Bij onze tuin op het noorden hadden wij juist zonwering aan de voorkant van het huis nodig, omdat dat dus op het zuiden lag. Zonwering aan de achterkant van het huis was juist niet nodig, omdat de zon alleen in de ochtend daar stond en dan steeds verder naar achteren ging.
Wij eigenlijk niet haha. Alleen een zonnescherm aan de voorkant beneden en aan de achterzijde een groot paviljoen die de breedte van het huis is. Die houd de zon van het achterraam af. Boven hebben we geen zonwering alleen gordijnen en rolgordijnen.
Hier geen specifieke zonwering, we hebben 1 groot raam voor met een plise-gordijn van Luxaflex. Dat werkt prima voor ons. Achter geen zonwering, dat is echt niet nodig.
ik zit niet op het noordwesten (maar zuiden), maar hier hebben we alleen donkere gordijnen binnen. Voor de zomer hebben we van die schaduwdoeken, daarvoor hebben we wat palen in de grond laten zetten
Bedankt voor de reacties! Ik vraag het omdat we van de zomer tijdens de bezichtinging rond half5 zagen dat de zon toch behoorlijk op de achterkant brandde. En bij de buren zie ik veel rolluiken etc, was even benieuwd of dat nou "echt nodig" is.
Helemaal mee eens. Ons vorige huis had een tuin op noord west en was zo'n 12m diep. Wij hadden eigenlijk altijd zon in de zomer, in de wintermaanden was het alleen minder. Dit huis heeft de tuin op het oosten en weet dat het voor mensen een reden is geweest om af te haken. Zonde, want het is een heerlijk huis met tuin van 30m diep en dus altijd wel zon, ook in de winter. Het is zeker te kort door de bocht om een huis om die reden te laten vallen.
Hebben een tuin op het noorden, wel vrijstaand huis. Hebben gehele dag zon! Heerlijk zeker de laatste zonnestralen vind ik altijd genieten in de zomer. Dus ligt idd zoals eerder aangegeven aan veel factoren of je een zonnige tuin hebt.
of het echt nodig is is denk ik vooral een kwestie van het gaan ervaren deze zomer mijn so hadden een huis met een tuin op het noorden of noordoosten dacht ik, was een hoekhuis waardoor zij nog net een lekker avondzonnetje hadden hoogzomer. altijd fijn als je zit te bbq-en ik zou zelf voor geen goud een tuin op het zuiden willen bijv, mij te heet haha. maar goed ook dat ligt natuurlijk maar net aan de kavel en omstandigheden