Hey dames! De titel zegt het al: glutenvrij eten en sporten. Het roer is om: Ik wil fitter worden, meer energie krijgen en strakker worden. Mijn enige probleem is dus mijn eten: Glutenvrij en zeer beperkt lactose. Het lactosevrij is wel redelijk op te vangen, met lactosevrije yoghurt ed. Maar dan: Brood. Glutenvrij brood zit vooral vol met suikers. Kan het zelf gaan bakken natuurlijk maar dat is niet echt succesvol. Iemand tips voor ontbijt/lunch/tussendoortjes? Ik kom niet heel veel verder dan een groente omelet... en ik heb helaas helaas een hekel aan sla, dus salades is een no go. Ik moet natuurlijk wel genoeg blijven eten ivm het sporten, maar vind het best lastig nu ik de ongezonde dingen skip
Ontbijt: 2 eieren, 1 banaan, schijfjes appel en rozijnen. Eieren en banaan met de staafmixer, bakken als pannekoek. Appel en rozijnen erop. Lekkerrr. Kastanjemeel kun je ook heel lekker glutenvrij pannenkoeken mee bakken. Op pinterest staan veel ideeën.
Pannenkoeken inderdaad. Pastasalade (hoef geen sla in te zitten ). Toch zelf glutenvrij brood bakken, het vergt wat oefening en uitproberen, maar het is wel te doen. Vers is het wel het lekkerst. En noten en rozijnen ed er doorheen scheelt ook. Kwark, eventueel met fruit en noten kan ook (lactosevrije nemen of anders niet te vaak eten ). Overnight 'oats' (boekweit ofzo), met soja- of amandelmelk ofzo, met van alles erin (zaden en fruit ed). Als tussendoortje fruit, rauwkost, noten, notenreep, sesamreep, ...
Je hebt glutenvrije havermout, havregryn, te koop bij de Albert heijn. Eitje en plantaardige melk of wat erbij en je kan een lekkere pannenkoek bakken . Vind die persoonlijk lekkerder dan van boekweitmeel. Je kan als lunch ook een wrap maken van boekweit en vullen met wat je lekker vindt.
Naast boekweit kan het ook van combi's van mais- en rijstemeel of amandelmeel, al dan niet zelf gemixt of kant-en-klaar gekocht. (Mijn jongste dochter kan naast niet tegen gluten ook niet tegen boekweit. )
Ik denk dat het belangrijk is dat je wel voldoende koolhydraten en vezels binnen krijgt. Koolhydraten zijn de belangrijkste energieleverancier voor je lichaam en in mijn ogen onmisbaar als je veel sport. Dit is misschien wel een leuke site om ideeen op te doen Recepten - Vegadutchie Veel recepten zonder gluten en lactose. Wat ik zelf handig vind, als ik bijvoorbeeld bananenbrood bak, dat ik er direct ook mijn vriezer mee volprop. Als ik een keer weinig tijd heb, dan haal ik wat uit de vriezer in plaats van dat ik verleid wordt om iets 'slechts' te pakken.
Idd GV haver met yoghurt Of een salade van iets anders dan sla, bijv met gekookte broccoli en doperwten. Een salade van quinoa Pannenkoeken Zelf brood bakken Kliekje warm eten van de avond ervoor Wortels met hummus (voor als je haast hebt haha) Fruitsalade Iets met eieren en groente Voor als je tijd te veel hebt: gezonde wafels maken met een wafelijzer en gezonde ingrediënten (en dan niet geleggen met nutella )
Klopt . Ik kon mijn oude naam niet meer gebruiken en dit leek er nog het meest op, aangezien de Trees met uitroeptekens al vergeven was . Wat ontzettend gaaf voor je dat je uiteindelijk drie kinderen hebt mogen krijgen. Ik kan mij jullie lange weg nog goed herinneren.
Bedankt voor alle tips! Heb meteen de glutenvrije havermout gekocht en ga morgen de pannekoekjes eens proberen. Andere salades kan natuurlijk ook idd. Ik moet iets meer uit mn comfortzone gaan denken