Mijn dochter is naar de orthodontist geweest en zij moet voordat ze een beugel kan krijgen eerst haar vier hoektanden en vier kiezen laten trekken. Het is nog haar melk gebit. Maar ik schrok flink. Heeft er iemand ervaring met tanden/kiezen laten trekken ? Ik twijfel erg of ik dit bij de tandarts ga laten doen of naar een speciale kinder tandarts ga.
Waarom moet ze met haar melkgebitje al een beugel? Mijn dochter heeft overbeet, maar we gaan haar eerst laten wisselen en dan corrigeren...
wow nu al???? Volgens onze tandarts gaan ze niet eerder met beugels beginnen dan een jaar of 11. En dan nu melkgebit van alles laten trekken?? Ik zou het echt nog niet doen...
Omdat haar tanden en kiezen veel te groot zijn. Ze heeft ook een enorme overbeet. Maar de hoektanden en kiezen kunnen op deze manier niet door gaan komen. Alle tanden en kiezen gaan nooit in haar kaak passen. De ortho heeft overlegd met met andere orthodontisten en aangegeven dat dit de beste optie is. En hopelijk krijgt ze uiteindelijk na een lange weg een mooi gebit. Overigens krijgt ze voorlopig nog geen beugel.
Dat is normaal ook het geval. Helaas is het bij mijn dochter wel nodig. We hopen dat ze over 1 a 1 1/2 jaar een beugel gaat krijgen. Overigens is ze nu 9 1/2 jaar.
Ik neem aan dat ze daarna wel een beugel krijgt om haar kaak groter te krijgen? Dat gaat mijn oudste in ieder geval krijgen maar voor zover ik weet na het wisselen. Bij mijn jongste net zo, die heeft helemaal een kleine kaak, gaat nooit passen allemaal
Ja die gaat ze krijgen haar kaken zijn aan de kleine kant. Maar het grootste probleem zijn de afmetingen van haar tanden en kiezen. Bij mij kwam ook alles schots en scheef door. En ik heb ook 3 jaar een beugel gehad maar helaas is het bij haar een stuk extremer. Zo sneu voor haar.
Hier ook een te kleine kaak maar mijn tandarts wil pas beginnen als alles gewisseld is. En die is niet vies van een kies of tand trekken. Ze moet er nu nog 2 wisselen maar ik vermoed dat ze te strak tussen de nieuwe kiezen zitten om goed los te gaan, omdat ze regelmatig begint te mopperen dat ze daar pijn heeft tijdens het eten. Binnenkort moeten we weer voor controle dus kan het dan meteen aankaarten. Ze is pas 10 en we verwachten dat ze dit jaar nog haar beugel zal krijgen. Ik weet niet hoe oud ze is maar aangezien ze nog hoektanden heeft nog erg jong? Bij mijn dochter zijn de hoektanden boven getrokken 3 jaar geleden in de hoop dat haar voortanden wat rechter zouden trekken. Ze kan haar lippen namelijk niet goed sluiten, maar dat heeft niks geholpen. Ik denk dat ik in jouw geval om een second opinion zou vragen bij een andere tandarts/orthodontist
Ik vroeger! Heb er geen slechte herinneringen aan, haha. Weet er niks meer van. Weet wel dat ik regelmatig pijn had toen ik eenmaal een beugel had. Maar is bij mij echt helemaal goed gekomen en het moest ook echt wel. Bij mij begonnen ook de 'volwassentanden' over mn melktanden heen te groeien, het stond schots en scheef. Zag er niet uit. Dus achteraf blij mee.
Bij mij zijn er als kind 2 kiesjes getrokken. Geen last van gehad, ze gingen er makkelijk uit (was wel even eng natuurlijk).
Vandaag overleg gehad met onze tandarts. We zijn doorgestuurd naar de kinder tandarts. Om zo te bekijken hoe we het het beste kunnen doen.
Ikzelf niet maar wel bij een kennis bij haar dochter op die leeftijd. Zelfde verhaal. Te grote tanden in een te kleine mond. Meisje is nu 12 jaar en heeft een prachtig gebit maar wel gebeugeld incl een buitenboord beugel. Haar ouders vonden het ook een moeilijke beslissing maar omdat moeder ermee bekend was en toen niet mocht beugelen van haar ouders en altijd veel pijn in haar mond heeft gehad toch deze keuze gemaakt zonder spijt. De ortho weet echt wel wat die doet.
Wat goed om te horen ! Ik heb ook geen twijfel over de ortho. Ze is juist besproken in groot overleg met verschillende orthodontisten bij elkaar. Weet jij hoe de tanden/kiezen zijn getrokken ? Mijn dochter heeft de voorkeur aan alles in 1 keer onder narcose 😜
Dat weet ik niet en zou ik eens moeten vragen maar ik denk dat het in meerdere etappes is gedaan. Eerst de linker en dan de rechter kant. Onder narcose zullen ze ook niet snel doen denk ik. Wel spannend allemaal.
Mijn nichtje was dan wel wat jonger, jaar of 6 dacht ik, maar die is juist op advies van tandarts onder narcose gegaan bij het trekken van 2 tanden omdat het anders te traumatiserend zou kunnen zijn. Als de tanden echt getrokken gaan worden zou ik daar zeker navraag naar doen of het mogelijk is. Voor een volwassene is het al heel wat om er meerdere tegelijk te trekken. Kan natuurlijk ook zijn dat ze het in 2 of 3x gaan doen
Aaaah wat sneu voor je meisje. Wel fijn dat er zo goed overleg is gepleegd, en niet zomaar het eerste de beste is gekozen. Mijn dochter heeft nu een half jaar dr beugel (activator) en ze is bijna 11. Zij is al bijna een jaar helemaal uitgewisseld.
Het onder narcose is ook een optie bij de kindertandarts. We hebben in mei een intake gesprek. En zullen dan meer horen. Momisake wauw jouw dochter heeft snel gewisseld !
Mijn dochter heeft ook 8 kiezen moeten laten trekken ivm kaaskiezen en zeer slechte melkkiezen. Dit wel in het ziekenhuis laten doen onder narcose. Het is ons echt alles meegevallen en ze heeft er bijna geen last van gehad.