Er is op onze afdeling .m.r.s.a. geconstateerd. Volgens mijn bronnen valt de besmetting op zich wel mee en wordt je echt niet zomaar 123 besmet. Binnenkort een test dus ik hoop dat het klopt. Maar het probleem is, ik heb een laag afweersysteem, gebruik overmatig AB kuren. Meer dan ik zelf wil. Is het risico voor mij dan groter? Overigens ben ik vooral alleen in de kamer geweest zonder echt contact. Alleen zijn/haar bord en beker aangeraakt. ( denk ik, want het is alweer even geleden ) Ik heb het nog niet overlegt met mijn werk over mijn afweersysteem en de vele AB kuren. Wil eigenlijk niet dat mijn werk op de hoogte is van mijn "gezondheidsprobleem" ( probeer nog een leuk contract te bemachtigen) Maar goed, iemand ervaring hier in?
Mijn opa had mrsa ( nu behandeld) en mijn oma waar hij dus regelmatig bij in de buurt is , aangezien ze weer op hetzelfde adres wonen niet . Dus ik denk persoonlijk dat het niet zo'n vaart loopt. Volgens arts van opa krijg je mrsa alleen als je bij de persoon speeksel/vloeistoffen direct aanraakt en dan in je mond stopt (Of in neus/anus of in open wond ) in ziekenhuis en bij verpleging zijn ze voorzichtig omdat mensen daar vaak open wonden hebben en dan kan "praat"speeksel bijv wel in een wond komen , of van onder een nagel.
Had je oma ook een verslechterde weerstand? Dan zal het waarschijnlijk wel meevallen en hoef ik me geen zorgen te maken.
Ik ben er niet bekend mee, maar ik lees op site van het RIVM dat mensen die antibiotica gebruiken meer risico lopen op een besmetting. ISI MRSA - RIVM
Werk je in een ziekenhuis? Dan even contact opnemen met de ziekenhuishygienist. Dit kan ook buiten je leidinggevende om.
MRSA is inderdaad gevaarlijker voor mensen met een slechte afweer. Daarom wordt er in de ziekenhuizen zo spastisch over gedaan. Omdat de mensen die daar liggen over het algemeen altijd een lagere weerstand hebben. Je loopt het niet zomaar op. Bacterie zit in keel neus of op 't perineum. Waarschijnlijk valt het dus wel mee als je niet echt contact hebt gehad met de patiënt maar ja je bent wel vatbaarder.