-We gaan een schuur bouwen -We gaan op vakantie -we gaan zonnepanelen plaatsen. Maar een echte spaarplan hebben we niet. We kijken zo af en toe wat we willen/nodig hebben.
Ja dat is ook zo, maar daar weer naartoe groeien vind ik altijd tegenvallen... en we hebben een relatief lage hypotheek, dus vind ik het niet erg om voor de verbouwing te lenen en van het spaargeld iets meer te genieten... Wij zouden de verbouwing ook een jaartje uit kunnen stellen, dan is het allemaal heel goed te doen, maar mocht ik nog een zwangerschap aandurven wil ik dat het huis klaar is, aangezien ik naar verwachting wederom vanaf week 20 rust moet houden en dan moeten we dat ook weer een jaar uitstellen... Maar goed, dat is wel erg off topic
Oh bah!! Ik herken het zelf niet maar in Zaanstad erg bekend dit probleem! Is het mogelijk om dit met een aantal buren te doen? Hier reeds gespaard voor de meivakantie (dit doe ik van mijn salaris, want dat is extra) en voor de tattoo van mijn man (2x a 750 euro en dan is de sleeve klaar). Ik wil dit jaar elke maand 1000 euro kunnen sparen en aangezien we vaak te makkelijk zijn met uitgeven, moet de broekriem een gaatje strakker.
Woning kopen Eventueel kleine verbouwing Verder gewoon lekker zo doorleven en doorsparen zoals wij momenteel doen !
Wij hebben het afgelopen jaar vrij veel kosten gehad. Komend jaar komt er een kindje bij in de zomer, dus zullen we niet op vakantie gaan. Wel heeft ons zoontje straks een nieuwe kamer nodig. Wel willen we in de toekomst nog een nieuwe keuken, zal zo'n 10.000 euro wel kosten, dus denk dat we daar maar een beginnetje aan gaan maken.
Misschien hoeft het niet zo duur.. wij hebben een ikea keuken, van 3 bij 3 bi 3 incl alle app (koken op glas, vaatwasser, koelkast, vriezer, magnetron en oven) 4400 euro.
Zijn nu bezig met een nieuw toilet. Volgend jaar zijn de plannen om de badkamer helemaal te gaan doen. Zitten er ook over te denken om de kruipruimte te isoleren. Verder ooit een keer een dakkapel en de zolder helemaal aan te gaan pakken. Maar dat zal pas gebeuren als er evt. Een 3e kindje zal komen.
we hebben net getekend voor een nieuwe keuken en dan wil ik volgend jaar (2018) de badkamer laten doen maar gezien de kosten zou dat zomaar 2019 kunnen worden dat we nog ff door moeten sparen. wil tussendoor ook nog op vakantie... het is een luxeprobleem eigenlijk he.
Hier geen echte spaardoelen. Een buffer van tenminste 10.000 euro voor een eventuele nieuwe auto als de onze echt op is. Ik zou graag extra willen aflossen op mijn studieschuld, maar dat is niet noodzakelijk. Los van dat heb ik liever zo veel mogelijk spaargeld achter de hand voor eventuele vakanties en baby's en andere noodzakelijke en plezierige uitgaven, maar niks specifieks om naar toe te werken.
- extra hypotheekaflossing - vervolgopleiding a 18000 euro - waar mogelijk nog buffer aanvullen voor volgende verbouwing a 30.000 euro (gok ik)
Nee zou inderdaad niet hoeven, maar wij sparen graag wat langer om echt onze droomkeuken, binnen (onze) grenzen, te kunnen kopen. En onze smaak is over het algemeen niet die van de Ikea. Al weet ik ook dat er niets mis is met Ikea hoor, maar het 'past' gewoon niet zo bij ons. Alle apparaten e.d. zijn hier bijv. ook van Miele, dat zit bij m'n man in de familie, men wil goede en degelijke apparatuur, maar dat kost wel wat inderdaad. Daar in tegen hebben mijn schoonouders ruim 25 jaar met hun 1e (miele) wasmachine gedaan, dus vind het ook wel echt wat waard. Mijn ouders kochten goedkopere merken en moesten toch wel elke 10 jaar een nieuwe wasmachine kopen. Wel maakt mijn man er een sport van om alles voor zo min mogelijk geld te vinden. Dus of de keuken uiteindelijk ook echt 10.000 euro gaat kosten weet ik niet, maar het lijkt me voor nu een mooi doel.
Oh serieus? Wij willen ook voor een keuken sparen en gingen ook uit van 10.000 Moet je de ikea keuken dan zelf monteren? Of losse onderdelen kopen? Of hebben jullie hem als geheel gekocht?
Onze bruiloft en de aansluitende vakantie Maar door de extra inkomsten als winstuitkering, vakantiegeld en 13e maand blijven we aan saldo wat we nu hebben zo ongeveer gelijk staan eind volgend jaar.
Hier is het een beetje een meer jaren plan. Waar we voor sparen - houtwerk buiten verfen - huis voegen buitenkant - nieuwe trappen/leuning en muren daar opnieuw stuken - zolder renoveren, isoleren nieuwe dakkapel ed - tuin aanplanten Geschatte begroting +/- 30.000 Meerjarenplan dus😂 Recent forse uitgaaf aan nieuwe auto dus we starten even vanaf 0.0 met sparen. Werk aan de winkel dus!
Nee helaas, mn buren moeten ook. Maar ze hebben bij ons ernstige fouten gemaakt in het funderingsrapport 8 jaar geleden. Potje gemeente is leeg.. en de bank geeft geen lening meer voor woningen die zo sterk in waarde zijn gedaald (80.000 euro gezakt in waarde door slechte fundering) Enige optie is dus zelf bij elkaar sparen.. of wachten tot de pilot gereed js om te draaien waar wij aan mee doen. Verder zijn we al 8 jaar juridisch aan het strijden 🙈 Neemt niet weg dat ik het perse wil sparen, beter bij elkaar krijgen als dat m'n woning onbewoonbaar verklaard word😁
Wij moesten/wilden onze hypotheek oversluiten omdat de rentevaste periode afliep, dus in ons geval geen extra afsluitkosten dan de kosten die we toch al moesten maken.
Bufferen voor een auto. Een nieuwe ketel En een vakantie naar Lapland mochten we niet zwanger worden.
Wij sparen voor de verhuizing in april 2017. Daarna om de spaar weer aan te vullen, zal nodig zijn daarna.