Hallo dames, Mijn zoontje van 19 weken is 's nachts meerdere keren wakker, waaronder rond 4u zelfs een uurtje. Hij ligt van 19u tot 7u in zijn wieg. Na 19 weken begin ik best wel moe te worden en wil dit doorbreken. Ik geef volledig borstvoeding en dit wil ik voortzetten. Ik heb mijn avondvoeding wel eens afgekolfd (rond 21u) om te kijken wat ik produceer: 130ml was dit. Overdag zit ik rond de 150ml, maar overdag is er ook niet echt een probleem. Dan redt ie het vaak wel om de 3 uur een voeding. 's Nachts drinkt ie vaak wel maar 1 kant en val dan weer als een blok in slaap. Ik probeer hem wel 2 kanten te laten drinken, maar hij wordt niet (makkelijk) wakker. Ik zou graag 's nachts wat minder vaak wakker gemaakt worden. Iemand tips?
samen slapen? Dan kun je tijdens het voeden weer in slaap vallen om hem na een paar uur aan de andere borst te leggen en weer verder te slapen (google maar eens: er is een onderzoek geweest waarin gemeten is dat borstvoedende samenslapende moeders beter slapen dan andere volwassenen Omdat je door de hormonen weer snel inslaapt, ook wordt je nooit klaarwakker voor een voeding, maar kun je halfslapend je kindje aanleggen en weer verder slapen)
Oh zo herkenbaar, slopend! Mijn zoontje is nu bijna 5 maanden ook. Om die reden van de nachten ben ik sinds 4 maanden savonds een fles gaan geven. Plus een warmere slaapzak en did combi doet het ontzettend goed. Soms slaapt hij door (20-7 of 23-7), soms 1 nachtvoeding naar niet meer elk uur wakker in de nacht. Dat ging gewoon niet meer met werken. Wel heel jammer ivm de borstvoeding hoor! Ik hoop het op deze manier langer vol te houden.
Dank je wel voor je reactie! Samen slapen doen we vaak na de eerste keer in de nacht als hij wakker wordt. Ik val idd snel weer in slaap eenmaal aangekoppeld . Echter zit ik ook vanwege het samen slapen nu al voor de tweede keer vast in mijn nek. Ik houd de dekens heel laag voor hem, waardoor ik zelf een meter boven de deken uit steek . Nu in de kou niet zo lekker. Maar ook beweeg ik daardoor niet in mn slaap. Liever heb ik hem in zn wieg. Ook omdat hij sinds een paar dagen van rug naar buik rolt . Maar bedankt voor je tip!
Dank je wel voor je reactie! Geef je naast die fles nog wel borstvoeding? En gaf je om 19u die fles kunstvoeding of juist de late voeding? Fijn dat het bij jullie beter gaat! Ik heb ook echt wat meer slaap nodig. Nu net klaar met een voeding, snel slapen !!
Is er geen andere reden dat hij wakker wordt? Kou misschien? Honger hoeft niet de reden te zijn, ondanks dat hij na een voeding wel weer in slaap valt. Ik denk niet dat er op deze leeftijd iets te doorbreken valt eerlijk gezegd. Ik heb regelmatig met weemoed terug gedacht aan de korte periode dat ik borstvoeding gaf, omdat 's nachts een fles heel wat meer handelingen is en ik die hormonen miste om weer makkelijk in slaap te vallen. Ik zou daarom niet snel overstappen naar de fles. Toen we met 9 maanden stopten met nachtvoeding werden de nachtelijke feestje niet eens minder, dus honger was niet eens de reden... Meestal is het jezelf makkelijk maken de oplossing en ontwikkelt je kindje zichzelf met de tijd. Warmere kleding aandoen denk ik dan.
Even inbreken maar ik zie dit praktisch gezien dus echt niet voor me. Ik slaap vaak op mijn buik, draai heel veel in mijn slaap en lig het liefst tot mijn neus onder de dekens. Ook altijd met pyjama aan. Als mijn baby moet drinken moet er toch echt een doekje onder liggen en hij moet sowieso even overeind om te boeren. Samen slapen is hier dus echt geen optie. Slaap jij dan naakt zonder deken en draai je nooit zomaar om? En spuugt je baby nooit je bed onder
Ik snap die adviezen ook niet zo. Ik moest mijn kind laten boeren ook midden in de nacht, anders kwam grootste gedeelte weer uit. En daarnaast vind ik het gewoon heel erg eng om met een zo een kleintje te slapen. Ik voedde ook nooit liggend, om te verkomen dat ik in slaap zou vallen en op mijn baby zou liggen per ongeluk.
Dat samen slapen werkt hier ook niet. Moet mijn zoon echt rechtop voeden en nog een tijdje rechtop houden, anders spuugt hij alles onder. Dus toch elke keer een uurtje wakker voor voeden. Maar gelukkig maar één keer per nacht. Ts: ik zou ook eerder kijken naar warmer aankleden bijvoorbeeld? Misschien wordt hij wakker van de kou en bedenkt hij daarom dat hij ook honger heeft?
Je kan trouwens ook samen slapen zonder in hetzelfde bed te liggen. Het makkelijkste is een cosleeper, maar uit de meeste ledikantjes kan je één zijkant halen waardoor je alsnog zonder uit bed te klimmen bij je kindje kan.
Bedankt voor alle tips! Dat ie t te koud zou hebben gaat ook wel eens door mijn hoofd. Dit is wat ie aan heeft: Romper lange mouw Katoenen shirt lange mouw Katoenen broek Sokjes Slaapzak zonder mouw van 1.5 TOG Hij heeft wel koude handen als hij wakker wordt.
Ligt natuurlijk aan de temperatuur op je kamer of dat genoeg is. Hier nu een slaapzak met lange mouwen en een dubbele wollen deken eroverheen. Maar het is best fris in onze slaapkamer. Koude handjes is niet per se een teken dat ie het koud heeft. Temperatuur van zn nekje is de beste graadmeter. En ik herken je verhaal van het samen slapen Ik gebruik dus ook een cosleeper. Geen officiële, maar gewoon een ledikantje waarvan we 1 spijlenzijkant hebben vervangen door een plank tot bedhoogte. 's nachts ga ik dan zelf naar de baby toe. Ik lig dan met opgetrokken benen, half in mijn eigen bed, half in zijn bedje, te voeden. Als ie dan in slaap valt rol ik weer lekker terug met mn eigen dekbedje. (of ik val eerder in slaap dan hij en word anderhalf uur later - als ie het tijd vindt voor de volgende voeding- wakker, nog steeds half in zijn bed ) Zo vind ik het wel aardig vol te houden. Misschien ook wat voor jou?
Ja verder alles borst! Altijd een fles tussen 19-20 en de rest bv op verzoek. Warme slaapzak hielp hier dus ook heel goed.
Dan ga ik vandaag gewoon eens een dikkere slaapzak kopen. Eentje met mouwen. Ik heb gisteravondweer gekolft en daar een schepje Johannes broodpitmeel aan toegevoegd. Dat heeft ie om 23u op. Daardoor is hij wel maar 1 keer wakker geworden om 4:30u en daarna weer 7u. Heerlijk!!! Maar ik wil ook eens kijken wat een dikke slaapzak doet. Dus vanavond gewoon weer live voeden in combinatie met een warmere slaapzak en kijken hoe dat gaat. Bedankt voor alle tips!!