Groen Links wil 3 dagen per week gratis kinderopvang voor kinderen tussen 6 maanden-4 jaar. Goed voor de kinderen, goed voor de economie en ook meer mogelijkheden voor vrouwen op de arbeidsmarkt (en dus meer onafhankelijkheid )
Goeie tip en gelijk gedaan. Kwam net als de gewone kieswijzer op 50+ SP en D66 op 2 en 3. Ik ga deze week de verkiezingsprogramma's doornemen, zal waarschijnlijk pas eind van de week weten waar ik op stem.
Ik weet het voor het eerst ever nog steeds niet. In ieder geval geen PVV, Denk of VVD. Heb jaren groen links gestemd, maar deze keer doe ik dat niet. Jammer voor Jesse, maar ik denk dat hij meer met zn imago bezig is dan dat hij daadwerkelijk iets gaat betekenen (zie mij eens fantastisch onelinen met mijn opgestroopte hemdsmouwen en nonchalante haar ). Die gast heeft volgens mij 20 man onder zich bezig met 'het merk' Jesse. Top PvdA heb ik zakelijk van dichtbij mogen meemaken. Daar ben ik helemaal op afgeknapt. Wat een arrogantie zit daar. Maar eerlijk gezegd denk ik dat alle partijen daar last van hebben. Via de stemwijzer kwam ik uit op CU . Dus wie weet...
Maar ligt dat nou echt aan Rutte...? Ik denk zelf dat het consumeren daar grotendeels debet aan is. Uiteraard geldt dat niet voor iedereen maar heel veel mensen willen de nieuwste telefoon, een grote tv en roken rustig een pakje sigaretten à (wat is het tegenwoordig?) 7,- per dag. Mijns inziens wordt er in Nederland heel veel geregeld voor de mensen aan de "onderkant" van de samenleving. Op mijn rekening komt iedere maand helemaal niets anders, geen eurocent, binnen dan wat ik zelf in het laatje breng. En daar ben ik zuinig op! Hoe zuinig zijn sommige Nederlanders op hun zorg- huur- etc. toeslag?
Ik heb voor de grap eens beide stemwijzers gedaan. Doe die nooit omdat ik zoals ik de politiek volg prima weet waar ik op moet stemmen. Maar de morele en etische stemwijzer kwam ik uit op: d66, sp en groenlinks. Alledrie evenveel procent. met de gewone stemwijzer kwam ik op: sp, partij van de dieren en pvda.
Natuurlijk zijn die mensen er...maar weet je hoeveel mensen de eindjes niet meer aan elkaar kunnen knopen buiten hun schuld om? En bv niet meer naar de HA durven uit angst dat er meer is en doorgestuurd worden en het eigen risico dus niet op kunnen brengen...ik vind dat schrijnend hoor.
In dat geval zou ik misschien eerder voor een vrouw kiezen. Maar ik ben er nog niet helemaal uit dus ik kan er nu nog weinig van zeggen. Het is alleen wel zo, dat als mij de man beter lijkt, ik niet voor de vrouw zou stemmen, enkel en alleen omdat er meer vrouwen in de kamer moeten.
De zus van mijn beste vriendin heeft medicatie nodig van een paar duizend euro. Daar kan ze niet meer zonder. Ze kan het echter niet gebruiken. De pijn komt vanuit haar benen en word dus niet vergoed. Kwam de pijn uit haar rug, dan was er niks aan de hand, dan kreeg ze het medicijn wel vergoed. Nu kan ze het simpelweg niet betalen. Dat zijn wel dingen die hier zwaar meewegen.
Heel herkenbaar --> ik heb net trouwens de andere test gedaan, en de uitslag komt bij mij aardig overeen. PvdA en 50+ staan beiden weer in de top 3
Dat is ook schrijnend maar dat kan ook gebeuren bij de mensen die wel een goed inkomen hebben. Je lasten zijn berekend op je inkomen en als je dan voor bepaalde tegenslagen komt te staan dan kan zoiets iedereen overkomen. Daarom ben ik van mening dat er absoluut niet nog meer op de zorg bezuinigd mag worden. Maar in mijn optiek werkt het juist in tegengestelde richting als je er voor gaat zorgen dat werken niet meer loont, door bijvoorbeeld werkende mensen met een wat hoger inkomen nog meer belasting op te gaan leggen. Dan heb ik het niet over de hoogste inkomens hier in Nederland, want de bonussen in bepaalde hoge functies vind ik soms ook van de zotte. Ik vind het logisch dat mensen met een hoger inkomen wat meer kunnen afdragen dan mensen met een laag inkomen. Maar ik vind het wel schandelijk als werken niet meer voldoende loont en mensen geheel vrijwillig in een ww of bijstand blijven zitten of zich te goed doen aan allerlei subsidies. Dit zie je nu al heel vaak voorkomen, mensen denken het is mij wel goed, ik krijg meer inkomsten als ik thuis zit dan dat ik werk. En dat gebeurd nu al in tijden waarbij de VVD regeert, hoe denk je dat het gaat lopen als de PvdA, de SP of GroenLinks aan de macht komen?
Ik vind stemmen heel belangrijk dus dat doe ik altijd sinds ik 18 ben. Ik heb jaren D66 gestemd. Maar deze keer ga ik voor de Piratenpartij. Ik vind dat er veel te weinig kamerleden zijn die verstand hebben van ICT, privacy vraagstukken en hoe dit allemaal de maatschappij beïnvloed. Bepaalde wetsvoorstellen die zijn aangenomen zoals de aftapwet irriteerde me het kamerdebat mateloos omdat veel kamerleden dingen zeiden waaruit duidelijk hun onkunde blijkt op het digitale vlak. Dus ik hoop dat ze in ieder geval met 1 of 2 zetels in de kamer komen zodat ze dingen op de kaart kunnen zetten. Verder top dat ze een vrouw als lijsttrekker hebben en ze zijn super transparant en democratisch.
De eerste zin vind ik wel heel generaliserend. Mijn ervaring is dat Turken hun stemgedrag in NL juist voor zich houden.In bijna alle partijen zitten overigens Turkse kandidaten.
Ja ik snap wat je bedoelt en die situaties vind ik uiteraard ook schrijnend. Ik vraag me alleen af of dat nou echt "de schuld van Rutte" is... In beginsel heeft Nederland in mijn ogen een gedegen sociaal zekerheidssysteem, beter dan heel wat andere landen. Maar geen enkel systeem is feilloos. Overigens stem ik geen VVD maar ben van mening dat Rutte het allemaal zo slecht nog niet heeft gedaan en ik vraag me vooral af hoeveel beter een ander het er vanaf had gebracht.
Sjaambanaan, wat betreft je laatste zin; ww betaal je oremie voor en mensne ontvamgen dat max een aantal maanden. Wat betreft bijstand ik geloof niet dat mensen voor hun lol met 1.000 ofzo rond moeten zien te komen. Ik denk dat NL juist een sociaal kabinet nodig heeft, -@ is het vooral om mensen die denken zoals jij gerust te stellen.
Ik.geloof dus als 1 van bovenstaande 3 aan de macht komt dat minder wordt. Het gros van de mensen zit niet thuis omdat het net zoveel of meer inkomsten oplevert dan werken. Mensen willen werken. En ja die rotte appels heb je onder elk kabinet. Maar dat rijke mensen steeds maar rijker worden en de armoede stijgt dat stemt mensen zo moedeloos en somber dat ze veel sneller het hoofd laten hangen. Het gegeven dat je ook als minima meetelt in deze maatschappij, dat je gerespecteerd wordt en dat men bereid is je te helpen dat geeft zoveel moed dat mensen zelf ook bereid zijn nog een stapje verder te zetten.
Ik ken genoeg mensen die in de ww blijven zitten omdat ze het wel lekker makkelijk vinden. Ik geloof ook niet dat mensen voor hun lol in de bijstand zitten. Wat ik wel denk/weet is dat sommige mensen meer inkomsten hebben dmv bijstand en subsidies dan sommige mensen die werken.
Ik sta daar toch anders in. Ik denk dat als 1 van de 3 of alle 3 hadden geregeerd in tijden van crisis, we kopje onder waren gegaan ipv het hoofd boven water hadden gehouden. Soms moet je hard zijn in bepaalde zaken. De rijkere in onze samenleving zijn vaak wel de mensen die onze economie goed doen. Pak je dat af, dan loont het niet meer om hard te werken. Daarbij ben ik van mening dat de echte armoede in Nederland best meevalt. Zolang je nog een dak boven je hoofd hebt, je kunt eten en drinken, recht hebt op bijstand, een zorgverzekering hebt en naar school kunt, vind ik het geen echte armoede.
Ik twijfel zelf dus tussen ppnl en de fvd.. Beide programma's lijken best op elkaar. Maar de bottom up spreekt me erg aan. Gister het splinterdebat gezien met ancilla en vind het best wat dat er miljarden verspild worden aan idiote ICTprojecten. Dat geld kan best beter besteed worden
Van dat kopje onder geloof ik niet. En ja armoede in onze Westerse wereld is anders dan in Afrika, maar ik denk dat je toch even buiten je eigen kaders moet kijken om te zien hoe het staat met de armoede in NL.