaan, zodat die kans wat kleiner is. De versie zelf duurt niet lang, ik heb de tijd niet bijgehouden, maar ik denk misschien 5 minuten... Wel ben je natuurlijk al met al wat langer bezig (voorafgaan en naderhand aan de ctg, meerdere controles in de dagen er na, een echo om vlak voor en tijdens de versiente kijken hoe de kleine precies ligt, een infuus met weeënremmers). Ik vond de versie ook pijnlijk, ik heb bij de eerste poging aangegeven dat ze moesten stoppen. Ze vroegen of ik nog een poging wilde doen en dat heb ik wel gedaan, omdat ik net als jij liever geen keizersnede wilde en een stuitbevalling al helemaal niet. Bij de 2e poging kon ik beter ontspannen, omdat ik wist wat er ging komen en gelukkig hielp dat goed. Ik zou het een volgende keer, ondanks dat het even pijn deed, zo weer doen hoor! Succes er mee!
Onze jongste lag ook in een stuit, met 37 weken precies hebben we een draaipoging gehad. Ze is daarna gelijk goed ingedaald dus kon niet meer terug draaien. Versie zelf is wel pijnlijk maar prima te doen, ik heb geen weeenremmers gekregen. De versie zelf heeft maar 5 minuten geduurd, in de tweede poging is ze gedraaid.
Er is inderdaad wel een kans dat ze terugdraaien, maar ik wilde zo graag natuurlijk bevallen dat ik het erop heb gewaagd. Mijn dochter is gedraaid met ruim 36 weken (even pijnlijk, ze was ook al ruim 6 pond) en met 40+5 keurig met koppie naar beneden geboren.
Mijn oudste lag in stuit en met 37 wkn versie gehad.. mij vertelde de gyn dat ze 5 pogingen mogen doen.. na 3 pogingen is de gyn gestopt dochter draaide even hard terug en hartslag daalde.. Ik vond het niet pijnlijk, dag erna wel beurs gevoel bij de ribben.. heb het iig geprobeerd Ik heb in goed overleg en op advies van gyn voor ks gekozen.. dit had met verschillende factoren te maken.. Volgende week liggingsecho van nr 2.. kleine koprolt er nu nog op los.. hopelijk is deze iets minder eigenwijs 😉 Succes er mee! Volg je hart en laat je goed inlichten door gyn!
Ik kreeg destijds bij Aiden bij 37 weken een draaipoging omdat hij in stuit lag. Drie x geprobeerd en vond het erg pijnlijk. Nu ben ik vrij klein van stuk, dus wellicht dat het daarmee te maken had? Vond het in elk geval voelen alsof de gynaecoloog mijn organen via de voorkant er aan de achterkant probeerde uit te duwen. Vreselijk! Toen het niet lukte, is meteen de keizersnee gepland. Vanwege mijn kleine postuur en smalle bekken durfden ze een stuitbevalling niet aan. Ik ook niet trouwens.
Bedankt voor het delen van de ervaringen. Er is mij overigens niets verteld over weeënremmers. Is dat standaard of verschilt het per ziekenhuis? Ik ga de versie er op wagen als de ctg en echo niets geks laten zien. Maandag staat de liggingsecho gepland en direct erna de ctg en versie. Het zal me ook letterlijk meer lucht geven als ze draait want mijn longen worden zo'n beetje platgedrukt door het hoofdje momenteel.
Ik heb met de draaipoging ook weeënremmers gehad. Die krijg je omdat een draaipoging kan resulteren in een spoedkeizersnede. Ik heb geen idee meer hoelang het heeft geduurd. Ik heb twee verschillende draaiartsen gehad. Toen wilde ik stoppen. Het leek wel of ze haar uit mijn bekken wilden trekken door te gaan zitten wringen. Ik heb mijn kindje wel in stuit op de wereld gezet. Ik kijk er positief op terug. Alles is heel vlot gegaan en het was een klein meisje.
Ks stond begin vd 39e week gepland.. uit eindelijk door zw vergiftiging met 38.4 wkn opgenomen en de ks gehad!
Hier ook een versie gehad, maar lukte niet. Ze wilde niet draaien. Bij mij wel iets langer geduurd als 5 min, en het deed ontzettend zeer. Ik wilde stoppen, heb toen gekozen voor de keizersnede. Deze heb ik met 38+5 gehad. Weeenremmers deden ze hier alleen als het nodig was. Wel ctg en echo voor- en achteraf.
Het is dus echt een gok of het werkt. Ik merk wel dat onze meid nog enorm beweeglijk is. Ze is sowieso om haar as gedraaid gisteravond en haar hoofd lijkt ook ergens anders te liggen. Ben dan ook bang dat ze na een versie niet in 1 houding blijft liggen. Er werd mij trouwens ook aangeboden om een versiekundige bij ons thuis te laten komen. Ik was enigszins verbaasd want bij complicaties heb je dan een probleem lijkt me.. Ik post maandag nog wel even hoe het gegaan is.
Mijn meisje was (en is nog steeds) ook erg beweeglijk. Vlak voor de versie was ze zelfs nog een keer om haar as gedraaid, dus kreeg een tweede echo om de ligging te bepalen. Toch ligt ze nu nog altijd goed, debk dat om de as draaien minder ruimte nodig heeft dan helemaal omdraaien. Maar helaas is dat risico er natuurlijk altijd. Weeënremmers helpen trouwens ook de spieren van je baarmoeder te ontspannen, zodat het draaien wat gemakkelijker gaat. Ik zou het trouwens ook niet thuis laten doen. In het ziekenhuis kunnen ze je toch beter in de gaten houden lijkt me (bij mij stonden er 3 mensen naast mijn bed toen ze bezig waren, het echo apparaat werd er tussendoor regelmatig even opgezet enz.). En ik vond het een fijn gevoel dat mocht er iets mis gaan, ik in ieder geval al op de juiste plek was. In ieder geval nogmaals heel veel succes!
Hier ook een versie gehad. Ik vond het niet pijnlijk. Maar meneertje wilde niet draaien Met 39+4 stond de keizersnee gepland. Maar met 38 weken braken s nachts mijn vliezen
MamaL86 ai dat kan natuurlijk. En kreeg je toen een spoedkeizersnee of moest je toen natuurlijk bevallen?