Ons dochtertje is nu anderhalf en ze krijgt een ander kamertje hebben we besloten. Het is een nogal pienter meisje en geeft al zelf aan wanneer ze naar bed wil maar kan uiteraard niet zelf in haar ledikantje komen. Tevens wordt de kledingkast die er staat veel te klein en de commode gebruiken we nagenoeg niet meer alleen als opslag. Dus besloten om bij Ikea een leuke kamer voor haar aan te schaffen met een grote kast en uiteraard een nieuw bed. We hebben gekozen voor een meegroei bed zodat ze niet meteen in zo'n groot bed komt te liggen straks. Hoe hebben jullie het aangepakt? We nemen haar mee naar de Ikea zodat ze ziet wat we doen en komend weekend gaan we het kamertje in elkaar zetten. Nou was mijn idee om dat te doen waar ze bij is en samen de boel in te richten, haar spulletjes in de kast op te bergen en haar bedje op te maken met knuffels enz. erin zodat ze niet ineens plomp verloren in een vreemde kamer komt te liggen als ze naar bed gaat. Jullie nog tips om de overgang soepel te laten verlopen?? Ik hoor graag ervaringen en tips Overigens hebben we haar huidige kamertje al verkocht dus we gaan niet eerst een kant van het ledikant ofzo eruit halen. Ik maak me ook niet druk over het feit dat ze er straks zelf uit kan komen dat is prima. Het gaat me puur erom om het zo leuk mogelijk te maken dat ze in een nieuw bedje enz. komt te slapen. Ze blijft wel in dezelfde kamer daar veranderd niks aan, ook het behang enz. blijft hetzelfde.
Maak even een kalendertje, kan ze elke dag afstrepen hoeveel nachtjes ze nog moet slapen tot haar nieuwe kamertje komt!
Ik zou inderdaad samen met haar het oude bed opruimen en het nieuwe bed er neer zetten + de andere spullen. En ik zou eerst een middagslaapje proberen op de 'nieuwe' kamer. Dan ligt ze niet meteen in het donker en kan ze nog even rustig wennen.
Ja dat sowieso, we willen zaterdag het kamertje in elkaar zetten en beginnen dan met het bedje zodat ze inderdaad haar slaapje daarin kan doen.
Wij hebben toen het ledikant nog even laten staan zodat ze kon wennen en zelf aan kon geven wanneer ze in haar nieuwe bed wilde. Ging vrij vlot, ze vond het spannend maar was ook nieuwsgierig.