Maar er zitten wel minder eiwitten in en meer vitamines... Dat is een andere claim dan van die 'speciale' producten voor baby's. De vraag is alleen of die andere samenstelling nodig is.
Precies... en ik Nederland wordt gezegd van niet, in België vind men van wel. Ach.. laat ieder maar doen waar hij zich goed bij voelt, uiteindelijk heeft iedereen het beste voor met z'n kindje, maar krom blijft het soms wel.
Haha toevallig stond er gister een stuk in de krant over dat kinderartsen toch adviseren om langer poedermelk te gebruiken itt het voedingscentrum adviseert.. Maar dat vanwege vaak een tekort aan ijzer en vitamine D bij peuters.. Ik blijf erbij dat een goed bewust eetpatroon genoeg moet zijn. Hier nooit last gehad van een slechte eter oid. Maar kan me voorstellen dat als je peuter geen groenten oid eet, een extra bekertje peutermelk wel toegevoegde waarde heeft.
Zoals zo vaak bij dit soort onderzoeken omtrent poedermelk,blijkt de KA banden te hebben met een bekende producent van dit soort producten ...
WHO is duidelijk: alle kunstvoeding na nummertje 1 is commerciële onzin. Alleen nummer 1 is echt gespecialiseerd op de behoeften van kind. Als je kv geeft kun je het beste nooit overstappen op opvolgmelk, maar gewoon doorgaan met nummer 1. Rond 9 maanden ga je die geleidelijk vervangen door zuivel tot je met een jaar helemaal van de kv af bent. Die Belgen van K+G zitten gewoon in de zak van Danobe en Nestlé. 3 jaar...dat kun je echt niet serieus nemen.
Ik koop trouwens geen melk uit het koelvak. Er wordt niet zoveel melk gedronken hier en dan is het snel zuur. Ik ben gewend aan houdbare melk en ik vind het lekker. Ik drink altijd volle melk en had gelezen dat dit niet goed was vanwege het melkvet. Dus ik heb magere melk geprobeerd. Bah, wat vies! Misschien ook een kwestie van wennen denk ik. Maar goed, ik ben van plan om ZL vanaf 1 jaar te laten wennen aan gewone melk. Ik vermoed dat dit niet vlekkeloos zal gaan.. haha. Op zijn eerste verjaardag willen we hem kennis laten maken met een stukje pannenkoek. Mijn man wilde hem dit afgelopen zondag al geven. Was net op tijd... hij zal er niet dood aan gaan, maar lijkt me nog niet goed voor hem.
Dat wordt hier op het forum altijd gezegd, maar als je de adviezen van de who erop naleest, blijkt toch ook dat zij niet onverdeeld gewone zuivel aanbevelen. Ook de WHO stipuleert dat gewone zuivel te veel eiwitten bevat en met mate moet geconsumeerd worden en enkel in combinatie met voldoende ander vocht. En dat er anders aangepaste zuivelproducten moeten gebruikt worden.