Ook al geen Zwarte Pieten meer op RTL.

Discussion in 'Films, televisie en nieuws' started by Novastar, Oct 24, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    Jun 16, 2016
    2,365
    2,962
    113
    Uiteindelijk gaat het er ook helemaal niet om ons, volwassenen, maar om de kinderen.

    Iemand al eens hun kind(eren) laten kiezen tussen de verschillende pieten?
    Dus ze afbeeldingen van Zwarte Piet, Roetveeg Piet, Anders gekleurde Pieten? En dan niks zeggen, kijken wat ze aanwijzen. Op alle scholen doen. En dan daaruit een conclusie trekken.
     
  2. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    Jun 2, 2013
    4,657
    2,872
    113
    Waar mijn huis woont
    Als eerste wil ik even verduidelijken dat ik niet bedoelde dat jij een probleem zou hebben met donkere mensen hoor.
    Wat ik bedoel is dat een donker persoon eenmaal donker is. Die huidskleur kan je niet veranderen net als die van alle andere huidskleuren. Omdat iemand al donker is, wordt iemand niet naar een karikatuur geschminkt(al weet ik dat dit wel ook gebeurt). Zij zijn dus gewoon als zich zelf, maar dan in de rol van Piet het hulpje van sinterklaas.

    Ik twijfel een beetje aan mijn mogelijkheid om op dit moment duidelijk over te brengen wat ik bedoel. Kan niet goed op woorden komen merk ik......!

    Wat ik nog wel wil zeggen is dat ik ZP in de huidige vorm sowieso niet snap met het roet en schoorsteen verhaal. Als kind ook al niet trouwens. Net zo als ik on mijn vorige post al aangaf.....ook al ga je rollebollen in een bak met roet, dan nog zie je er niet zo uit als de huidige ZP. Om nog maar niet te spreken over de kroes/krullen pruik en de schone kleding.
    Alleen daarom vind ik het nieuwe idee van roetvegen al beter. Pieten met verschillende huidskleuren zou ook een idee zijn als je naar de argumenten van de karikatuur kijkt.

    Ik hoop op een ander moment een betere reactie op die van jou in woorden te kunnen brengen.
     
  3. MyMiracle

    MyMiracle Fanatiek lid

    Jun 2, 2013
    4,657
    2,872
    113
    Waar mijn huis woont
    Ik heb mijn dochter niet laten kiezen en haar ook niet expres geconfronteerd met roetpiet om een reactie te krijgen.
    Toen ze roetpiet zag, was haar reactie 'hey die zwarte piet ziet er anders uit....hij is zeker net door de schoorsteen geweest'. De kleur pieten vond ze ook 'cool'.
    Bij haar lijkt het hele plaatje het belangrijkst te zijn. Sinterklaas, de kleding enz.
     
  4. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Maar waarom zouden ze er dan moeite mee hebben als iemand zich bruin schminkt en knecht speelt?
    Maar niet als iemand bruin is en knecht speelt?
    Diegene die al bruin is kan daar natuurlijk niets aan veranderen, maar zouden ze het willen veranderen?
    Schamen ze zich voor hun huidskleur?
     
  5. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    RTL weerspiegelt in elk geval niet de samenleving!
    Bijna alle intochten maken namelijk gewoon gebruik van Zwarte Pieten.
     
  6. blossom85

    blossom85 Fanatiek lid

    Jan 4, 2013
    4,621
    1,576
    113
    Female
    het oosten
    Ik lees steeds...de kenmerken van eventuele slavernij zijn al jaren weg. Over welke kenmerken hebben we het dan?
    Volgensmij snappen sommigen niet dat zp nog steeds een typisch blackface karikatuur is en dat daar het probleem ligt.

    RTL heeft dit heel goed opgepakt en hier een passende oplossing voor gevonden. Hierdoor kan dus iedereen piet zijn. ik snap niet dat dat zo lastig is om te begrijpen.
    Ook de liedjes hoeven niet aangepast waar veel mensen zo bang voor waren.
     
  7. Abri

    Abri VIP lid

    Jun 16, 2010
    12,423
    3
    38
    Volgens mij snappen velen juist niet dat blackface hier niets mee te maken heeft. Dat er bepaalde overeenkomsten zijn, dat ontken ik niet, maar Zwarte Piet is geen blackface karikatuur.
     
  8. Abri

    Abri VIP lid

    Jun 16, 2010
    12,423
    3
    38
    Hier gelukkig zelfs alleen maar gewone Zwarte Pieten :)
     
  9. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Het gaat er om dat er constant aanpassingen gedaan worden en dat het zo bezig blijft.
    En dat de tegenstanders van zwarte piet hem graag helemaal niet meer willen zien, ook niet als de typische kenmerken van slavernij (oorbellen, rode lippen etc.) verdwijnen en zwarte piet gewoon alleen maar bruin/zwart geschminkt is.
     
  10. blossom85

    blossom85 Fanatiek lid

    Jan 4, 2013
    4,621
    1,576
    113
    Female
    het oosten
    Dan zien we dat toch echt anders. Ik vind helemaal niet dat er constant aanpassingen zijn geweest. De zwarte piet van vandaag vind ik er nog net zo uitzien als een paar jaar geleden.
    Ik vind wat rtl nu doet eigenlijk de eerste serieuze aanpassing.
     
  11. Rainbow6

    Rainbow6 Lid

    Oct 15, 2016
    10
    0
    1
    Nailstyliste
    Rdam
    Ik ben blij dat het wordt aangepast , ik heb namelijk wel een zoon die elk jaar zwarte piet wordt genoemd vanwege zijn kleur !! En ik las ergens dat iemand aangaf dat het feest in Suriname ook wordt gevierd? Dat klopt dus totaal niet wij noemen het niet eens sinterklaas meer ,maar kinderdag voor mij hoeft het feest niet weg maar om te roepen dat mensen zeuren vindt ik heel kortzichtig is toch een kinderfeest?? Nou zolang die de verandering niet erg vinden waarom de volwassen wel? Het ligt er maar net aan waar je woont en of diegene zich durf te uiten zonder uitgescholden te worden , maar er zijn er genoeg die er mee geconfronteerd worden wanneer hun kinderen thuis komen en vragen stellen waarom juist hun met een kleurtje als zwarte piet worden bestempeld .Nogmaals het feest hoeft voor mij niet weg of te veel aangepast te worden maar deze kleine verandering stel ik zeer op prijs , het belangrijkste is dat kinderen kunnen genieten van hun snoep en kadotjes, en dat kunnen ze gelukkig nog steeds!!
     
  12. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Het gaat er toch niet om om wat waar wanneer is aangepast.
    Het gaat er om dat deze discussies al jaren bezig zijn en dat dit ook zo zal blijven totdat zwarte piet compleet uit beeld verdwijnt.
     
  13. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    En wat is er mis met zwarte piet of het kleurtje van je zoon?
    Je kunt toch ook gewoon uitleggen dat zwarte piet ook bruin is net als jullie en dat zwarte piet een ontzettende leuke kindervriend is en het juist een compliment is als mensen vinden dat je op hem lijkt.
    Ik snap het probleem niet.

    En nu we toch in een discussie zaten wil ik graag een vraag aan je stellen als het mag omdat dit onderwerp jouw en je omgeving treft.
    Jouw zoontje komt thuis met de vraag of opmerking waarom hij op zwarte piet lijkt.
    Daar is nu 1 reden voor, zijn huidskleur.
    Hij is donker, zwarte piet is donker.
    Stel nu dat pieten bedekt worden met roetvegen, en net als op de foto die nu rond gaat er ook donkere pieten met roetvegen zijn.
    En jouw zoontje wordt nog steeds vergeleken met die donkere pieten, is het dan opeens minder erg om vergeleken te worden met een piet?
     
  14. tuc

    tuc Niet meer actief

    Ik werd het hele jaar door smurf en kabouter genoemd en die doen we ook niet weg. Beter is je kind leren voor zichzelf op te komen en voldoende zelfvertrouwen geven om met zulke opmerkingen om te gaan...ik heb er veel van geleerd iig.
     
  15. Rainbow6

    Rainbow6 Lid

    Oct 15, 2016
    10
    0
    1
    Nailstyliste
    Rdam
    Niekepiek , nee dat probleem zal je inderdaad niet snappen want je houdt je sterk vast aan de "zwarte piet" een huilend kind wat gepest wordt om zijn huidskleur uitleggen dat het een kinder vriend is ? Is voor jouw makkelijker gezegd dan gedaan !! En als het als compliment opgevangen moet worden , moet het ook zo bedoeld zijn wanneer kinderen worden gepest en zich daar bij ongemakkelijk voelen moet ik als moeder uitleggen dat , dat in feiten een compliment is ??? Nou duidelijk iemand die zich niet kan verplaatsen in een ander 😒 Ik ga de discussie ook niet aan met jouw of de rest die vind dat zwarte Piet moet blijven zoals hoe hij is 😊Heb mijn mening geven erover en ben BLIJ met de verandering !!!
     
  16. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Ik hou me niet sterk vast aan zwarte piet, van mij mag hij per direct aangepast worden in roetveegpiet, zoiets kan ik verantwoorden aan mijn kinderen en met flink wat roetvegen blijven de pieten hopelijk onherkenbaar.
    Ik kan me er alleen gewoon niets bij voorstellen dat mensen zich gekwetst voelen door een zwarte piet, het is een kindervriend en doet geen vlieg kwaad.
    Het is heel vervelend als jouw zoon gepest wordt met zijn huidskleur, dat zal ik nooit goed praten.
    Echter zou ik inderdaad als moeder zijnde proberen uit te leggen aan mijn kinderen dat het helemaal niet erg is om een donker kleurtje te hebben, dat het juist prachtig is.
    Dat zwarte piet ook een donker kleurtje heeft en dat hij ook prachtig is, een lieve kindervriend die cadeautjes uitdeelt en dat het juist een compliment is om met hem vergeleken te worden.
    Kinderen met rood haar worden ook vaak gepest vanwege hun haar, zij zullen ook regelmatig pippilangkous worden genoemd.
    Ga je daar dan als ouder negatief in mee?
    Ik niet, ik zou er juist een positieve draai aan geven en lekker met mijn kind vol trots pippilangkous gaan kijken en hen de hemel in prijzen vanwege die prachtige haarkleur.
    Het is maar net hoe je er zelf mee omgaat en wat je er van maakt, dat breng je over op je kinderen.
     
  17. Rainbow6

    Rainbow6 Lid

    Oct 15, 2016
    10
    0
    1
    Nailstyliste
    Rdam
    Niemand vind het erg om donker te zijn ,ik niet en zeker me kinderen niet ( ben zeer trots op mijn roots !!😊 ) en daar gaat het ook niet over !!! En ik denk dat jij dat ook heel goed weet niekepiek!! En misschien is het voor jouw een compliment om als knecht vergeleken te worden maar ik niet !! En ik laat het daarbij want het is altijd een eindeloze discussie prettige middag verder
     
  18. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Als het dus niet om de huidskleur draait wat is er dan mis met een knecht?
    Ik denk dat alle kinderen graag knechtje van Sinterklaas willen zijn.
    Mijn kinderen trekken volgende week gewoon hun pietenpakje aan hoor.
    Fijne middag!
     
  19. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Ik vraag me af of je expres zo doet niek?
     
  20. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Wat doe ik expres?:(
     

Share This Page