Vorig jr hadden wij een bruiloft waar ze een aparte kinderhoek hadden gemaakt, een nanny en zij zat savonds ook bij de babyfoons. Echt ideaal! Top geregeld......
Serieus? Mijn vriendinnen zijn allemaal mijn vriendinnen, niet van mijn kinderen. Ik zie in ieder geval mijn kinderen als individuen, niet als een 'verlengde ik'. On topic. Oppas regelen en gaan Ik begrijp het helemaal als mensen op hun trouwdag geen kinderen erbij willen hebben. Net zoals ze ze er wel bij willen hebben trouwens, allebei hun keuzes. Ik snap ook echt niet dat mensen hier aanstoot aan nemen..
Dan kijk ik mijn beste vriendin aan en bedank haar! Zoo geen zin om de hele dag achter mijn kinderen aan te vangen! Ik zou zelf ook alleen mijn eigen kinderen en nichtje en neefje er bij willen. Niet de kinderen van vrienden etc.
De meeste mannen houden het nog wel vol om 1,5 stil te zijn en te zitten, en pas om 19:30 te eten, en geen aandacht te vragen voor henzelf door te huilen omdat ze willen spelen, poepbroeken enz. (Ok, uitzonderingen daargelaten) Bij de meeste kinderen, zulken wel moeite hebben om 1,5 uur stil te zijn, pas om 19:30 te eten, gaan huilen bij poepbroeken of als ze liever willen spelen ipv in het gareel te zitten. (En ook hier zijn vast uitzonderingen!) Daarom hebben wij geen kinderen uitgenodigd en wel mannen
Ik zou zoontje uit mezelf waarschijnlijk al niet meenemen of het moet echt gericht zijn op kinderen zoals Aszz zegt. Wij hadden de kaarten geadresseerd aan onze vrienden, niet aan de familie die of die en alleen de kinderen van de naaste familie waren erbij en het pasgeboren dochtertje van vrienden. Het ging bij ons om de ceremonie van 3 kwartier en een receptiefeestje van 1.5 uur, daarna gingen we met de familie eten. Toen onze buren gingen trouwen vroeg ik of zoontje, toen 1 jaar, mee mocht naar de ceremonie en dat vonden ze prima. Ik had rozijntjes mee en hij gedroeg zich voorbeeldig, tot het ja-woord...toen riep hij vrij hard 'nee'
Tsja ik heb niet eens een oppas... dus als ze zou willen dat ik kom is dat met kinderen... En rondrennende en gillende kinderen tijdens de ceremonie...? ( waarom moet dat 1,5 uur duren?)Mijn oudste zat bij een bruiloft een half jaar geleden gewoon netjes op een stoel hoor.. En als je kinderen hebt die zich niet netjes genoeg kunnen gedragen dan weet je dat van te voren lijkt mij en regel je daar dan toch gewoon vanuit jezelf wat voor..? Maar het feit dat er van te voren al gelijk gezegd word dat kinderen niet welkom zijn... nee dan zou ik ook afhaken
Wauw wat een hoop reacties! Ik zal het even wat verder toelichten. Mijn kinderen zijn rond die tijd 2 jaar en de jongste 2 maandjes oud. En ik wist eigenlijk gewoon niet wat ik er van moest vinden. Ik had er niet echt een mening over denk ik. Ik had het me allemaal ingebeeld met de kids erbij (in de kerk) en daarna misschien alleen de oudste mee of helemaal niet maar ik vind de ceremonie in de kerk zo'n levensgebeurtenis waar iedereen bij hoort, jong en oud. Maar ik begrijp het ook dat het bruidspaar het anders wenst. Kan inderdaad niet ontkennen dat ik het wel wat jammer vind maar het is hun wens. Ze hebben ook een nichtje, weet niet of die er wel of niet bij mag zijn. De reden is overigens vanwege de kosten.
Bij mijn zusje was de oudste een half jaar, die hebben we na het maken van de foto's naar de oppas gebracht. Bij mijn schoonzusje was hij ruim een jaar. Hij mocht mee, maar we kwamen in de knoei met zijn slaap. Ook huwelijk op verschillende locaties (thuis verzamelen, trouwen in stadhuis, kerk ergens anders, koffie en eten in zaal, feest in zaal ander dorp). uiteindelijk heb ik de kerkdienst in de auto gezeten met een slapende dreumes.. Het was de enige optie, hij kon niet mee ivm wakker worden door het zingen en dan gehuil.. Achteraf had ik hem misschien ook liever (een deel van de dag) naar de oppas gebracht. Mijn schoonzus heeft helemaal geen last gehad van de kleine, maar ik werd er wel door beperkt. Mijn man was ceremoniemeester, dus ik mocht alles doen..
Ik denk dat jou vrienden zich dan afvragen hoe goede vriendin jij bent.. Je kan toch wel een dagje zonder je kinderen. Het heeft niets te maken met of ze gek zijn op je kinderen of niet. Mijn vriendinnen zijn gek op mijn zoontje, maar toen een vriendin vertelde dat alleen wij uitgenodigd waren, begreep ik dat volkomen. Ik ben de dag voor hun bruiloft even met hem naar hun toe gegaan. Met een roosje en een mooie tekening. Dat vond ze helemaal geweldig. Dat roosje heeft de hele dag op hun trouwlocatie gestaan, super mooi gebaar van haar. Zoontje heeft het geweldig gehad bij opa en oma en papa en mama hebben ook een heerlijke dag gehad. Zonder dat mama weg moest lopen omdat de kleine aan het huilen was of dat de kleine een uur lang stil moest zijn. Wat niet te doen is voor die kleine kids! In september ook bruiloft gehad van mijn vriends neefje en die wilden graag dat ons zoontje er wel bij was. Ze hadden wat te spelen geregeld en hadden tijdens het eten even een dansmomentje voor ons zoontje en zijn nicht geregeld. Daarna zijn ze opgehaald. Hij heeft zich goed gedragen, maar het ging in dit geval dan ook maar om 2 kinderen van 2 en 4. Hij riep alleen heel hard 'NEE' toen de bruidegom zijn ja-woord moest geven. Dat zal hij nog lang horen .
Je kunt toch je kids bij opvang brengen of andere oma/tante/buurvrouw/vriendin en dan als de baby er al is deze in een draagdoek meenemen? Of zomaar alleen (met baby) naar de ceremonie of het diner gaan? Heh je iig interessere getoond. Pasgeboren baby heb je nog het minst werk aan. Bij echt goede vrienden zou ik dit overleggen en doen. Nu bij voorbaat al afzeggen vind ik niet netjes terwijl er nog niets zeker is en er nog wel opties zijn.
Dat geloof ik niet, haha sorry. Een kindje van 2 kost ze nauwelijks iets. Glaasje ranja, zakje chips en bord met patat.. Op je hele trouwdag kan die 10 euro er ook nog wel bij, denk ik dan maar zo. En jullie baby kost natuurlijk helemaal niets . Snap dat je het je hebt voorgesteld.. Maar kindjes kunnen ook huilen en slecht te pas zijn die dag.. Dan zit jij buiten de kerk en mis je huwelijksceremonie van je beste vriendin.. Ik denk dat je daar eeuwig spijt van zult hebben. Je hebt vast nog even de tijd om aan het idee zonder kindjes te wennen en probeer anders een ander momentje met je beste vriendin met de kindjes te maken. Zoals ik net hierboven beschreef van het roosje wat mijn zoontje aan de bruid heeft gegeven destijds.
Ik zou zonder kinderen gaan, zeker kleine kinderen! Die willen niet saai stil zitten bij een ceremonie, die praten bewegen huilen misschien, hebben honger dorst etc. Dan zou ik er zelf ook niet van kunnen genieten. Helemaal bij goede vrienden is mijn mening dat ze je prima kunnen vragen om je kinderen elders onder te brengen. Het is hun moment, zij moeten ervan kunnen genieten, en een mooie dag kunnen beleven.
Wij zijn dit jaar getrouwd. Mijn beste vriendin die ook getuige was heeft een dochter die toen nog net geen 1 was, die heeft ze uit zichzelf thuisgelaten bij oppas. Van ons had ze er bij mogen zijn. Voor de rest kwamen er nog 5 neefjes en nichtjes waarvan 3 onder de 5. Wij hebben helemaal geen problemen er mee gehad en ze hebben heerlijk gespeeld met de familieleden. Onze zoon was toen 4,5 en heeft het bewust meegemaakt. Hij voelde zich heel speciaal zo verkleed voor de bruiloft en hij werd door een hele leuke ambtenaar er ook echt bij betrokken. Hij mocht ons met een ambtenaar hamer tot man en vrouw slaan, hij bracht de ringen en hij mocht ook een "handtekening " in ons trouwboekje zetten inde vorm van een handafdruk met vingerverf. Hij heeft zo genoten van de dag. Opa's en oma's en andere familie hebben hem de hele tijd beziggehouden zodat wij ons met de rest van de gasten konden bezighouden. Ook hij stond dus in het middelpunt, is geen moment vervelend geweest om heel eerlijk te zijn. Hij was op 6 uur al wakker (logeerde wel bij opa en oma de avond voor de bruiloft) en omdat we gelijk op vakantie gingen lag hij pas om 12 uur s'nachts in bed. Maar daar staat tegenover dat ik ook oppas zou regelen als ik naar een bruiloft van iemand ga, of het moet familie of heel goede vrienden zijn. Dan heb je meer aandacht voor het bruidspaar zelf en kan het zelf ook wat later maken.
Vorig jaar hebben we een bruiloft van buren gehad die puur op kinderen gericht was. Op een grote boerderij met grote speeltuin, op tijd eten etc. Korte ceremonie waarbij de kinderen die wilde gewoon mochten door spelen. Dit was fantastisch met kinderen. Maar bij een 'gewone' bruiloft? No way dat ik mijn kinderen mee zou nemen ook al waren ze wel uitgenodigd. Daar doe ik mijn kinderen (en mijzelf ) absoluut geen plezier mee. Die vinden het veel leuker om een dagje door de oppas verwend te worden.
Ja net terug thuis van een keizersnede bijv...of met een totaalruptuur...met lekkende borsten, stuwing, etc. Nou mij niet gezien! Ik zou wel als het mogelijk is dan mijn man laten gaan!
Dat klinkt super leuk! Zo zie ik het ook voor me, ooit . (wil eerst de jongste 4+ hebben en oogja.. Hij moet me nog vragen ). Maar een kindje van 4 is anders dan een kindje van 1 of 2.
Is toch helemaal prima dat iedereen een eigen mening heeft. Ik weet 100 % zeker dat onze kinderen wel 1.5 uur stil kunnen zitten met de ceremonie.. en onze kinderen het super gaaf zouden vinden zo'n bruiloft !.. Toen vrienden van ons trouwde was onze jongste 3 maanden en dat ging hartstikke prima.. Maar nogmaals iedereen is anders en iedereen mag toch een eigen mening hebben.. respecteer dat en val dan niet meteen een ander terug aan .. Als mijn BESTE vrienden zouden trouwen en onze kinderen niet welkom zijn zou ik alleen naar het feest savonds gaan ... of helemaal niet.