herkenbaar wel hoor zo'n man...ontzettend irritant regelmatig. maar ik zeg dan doodleuk (omdat ik moet studeren bijv) 'papa wil denk ik wel even met je spelen'...krijg lekker de *piep* denk ik dan, geef jij haar ook eens ff aandacht zeg. en al hoef ik niet te studeren, dan wil ik ook wel gewoon eens een momentje even rustig op de bank zitten en niks doen (of zitten te haken of whatever). echt, die man kan heeeele dagen met zn telefoon in zn hand zitten....snap echt niet wat die nou te doen heeft ermee? en om nou te zeggen dat dochter de hele dag door aandacht vraagt is ook niet zo, die speelt ook heel vaak prima alleen, hele verhalen hoor je dan voorbij komen dus nou ja ik ben misschien ook wel iets meer van het "dictatoriale", anders werkt t namelijk toch niet dan kan ik een eeuwigheid gaan zitten wachten.... @1981mama haha lijkt m hilarisch een week zo de rollen omdraaien maar of t echt zou helpen bij ons?
Herkenbaar, maar mijn man heeft geen hobby's. Al zijn vrije tijd steekt hij in de kinderen dus ik mag echt niet klagen. Ik vind het wel jammer dat hij ze niet op eigen houtje ergens mee naartoe neemt. Ik ben door de zwangerschap erg misselijk en op een zaterdagmiddag had ik toch wel graag gezien dat hij ze eens meeneemt naar de speeltuin of iets dergelijks. Voor hem hoeft dat niet. Hij kan ze thuis en in de tuin beter vermaken. Ja, dat zal wel, maar zo heb ik geen rust We deden hiervoor wel regelmatig uitstapjes (die altijd van mij uitgaan, dat dus wel ) dus hopelijk zal dat weer komen als ik me wat beter voel.
Laat hen iets met haar dken wat hij leuk vind. Mijn vriend zal niet snel gaan wandelen met onze dochter maar neemt haar bevoorbeeld wel mee naar een visvijver. Balletje mee en spelen maar. Of gewoon lekker langs de waterkant af lopen. Of puzzelen zal hij niet doen maar samrn gek doen op de bank of springen op het reservematras wel. Je dochter is 5 zag ik ze kan papa ook vragen of hij dingen met haar wil doen.
Fijn zoveel berichten en ook dat het (helaas) voor velen ook herkenbaar is. Mijn dochter is 6,5 inmiddels..nog niet aangepast daar beneden. Als het aan haar ligt dan zit zij ook de hele dag met papa te gamen! En daar is ze verrassend goed in. Ik heb ook geen problemen met een uurtje tv of gamen. Maar mijn man zet zodra hij klaar is met zijn taken meteen voor de tv..dat ergert mij vaak. Hij heeft haar in het verleden vaak afgewimpeld als zij met hem een bord spelletje oid wou doen. dan is hij veeel te druk met fox sport of gamen. Het samen gek doen of ff half uurtje alleen met haar naar buiten zit er niet in. Hij verzint vaak sport uitstapjes..laatst nog naar een ijshockey wedstrijd in kolen geweest! Was erg gezellig! En nog geen 10 min later zit zij er naast.
Wat ik wel weer leuk van van hem is dat hij as vrijdag als ik weg ben hij met haar wil gaan uit eten. Maar ook daar twijfelt hij over en ik heb hem juist toe gejuicht dat het een super leuk idee is. Ik bedoel, tis niet zo slecht hier hoor..maar dat bankhangen kan wel wat minder!
Hier ook herkenbaar.... maar helaas geen geode tips. Mijn man kan helaas nooit eens iets spontaan met de kinderen doen. Ze hangen beiden enorm aan mij, wat hij dan weer niet leuk vindt, maar er iets aan doen..... ho maar. Met zijn allen een spelletje doen... zucht, kreun, steun. Vorig weekend lag hij op de bank met zijn mobiel en ben ik met de slee op pad geweest, sneeuwpoppen gemaakt, sneeuwbal gevecht gehouden.... Vaak geeft hij als excuus dat hij iets niet leuk vindt om te doen... tsja ik kan ook wel iets leukers bedenken als kwartetten maar kom op nou zeg. Dochter is 7,5, maar ze vraagt haar vader echt nooit om wat te doen. Het is echt een "verkeerde gewoonte" bij ons thuis ggeworden.
Ik verbaas me er wel een beetje over dat ik in dit topic meerdere malen lees dat jullie (de vrouwen) dan maar van alles alleen met de kinderen gaan doen. Zoals ik al zei is mijn man toch ook wel liever lui dan moe, maar die sleep ik gewoon mee hoor als we wat gaan doen. Ik ben van mening dat je het gedrag ook wel in stand houdt door er in mee te gaan.
Eens. Bespreken jullie dit met je man? Ik zou zoiets hooguit 3 keer bespreken en er dan met de zweep over gaan. We gaan nu wat leuks doen, allemaal. Kom op zeg! Ik ga echt niet alles alleen doen! Dan zou bij mij een gif groeien dat ineens tot een heel smerige uitbarsting komt en ik hem eruit zou schoppen. Niet iets waar je verder mee komt. Niet in de slachtofferrol gaan zitten, maar zelf aanpakken. En ook accepteren dat hij dingen anders zou doen dan jij. Mijn man kan echt de afwasmachine niet logisch inruimen. Nou dan niet, hij doet het tenminste. En hij heeft bv een gruwelijke hekel aan shoppen. En ik had geen zin om weer naar het dierenpark te gaan. Hij ging met de jongens aapjes kijken (stichting aap) en ik ging shoppen en heb schoenen voor hem gekocht. Allebei blij
Ik ben het met je eens, maar zo zwart-wit is het natuurlijk niet We hebben het niet over een man die alleen maar op de bank ligt met zijn mobiel en de tv aan, die helemaal niets met zijn kinderen onderneemt. Het gaat meer om de "kleinere" dingen die frustratie opleveren, zoals lekker met je kind een half uurtje voetballen, knutselen of ze met iets helpen wat ze op school lastig vinden. Denk dat hij bij TS vnl hier om draait en dus niet om een man die geen bal uitvoert.
Dat snap ik heel goed, want mijn man is ook zo. Maar ik draag hem nu dus gewoon op om bepaalde dingen te doen. Althans, ik zeg tegen de kinderen iets van "papa gaat wel even een spelletje met jullie doen.". Dat klinkt alsof ik hem in dat opzicht behandel als een kleuter, maar mij is gebleken dat dat ervoor nodig is om hem in beweging te krijgen. Dus so be it. Als hij dat niet wil zal hij zelf iets moeten veranderen. Zolang dat niet gebeurt doen we het op mijn manier, want anders gebeurt er helemaal niks.
Als ik hem iets opleg wbt kaarten of bordspelletje doen Dan zet hij allen maar de hakken in het zand..ken ik hem goed genoeg voor. Deliana, Het gaat meer om de "kleinere" dingen die frustratie opleveren, zoals lekker met je kind een half uurtje voetballen, knutselen of ze met iets helpen wat ze op school lastig vinden. Denk dat hij bij TS vnl hier om draait en dus niet om een man die geen bal uitvoert. Dit stukje klopt zeker. Daar gaat het ook om.
Dat is lastig, want als praten niet helpt en "dwingen" ook niet, dan zijn je opties wel een beetje op denk ik...
Hier is het juist het tegenovergestelde.... Man is juist van het ondernemen. Hij heeft een mega drukke verantwoordelijke baan en wil in elke vrije minuut 'leuke dingen doen'.. Dwz dat we een lijst hebben hangen met allemaal uitjes die we kunnen doen zodat we nooit lang hoeven na te denken. Onze twee oudste kinderen sporten twee keer per week omdat hij wil dat ze dat doen. De jongste is nog maar twee en heeft nog respijt. Ik zou wel eens een dag willen relaxen maar we moeten altijd de hort op.
Wij hebben dit ook een tijdje gehad, maar wat ik ook zei of deed, niets hielp. Pas toen onze zoons alleen nog maar naar mij toetrokken en ook ronduit zeiden niet meer met papa te willen spelen viel het kwartje en is mijn man er keihard aan gaan werken. Ik vind het echt knap van hem, want hij is nooit meer teruggevallen in zijn oude gedrag en de kinderen zijn weer helemaal into papa
Er kunnen toch gewoon afspraken gemaakt worden mbt gamen en tv kijken? Hier gelden echt regels hoor, juist voor de kinderen!! Mijn man is ook gek op zijn ps4 maar of met de kinderen of als ze op bed liggen!
Hij komt bij mij over als een puber. Kom op zeg, het is een volwassen vent die een gezin heeft. Ik zou hem een schop onder zijn hol geven. Ik persoonlijk ben ook geen fan van al die verschrikkelijke indoor speeltuinen maar mijn kids vinden het geweldig, dat is dan toch ook de reden dat je daar heen gaat? Ik zou geen problemen hebben met het feit als mijn man zou gamen maar ik vind wel dat er grenzen zijn. Mijn man heeft ook voetbal als zijn hobby maar hij betrekt daar wel de kinderen bij. Hij is bijvoorbeeld nu vrijwilliger op de voetbal vereniging, traint daar de kleintjes maar is daarnaast ook een enorme fan van Feyenoord, hij gaat iedere thuis wedstrijd dan ook naar de Kuip maar hij neemt dan wel eens in de zoveel tijd ook onze oudste zoon mee. Zolang hij het dus op deze manier doet vind ik het absoluut geen punt maar zodra hij moeilijk zou gaan doen zoals jouw man doet ( bijvoorbeeld commentaar leveren en niet mee gaan naar zo'n speeltuin ) dan zouden de poppen hier aan het dansen zijn, dat zou ik niet accepteren. Een hobby hebben is oke maar je bent een volwassen vent en je hebt dus ook gewoon nog een gezin. En in een gezin heb je verschillende mensen met verschillende wensen oftewel je moet gewoon rekening houden met iedereen. Ik zou dus een heel goed gesprek met hem voeren en aangeven dat dit echt niet zo langer kan.
Ik ben het hier helemaal mee eens. Alsof moeders al die kinderactiviteiten zelf leuk vinden, nee, je doet dat voor je kinderen en als ik ze zie genieten is mijn dag goed. Ik vind je man ook wel een beetje eenzijdig klinken, gamen is leuk maar elk vrij moment van de dag? Als je kinderen hebt? Pff, moet er niet aan denken. Hier ook ideaal: een (grote) speeltuin met aansluitend een terras. Wij met een drankje op het terras en mooi overzicht op de speeltuin. In de praktijk is het meer dat een van ons de jongste helpt, maar het gaat om het idee
Het klinkt inderdaad wel bijzonder.. ik vind dat een volwassen man met vrouw en kinderen zelf ook wel kan bedenken dat er meer is dan gamen.. Gelukkig is mijn man helemaal niet van het gamen. Heeft zijn hobby's en heeft het nodig om soms een nachtje/weekend met z'n vrienden eeg te gaan en dan is dan weer prima in balans met de tijd die hij met onze dochter samen doorbrengt en met mij/ons.. Balans en communicatie zijn het belangrijkst hierin!
Precies dit inderdaad. Ik had vroeger zo´n vriendin die zo´n vent had, verschrikkelijk! Ieder weekend was daar het zelfde. Hij zat dan bijvoorbeeld zaterdag tot diep in de nacht te gamen om vervolgens op zondag pas zijn nest uit te komen als de Formule 1 begon. Het kwam zelfs ook wel eens voor als de Formule 1 dan om 9 uur onze tijd zou beginnen dat hij dan de hele nacht door gingen gamen en dan pas na de Formule 1 zijn bed in dook. Hun deden werkelijk nooit wat samen met elkaar als gezin, ieder uurtje vrij die hij had bracht hij door achter zijn game console. Vond dat altijd zo sneu, haar wereld werd daardoor erg klein want ze reed geen auto en ze hadden ook geen vrienden ofzo. Wij namen ze dan wel eens mee ( vriendin en zoontje ) maar ja op een gegeven moment dacht ook ga maar eens klagen bij je vent hoor. Inmiddels geen vriendinnen meer met elkaar omdat ze er dus ( blijkt nu ) niet zo goed tegen kon dat mijn wereldje gewoon wel bestond uit leuke dingen ondernemen als gezin en ook leuke dingen ondernamen met vrienden. Erg jammer want vind het nog steeds erg sneu voor haar. Denk dat jou man ( TS ) gewoon niet beseft wat hij kapot kan maken. Ik zou het dus echt niet zo gemakkelijk over mij heen laten komen.