Jemig wat een botte boeren daar!! Sorry, maar kind gaat voor werk wat mij betreft. Kunnen ze hoog en laag springen. Maar goed, ik heb een luxe positie. Veel banen in mijn vakgebied ( specialistische zorg) dus ik heb makkelijker praten misschien.
Sterkte met je meisje. Overigens ben je in ons zkh verplicht om aanwezig te zijn bij je kind. 24 uur per dag muv de afdeling neonatologie. Dus dat is simpel, dan moet er zorgverlof worden toegekend.
Toen onze dochter in het Z-H lag werd er ook verwacht dat iemand bij haar zou blijven. Wat een botte reactie van de werkgever. Sterkte en beterschap voor de kleine.
Idd, hier ook zo toen mijn jongste met een hersenschudding werd opgenomen omdat ze bleef spugen. Werkgever kan dan wel van mening zijn dat je gepensioneerde buurvrouw bij jouw kindje kan gaan zitten, maar zo werkt dat natuurlijk niet. Op je strepen gaan staan!
Ohja ik werk ook in de zorg en zo een reactie geloof ik zeker. Toen ik terug kwam van verlof en 4 vergaderingen in dezelfde week had zei ik "ik kan ze niet allemaal komen. Zoveel oppas heb ik niet". Werd er gezegd je ziet maar hoe jet regelt het is niet ons probleem dat jij een kind hebt. Hop!
Hier ben ik het wel mee eens het is jou probleem dat je geen oppas hebt en niet het probleem van je werk
Is het uiteindelijk gelukt om vrij te zijn? Kun je geen vakantie of overuren opnemen? En anders ruilen met je collega's ?
Tis ook hun probleem als ze denken dat ik buiten werk tijd ook nog 4 x kom opdraven. Stukje menselijkheid mag ook nog wel. Vergaderingen zijn nota bene in eigen tijd. Eigen tijd is nog steeds van mij.
Oe wow, gelukkig heb ik dit nooit meegemaakt. Vorig jaar lag mijn dochter een paar keer in het zh en daarna verl controle. Ik ging zo vaak mogelijk werken en afspraken vaak s middags, maar ik heb nooit vrijgevraagd, maar het altijd medegedeeld dat ik er niet zou zijn, nooit commentaar op gehad, altijd nedeleven gelukkig. Ik zou niet weten hoe ik zou reageren, maar mijn kind gaat wel altijd voor!
Mijn man werkt in het onderwijs en is verplicht op te komen draven bij extra dingen zoals fonsen werving zoals carwash, bake sale; vergaderingen na officiële werktijden (hij werkt parttime in het onderwijs en parttime op kantoor. Ze willen dan dat hij weggaat van zijn kantoorbaan om aanwezig te zijn bij de vergaderingen); toneelstuk van leerlingen in de avond etc Toen hij officieel geregeld had gekregen om 1x in de maand een dag vrij te zijn voor studie. (Een studie waar znn directeur hem had had voorgedragen) kreeg hij achteraf te horen elke keer dat hij die dag afwezig geweest dat hij moest zorgen dat hij die lessen in zou halen desnoods na werktijd of in het weekend. Wat ik hiermee wil zeggen is.. Het kan wel zo zijn dat officieel dingen geregeld zijn maar dat betekent niet dat er een enorme druk op je gezet kan worden om het tegenovergestelde te doen. En die druk zal je zeker voelen als jouw inkomen je gezin moet onderhouden. .
Dank jullie wel voor al jullie reacties. Ik kon de moed niet meer opbrengen om het zelf af te handelen dus mijn man heeft uiteindelijk nog een keer gebeld en gezegd dat ik niet kom. Dochter ligt nog in het ziekenhuis. Ik slaap nu een nachtje thuis om wat bij te tanken. Maar wat is dit een rot situatie. Vind mijn werk erg leuk, maar dit steekt me zeer enorm dat ik gewoon niet weet hoe ik ermee om moet gaan.
Oppas bij een kind in het ziekenhuis is wel een bijzondere situatie hè. Ik vind het echt eng dat er zo met mensen kan worden omgegaan. 'Het is jouw probleem!' Waar is de menselijkheid, het meeleven met elkaar? Iedere ouder kan het overkomen dat je kind in het ziekenhuis belandt. En dan wil je echt non-stop je kind steunen. Het welzijn van werknemers is voor een goede werkgever toch ook van belang. Anders lijdt het werk eronder. En een veilige werksfeer is zeer bevorderlijk, noodzakelijk zelfs voor het leveren van goed werk. Als een werkgever zo onsympathiek met zijn werknemer omgaat pikt de rest dat ook op en dat is voor niemand goed. Bij mij in de organisatie zou er alle begrip voor zijn, gelukkig. Sterkte!
Die quote ging over mij. Het is tegen mij gezegd toen ik na mijn verlof terug keerde op de werkvloer en ik niet in een week tijd bij 4 vergaderingen kon zijn. Ik werk doordeweeks 2 dagen en heb voor werkdagen gewoon oppas. Incidenteel een vergadering wil ik best oppas voor regelen maar 4 extra dagen....vind ik dan veel
Ook ik heb in de zorg gewerkt, en dit soort redenen zijn nou precies de reden waarom ik nu thuis werkloos zit en nooit meer in de zorg werken wil. Op de een of andere manier moet je als manager in de zorg ineens geen begrip meer hebben voor je werknemers, anders kan je tegenwoordig je baan niet meer uitoefenen. JuullesD; Ik vind het ook van de zotte dat ze jou gaan verplichten 4 extra momenten terug te komen in 1 week terwijl je maar 2 dagen werkt. Logisch nadenken is dan toch een vak apart ofzo. Ook al zou je wel oppas hebben, je werkt toch bewust 2 dagen in de week. Bah, flauwe kul... Beetje onderliggende frustraties zoals jullie merken
Nou idd precies wat jij zegt. Het gaat mij ook steeds meer storen. Ik vind mijn werk qua werkzaamheden en contact met de mensen zelf wel leuk maar de ellende erom heen. Nee....Ben het best zat. Ik werk puur om mijn centjes te verdienen en ik vind het steeds vervelender dat ik in privé tijd terug moet komen voor elke kriebel die zij hebben. Al je opleidingen en cursussen moeten ook in vrije tijd en ja dan ben ik best zuur. Ik ben immers veel minder gaan werken voor mijn kleintje. En dan wil ik niet alsnog onbetaald op moeten komen draven.
Bij acute ziekten iod kun heb je trouwens ook recht op calamiteit uren, ook eens interessant om daar over te zoeken. Goed om te weten ook.
Onze zoon is begin dit jaar opgenomen geweest wegens uitdroging (3 dagen lang) en ik heb gewoon zorgverlof opgenomen en mijn man ook.