Test: wat is jou ecologische voetafdruk?

Discussie in 'De lounge' gestart door Daantje57, 11 feb 2017.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. blossom85

    blossom85 Fanatiek lid

    4 jan 2013
    4.621
    1.576
    113
    Vrouw
    het oosten
    1,9 bollen.

    Dat valt me erg mee met ons vieren. Scheelt denk ik ook dat wij op loop/fietsafstand van alles af zitten. Ook ons werk.
     
  2. PinkPanther

    PinkPanther Actief lid

    16 dec 2013
    131
    5
    18
    NULL
    NULL
    Nou, we eten te veel vlees, drinken melk en hebben beiden een auto. Gaan nooit met het ov en maken lange vakanties met de auto. Daar waren vooral de punten. Owja en ik ben niet zuinig genoeg met de verwarming :p

    OV is best leuk, maar niet in een dorp ;)
     
  3. fafa

    fafa Niet meer actief

    Volgens mij is dit een hardnekkig misverstand. Hoewel ik zelf ook biologisch vlees koop, is het absoluut niet beter voor het milieu. Biologische dieten leven langer en kosten alleen daar al om meer energie. Ook het voedsel dat ze te eten krijgen kost meer energie om te verbouwen. Voor de dieren zelf is het beter (of nou ja, minder slecht) maar voor het klimaat... nee. Enige oplossing is minder vlees eten.
     
  4. 4.89

    Best veel :eek:
     
  5. Maagd

    Maagd Fanatiek lid

    8 jan 2014
    3.683
    10
    38
    Noorden/ drenthe
    3,1
    Maar vond de vragen ook wel beetje gek. Soms zat mn antwoord er niet tussen.
    Was een vraag met antwoorden ja, nee en ja ik wek zelf stroom op. Dat laatste is ht geval maar daarvan kunnen we niet de hele dag stroom gebruiken dat is te weinig. Dus niet helemaal van toepassing.
     
  6. Marrie28

    Marrie28 Fanatiek lid

    27 jun 2007
    1.711
    0
    36
    2,6 met z'n vijven
     
  7. Daantje57

    Daantje57 Fanatiek lid

    18 aug 2011
    2.382
    24
    38
    lerares
    Utrecht
    Ja.... Gelukkig voor ons gebruiken ze in India maar 0,7 .... 😮😥
     
  8. Daantje57

    Daantje57 Fanatiek lid

    18 aug 2011
    2.382
    24
    38
    lerares
    Utrecht
    Inderdaad
    Biologische vlees is slecht
    En een ander misverstand.... Kaas en melk zijn net zo slecht voor het milieu als rundvlees. Het beste kan je stoppen en zuivel rund en varkensvlees. Kip en vis is wel redelijk oké
     
  9. ShampooL

    ShampooL Niet meer actief

    5,6 hectare .. als iedereen zou leven zoals ik dan hebben we 3.2 aardbollen nodig. Oeps!
     
  10. Miss Appletree

    Miss Appletree VIP lid

    21 mei 2013
    5.119
    193
    63
    Somewhere out there
    Die is alleen voor brabo's.😂

    Edit: er is ook voor mijn regio. ;)
     
  11. maansneeuw

    maansneeuw VIP lid

    14 nov 2011
    9.867
    992
    113
    Verslaafd aan namen zoeken
    Nederland
    #71 maansneeuw, 11 feb 2017
    Laatst bewerkt: 11 feb 2017
    1,6 aardbollen (2,93 hectare) en ik heb helemaal niet het idee dat wij overdreven goed bezig zijn.
    2-persoonshuishouden (gek dat ze niet naar huisdieren vragen? dat lijkt me toch ook bepalend..), klein rijtjeshuis, geïsoleerd, zuinig met verwarming en elektra (alle verlichting is LED of spaarlamp), groene stroom en groen gas, geen auto, ook weinig ov, geen vakantie/reizen, vers groente en fruit, niet mega veel vlees of zuivel en eieren, geen tijdschrift- of krantenabonnement, veel tweedehands, we scheiden of afval en kopen eigenlijk nooit nieuwe meubels of apparaten. Meubels halen we tweedehands en een apparaat kopen we maximaal 1 per jaar.
    Met kinderen zul je al gauw hoger zitten, denk ik?

    Bij de Voetafdrukcalculator van mijn provincie kom ik uit op 4,03 hectare.
     
  12. wishtobe

    wishtobe Niet meer actief

    Ook 1,6 (2,8 hectare). Maar denk als ik alles kon invullen wat er aanwezig is en hoe wij leven er meer aardbollen nodig zouden zijn. Want ik vind absoluut niet dat wij heel zuinig leven.
    Scheiden wel netjes ons afval en hebben groene stroom. Zouden het graag ook zelf willen opwekken maar dat geld is er nu even niet, maar is wel iets waar wij voor gaan sparen.
    Verwarming staat door de weeks op 16,5 graad (klinkt heel koud maar zo voelt het op de een of andere manier niet, ook niet voor mensen die thuis de verwarming op 21hebben staan), in het weekend 18,5graad.

    Het is wel weer even een eye opener...
     
  13. Als dat gebeurt, dan zal het niet zijn omdat wij onze billen afvegen met normaal wc-papier, ik dagelijks véél zuivel gebruik en omdat m'n man dagelijks 80 kilometer voor z'n werk rijdt (waar hij vervolgens de taak heeft om binnen Europa voor tig verschillende vormen van zo efficiënt, maar toch ook zo milieuvriendelijk mogelijk transport te zorgen, dat dan weer wel ;) ).

    Ik leer m'n kinderen om respect te hebben voor de natuur en voor alles wat daarin leeft, ik leer ze om geen dieren op te jagen, om hun troep in een prullenbak te gooien, in plaats van in de bosjes of in het water en ik neem keurig m'n eigen tasjes mee naar de winkel, in plaats van dat ik steeds nieuwe plastic tasjes koop die ik weer weggooi. Maar nee, ik heb niets met wasbare luiers, ik sta totaal niet stil bij het milieu als wij een weekendje weggaan en dan de auto gebruiken, ik vul zonder te twijfelen het zwembad in de tuin in de zomer - ook als ze voorspellen dat het geen hele week mooi weer blijft en ik geniet van een tijdschrift, die ik liever als papieren versie lees, dan digitaal.. In dat opzicht heb ik er inderdaad echt helemaal niets mee, sorry.

    Bij die uitgebreidere test kom ik trouwens op 4,41 ha, terwijl het gemiddelde 6,34 ha zou zijn. Geen idee waarom daar zo'n enorm verschil in zit, waarschijnlijk omdat je hier ook exacte getallen in kunt vullen, in plaats van alleen 'let ik niet op' of 'we gebruiken de auto heel vaak'.
     
  14. Regina88

    Regina88 Niet meer actief

    1.9 wereldbollen. Dat kan beter, maar onze auto is niet heel zuinig en man rijd veel voor z'n werk. En we eten ook nog teveel vlees.
     
  15. Krulpeterselie

    Krulpeterselie Fanatiek lid

    27 apr 2015
    2.585
    1.247
    113
    2,0. Ik kan alleen veel opties niet bij onze situatie kiezen. Zo verwarmen wij ons huis op hout (afvalhout). Ook mis ik een aantal dingen in de test.
     
  16. BuffySummers

    BuffySummers VIP lid

    16 sep 2008
    16.607
    7
    38
    Mars
    2,5 wereldbol. ik ben altijd al wel bewust bezig geweest met afval scheiden, normaal omgaan met de verwarming/douchen en elektriciteit.
    Hier staat nooit wat op standby, wij hebben een schakelaar dat alles uitschakeld, best handig.
     
  17. Verweire

    Verweire Lid

    13 sep 2016
    23
    5
    3
    Vrouw
    Rotterdam
    Jouw voetafdruk is:

    3.95 hectare

    als iedereen zo zou leven als jij, dan hebben we 2.2 aardbollen nodig.
     
  18. Amare

    Amare Niet meer actief

    2,9 wereldbollen.
     
  19. Deedee91

    Deedee91 VIP lid

    10 jun 2015
    13.648
    5.690
    113
    2.6. Had wel minder verwacht. Wij verwekken zonne-energie en die verwarmd ook het water.Gebruiken geen gas en ons huis is super goed geisoleerd. We scheiden netjes het afval en ik rij amper auto, fiets voornamelijk. Alleen mijn koopgedrag kan wel beter denk ik en we eten elke dag vlees en zuivel. Daarnaast alle lampen led verlichting en staat alles uit wat uit moet
     
  20. edelweiss

    edelweiss VIP lid

    24 jan 2013
    7.328
    474
    83
    1,9 aardbollen. Dat heeft vooral te maken met ik denk het woon werk verkeer van 120 kilometer per dag.
     

Deel Deze Pagina