Hallo lieve mama's (to be) Ik ben (het liefst per direct) opzoek naar een woonplekje voor mij en me aankomende (maart) baby. Hoef geen luxe, als het maar leefbaar en betaalbaar is met mijn studiefinanciering van 600 p/m. De papa van mijn baby zit een aantal weken (weer) zonder baan. Nu toch maar overwogen om een uitkering aan te vragen tot hij een baan vind. Naar de volgende locaties gaat mijn voorkeur: Dordrecht (of omgeving) Nieuw Lekkerland Alblasserdam Maasluis Vlaardingen Schiedam Rotterdam Gouda Delft Pijnacker of omstreken. Ik ben al tijdje actief opzoek via woonnetrijnmond (11 maanden al ingeschreven). Ook via Villex (dit is niet ideaal, omdat je hier geen kinderen mag hebben in een antikraak woning). Marktplaats ook doorgezocht maar niets.. Een aantal makelaarskantoren gebeld maar ook geen resultaat omdat mijn inkomen 0 is. (studiefinanciering word bij hen niet als inkomen geteld) en anders vragen ze 3 maanden borg (heb geen geld aan de kant) Zit momenteel in een gastgezin, hier verloopt het niet goed en voel me onprettig hier, wil er niet veel details over kwijt maar het is niet gezond voor mij om hier de laatste helft van mijn zwangerschap door te brengen. PS. De papa van de baby woont bij zijn ouders en dat is voor mij geen mogelijkheid. Hij kijkt overigens met mij mee naar een woonplek.
Had even terug gelezen maar het is dus helaas niet doorgegaan met de studio van Samira? Kan je niet helpen maar wil je wel succes wensen.
Nee helaas is die om verschillende redenen niet doorgegaan, op dat moment voornamelijk omdat mijn veiligheid nog niet gewaarborgd was in Rotterdam. Bedankt!
Ik denk dat het lastig word meis met een uitkering van Eur 600,- geen idee hoe je dat financieel zou moeten bolwerken. 🤔 Ik denk dat je toch het beste bij je gastgezin kan blijven tot je bevallen bent en voltijd kan gaan werken of studeren zodat je meer budget hebt om een studio te huren ergens. De meeste mensen en studenten huizen zitten natuurlijk ook niet op een baby te wachten als je daar een kamertje al zou kunnen huren. Je moet wel realistisch blijven. Kan je zeggen waarom het zo vreselijk is bij je gastgezin? Misschien een keer met hen om de tafel gaan zitten en duidelijk communiceren wat je dwars zit? Of anders een ander gast gezin zoeken? Op basis van je eerdere berichten en topics zou ik absoluut niet rekenen op of rekening houden met de vader van je kind dus zorg na de bevalling en kraamweken dat je zsm zelfstandig wordt en op eigen benen leert te staan. Dan kan je tzt een klein flatje huren voor jou en je ongetwijfeld prachtige kindje. 😊
Ik heb geen woning tip voor je, maar je hebt nog een behoorlijk deel van je zwangerschap te gaan doordat je met verlof gaat. Kan je geen baantje erbij vinden? Toen ik studeerde werkte iedereen ernaast. 8-16 uur ofzo, niet heel veel. Daar verdiende je dan toch nog zo'n 350-700 mee destijds. Voor jou is dat een verdubbeling van je inkomen. Ik ken je situatie verder niet, dus misschien kan je helemaal niet werken, maar ik dacht het zou wel de meest voor de hand liggende optie zijn om meer woningen te kunnen betalen.
Tegenwoordig zijn er ook steeds meer recreatieparken waar je een chalet permanent mag bewonen, heb je al naar zoiets gekeken?
Mrt 600 kom jr helemaal nergens... Vraag een uitkering aan, die kunnen je ook helpen met een voorschot voor een huisje huren En ga dan van daaruit werk zoeken. Kan je niet alsnog terecht nu in die studio?
Een behoorlijk deel valt ook wel mee toch... februari gaat ze met verlof of misschien zelfs januari al
Het is de regio waar ik woon en eerlijk gezegd denk ik dat het lastig is door de korte inschrijfduur en je inkomsten. Ik denk dus dat je het via een andere weg moet zoeken. Ik gok dat je nog niet zo oud bent aangezien je nog studeert en je vriend nog thuis woont. Ik lees dat je in een gastgezin verblijft en dat het voor jou niet veilig is in Rotterdam te verblijven. Ik denk dat er een hoop dingen spelen. Heb je het daarom al eens via de hulpverlening geprobeerd? Afhankelijk van je leeftijd een moeder en kind huis? Verder denk ik dat je vriend even flink aan de slag moet. Flink solliciteren en uitzendbureaus af om hogere inkomsten te krijgen zodat jullie huur kunnen betalen want leven van 600 is echt niet te doen. Eventueel zou je zelf ook nog kunnen werken tot de bevalling voor extra inkomsten.
Informeer eens bij het babyhuis in Dordrecht wat ze voor je kunnen betekenen. Met deze cijfers en bedragen kom je nergens, helaas.
Ik kan je helaas niet helpen maar ik wil je er wel op wijzen dat je, als je studiefinanciering ontvangt, je geen uitkering kan ontvangen. Als je bevallen bent zal overigens je studiefinanciering wel omhoog gaan. Ze zullen je bij de gemeente erop wijzen dat je van DUO wel kunt lenen tot uitkeringshoogte. Succes! Ps. Oh, en heb je wel een startkwalificatie (betreft afgeronde studie)? Anders kom je namelijk sowieso niet in aanmerking voor een uitkering en ben je verplicht te studeren(een startkwalificatie te behalen).
Lieve meid, er zijn genoeg opvanghuizen voor zwangere vrouwen en jonge moeders die nergens naar toe kunnen. Google is je beste vriend. Een snelle google-search: - Opvang voor zwangere meiden en jonge moeders, Stichting Wende - huize de bocht in Goirle (die ken ik) - mixx in te Den Haag Etc etc Mijn schoonzusje heeft ook twee jaar zo gewoond. Ze kreeg begeleiding bij de schulden en hulp bij de opvoeding en dan na twee jaar urgentie op een huurwoning.
Zij aan zij van het leger des heils zit ook in jouw regio. Zij hebben ook woonhuizen voor vrouwen in jouw situatie.
Uit welke periode komt jouw stufie? Voor of na dat het een permanente lening werd? Als het erna is dan zou ik alles op alles zetten om straks niet met een grote schult te zitten. Ook als dat betekend dat je op een plek moet verblijven waar je liever niet zou zijn. Een kindje is geen ticket naar een leven buiten de instellingen. Roei met de riemen die je hebt en kijk vooruit.
Het babyhuis in Dordrecht helpt zwangeren en pas bevallen vrouwen zonder woonruimte. Het Babyhuis :: Geeft jou en je baby een kans! Het uiteindelijke doel is zelfstandige huisvesting en hoewel je vriend niet in het Babyhuis mag wonen, mag hij wel op afspraak bij jou en je kind komen. Als je onder de 23 bent kan je het ook bij het T-team in Dordrecht proberen (hoewel ikzelf eerder voor Babyhuis zou kiezen denk ik). Ik zie ze online niet staan, kan wel een adres vinden, dat is Kromhout 118 in Dordt. Woning huren wordt echt moeilijk denk ik, de goedkoopste kamer incl G/W/L is 300,=: Kamer verhuur in Dordrecht | Studentenkamers | Kamerverhuur
moeder/kind huis een optie. je hebt dan een eigen kamer (soms ook badkamer) en gedeelde leefruimte en keuken. ze helpen je alles te regelen van toeslagen tot uitkering en helpen je met eventueel schulden. vanuit hier ga je naar begeleid of zelfstandig wonen wanneer dit gaat lukken met 600 euro kom jenergens. zelf met een gewoon huurhuis inc huurtoeslag is dit net voldoende voor huur, gas water en licht. je bent dan niet eens verzekerd en heb je nog geen eens boodschappen. een baby gaat daarnaast minimaal 100 per maand kosten voor de basis. zou moeder en kind huizen afbellen
Wat je kunt doen is een advertentie zetten in kerkblaadjes. In de omgeving van Nieuw Lekkerland hebben ze volgens mij een kerkblad voor alle omliggende dorpen met Hervormde kerken, dan heb je gelijk een breed publiek. Misschien zijn er wel mensen met een bakhuisje te huur of een ruime kamer ofzo. In de andere steden zijn ook wel kerken die kerkblaadjes uitgeven elke week, waar je je oproep in kunt plaatsen. Als je even googled vind je het vast wel. Succes!
Bedankt voor jullie tips allemaal. Helaas word ik niet geholpen om bij een andere instantie te komen omdat ik nu al volgens hen goed zit. Babyhuis in dordrecht mocht ik niet terecht omdat ze enkel hoogzwangere moeders aannemen. Bovendien betaal je daar mee aan kosten 400 euro per maand. Ik kan een lening erbij nemen dan verdien ik 800 per maand. Ik ben ook opzoek naar een bijbaantje maar vind maar niks.. Ik za l me strakjes nog even bij uitzendbureau's inschrijven bedankt voor de tip Ik zoek iets wat het liefst onder de 400 euro is. Als het ervan afwijkt ook goed. Liefs