Hoi clubleden, Ik ben morgen 18 weken zwanger (zondag). Ik heb al ontzettend lang last van de kriebel hoest, minimaal wel een week nu. Ik drink melk met honing, hapjes honing van een lepel en heb "tijmsiroop" gekregen van de apotheek, volgens mij van 't merk "daro". Maar ik kom er maar niet vanaf. Ik heb astma dus krijg 't zo benauwd van 't hoesten (als ik weer een hoestaanval heb). En m'n bekkenbodemspier zijn slap, (in behandeling bij de fysio), waardoor ik elke keer met 't hoesten scheutjes in m'n broek plas (!) !!!! Hoesten is voor mij dus niet helemaal goed, want hierdoor wordt m'n bekkenbodem nog slapper.. Ik had de huisarts gebeld of ik iets kon krijgen voor de hoest, maar mocht dus helemaal niks hebben van ze in de zwangerschap, toen moest ik dus naar de apotheek en heb ik de tijmsiroop gekregen, inmiddels 3 dagen al aan dat spul en 't helpt voor geen cent, heb 't idee dat 't alleen maar erger wordt! Krijg ook zo'n pijn in m'n buik erdoor! Ps. Oja, ook nog zoute drop geprobeerd, keelsnoepjes (van die oranje in 't papiertje weet je wel?) NIKS MAAR DAN OOK NIKS HELPT!! Ik kom er niet vanaf.. wat nu ?? Werkelijk alles geprobeerd. HELP! Iemand tips?
Herkenbaar.. heb bronchitis en zit er al 1,5 week mee. Thijmsiroop hielp mij ook niet. Ik heb nu broomhexine en dat maakt het wel veel minder benauwd. Maar ik heb niet alleen kriebelhoest, maar ook vastzittende hoest. Ik drink trouwens heet water met citroen en honing, dat zuivert en verzacht ook wel. Beterschap en goed uitzieken!
Volgens mij mag je ook noscapine trouwens, dat is echt voor kriebel hoest. Misschien nog even weer langs de apotheek?
Dit is echt een grootmoeders "middeltje" maar hier hielp het wel.. Een suikerklontje sabbelen... Wel extra goed je tanden poetsen!! En tussendoor spoelen met een fluoride spoelmiddel want het is natuurlijk niet heel best voor je gebit
Herkenbaar. Hier een tweeling van 33 weken in m'n buik en enorme aan het hoesten. Melk kan je juist beter niet drinken nu volgens mij. Ik heb een hoest drank van vsm Maar dje helpt ook niets. En het hoesten doet zo'n pijn aan m'n dikke baby buik. Helaas. Hopelijk duurt het niet te lang.
Hier ook verschrikkelijk lopen hoesten. Mocht van de huisarts noscapect tabletjes gebruiken en ben er nu eindelijk bijna helemaal vanaf
Ik snap dat de baby voor gaat e.d. maar het moet toch niet zo zijn dat ik 2 a 3 weken straks , of langer, aan het hoesten ben? Dat 't pijn doet aan m'n buik en m'n bekkenbodem nog slechter wordt en ik straks helemaal met alles in m'n broek plas?? Er moet toch wel iets zijn???
Hier ook enorme kriebelhoest gehad. Zo erg dat ik zelfs over mijn nek ervan ging en 's nachts maximaal 2,5 uur sliep door het hoesten Van de huisarts kreeg ik noscapine (mag gewoon tijdens de zwangerschap en kan je ook bij de drogist kopen). " Apotheek.nl zegt dit: Mag ik dit medicijn gebruiken als ik zwanger ben, wil worden of borstvoeding geef? Zwangerschap In de normale dosering kunt u dit medicijn veilig gebruiken. Noscapine wordt al jarenlang gebruikt door zwangere vrouwen, zonder nadelige gevolgen voor het kind." Maar helaas werkte dat totaal niet bij mij. Uiteindelijk de Gyn gebeld en die schreef mij een lage dosis codeine voor welke ik 4x per dag mocht nemen en bij voorkeur zo kort mogelijk. Uiteindelijk heb ik dat 1 dag 3x genomen en toen nog een dag of 3 alleen voor het slapen gaan waardoor de boel weer een beetje kalmeerde. Succes ermee!
Mijn huisarts was stellig dat ik absoluut NIKS met codaïne mocht hebben. En wat stom dst iedereen en de bijsluiter zegt dat ik noscopine miet mag hebben... Ben ik lekker mee dan, en nu??
Toch nog maar even je huisarts bellen misschien? Er zijn genoeg tips hierboven gegeven maar je geeft zelf al aan dat je veel niet mag van de huisarts etc.
Je kan altijd even aan de huisarts vragen of hij de dienstdoende gyn in het ziekenhuis wil bellen. Die kan hem precies vertellen wat je wel en niet mag
Klopt omdat ik de huisarts gebeld heb en die heeft stellig gezegd dat ik NIKS mag! Dus dan heeft t geen zin om weer te bellen,hij is er stellig van. En behalve de noscopine, heb ik alles al geprobeerd wat hierboven staat
Ik zit niet bij een gynaecoloog in een ziekenhuis, ik zit gewoon bij de verloskundige. Die staat bij ons los van de huisarts.
Althea hoestsiroop op homeopathische basis. Te verkrijgen bij betere gezondheidswinkel was hier een goede oplossing. Hielp beter dan de overige toegestane middelen. Wat ook goede verlichting geeft ook op de benauwdheid is een uitje snijden in kleine stukjes en bestrooien met suiker en dit doorroeren. Dan 2 uurtjes in de koelkast en wanneer nodig een hapje. Niet lekker maar opent neus en longen en verzacht de kriebel. In ieder geval sterkte ik was blij toen ik ervan af was. Erg vervelend.