Volgens mij ben je inderdaad pas in onderhandeling als er een bod is gedaan. Ik zou dus jullie huis uit de verkoop halen voor hij verder gaat met de geïnteresseerden en hen mogelijk een bod laat doen en een eventuele volgende keer voor een andere makelaar kiezen. Ik vind dat hij er een vals spelletje van maakt.
Nee hoor, je bent pas in onderhandeling als je een bod hebt gehad en daarop zelf een tegenbod hebt gedaan.
Je bent NIET in onderhandeling als er een bod is gedaan, pás bij tegenbod! Dus TWEE stappen verder dan je nu bent. Je kunt dus idd kosteloos intrekken. Als de makelaar moeilijk doet zou ik de nvm bellen.
Goed dat iedereen de NVM noemt maar is het wel een NVM-makelaar? Anders heb je daar weinig aan even checken dus! Verder eens met de reacties dat je gewoon de opdracht kunt intrekken op basis van de voorwaarden die je hebt gequote. Succes!
Je hebt dus geen opdrachtformulier bij verkoop ondertekend waar ook de eventuele intrekkingskosten in vermeld staan?
Tenzij TS een opdrachtformulier bij verkoop heeft ondertekend waar alle afspraken (ook de kosten bij intrekking) in vermeld staan.
Vergeet de opdracht niet schriftelijk/ per mail in te trekken. Mocht hij moeilijk doen heb je bewijs dat je de opdracht ingetrokken hebt. Succes!
Nee, zie vorige pagina waarin ik de enige voorwaarde uit de opdracht (en uit de gehele algemene voorwaarden) die over het intrekken van de opdracht gaat gequote heb. Heb wel een opdrachtformulier ondertekend, maar daarin staat dus niets over intrekkingskosten. Er staat letterlijk dat we te allen tijde kosteloos de opdracht in kunnen trekken, tenzij de makelaar in onderhandeling is met gegadigden.
Verkoper en koper zijn in onderhandeling als de kopende partij een bieding heeft uitgebracht, waarop de verkopende partij heeft gereageerd middels een tegenbod. Let op: een koper is nog niet in onderhandeling op het moment dat hij een voorstel uitbrengt op de woning en de verkoper heeft nog niet gereageerd middels een tegenvoorstel. Gewoon intrekken je opdracht. Het is jullie huis en er is niemand in onderhandeling.
Ik heb hem zojuist per mail laten weten de opdracht per direct in te willen trekken. Ik heb hem gewezen op onze rechten en op het feit dat wij nog niet in onderhandeling zijn met een partij. Mocht hij hier niet op reageren, stuur ik de brief aangetekend. Ben benieuwd naar zijn reactie, het is een vervelend, pusherig mannetje.
Hopelijk gaat hij metten akkoord en gaat hij niet moeilijk doen. En je weet nu ook meteen bij wie je NIET moet zijn wanneer je in de toekomst je huis toch wil gaan verkopen😉
Nou idd! Vraag me wel af wat 'ie ons zou kunnen maken dan. Volgens mij moet hij de opdracht van ons gewoon uitvoeren. En precies, met deze makelaar gaan we niet nogmaals in zee.
Bijna direct na het verzenden van de mail ging de telefoon. Makelaar bood zijn excuses aan en komt morgenavond het dossier sluiten. Ben benieuwd..
Gekukkig TS! Ben benieuwd! Ook wel naar welke makelaar? Niet dat ik straks daar mn huis bij ga verkopen
Na het telefoongesprek ontving ik nog een mail met daarin onder andere het volgende: Naar aanleiding van jullie ontvangen brief moeten wij onze welgemeende excuses aanbieden. We hebben gisterenavond telefonisch contact gehad en wij hadden de redactie van de artikelen niet helemaal paraat. Er had moeten staan : dat er niet opgezegd kan worden zolang er bezichtigingen c.q. onderhandelingen gaande zijn. Zelf houd ik er ook vervelend gevoel aan over. We hebben onze uiterste best gedaan om de woning te verkopen en veel uren en kosten gemaakt en waren positief gestemd. Ingeval een opzegging bij een andere makelaar was gedaan zou een forse beëindigingsvergoeding van minimaal 3.000 euro te betalen zijn geweest. Wij zijn als X (naam makelaar) hierin dan ook te coulant te geweest. Vind zinnen als "er had moeten staan" en "we hadden de voorwaarden gisteren even niet paraat" niet erg professioneel, maar goed... als het goed is, zijn we er morgen vanaf.