Dit is even iets wat me heel erg bezig houd dus ik schrijf het gewoon van me af misschien dat jullie hier ideeën over hebben.. Ik snap niet hoe het kan dat sommige vrouwen al zwanger raken van het zien van sperma maar dat er ook heel veel vrouwen zijn die er jaaaren over doen. Hoe kan dat nou? Wat is nou het verschil tussen die vrouwen? Waarom neemt de vruchteloosheid zo toe? Kan het niet snappen en vind het zo sneu en niet eerlijk voor die vrouwen waarbij het maar niet lukt..
Vast geen antwoord want dan zou het probleem vast snel opgelost zijn.. Maar misschien ideeën? Het moet toch ergens aan liggen dat de vruchteloosheid toe neemt?
Tsja, ik durf het in ieder geval niet te zeggen. Er kunnen zoveel oorzaken aan ten grondslag liggen. Ik mocht in de 6e ronde zwanger worden (kindjes krijg je, die neem je niet vind ik) & dat vond ik al lang duren. Ik vind het ook heel erg dat sommige vrouwen maanden of zelfs jaren bezig zijn, probeer daarom nu ook mijn steentje voor hun bij te dragen door middel van moeders voor moeders. Wisten we maar waar het aan lag..
Er zijn verschillende theorieen. 1 is dat vrouwen nu later starten met hun kinderwens in vervulling brengen. De piek van onze vruchtbaarheid ligt rond de 25 jaar en liever nog jonger. Echter studeren veel vrouwen dan nog, hebben nog geen partner of willen eerst carriere maken. Allemaal heel legitieme redenen! En bovendien zijn er genoeg vrouwen die jong beginnen en alsnog vruchtbaarheidsproblemen hebben. 2 : ons voedsel. Ik geloof er heilig in dat voedsel ofwel het beste medicijn is of het langzaamste vergif. Iemand kan teveel eten, te weinig eten, vitamines en mineralen tekort komen, een onderliggende ziekte of intolerantie hebben die bv pcos of endometriose triggert. Echter óók mensen die perfect gezond leven kunnen vruchtbaarheidsproblemen hebben. 3. Onze omgeving. Uitlaatgassen, toxische stoffen, bpa etc beschadigen ons lichaam en ook onze voortplantingsorganen. De een heeft er veel last van en de ander helemaal niet. 4. Medicatie! Er zijn medicijnen in omloop die wel degelijk invloed hebben op onze vruchtbaarheid terwijl deze niet vermeld staan of te weinig aandacht krijgen wbt bijwerkingen. Denk aan antidepressiva en NSAIDs. 5. Stress. Killing voor al je organen én je dna. Maar wat nu? Je zou er spontaan stress van krijgen omdat je geen stress mag hebben! 6. Pech. Rotte onverklaarbare pech. Want je kunt er niets aan doen wanneer je moeilijk zwanger kunt raken (of blijven). En dan is wat ik hierboven schrijf best heel pijnlijk. Alsof je iets niet goed doet en als je nu gewoon eens biologisch, macrobiotisch voedsel eet en in kleermakerszit ohm prevelt terwijl je ondersteboven seks hebt, je zó zwanger bent. Helaas. Er is maar zoveel dat wij kunnen doen.
Ik denk dat nummer 3. Van vlinders rijtje steeds meer de hoofdrol speelt tegenwoordig. Ik heb me ook wel eens laten vertellen dat je geen match kunt zijn met je partner. En ik heb ook wel eens een documentaire gezien waarin gezegd werd dat als je lichaam het sperma al kent je een grotere kans hebt ok zwanger te worden. Dus dan zou er verschil in kunnen zitten als je vóór je kinderwens altijd de pil of condooms hebt gebruikt.
Wij hadden het erover met een vrouw die langs kwam voor moeders voor moeders en die zei toch echt dat de meest voorkomende reden is dat stellen later aan kinderen beginnen,,
Raaf41 ik geloof daar eigenlijk niet zo in. Ga maar kijken in de nodlijsten. Je ziet heel vaak dat er meiden van rond de 25 jaar of jonger zelfs erg lang bezig Ijn met zwanger raken en sommge 33 a 34 jarige na 2 rondes hup zwanger zijn. Wat mn vriendin van de gyn te horen kreeg een keer is dat er vak atelletjes komen in het hospital met een kinderwens en soms een jarenlange traject volgen aan iui ifv enz en het resultaat dan in geen zwangerschap en zodra ze uit elkaar gaan en een andere artner hebben opeens wel zwanger raken. Het blijft een mysterie. Ik ben er dan ook heilig van overtuigd dat soms een stel geen kids krijgen omdat 'iets' niet matcht.
Oneerlijk he! Idd er kunnen zoveel redenen zijn... Ook ontelbaar veel aandoeningen bij zowel man als vrouw...
Dat laatste klopt mi niet. De pil zorgt er zelfs maanden na het stoppen voor dat je vermindert vruchtbaar kunt zijn. Met het condoom is dit probleem er niet. Wbt geen match zijn: het kan zo zijn dat je cervical mucus vijandig reageert op sperma. Maar dat ligt niet enkel aan match of dna. Daarin speelt voeding oa een grote rol.
Vlinder maakt een mooi rijtje. Ik zou ook nog overgewicht willen toevoegen (al hoort die misschien bij voeding). En een laatste: ongeduld. Ik denk dat mensen het leven tegenwoordig wel als veel maakbaarder ervaren dan vroeger. Daardoor meer invloed wíllen uitoefenen op hun eigen vruchtbaarheid en dat middels de MMM ook kunnen. Maar dat veroorzaakt bijv ook meer stress, geeft meer vreemde hormonen in je lichaam, etc...
Mooi rijtje vlinder , Daarnaast zijn er natuurlijk ook de nodige schadelijke e-nummers in voeding die in mijn ogen een grote veroorzaker zijn voor vele aandoeningen in het algemeen. Leraje, mee eens dat overgewicht een evt rol kan spelen, ondergewicht daarentegen ook. Al lijkt het mij dat voor beide kanten dit dan wel extreem moet zijn. Ken namelijk veel vrouwen, waaronder ikzelf, die met overgewicht wel zwanger zijn geworden.
qua overgewicht ed zitten wij in het rijtje 'dat zou toch niet moeten kunnen lukken'. Echter hoeft mijn vriend mij maar aan te kijken en ik ben al zwanger. Daar waar dit onderwerp al voorbij is gekomen werd veel toegeschreven aan de leeftijd, gemiddeld gezien. De pil kan ook best, daar ben ik maar vrij kort aan geweest.
Vlinders rijtje denk ik! En daarnaast heb ik in mijn familie en mijn man en vriendinnen ook, altijd wel een oom en tante of tante die ook nooit kinderen hebben gekregen. In die tijd lieten ze het echter vaak voor wat het was. Mijn stiefmoeder is bijv 4 jaar bezig geweest zonder resultaat en gestopt. Nooit een stap verder gezet. Ongetwijfeld kwam het dus vroeger ook al wel voor en door het rijtje van vlinder is het ook nog eens toegenomen.
Ik ben dan weer 11 jaar aan de pil geweest, periodes van te dun gehad (nu normaal gewicht)en heb chlamydia gehad , veel gedronken en gerookt in m'n tienerjaren (maar ik leef gezond sinds mijn kinderwens)ben gevoelig voor stress, sport en eet gezond. En ik ben twee keer praktisch direct zwanger geraakt. Terwijl zoals je keest er best wat factoren zijn die voor verminderde vruchtbaarheid kunnen zorgen maar OOK een aantal punten die het positief kunnen beïnvloeden. Geluk moet er dus ook bij komen kijken want wat bepaald nu welke kant de weegschaal op slaat?! Ik ben gewoon heel gezegend en noem het dus een wonder en geluk dat het zo mag gaan.
Vlinder84 Dit dacht ik nog ook. Had er laatst met mijn zus over!!. Al deze dingen. Die ons vrouwen/ mannen. Ziek maken...onvruchtbaar.. En zelfs de voedsel idd. Nr3 zeg maar. Leeftijd vind ik zelf ook. Ook al gebeurd het soms snel bij wat ouder dan30 jaar. Dat kan ook rol spelen.. Het niet exact weten wanneer vruchtbaar.
Ja ik bedoel het even los vd bijwerking vd anticonceptie zelf. In die documentaire gingen ze uitzoeken hoe het eigenlijk kan dat sperma niet als lichaamsvreemd materiaal wordt gezien. Normaal gesproken heeft een lichaam de eigenschap dat alles wat lichaamsveemd is af te stoten als dat binnen het lichaam komt. Uit onderzoek bleek toen dat als het lichaam het sperma wel al kent dat de kans wel groter is dat je sneller zwanger wordt. Als je dus altijd condooms hebt gebruikt kent het lichaam je mans sperma niet. Als je de pil gebruikt wel. Alleen zit je dan natuurlijk weer met andere bijwerkingen inderdaad.
Als ik wist waar het aan lag, had het vast niet vijf jaar geduurd Deze vraag heeft mij ook heel lang bezig gehouden... Ik denk dat Vlinder een mooie opsomming heeft opgeschreven!