En wat heeft dit bovenstaande in godesnaam te maken met het geven van cadeaus aan juffen en meesters?! Overigens: school is nou juist wel een leerinstituut. School is school, geen gezelligheidsvereniging of hobbyclub. En als je juf of meester bent, dan is het gewoon je werk. Klaar. De een staat in een winkel, de ander knipt haar en de derde staat voor de klas. En ik hoop dat iedereen die werkt zn werk serieus neemt en zo goed mogelijk doet.
Idioterie zoals jij reageert ja. Wat raar zeg wanneer je als juf je verjaardag met de kinderen wil vieren... Ik weet niet onder welke steen jij vandaan komt maar ik ken geen basisschool waar dit niet is. Misschien echt schokkend voor jou maar de kinderen vinden het zelfs leuk om dat met de juf te vieren. Maar ja als werkende moeder voor 60 uur per week (je kunt maar ergens trots op zijn) heb jij natuurlijk geen tijd voor leuke dingen voor je kind. Ik hoop dan maar dat hij een papa heeft die dat wel heeft.
Volgens mij lees jij niet goed: ik schreef school is niet ALLEEN een leerinsituut. Ik concludeer hieruit dat de school van jouw kind geen leuke gezellige plek hoeft te zijn? Juf of meester in het basisonderwijs zijn is zoveel meer dan alleen kinderen leren lezen/schrijven/rekenen etc.
Het is zeker niet bedoeld om cadeaus binnen te harken op het werk Rare reactie dit. Ze trakteren uiteraard ook. Staat ook in mijn post.
Ik heb gelukkig ruim tijd voor leuke dingen met mijn kind. Daar maak ik ook bewust tijd voor. Het gaat om kwaliteit, niet im kwantiteit. Maar dat heeft dan weer niks te maken met het fêteren van onderwijzend personeel. Mijn man vindt overigens dit soort gemuts misschien nog wel grotere flauwekul dan ik En ja, ik snap wel dat kinderen dat leuk vinden om te doen. Maar dan maak je er maar iets pedagogisch van met knutseldingen. Echt je verjaardag vieren met de mededeling waar de dozen chocola of rituals-geschenksets achtergelaten kunnen worden vind ik volkomen bizar. Ik ben overigens niet tróts op 60+ uur per week werken, het is slechts wat ik doe. Waar ik trouwens wel trots op ben is dat we onze kinderen kunnen laten studeren en zelfs bijvoorbeeld hun master in het buitenland kunnen laten doen, als ze dat willen. Daar werken en sparen we graag hard voor.
Maar wat is het causaal verband tussen het geven van cadeaus aan juf of meester en school als leuke/gezellige plek? Want als dat verband er zou zijn, zoals jij suggereert, dan wordt het op school dus minder leuk en gezellig als de juf haar cadeautjes niet krijgt?!
Jij hebt echt serieus geen idee hoe een basisschool werkt en waarom ze bepaalde dingen doen... Ga jij lekker aan de juf uitleggen waarom ze haar verjaardag niet zou moeten vieren, haha, als juf zou ik dus mijn professionaliteit moeten gebruiken om je niet uit te lachen... Die verjaardagen vieren ze dus voor de kinderen! Kinderen kijken enorm op tegen hun juf/meester (de meesten iig) en als de juf jarig is, is dat voor hun vaak echt iets heel bijzonders. Dat veel scholen het nu als juffendag doen is uit praktisch oogpunt. Dan kan in 1x de school/klassen versierd worden, traktaties en limonade voor de kinderen gekocht worden, mogen ze bv verkleed naar school en doen ze allemaal leuke spelletjes. Maar goed dat zal jouw kind vast niet zo leuk vinden, denk ik... En als kinderen dan cadeautjes geven is dat hun keuze. Ik persoonlijk heb nooit cadeautjes 'binnengeharkt' en was al blij met een hele gezellige dag met mijn klasje. Eigenlijk zijn alle activiteiten voor de kinderen. Zelfs het schoonmaken. En als ouders daar geen tijd voor hebben is het voor mij meer dan logisch dat ze dan niet komen schoonmaken, knutselen, meegaan naar de kinderboerderij, luizen pluizen etc. Maar om nou meteen te roepen dat school niet met al die ongein moet komen komt op mij dus nogal 'onbetrokken' over (zowel als moeder, als als juf). Gelukkig zijn er dan ouders die daar wel tijd voor hebben en zorgen dat de kinderen naast het reguliere leerwerk ook nog andere activiteiten kunnen doen. Gaat jouw kind ook van profiteren... Is maar goed voor jouw kind dat hij niet in mijn klas terecht gaat komen, ik zette altijd mijn klas aan de schoonmaak Kinderen kunnen echt prima hun eigen rotzooi opruimen en poetsen en vinden ze op school nog leuk ook!
In welke zin zou jij dan betrokken zijn bij je kind en school? Jij hebt daar toch helemaal geen tijd voor als je 60+ uur werkt, het verbaast me nog dat je überhaupt tijd hebt om jezelf druk te maken om al die idioterie en wat er bij komt kijken, laatstaan dat je tijd hebt om hier werk van te maken. En ja, ik vind dat je een meer betrokken ouder bent als je tijd vrij maakt voor klusjes die op school gedaan moeten worden. Door betrokken ouders kan een school namelijk veel aangenamer zijn voor kinderen, in tijden als deze, waarbij alles om bezuinigingen draait. Soms is een blijk van waardering op bijvoorbeeld een juffendag helemaal zo slecht nog niet. Volgens mij zien en bekommeren deze juffen zich meer om jouw kinderen doordeweeks dan dat jij dat doet.
Ja, ik mag hopen dat ze trakteren. Dat is namelijk normaal. Als de juf haar verjaardag op school mag vieren en cadeaus krijgt... Mogen de kinderen dat straks allemaal ook dan? Echt, ik vind het volstrekt waanzinnig.
Dan vind ik dat best sneu voor je kindje als papa en mama al zo'n houding aannemen terwijl hij nog niet eens naar school gaat... En verder sluit ik mij bij adje aan: jij hebt echt geen idee hoe het wr op een basisschool aan toegaat.
Dat er dus buiten de normale gang van zaken ook ruimte is om iets gezelligs te doen, zoals het vieren van de verjaardag van de juffen en meesters. Is dit zo moeilijk om te begrijpen? Gaat jij kind dan niet naar een KDV ofzo? Bij ons op school wordt trouwens wel benadrukt dat een cadeautje of een tekening of iets geknutseld MAG maar niet perse hoeft.
Volgens mij is dat hun wérk. Net zoals ik mijn werk doe. Je beloning daarvoor is je salaris en een welgemeend compliment of bedankje van een klant, je baas of een collega is ook fijn. Ik was bij mijn stiefkinderen (toen ze nog op de basisschool zaten) betrokken bij hun schooltijd door ze te helpen met hun schoolprojecten/huiswerk en ik hielp ze met iets maken voor bijvoorbeeld het paasontbijt of het kerstdiner. Een outfit voor een verkleedfeest of musical heb ik ook nog wel eens in elkaar geknutseld. Prima. Maar nee, ik heb nog nooit een juf of meester een cadeau gegeven. Wel met ze gesproken uiteraard en ze bedankt als daar aanleiding voor was, maar echt een gekocht cadeau, nou nee. En als dat (onuitgesproken) verwacht wordt, dan zou ik me daar zeker tegen verzetten. En schoonmaken of het inkopen van knutselbenodigdheden vind ik echt iets wat je gewoon regulier moet verzorgen als organisatie. Het is geen scouting of sportclub waar je lid van bent... Het is een serieuze organisatie waar een serieuze hoeveelheid geld naartoe gaat.
wat is nou in godsnaam je probleem toen ik op de basisschool zat, 33 jaar geleden, vierden de leraren en leraressen al hun verjaardag. ze deelden uit en de kinderen die het wilde, gaven een cadeautje. geen verplichting. het mag! kleine cadeautjes zoals een zelfgemaakt frutseltje, klein plantje of klein doos chocola. dit is in de jaren echt niet veranderd. de laatste jaren voegen ze dit in praktisch oogpunt samen. dus niet iedere juf apart maar 1 juffen dag. gebeurd exact hetzelfde alleen allenmaal te gelijk. whats the problem?? en rituals pakketten??? wat ik van mijn moeder en zusje uit het onderwijs hoor zijn het nog gewoon kleine zelfgemaakte frutsels, een plantje of een klein doosje chocolade van 2-3 euro. en voor de kinderen een hoop plezier want die vinden het super LEUK dat dit gevierd wordt en ze hun juf een cadeautje mogen geven..
Jazeker gaat mijn kind naar de opvang. Maar daar ga ik ook geen cadeaus kopen voor leidsters. Waarom zou ik? Ik ben niet bevriend met die mensen. Zij doen hun werk en dat doen ze -voor zover ik kan beoordelen- goed.
Het gaat de juffen/meesters helemaal niet om die "cadeaus" snap je dat nou echt niet? Of wíl je het gewoon niet snappen. Kinderen krijgen ook iets als ze jarig zijn idd, hier een mooie grote kaart waar ze mee de klassen rond mogen met hun vriendje/vriendinnetje, alle juffen en meesters schrijven er dan iets aardigs in voor het kind.
Volgens mij snap jij het niet... Ik vínd het gewoon belachelijk om cadeaus te verwachten als juf of meester.
blijkbaar krijg je in je werk nooit cadeautjes als blijk van waardering? je komt erg jaloers over.... ik werk ook voor mn geld maar ik krijg af en toe kleine presentjes/cadeautjes als blijk van waardering. of als ik jarig ben. ik werk in de thuiszorg en krijg dit van clienten. ik verwacht dit niet en het hoeft het niet maar die blijk van waardering doet je wel goed en het is heel fijn dat mensen dit laten merken. zo ook met mensen op school of het kdv. die krijgen vaak kleine cadeautjes uit blijk van waardering. trouwens compleet spontaan en van vrijwel elke ouder. met kerst wat lekkers of als ze jarig zijn. of als kindlief naar een andere groep gaat of naar school. NIEMAND die daar raar van op kijkt. ik hoop ook echt dat je je in kan houden tegen de tijd dat je kindje naar school gaat en dat je mee gaat in hoe de rest het doet. erg sneu voor je kind als iedereen een cadeautje heeft voor de juf alleen hij niet omdat zn moeder het belachelijk vind......
En als je kind een tekening of zoiets wil maken, omdat een leidster jarig is, dan laat je je kind dat niet doen?
Een juf die werkt de hele dag en heeft het na die hele dag nog druk met werk voorbereiden en andere zaken mbt haar werk.. Als er geen ouders komen schoonmaken, brigadieren, luizencontrole doen, uitjes plannen, mee gaan met uitjes etc. dan houdt dat dus in dat jouw kinderen hier nadeel van ondervinden en niet deel kunnen nemen aan bepaalde activiteiten. Speelgoed wordt ranzig, luizen zijn dan niet onder controle te krijgen, wegen zijn onveiliger, uitjes worden niet meer georganiseerd en kinderen kunnen niet op uitjes gaan omdat dit zonder ouders niet mogelijk is. Uiteindelijk doe je dit soort dingen niet voor een school of juffen maar voor je eigen kinderen. Een juffendag wordt gevierd voor de kinderen, zij hebben hier plezier aan. Een juf vraagt niet om cadeautjes, dit is vaak het initiatief van ouders, een blijk van waardering. Als wij naar een verjaardag gaan dan laat ik mijn kinderen ook iets knutselen voor de jarige, dat geeft ze plezier. Ik vind het daarbij heel normaal om een juf dan een cadeautje te geven, ik waardeer het dat ze, ondanks dat het haar werk is, toch veel energie in mijn kinderen steekt, dit met liefde doet, en mijn kinderen hierdoor een fijne schooltijd hebben. Als jij dit allemaal niet kan opbrengen, dat ligt dat aan jou, niet aan de school of juffen.