Sinterklaasjournaal 2016

Discussie in 'Films, televisie en nieuws' gestart door bosi333, 9 nov 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Abri

    Abri VIP lid

    16 jun 2010
    12.423
    3
    38
    Dat snap je toch wel Niekepiek: blanke mensen worden nooit gediscrimineerd of belachelijk gemaakt, die discrimineren alleen zelf ;) ;)
     
  2. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Met alle respect, maar ik krijg het idee dat jij jouw herinneringen van hoe jouw kindertijd was met sinterklaasfeest projecteert op je eigen kinderen. Laat je kinderen alsjeblieft het feest beleven op hun eigen manier en niet op jouw manier. Maak er een feest van met jullie eigen tradities thuis. Dan maar niet met traditionele pieten, maar met roetveegpieten. De hoofdrolspelers in het sint-verhaal kunnen nu eenmaal een ander uiterlijk krijgen. Mickey Mouse ziet er ook niet meer hetzelfde uit als 50 jaar geleden.
     
  3. Victoria30

    Victoria30 Fanatiek lid

    1 nov 2016
    2.082
    320
    83
    Vrouw
    Als blanke nooit gediscrimineerd? Wth er word op zo ontzettend veel vlakken gediscrimineerd echt niet alleen op afkomst.

    En omdat sommige er raar mee om gaan moet het maar weg? Met zo een reden mag elk geloof dat extremisten kent of waar sommige rare dingen hebben uitgevreten ook wel weg. Slaat echt nergens op.
     
  4. Be Happy

    Be Happy Niet meer actief

    Iets met appels en peren?

    Of nee...Dat is ook zo! Mickey Mouse was ook veranderd onder invloed van een kleine groep welke niks had met Mickey Mouse, maar hem wel graag wilde veranderen. Wat men vervolgens ook deed terwijl de meerderheid daarop tegen was. Want zo gaat dat nou eenmaal in een democratie. Dingen veranderen. Ten behoeve van een kleine groep. Ten koste van de meerderheid.
    Zo zit het toch?
     
  5. Marnatman

    Marnatman Fanatiek lid

    17 jun 2010
    2.382
    206
    63
    Man
    Bedrijfsleider
    In Grunn
    Ligt het nu aan mij of staat er haast geen mens langs de kant te kijken? Normaal staat het (mag ik het woord nog gebruiken) zwart van de mensen en nu kan je als je wilt gewoon vooraan staan.
     
  6. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Ik zou er ook niet gaan staan met mijn kinderen.
     
  7. Niekepiek

    Niekepiek Niet meer actief

    Nou inderdaad, hoe verknipt is dat.
     
  8. MamaChantal

    MamaChantal VIP lid

    14 okt 2010
    16.541
    3.057
    113
    Idd viel mij ook al op.. ik zou ook thuis blijven.
     
  9. Logan

    Logan Niet meer actief

    Ik was er ook niet heen gegaan hoor. Veel te bang dat er wat zou gebeuren.
     
  10. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Hoezo appel en peren? Sint en piet zijn fictieve figuren, net als Mickey Mouse. Hoe kom je er trouwens bij dat Mickey veranderd is wegens een kleine groep die op het uiterlijk tegen was van de muis? Kan dat nergens herleiden. Of ben je in de war met Sjors en Sjimmie?
    Snap niet dat de meerderheid, zogenaamde ontwikkelde mensen, wil dat een kleine groep zich gediscrimineerd blijft voelen. Want zo is het toch?
     
  11. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.812
    4.050
    113
    Er lopen ook bijna net zoveel politieagenten mee als pieten. Te erg voor woorden is dit.
     
  12. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    16 jun 2016
    2.365
    2.962
    113
    #192 Kukido, 12 nov 2016
    Laatst bewerkt: 12 nov 2016
    Hier vonden de kinderen het erg leuk. De gekleurde pieten vonden ze maar nep.

    Maar de witte, zwarte en schoorsteen-pieten gingen er allemaal in als zoete koek. De witte pieten werden bestempelt als nieuwe pieten.

    Ik vind het klaar zo, blanke, zwarte en vanalles wat er tussenin zit, lekker zo laten voortaan.

    Tenslotte gaat het erom wat de kinderen ervan vinden.
     
  13. In your eyes

    In your eyes Niet meer actief

    #193 In your eyes, 12 nov 2016
    Laatst bewerkt door een moderator: 12 nov 2016
    Maar dat is gewoonweg niet waar. Er is geen enkele generatie die op precies dezelfde manier als hun ouders sinterklaas gevierd heeft. Wij zijn de eerste generatie die zijn opgegroeid met het uitbundige uiterlijk van piet (oorringen, lippenstift etc). Onze ouders zijn de eerste die zijn opgegroeid met een vriendelijke piet in plaats van een piet die angst aan jaagt (roe, in de zak naar spanje). Onze opa's en oma's zijn opgegroeid met (blanke) Spaanse edellieden en een of maximaal een paar zwarte pieten.
    Het feest evolueert al eeuwen, en onze voorouders zijn daar ook in mee gegaan.
     
  14. Harperhazel

    Harperhazel Niet meer actief

    Jongens echt waar gáát dit over. Maar roepen dat de tegenstanders zo slecht zijn maar ondertussen lees ik hier dingen waar ik echt van denk :)
     
  15. Carino

    Carino Fanatiek lid

    2 feb 2011
    4.277
    0
    36
    Ik denk dat het velen hier zal verbazen hoe vaak mensen met donkere huidskleur anders behandeld worden.

    Ik had hier een tijdje geleden een gesprek over met mijn zwager, een man met hele donkere huidskleur, chef bij de politie. Je wilt niet weten wat er al binnen het politiekorps allemaal gebeurt.

    Ontkennen dat er mensen zich onprettig voelen bij zware piet, is gewoon naïef. Er is een groep die er om gaat rellen (vreselijk en dom volk) maar er is ook een groep die het liever anders ziet. Wie ben ik om dat te ontkennen?
     
  16. femkes

    femkes VIP lid

    24 jul 2007
    9.088
    10.382
    113
    Democratie is meer dan de meerderheid beslist. In een democratie hoor je ook rekening te houden met minderheden, soms zelfs tegen de wens van de meerderheid in. Anders heb je alleen democratie in de vorm van 2 wolven en 1 schaap die beslissen wat het avondeten wordt. Lijkt me niet wenselijk.
     
  17. Butchke

    Butchke Niet meer actief

    En kan iemand het dan goed praten waarom de anti zwarte pieten demonstranten dan vandaag op illegale wijze en zonder officiële vooraankondiging bij de gemeente, wilden demonstreren tijdens de intocht in Maasluis? Zie rtl nieuws!

    Waarom niet ook gewoon de regels volgen zoals de pro zwarte pieten demonstranten ? Zij kregen keurig een plaats aangewezen langs de route....
     
  18. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Dat valt niet goed te praten, ze moeten zoch gewoon aan de regels houden.
     
  19. EdN

    EdN VIP lid

    27 mei 2011
    8.828
    3.623
    113
    Evolueren gaat vanzelf, onder invloed van de tijd en veranderende inzichten. Op een gegeven moment is er kritieke massa en verschuiven dingen. Dat is nu gewoon niet zo. Er wordt nu een verandering opgelegd door het Sinterklaasjournaal, terwijl 'de maatschappij' daar helemaal niet in meerderheid voor is. Als zij niet wisten hoe om te gaan met de kritiek van een kleine groep, dan had men er mee moeten kappen. Maar niet je positie van 'gezaghebbend' sintprogramma misbruiken om je wil aan anderen op te leggen en een evolutie te creëren.
     
  20. Juud78

    Juud78 Actief lid

    5 okt 2009
    385
    272
    63
    Noord-Holland
    Ik vond het een mooie oplossing vandaag. Zwarte pieten, roetveegpieten en witte pieten. Ik heb vanalles gezien en in mijn ogen past het zo. Ik hoop dat het hiermee klaar is. Dat iedereen nu tevreden is.

    Ik ben trouwens verbaasd dat mijn zoontje niet opkijkt van de niet-zwarte pieten. Echt hij gaat er gewoon in mee, het lijkt hem niet op te vallen. Terwijl.hij toch veel vragen stelt over Sinterklaas (hoe kan sint al die cadeaus kopen? Gaat sint nooit dood? Kan ik later ook piet worden? Waarom komt Sint niet in andere landen?)

    Ik heb ook het idee dat zo'n feest toch wel verandert. Ik was vroeger echt nog bang meegenomen te worden naar Spanje. Dat speelt nu gelukkig al geen rol meer. Waarschijnlijk was Piet sowieso wel veranderd, maar het gaat nu sneller. En het is niet onopgemerkt. De felheid van de discussie verbaasd me, de felheid van beide kampen.
     

Deel Deze Pagina