Koorts of geen koorts?

Discussie in 'De lounge' gestart door liefwolkje, 12 nov 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. liefwolkje

    liefwolkje Actief lid

    1 nov 2016
    402
    359
    63
    Ik had even een vraagje. Ik wilde meten of ik koorts heb. Bij de eerste meting gaf hij 38.6 en 39 aan met oorthermometer 1. Voor de zekerheid heb ik nogmaals gemeten en gaf hij ineens 36.5 en 37 aan... Een verschil van maarliefst 2 graden. Nogmaals gemeten en nu ineens 37.6 en 38. Nog een keer gemeten en weer heel verschillend. Toen heb ik met een andere oorthermometer gemeten en die gaf 38.6 en 39.1 aan. Ongeveer hetzelfde als de eerste meting van nummer 1. Nog 2x gemeten met deze oorthermometer en de waarden waren nagenoeg gelijk aan de eerste meting. Oftewel met oorthermometer 2 had ik 3x dezelfde temperatuur en met oorthermometer 1 telkens een andere temperatuur.

    Nu gaat het mij er niet zo zeer om of ik koorts heb hoor, maar de eerste oorthermometer heb ik pas nieuw gekocht omdat de oude (nummer 2) het vaak niet deed. Zou het misschien aan de batterijen liggen dat de eerste zo raar doet?
     
  2. Mop81

    Mop81 Fanatiek lid

    9 nov 2013
    4.130
    2.517
    113
    Vrouw
    Amsterdam
    Klinkt niet erg betrouwbaar..
    Inheb een keer een thermometer gehad die je op je voorhoofd moest richten. Sloeg ook nergens op en klopte van geen kant.
    Toch maar weer de gewone gebruikt. Onder de tong en dan 0,5 erbij optellen.
     
  3. nijntje11

    nijntje11 Fanatiek lid

    16 nov 2009
    3.000
    10
    38
    noord-brabant
    De meeste goedkopere varianten van de oorthermometer zijn erg onbetrouwbaar!
    Ik zou het ook met een gewone meten.
     
  4. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.973
    15.606
    113
    Nabij Utrecht
    Om deze reden temp ik altijd rectaal.
    Je hoeft een oorthermometer maar een mm in de verkeerde hoek te houden en de waarde is niet meer betrouwbaar.

    Rectaal is nog altijd de meest betrouwbare methode.

    Dus als je die in huis hebt, zou ik daar even mee meten.
     
  5. Kukido

    Kukido Fanatiek lid

    16 jun 2016
    2.365
    2.962
    113
    Hoe voel je je?

    Daar kun je i.c.m. de metingen wel uit opmaken of je koorts hebt of niet.
     
  6. jupke

    jupke Niet meer actief

    Rectaal zou ik dan toch ook weer niet doen :)

    Het is de meest betrouwbare methode maar ook de meest vervelende.

    Daarbij is het totasl niet belangrijk of de temperatuur nou 38 of 39 is. Koorts is koorts.
     
  7. liefwolkje

    liefwolkje Actief lid

    1 nov 2016
    402
    359
    63
    Ik voel me wel ziek, ben normaal ook nooit ziek dus ik merk het wel als ik echt ziek ben.

    Rectale thermometer heb ik niet, ga ik denk ik wel in huis halen want deze dingen werken niet echt.
     
  8. RoGiJuLi

    RoGiJuLi VIP lid

    15 apr 2011
    54.973
    15.606
    113
    Nabij Utrecht
    Vervelend?? Nee ik vind rectaal meten totaal niet vervelend. Maar komt wellicht omdat ik jarenlang dagelijks tempte ivm kinderwens.

    En 38 is bij een volwassene verhoging, geen koorts.
     
  9. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Oorthermometer is idd bagger.
     
  10. pandavliegen

    pandavliegen Fanatiek lid

    17 jan 2014
    3.675
    80
    48
    Mars
    Zou inderdaad een rectale halen. Je voelt er niks van, makkelijk om te doen en heel betrouwbaar. Maar als je je ziek voelt, lekker rustig aan doen en veel beterschap!
     
  11. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Rectaal is echt niet vervelend hoor, dat voel je helemaal niet. Als je een snelle hebt, is het echt zo gepiept!
     

  12. 38 is koorts, ook bij volwassenen ;)
     
  13. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.494
    13.964
    113
    Vrouw
    Nee 38 is verhoging, zowel bij volwassenen en kinderen. Vanaf 38.5 en hoger spreek je van koorts, 37.5 tot en met 38.4 is verhoging.
    Zo bellen mensen regelmatig dat ze koorts hebben terwijl ze dan 37.8 ofzo hebben, dat is dus geen koorts!

    Wat betreft ts, een oorthermometer is onbetrouwbaar omdat deze goed ten opzichte van het trommelvlies geplaatst moet worden, doe je dit niet goed dan krijg je al een heel ander waarde. Daarom wordt een rectale thermometer aangeraden, deze is het meest betrouwbaar.
     
  14. Mien30

    Mien30 Fanatiek lid

    6 jul 2015
    1.714
    468
    83
    Vrouw
    Rectaal is helemaal niet vervelend, gewoon ontspannen!
    En idd vanaf 38 is verhoging en vanaf 38,5 is koorts.
     
  15. jupke

    jupke Niet meer actief

    Ik ben doktersassistente. Volgens onze nhg standaard is 374-37.9 verhoging. Alles daarboven is koorts.

    Maar goed. Doet er niet toe en ook niet de vraag van TS. :)
     
  16. hardlopertje

    hardlopertje Bekend lid

    9 jul 2012
    853
    28
    28
    Ergens op de aardbol
    Grappig dat het overal zo anders is. Onze huisarts zegt ook dat bij volwassen bij 38.5 of hoger koorts hebben.
     
  17. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    Maar dat ligt toch ook aan je lichaamstemp? Ik heb bijv een normale temp van 36,5.
    Ik voelde me pas niet lekker, echt van die typische griepklachten en ging dus tempen en was 37.8 ofzo. Maar dan is dat voor mij gewoon koorts.
    Officieel misschien niet, maar ik weet dan al dat ik ziek word zeg maar.
     
  18. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Meten jullie bij baby's ook rectaal? Ik kwam ooit met mijn dochter van toen 2 maandjes op de huisartsenpost, ze had met mijn drie rectale thermometers een temperatuur van 39 graden (dat was de meting van alledrie, geen enkel verschil dus), maar de arts daar deed een meting met een oorthermometer en die gaf 36,8 aan; enorm verschil dus! Ik wees hem erop dat rectaal nauwkeuriger was, zeker bij jonge kindjes, hij vond dat onzin. Geen koorts, dus we werden weer naar huis gestuurd. Ik vond dat zooo raar, dus daarom vraag ik het even ;)
     
  19. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.494
    13.964
    113
    Vrouw
    Wij meten juist bij baby's rectaal! Ik citeer de nhg (protocol voor huisartsen):

    "Bij kinderen jonger dan drie maanden dient de temperatuurmeting rectaal te geschieden."

    Dus een eventuele volgende keer op je strepen gaan staan!
     
  20. Zonder een discussie te willen voeren vind ik het toch wel gek dat er standaarden zijn die zeggen dat 38.0 - 38.5 geen koorts is.



    Natuurlijk is niet iedere temperatuur gelijk maar er zijn altijd richtlijnen;)

    En rectaal is het betrouwbaarste.
     

Deel Deze Pagina