echo 6 weken, nu in de stress

Discussion in 'Onderzoeken en echo's' started by moonlightt, Oct 18, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    May 10, 2014
    265
    26
    28
    Ik heb zojuist de eerste echo gehad. Zit behoorlijk in de stress.
    De verloskundige heeft een inwendige echo gemaakt, ze zei van te voren dat het waarschijnlijk om een hele prille zwangerschap zou gaan. Oke, so far so good!

    Ze had de baarmoeder opgemeten en dat kwam uit op een zwangerschap van 6,5 weken, wel vertelde ze erbij dat die berekening niet altijd 100% klopt.
    Ze zag de dooierzak maar verder helemaal niets. (had bij mijn jongste met 6,2 al een kloppend hartje en was het vruchtje goed zichtbaar al).

    Ben de wanhoop nabij en mag pas over 10 dagen terug komen.

    Wie heeft er ervaring mee en hoe is het afgelopen?

    View attachment 515563
     
  2. Nadesy

    Nadesy VIP lid

    Jan 27, 2007
    15,934
    0
    0
    Deventer
    Hey hey!

    Ik heb dit zelf 2 keer mee gemaakt! Bij mij zag je niet eens wat erin zitten dus een lege vruchtzak, ik zou bij de ene rond de 7 weken zijn en andere ruim 6 weken! Ze kon het niet eens opmeten van hoeveel weken ik wel kon zijn, 10 dagen later mocht ik weer terug komen, en toen klopte het termijn wel en zagen we een kloppend hartje, deze zwangerschap eigenlijk het zelfde verhaal!
    Ik duim heel hard dat het bij jou ook zo mag gaan! En straks een mooi kloppend hartje ziet over 10 dagen
     
  3. Colalight

    Colalight Bekend lid

    Apr 13, 2016
    588
    1
    16
    De baarmoeder opgemeten of het vruchtzakje opgemeten? Ik zie In het vruchtzakje wel een ring zitten toch? Misschien ben je gewoon net iets minder ver dan gedacht (op dit termijn maakt een paar mm en een paar dagen enorm verschil miz). Duim voor je. Flauw dat je pas met 10 dagen weer terug maken komen :( "Pret"echo een optie?
     
  4. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    May 10, 2014
    265
    26
    28
    Ze hebben het vruchtzakje en de dooierzak opgemeten. Het vruchtzakje kwam op een berekening van 6,5 weken. De dooierzak weet ik niet meer.

    Ik kon eerder terug komen, maar dat zou maar een paar dagen schelen. Over 10 dagen ben ik wel verzekerd van een goed echo apparaat. Alleen duren die 10 dagen wel onmenselijk lang.

    Ik vind het heel raar. Want ik had vorige week dinsdag een CB gedaan, die gaf toen 3+ aan. Dus dacht dat ik 5 weken of langer zou zijn op dat moment (vandaag dus 6 weken of langer).

    Kan het niet zo zijn dat ik, vanwege de vorige zwangerschappen, sneller het hormoon aanmaak en daarom eerder een 3+ kreeg?
    Want volgens mijn eigen berekening ben ik pas tussen de 5 en 6 weken. Dan komt deze echo wel overeen met wat er te zien is toch?

    Doen ze al zo vroeg pretecho's? Dacht dat het pas vanaf 12 weken was?
     
  5. wendy424

    wendy424 Fanatiek lid

    Aug 24, 2013
    1,293
    14
    38
    Niet meegemaakt, maar wat vervelend dat je zo lang moet wachten, kan je niet bellen en vragen of je eerder mag voor een tweede echo?
     
  6. Jezz84

    Jezz84 Actief lid

    Dec 30, 2012
    455
    111
    43
    Hoi, ik heb bij onze dochter ook met 6 weken een echo gehad en die foto zag er hetzelfde uit. Was ook niet veel te zien nog. 2 weken later was ik 8 weken en 2 dagen en zagen we een mooi kindje zitten met kloppend hartje. Gynaecoloog zei dat het soms met 6 weken al te zien is maar soms ook nog net niet.
    Misschien kun je vragen of je nog iets eerder mag komen? Met 7 weken is er vaak al wel wat meer te zien. Sterkte met wachten!
     
  7. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    May 10, 2014
    265
    26
    28
    Kan wel eerder gaan, maar ik ben bang het risico te lopen om weer "te vroeg" te zijn. Krijg dan weer een echo met hetzelfde apparaat, terwijl als ik tot volgende week vrijdag wacht kan ik een echo krijgen met een ander (gevoeligere) apparaat.

    Maar maak mezelf wel zo'n zorgen :(
     
  8. wendy424

    wendy424 Fanatiek lid

    Aug 24, 2013
    1,293
    14
    38
    Ik snap heel goed dat je je zorgen maakt, ik zit in een zelfde soort situatie en dat wachten is echt killing
     
  9. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    May 10, 2014
    265
    26
    28
    Vervelend he, die onzekerheid. Hoe lang moet jij nog wachten? Ik nog 8 hele dagen, hoe komen wij het beste deze zenuwslopende dagen door?!
     
  10. Jellybean79

    Jellybean79 Bekend lid

    Aug 28, 2014
    508
    1
    16
    Je schrijft dat je denkt/ berekent dat je tussen de 5 en 6 weken zwanger bent en de echo geeft aan 6,5. Dan zit je toch heel netjes wat betreft de termijn :)? Daar zou ik me inderdaad aan vasthouden hoor, en ja, in dit prille stadium is er niet altijd al wat te zien; afwachten en loslaten, vertrouwen op wat komen gaat. Ik duim voor een mooi kloppend erwtje over 10 dagen!
     
  11. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    Apr 15, 2011
    54,953
    15,597
    113
    Nabij Utrecht
    Hier met exact 6 wkn een echo (was met ivf dus wist hoever ik was).
    Niks te zien alleen een lege vruchtzak en die meette ook maar 5 weken.

    1 week later terug en toen zagen we een vruchtzak met dooierzakje en vruchtje én kloppend hartje.
    Vruchtje meette 7 weken en dus exact de zwsduur.
    Dochter is nu alweer 6 jr.

    Vaak zit een vruchtje nog heel dicht op de wand waardoor ze hem missen op een echo.
    En feit dat je al een dooierzakje hebt is heel positief hoor!
     
  12. wendy424

    wendy424 Fanatiek lid

    Aug 24, 2013
    1,293
    14
    38
    Ik moet nog 11 dagen wachten. Denk dat er niets anders op zit als heel veel geduld hebben. Wou dat ik zo'n echo apparaat thuis had :p
     
  13. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    May 10, 2014
    265
    26
    28
    Als ik van mijn eigen berekening uitga ben ik 5/6 weken, ik neig eerder na begin 5 weken. In mijn ogen is het niet mogelijk om 6,5 weken te zijn. Het is zo lastig om het los te laten en te vertrouwen op wat gaat komen.
     
  14. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    May 10, 2014
    265
    26
    28
    Pff jeetje, nog zolang in onzekerheid zitten. Dit is een uitermate goede proef om te laten zien dat men geduld kan hebben, de komende 9 maanden bestaan uit wachten haha.
    Nou zeg haha. Iedere zwangere zou standaard een echo apparaat moeten krijgen.
     
  15. wendy424

    wendy424 Fanatiek lid

    Aug 24, 2013
    1,293
    14
    38
    Dat is nog eens een goed plan haha. Ik hoop zo dat de kleine in me buik gegroeid is ben zo mega onzeker en bang. Bij elk dingetje dat ik voel denk ik nu gaat het mis, en dit nog bijna 2 weken pfff
     
  16. Mississippi

    Mississippi VIP lid

    Feb 10, 2012
    10,511
    4,635
    113
    Weet je wanneer je eisprong is geweest? Zowel de cb digitaal als de meting van een vruchtzakje is geen exacte wetenschap. Zelfs het meten van een vruchtje is op deze termijn nog niet betrouwbaar. Ik zou even van je eigen gevoel uitgaan, als jij zelf vermoedt tussen de 5 en 6 weken te zijn dan klopt de echo gewoon! Je zou kunnen kijken of je met 7 weken (over 1,5 week dus) ergens een vroege pret echo zou kunnen laten maken. Dan weet je of alles eruit ziet zoals het hoort!


    Edit: ik zie dat je over 10 dagen weer mag komen, dan moet er meer te zien zijn! Sterkte met afwachten !
     
  17. moonlightt

    moonlightt Actief lid

    May 10, 2014
    265
    26
    28
    Eisprong was 22 september, als heel de cyclus volgens het boekje zou zijn zou ik volgens die berekening vandaag 6 weken moeten zijn. En dus bij de echo 5 weken en 3/4 dagen. Dus dan vind ik het raar dat het volgens de meting 6,5 weken was en dat er niets te zien is.
    Snap wat je zegt dat de CB test en zowel een echo geen exacte wetenschap is, maar het zou toch wel een redelijk in de buurtliggende schatting kunnen maken?
     
  18. rivieramaison

    Sep 13, 2016
    8
    0
    1
    Ik herken het hoor!

    Ik had mn eerste echo met 6w5d, geen kloppend hartje te zien. Week later weer een echo, met een kloppend hartje!

    Afgelopen maandag weer n echo gehad, ben nu 29 mei uitgerekend, terwijl we eerst 19 mei hadden berekend..

    Heel veel sterkte met wachten, weet hoe spannend het is!
     
  19. AadeeBee

    AadeeBee Actief lid

    Apr 26, 2016
    322
    41
    28
    Ik heb hier helaas ook ervaring mee maar ik weet nog niet hoe het afloopt.
    Ik heb ook di 18 okt mn eerste echo ehad en ik dacht dat ik 7+3 was. Op de echo is een vruchtzakje te zien mèt vruchtje maar hij twijfelde over de hartslag, moest echt turen om te kijken of er hartslag was. Na het meten gaf de gynaecoloog aan dat ik waarschijnlijk nog maar 6+1 zwanger was omdat het nog maar 5 a 6 mm groot is. Dus nu afwachten en volgende week (do 27) weer komen.
    Hoe zit dat met die twee apparaten? Je verteld dat je volgende keer een echo krijgt met een gevoeliger apparaat? Moe je dan naar het ziekenhuis ipv verloskundige?

    We duimen voor mooie hartjes!!
     
  20. wendy424

    wendy424 Fanatiek lid

    Aug 24, 2013
    1,293
    14
    38
    Bij mij hetzelfde verhaal. Bij mij was er wel een hartslag zichtbaar maar met 6.5 week 4.3mm gemeten en bij 7.5 week 5.2mm gemeten. Er zit wel groei in maar de helft zo klein voor deze termijn. Heel spannend allemaal
     

Share This Page