Mijn dochter heeft geen stomme cadeaus gekregen zegt ze. Volgens haar heeft haar broertje wel iets stoms gekregen, zijn spaarpot haha. Zoon heeft vooral praktische cadeaus gekregen.
De meiden vonden alles leuk, van schoenkadootjes tot wat er uit de zak kwam. Zoon was na de schoenkadootjes wel beetje teleurgesteld "sinterklaas weet toch dat ik van lego hou" en "waarom krijg ik alleen dingen voor buiten". Maar gisteravond is dat helemaal goed gekomen En vrijdagavond komt zwarte piet een "vergeten zak" brengen, dan is man er wel en gister niet (familiepakjesavond)
Ja die emotie mag ze ook hebben, voor heel even! Mijn zus is vroeger wel is huilend naar boven gerend omdat ze zo teleurgesteld was en t heeft heel pakjes avond verpest Glas is nog altijd half leeg bij dr en zou graag voor mijn meiden willen dat ze leren t glas weer snel halfvol te hebben 'Jammer maar kijk is wat je allemaal wel hebt!'
Hier zijn ze altijd heel erg blij met alles. Ik had ook wat dingen gegokt zoals een globe met licht voor de oudste en een houten knikkerbaan voor de jongste die niet op het lijstje stonden maar daar waren ze erg blij mee. Over teleurgesteld zijn...zoals het voorbeeld dat de microfoon dus niet op de stereo kan..ja dan snap ik dat het kind teleurgesteld is...daar was dat ding immers voor bedoeld. Maar het andere voorbeeld waarbij een racebaan verwacht werd en dan over iets anders wordt gezegd: waarom krijg ik die nou...die stond niet op mn lijstje" dan zou ik dus werkelijk not amused zijn...die racebaan mocht hij uitpakken en direct weer inleveren tot hij flink had nagedacht. Dat soort gedrag wordt echt niet getolereerd hier.
Hier waren de kids heel erg blij met alle cadeautjes. Het liefste scheurde ze alles gelijk open om mee te spelen. Maar dat moest toch eventjes wachten tot de volgende dag Ze mochten allebei 1 ding kiezen en daar mee spelen voordat ze naar bed moesten. De volgende dag waren ze ook heel vroeg wakker
Toch stiekem heel benieuwd naar de stoel (foto?) Uk is 2.5 en was heel blij, een magneetpuzzel vond hij niet leuk, nog een beetje lastig maar vandaag was die weer leuk. Haha
Zoontje is blij met alles. Ook met de doos lego maar hij weet niet wat hij ermee moet in de week samen aan tafel zitten met de lego maar dit wist ik al op voorhand. Hij is niet zo goed met kleine motoriek. Jammer genoeg was hij goed verkouden met sinterklaas en lag hij om 17u op de bank te slapen. Had toen een oortje dichtzitten. Vandaag zit hij al de hele dag te spelen.
Mee eens. Mijn oudste was één keer teleurgesteld, omdat er een mini-boekje in zijn schoen zat (en wat strooigoed). Ik ben toen ook boos geworden en zei dat hij blij moest zijn met wat hij gekregen had, want voor hetzelfde geldt was zwarte piet helemaal niet langs geweest.
Hier bij nader inzien toch een misser, ze wilden het spel 'wie is het', maar ik dacht lekker slim te zijn en voor een budget-versie te gaan. Kwaliteit is zo slecht dat het vrijwel onbruikbaar is. Gelukkig heeft mijn vader de originele nog in de kast (van mij van vroeger) en mogen ze hem omruilen tegen zijn versie.
die racebaan mocht hij uitpakken en direct weer inleveren tot hij flink had nagedacht. Dat soort gedrag wordt echt niet getolereerd hier. En ik lees meer van die reacties als 'je moet blij zijn met wat je krijgt' en vervolgens wordt mama ook nog boos....oef ik vind dat best vreemd. Tuurlijk is het fijn als je blij bent met wat je krijgt. Dat is volkomen wenselijk gedrag voor een ander Teleurgesteld zijn is een gevoel. En hoe belangrijk is het om je gevoel te mogen uiten. Je kunt best uitleggen dat het jammer voor je kind is dat hij/ zij zich teleurgesteld voelt. Dat is geen fijn gevoel en je mag ook blij zijn met iets wat je niet gevraagd hebt. Ook kunnen wij als ouders vantevoren vertellen dat je een verlanglijstje mag maken en je soms krijgt wat je wenst en soms krijg je ook iets anders. Blijkbaar verwacht je kind dat het alleen maar krijgt wat het vraagt. En uiteraard voel je je dan teleurgesteld. Hier kun je toch gewoon uitleg over geven? Waarom boos worden en/of cadeaus afpakken en over nadenken.
Gelukkig vraag ik niet om een mening, of wat een ander ervan denkt. Ik ga hier toch niet alles typen wat ik tegen hem heb gezegd? En ik vind het ook niet de timing van een preek dat kindjes in Afrika enorme stakkers zijn en dat ze blij moeten zijn met wat ze krijgen. Alsof ik altijd enorm happy de peppy ben met die theedoeken voor mijn verjaardag van tante truus krijg.
Exact dit. Ik heb ook wel tegen hem gezegd; maar lieverd, je lijstje was wat je heel graag wilde hebben. Maar misschien had Sint andere ideeen. En toen was het ook goed. Hij is niet stampvoetend de kamer uit gegaan, of gaan janken. Er is verschil he...
Hier goed gegokt. Behalve Sinteroma en Sinteropa (mijn ouders; die er trouwens niet bij waren.) Die hadden voor beide jongens een Onesie gekocht, in berenvorm. Heerlijke zachte stof. De kids vonden hem leuk. Echter.....Het zal nog wel 5 jaar duren voor ze erin passen! Ze zijn veeeeeeel te groot! Voor de rest zeer blije en tevreden kinderen.
Ik ben het hier 100% mee eens. Bovendien leren wij de kinderen eerlijk te zijn en dus mag je het ook zeggen als je iets niet zo leuk vind of blij mee bent. Dat kan toch? Het is meer om deze emotie op de juiste manier te uiten. Maar ik zal nooit boos worden omdat mijn kind teleurgesteld is over wat hij heeft gekregen, dat ben ik zelf soms ook. Of staan jullie allemaal te juichen als je een strijkijzer krijgt terwijl je gehoopt had op een luchtje?!
Weet je. Ik benaderde hem anders. Blijkbaar voelt mijn kind zich veilig genoeg bij mij/ons om ook zijn 'verdriet' te uiten. En dat vind ik misschien nog wel een groter cadeau op zo'n middag.
Precies! Niks mis mee hoor als je het mij vraagt. Ik vind gewoon eerlijk toegeven dat je liever iets anders had gehad of het niet zo mooi vind waardevoller dan de schijn ophouden. En teleurgesteld is nog steeds iets heel anders dan ondankbaar
Omdat we die fase allang gepasseerd zijn. Teleurgesteld zijn is één ding. Ondankbaar zijn is iets anders.
Ze waren met hun chocoladeletter net zo blij als met hun speelgoed. Ontzettend dankbaar zijn ze. En nu heerlijk aan het spelen. Ondankbaarheid bij een kind vind ik walgelijk en dan kunnen ze het meteen weer inleveren hoor. Je moet blij zijn dat je iets krijgt dat vind ik wel echt heel belangrijk om mijn kinderen mee te geven.